24.02.13, 15:02
Panie Januszu, gorąca prośba o wskazówki dot.działalności hanlowej, którą planuje ropocząć mój mąż (data ur.31.01.1968). Czy jeżeli liczymy nazwę firmy a ma to być spółka to bierzemy pod uwagę tylko nazwę (wtedy 7) czy nazwa + sp.z o.o. (wtedy 8) czy może nazwa +spólka z ograniczoną odpowiedzialnością (wtedy 5) Wiadomo ze najkorzystniejszy byłby wariant 2 i takim mąz ma zamiar się posługiwać.Czy to dobry czas na rozpczęcie działalności u męza i jeszcze co z latami pustki, kiedy one wypadają, niestety nie umiem tego znależć sama.
Kolejna sprawa to data rejestracji, niestety to spółka i nie bardzo mamy wpływ kiedy sąd ją zarejestruje, co w tej sytuacji Pan radzi?
Edytor zaawansowany
  • janus50 24.02.13, 16:45
    Witaj
    max2013 napisał(a):

> Panie Januszu, gorąca prośba o wskazówki dot.działalności hanlowej, którą planu
    > je ropocząć mój mąż (data ur.31.01.1968). Czy jeżeli liczymy nazwę firmy a ma t
    > o być spółka to bierzemy pod uwagę tylko nazwę (wtedy 7) czy nazwa + sp.z o.o.
    > (wtedy 8) czy może nazwa +spólka z ograniczoną odpowiedzialnością (wtedy 5) Wia
    > domo ze najkorzystniejszy byłby wariant 2 i takim mąz ma zamiar się posługiwać.

Istotne jest jak to będzie ujęte w akcie notarialnym powołującym spółkę. Aby uniknąć nieporozumień, trzeba także ustalić, jakie wymogi są stawiane dla nazwy przez urzędnika. Bo on może stwierdzić, że musi być pełna nazwa czyli xxxx Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Miałem już do czynienia z przypadkami, gdzie spółka ustaliła sobie nazwę na np. Sp. z o.o. a urzędnik zażądał wpisania w pełnym brzmieniu.
    Z jednej strony istotniejszy jest akt notarialny jako akt narodzin spółki, z drugiej jednak, w krs-ie może być inaczej, więc będzie też inaczej wibrować. Lepiej zawczasu to ustalić, dowiedzieć się co urzędnik sobie życzy...

> Czy to dobry czas na rozpczęcie działalności u męza i jeszcze co z latami pus
    > tki, kiedy one wypadają, niestety nie umiem tego znależć sama.

Jest w korzystnym roku na zakładanie spółki, aktualnie jest roku osobistym 2.
    Co do lat pustki, to przypomnij się jutro, bo dziś nie mam dostępu do programu.

> Kolejna sprawa to data rejestracji, niestety to spółka i nie bardzo mamy wpływ
    > kiedy sąd ją zarejestruje, co w tej sytuacji Pan radzi?

Istotna jest, jak wyżej wspomniałem, data aktu notarialnego.
    Pozdrawiam
  • max2013 24.02.13, 17:15
    dziękuję za szybką odpowiedź.
    Dowiadywałam się już wcześniej i spółka wpisana jest w 1 poz. z pełnym rozszerzeniem, a w drugiej zaznaczone jest ze może uzywać skrótu nazwa + Sp.z o.o
    Spółkę chcieliśmy rejestrować na nowych zasadach bez umowy spółki notarialnej jedynie elektronicznie. Czy wtedy liczyłaby się data wpisu(sporządzona zostałaby wtedy umowa spółki) czy data jej rejestracji przez sąd. Myślałam o datach 27.02.2012, 28.02.2013 lub 08.03.2013. Co Pan o tym sądzi?

• janus50 25.02.13, 11:57
    Witaj ponownie
    max2013 napisał(a):

> dziękuję za szybką odpowiedź.
    > Dowiadywałam się już wcześniej i spółka wpisana jest w 1 poz. z pełnym rozszerz
    > eniem, a w drugiej zaznaczone jest ze może uzywać skrótu nazwa + Sp.z o.o
    > Spółkę chcieliśmy rejestrować na nowych zasadach bez umowy spółki notarialnej j
    > edynie elektronicznie. Czy wtedy liczyłaby się data wpisu(sporządzona zostałaby
    > wtedy umowa spółki) czy data jej rejestracji przez sąd. Co Pan o tym sądzi?

Lata pustki dla twojego małżonka to:
    Aktualne 2012 - do 2014
    Kolejne 2024 - 2026
    Zawsze od lutego roku rozpoczynającego do lutego roku kończącego.

> Myślałam o datach 27.0
    > 2.2012, 28.02.2013 lub 08.03.2013.

Pierwsza data daje wibrację 8 więc jest to korzystne dla biznesu. Oczywiście chodzi o 2013
    Druga data daje wibrację 9 co jest niekorzystne.
    Trzecia data daje ósemkę więc ok.

Powołanie spółki w trybie systemu S24 polega na zawarciu umowy wspólników online. Tak więc moment złożenia podpisów elektronicznych jest wiążący tutaj.

Pozdrawiam

>
  • max2013 25.02.13, 18:10
    janus50 napisał:

> Lata pustki dla twojego małżonka to:
    > Aktualne 2012 - do 2014
    > Kolejne 2024 - 2026
    > Zawsze od lutego roku rozpoczynającego do lutego roku kończącego.

czy w tej sytuacji radzi Pan odłożyć pomysł ze spółką na rok?
    Co jeśli się zakłada firmę w latach pustki, jak to wygląda jeśli chodzi o perspektywy rozwoju? Czy gdybym ja też miała udziały w spółce byłoby to brane pod uwagę na plus ( ur.24.08.1971) i kiedy u mnie wypdają takie lata?
    >
    > > Myślałam o datach 27.0
    > > 2.2012, 28.02.2013 lub 08.03.2013.
    >
    > Pierwsza data daje wibrację 8 więc jest to korzystne dla biznesu. Oczywiście ch
    > odzi o 2013
    > Druga data daje wibrację 9 co jest niekorzystne.
    > Trzecia data daje ósemkę więc ok.

czy sumuje się datę rejsetracji + nazwę, czy tylko osobno liczy datę i osobno nazwę?
    podrążę jeszcze temat nazwy co w sytuacji kiedy posuguje się skrótem nazwa + sp.z o.o. (wibracja 8) pełna nazwa ma wibracę 7. Czy jest ona neutralna czy raczej na nie?
    z góry bardzo dziękuję za pomoc

> Powołanie spółki w trybie systemu S24 polega na zawarciu umowy wspólników onlin
    > e. Tak więc moment złożenia podpisów elektronicznych jest wiążący tutaj.
    >
    > Pozdrawiam
    >
    > >
  • max2013 28.02.13, 21:06
    Panie Januszu, czy mogłabym się przypomnieć....
    dziękuję smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka