Dodaj do ulubionych

Numerologia klasyczna i karmiczna

06.05.17, 06:55
Dzień dobry,
Z przyjemnością pomogę w sprawach naprawdę trudnych. Pomogę przy transformacji numerologicznej i ustalę imię do bierzmownai (wiadomość prywatna).
Zajmuję się od lat numerogią klasyczną i karmiczną (rosyjska szkoła numerologii).
Na forum odpowiem bezpłatnie dla czystej przyjemności dzielenia się wiedzą.
Na odpowiedź możesz chwilę poczekać ponieważ pracuję tutaj pro bono.
W końcu zycie jest jak echo, co dajesz dostajesz.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Obserwuj wątek
   • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 08:21
    Według najpopularniejszego systemu Numerologii praktykowanego na zachodzie (Pitagorejczycy) długość wszystkich cykli wynosi 9. Są to zarówno cykle osobiste jak i cykle uniwersalne. 1 stycznia, gdy kalendarz się zmienił, wszyscy również się zmieniliśmy (nie odczuwamy już wpływów roku uniwersalnego o wibracji 9, wymieszanego z wibracją 10 tak jak było to w październiku, listopadzie i grudniu)) Aby dowiedzieć się, w jakim roku się znajdujesz, po prostu dodaj swój własny dzień i miesiąc narodzin plus 10
    (przykładem jest rok 2017), a następnie dodawaj, dopóki nie pojawi się jedna cyfra. Nie redukujesz, jeśli otrzymasz wibrację mistrzowską 11, 22, 33, 44.
    Pamiętaj, każda liczba podwójna otrzymana przed redukcją ma swoje znaczenie, inny będzie rok 6 z wibracji 33, inny z 24, inny z 42.
    Oczywiscie odziaływuje na nas rok uniwersalny 2017 20+17=37=10=1, który ma wszystkie aspekty numerologicznej 1 i rozpoczął nowy uniwersalny 9 letni cykl. Moja praktyka opiera się w numerologii klasycznej na wiedzi i doświadczeniu amerykanki Ruth Drayer, która połączyła doświadczenie Pitagorejczyków z wiedzą i doświadczeniem dr Juno Jordan i praktykuje już ponad 40 lat jako zawodowy numerolog. Rok 2017 to liczby 2: współpraca, intuicja, harmonia
    0: pełnia wszystkich możliwości
    1: odwaga
    7: nauka, analiza, madrość, zrozumienie.
    Pozdrawiam,
    Ivo_e
    Nie prcuję w systemie pani Gladys Lobos , tam numerolodzy dodaja do drogi życia liczbę roku uniwersalnego
  • ifive Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 00:08
   Jestem zdecydowana na transformację numerologiczną koniecznie w układ 1-9-1. Droga życia 11/38. Obecnie cykl 9, szczyt 8/17. Następne szczyty oba 2/11. Czarny szczyt 1, ale nie dokucza mi jakoś specjalnie, może jedynie przejawia sie w problemach z podjęciem decyzji, ale tez nie sa one jakieś mocno nasilone. Obecne wibracje 8-3-2, brak 7. Chce uzyskać większa energię (a raczej wrócić do stanu sprzed bierzmowania), pewność siebie, odwagę i zlikwidować rozmemłanie i marnowanie czasu. Nie mam zupełnie poczucia sprawstwa w swoim życiu, czuje sie jak listek na wietrze. W działaniu bardziej długofalowym niż zrobienie kanapki mam wrażenie, że coś trzyma mnie może nie za gardło, ale za noge na pewno, i nie pozwala niczego doprowadzić do końca. Było tak też we wcześniejszym cyklu 3. Wiążę to z 13, któa wyłazi po zsumowanu drogi życia z celami w wibracjach własnych. Nie mam partnera, chłopaka, meża. Poza tym czuje, że życie obchodzi sie ze mną dość łaskawie.

   Wybrałam a) 1 imię, które mi sie dość podoba i daje układ 37-81-118
   b) 2 imiona, które mi się podobają, szczególnie w połączeniu i dają układ 55-126-181
   No i nie mogę sie zdecydować ostatecznie na którąś. Boję się 55 w liczbie duszy. W ogóle nie wiem, na ile podliczby w wibracjach własnych są istotne. Podliczba 37 ma bardzo fajny opis, co też jest kuszące wząwszy pod uwagę moja samotność.

   Co wybrałabyś ivo_e na moim miejscu?
   • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 08:01
    Dzień dobry,
    Z przyjemnością spotykam numerologiczną 11.Piszesz, ze znajdujesz się w cyklu 9, który jak wiesz sprzyja miłosci uniwersalnej nie osobistej.Wibracja 9 świadczy o konieczności życia dla innych. Jest to liczba duchowa i bardzo szlachetna, otwierająca na nowe doświadczenia i innych ludzi.9 nie jest wibracją typowo małżeńską, nie podajesz daty urodzenia, zatem nie znam Twojego białego szczytu i roku osobistego, a to ma ogromne znaczenie w interpretacji ewentualnego związku lub jego braku. Proszę o uzupełnienie informacji o dacie urodzenia.
    Wibracja 9 nakazuje koncentrację na innych ludziach. W cyklu 9 należy być ukierunkowanym na innych ludzi i ich potrzeby.Przynosi ona bogate relacje międzyludzkie, liczne kontakty, a nawet sławę. Jest to wibracja bardzo otwierająca na nowe doświadczenia i ludzi. To czas, kiedy sprawy osobiste schodzą na dalszy plan i należy słuchać innych. To także wibracja humanitarna i szlachetna.Warto też zwrócić uwagę na to, że cykl ten sprzyja rozwojowi duchowemu, (jest to ostatnia liczba w skali numerologicznej), warto tutaj rozwijać (a właściwie wydobywać – bo on już jest) swój potencjał – zwłaszcza Ty, jako mistrzowska 11, z Celami życia 11. Największym problemem jest brak wibracji 7, czyli zaplanowana na to życie lekcja karmiczna 7, o to jednak nie pytasz. Wybrałaś sobie już wibracje imienne 1-9-1, nie potrafię odpowiedzieć czy to dobry wybór bez znajomości daty urodzenia, to bardzo dynamiczne, ale równiez dość egoistyczne wibracje. Dają dużą energii, jednak z nimi jeszcze trudniej będzie znaleźć Ci partnera życiowego. Jeśli chcesz przebywać z ludźmi zostawiłabym 3 w liczbie Ekspresji Zewnętrznej i poszukała imienia dla 1-3-4/22. Silne i energiczne wibracje to 1-8-9, 11 mając w celach życiowych 9 ma dużą szansę na pójście drogą mistrzowską. Jednak to każdy z nas decyduje, wszechświat dał nam wolność wyboru. Wracając do wybranych przez wibracji imiennych bardziej dynamiczne są 55-126-181. Pozdrawiam Cię serdecznie.
    Ivo_e
    • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 12:17
     Przepraszam jednak zuważyłam podane przez Ciebie białe szczyty. 8 w białym szczycie jest bardzo korzystne, wada w 1 jak wiesz jest wadą z którą łatwo sobie poradzić.Kolejne mistrzowskie szczyty 11/2 znakomite, jeśli będziesz realizować je na poziomie 11, w czym oczywiście pomoże ci transformacja. Jeśli w czarnych szczytach masz jedynki,życie będzie biegło właściwą drogą.
     Tym bardziej proponuję 1-3-22/4, lub 1-8-9
    • ifive Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 12:36
     Dziękuję ivo_e za odpowiedź. Moja data to 27 grudnia 1979r. O ile dobrze zrozumiałam, jestem w szczycie 8 i czarnym szczyce 1 obecnie. Jeśli chodzi o wibracje imienne w kontekście partnera - mam 3 w aspekie zewnętrznym od bardzo dawna, byłam w cyklu 3 do 26 rż a szczyt 3 skończył się dopiero 4 lata temu - i nic, nic mi to nie dało w tym względzie. Wyjeżdżałam, studiowałam, poznałam mnóstwo ludzi i raz zaliczyłam związek - na odległość, pełen zerwań, powrotów, kłótni itd. Więc chcę mieć chociaż energię i jakieś samoukierunkowanie. Jestem rozlazła jak mamałyga, wiem, że trzeba by sie konkretniej zakręcić i samemu kogoś poszukać ale mam na to jakąś dziwną blokadę. I na mnóstwo innych rzeczy też.

     3 w liczbie ekspresji odbieram tak, że ludzie sa generalnie mili i dobrzy dla mnie, jakieś tam wyjątki zawsze się znajdą, ale to naprawdę wyjątki. Jestem traktowana dobrze, ale niezbyt poważnie, moje pomysły np w pracy, choć nie tylko, są jakby niesłyszalne i nieistotne, że zwykle mam rację i wychodzi na moje. Brak wibracji 7 odczuwam i jest to upierdliwe, choc już nauczyłam sie z tym żyć. Jakkolwiek nie ustawię nowych wibracji, 7 w nich będzie.

     Pozdrawiam serdecznie ivo_e i jeszcze raz dziękuję smile Pomyślę o tych 1-8-9.
     • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 13:30
      Mam już odpowiedź, w cyklu 3, w białym szczycie 3 na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze, jednak mamy pierwszy czarny szczyt w 6 (idealizm w krzywym zwierciadle).Miałas nierealistyczne oczekiwania w stosunku do ewentualnego partnera.
      Pilne jest zabezpieczenie tego roku urodziłaś się 27.12 zatem Twój rok numerologiczny osobisty może się realizować na wibracji 39+1=40/0 lub wibracji 49/13/4. Wibracja 40 to wibracja pokutna, znacznie gorsza niż rok osobisty o wibracji 9, w tym czasie wstrzymaj się od wszystkich działań związanych z transformacją. Poczekaj do kolejnego roku numerologicznego o bardzo szczęśliwej wibracji 41. W pażdzierniku będziesz w piątym roku osobistym i 6 miesiącu osobistym, wtedy możesz działać (poza dniami osobistymi o wibracji 9).
      W psychomatrycy Aleksandrowa jesteś na wibracji 38/11 odpowiadającej w ogromnym przybliżeniu kodowi karmicznemu a dążysz w przyszłości do 7. Przyszłość zaczyna się po odrobieniu wszystkich zadań życiowych,może to być nawt około 40 roku życia, najczęściej nadchodzi po 56 roku życia. 7 w przyszłości oznacza, że założymy rodzinę dopiero po odrobieniu wszystkich zadań życiowych. Odpacowujesz karmę rodu, relacje rodzinne, rozwiązywanie konfliktów, szukanie porozumienia.To jest zadanie na miarę 11, prawdziwej empatycznej, wizjonerskiej, intuicyjnej, choć czasami fluktującej z mało samodzielną dwójką marzycielką, księżycową dziewczyną....W srodku kodu karmicznego 670, radzi, zeby nie zakładać rodziny, jeśli bardzo chcesz to ostrzega przed przykrym doświadczeniem i bolesną stratą. W twoim przypadku przd 70 jest 6, która mówi o stracie finansowej po założeniu rodziny. Nie denerwuj się możesz szcęśliwie żyć w związku partnerskim lub konkubinacie!!!
      Uważj na 3 i 4 czarny szczyt o wibracji 5.
      Pozdrawiam,
      Ivo_e
      • ifive Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 14:03
       Bardzo dziekuję za analizę smile W czasie do października dam sobie z transformacją spokój. Póki co, 40-tka na razie mnie oszczędza - może dlatego, że niczego nowego nie wprowadzam. Poszukam czegoś o psychomatrycy Aleksandrowa - brzmi ciekawie.
       Pozdrawiam smile
       • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 20:26
        Witaj 33, zgodnie z prośbą słów kilka, o teraźniejszości i przyszłości.
        Teraźniejszość 33/6 jest zawsze związana z przepracowaniem sytuacji materialnej, twoim problemem w tym życiu mogą być sprawy finansowe, nie przywiązuj się do pieniędzy, takie przywiązanie skutkuje stratami finansowymi. Jeśli pozwolisz życiu płynąć jak rzece i przerobisz to zadanie osiągniesz absolutne bezpieczeńswo finansowe. Przyszłość 31/4 po przejściu wielu życiowych zawirowań i niespodziewanych wydarzeń osiągniesz stabilizację. Bezpieczna przystań to twoja przyszłość. W kluczu kodu karmicznego masz 8, która symbolizuje odpracowywanie szczęścia, za 8 jest 2 co mówi o tym, że dość łatwo przyciągasz kłopoty. Tylko od twojej reakcji na syttuacje pechowe zależy co się wydarzy. Jeśli potrafisz nauczyć się traktować pecha z humorem, uwolnisz się od niego, zawsze lepiej stracić telefon komórkowy niż samochód. Jesteś indywidualistką jak wszyscy, którzy urodzili się 16. Życzę Ci wspaniałej indywidualnej realizacji i wolności. Forever free smile
        • speedy_gonzo Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 07.05.17, 22:01
         Bardzo dziękuję, Ivo_e.
         >zawsze lepiej stracić telefon komórkowy niż samochód
         Już jeden samochód w tym wcieleniu straciłam.. Powinno wystarczyć.. wink
         >W kluczu kodu karmicznego masz 8... za 8 jest 2 co mówi o tym, że dość łatwo przyciągasz kłopoty.
         To jest dla mnie arcy-ciekawe, bo w gematrycznym kosmogramie własnym (a przecież nie zna Pani moich imion, nie podawałam) - mam jeden "przeciekający dach". Kod tego "przecieku" zaczyna się właśnie od 82.... Będę się musiała temu lepiej przyjrzeć.
         Jeszcze raz najmocniej dziękuję za podzielenie się wiedzą. Wszystkiego dobrego!
         • donbas Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 18.05.17, 15:11
          A jak ta matryca będzie wygladać dla 13.sierpnia1956? Obecnie cykl 3 i szczyt 2/11 i do końca. Nie mam w portrecie dwójek . Rok osobisty to 4/22- co się może wydarzyć dobrego? Bo złego to się wydarza od 2007r. Czy jest szansa na jakiś przełom? Martwi mnie szczyt 2/11 bo grozi ponoć bankructwem???
          • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 19.05.17, 06:34
           Dzień dobry 33,
           Życie wymaga odwagi i wszyscy musimy ją mieć również w interpretacjach. Urodziłaś się w dniu o wibracji 4, najbardziej stabilnym ze wszystkich, pomijam znaczenie karmicznej 13, to jest już poza Tobą. Zgodnie z księgą rodzaju słońce, księżyc i gwiazdy zostały stworzone w 4 dniu smile. Cóż ma począć budowniczy, który znalazł się w cyklu 3 i mistrzowskim szczycie 2/11? Przecież wiemy dobrze, że może się on realizować na poziomie 2. Dwójka potrzebuje innych, żeby się z nimi dzielić swoimi codziennymi radościami i kłopotami, nie znosi samotności. Ważne jest tutaj właściwe zestrojenie z wibracją liczby 2. Brak dwójek świadczy o braku umiejętności adaptacji, pomijaniu szczegółów, niechęci do współpracy i niechęć do brania pod uwagę opinii innych. To może utrudniać realizację szczytu 2/11, zwłaszcza teraz dwójki są potrzebne. My w numerologii przyzwyczailiśmy się, że mamy jedno ciało, fizyczne, zapominając o eterycznym, astralnym, mentalnym, kazualnym, intuicyjnym i atmicznym. Wszystkie są tak samo ważne, choć to właśnie atmiczne zawiera całe nasze doświadczenie, zarówno obecnego jak i poprzednich wcieleń i mówi o sensie naszego życia i jego celach, powtarzających się od wielu reinkarnacji. Mówi o naszej misji i połączeniu świadomości, podświadomości, nadświadomości i węzłach karmicznych. Nie żyjemy sami, nigdy nie żyliśmy, to nasze i naszych bliskich doświadczenia powodują nasz rozwój. Czy udało Ci się uwolnić od rodowych stereotypów, czy odeszłaś od schematów? Czy zrobiłaś coś dla innych? W ostatnim białym szczycie masz szansę na to wszystko, tylko to wymaga ogromnego wysiłku. W mojej ocenie karmicznej przez wiele lat miałaś ogromny wpływ na życie swojej rodziny i ich decyzje. Dość łatwo wpływałaś również na innych, to było prawie wizjonerstwo. Teraz należy przeanalizować rezultaty tych działań, plusy i minusy. Z kartką w dłoni, co było dobre dla mnie, co było dobre dla innych, wyciągnąć wnioski i zastanowić się, co dalej z tym życiem??? Jesteś bardzo zdolna, jednak nie wachaj się skorzystać z pomocy innych, my sami gubimy się w swoich subiektywnych ocenach. Życie każdego człowieka opiera się na jego wcześniejszych wyborach i decyzjach. To zdanie klucz, które zmusza nas do wyjścia ze strefy komfortu. Jeśli brakuje Ci dwójek otaczaj się przedmiotami pochodzącymi z ziemi (kryształy np. kwarc) oczywiście bez metalu. Postaram się jeszcze napisać w wolnej chwili zdań kilka na temat psychomatrycy.
           • donbas Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 19.05.17, 09:21
            Dziękuję pięknie i będę wdzięczna za rozwinięcie tematu. Co do wspólpracy z innymi to fakt- jestem samotnikiem .trudno mi współpracować z innymi. Co do wpływu na innych to bilans zysków i strat jest jednak po stronie strat.
            • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 19.05.17, 14:14
             Teraz moim zdaniem kilka najbardziej istotnych kwestii, w Twojej psychomatrycy urodzeniowej nie ma żadnej siódemki i dwójki, to informacja o tym, że możesz mieć utrudniony kontakt z odczuwaniem energii Boga. Można to nazwać programem karmicznym, który każe Ci liczyć tylko na siebie, a energia wspierająca od Boga i sił anielskich nie istnieje. Boska energia istnieje, niewytłumaczony dotąd proces powstawania życia na ziemi jest cudem. Nie nazywam tutaj Boga, dla mnie jest jeden, tylko inaczej nazywany w różnych kulturach. Po prostu poproś Boga o wsparcie, zawołaj, pojedź do miejsca, które kojarzy Ci się z prawdziwym Bogiem, przeczytaj Stary Testament. Interpretacja psychomatrycy mówi, że dostałaś wiele zadań do przepracowania, ale oczywiście na miarę Twoich możliwości. Tym, którzy mają wszystkie liczby w matrycy żyje się łatwiej, ale czy ciekawiej? Samodzielne wypracowanie wszystkiego jest trudne, ale zbierasz przy okazji mnóstwo doświadczeń. Brakujące dwójki możesz uzupełnić ćwiczeniami energetycznymi lub oddechowymi (joga). W tym nad czym pracujesz jesteś bardzo logiczna, zadajesz sobie i innym tyle pytań, żeby uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź (zrozumieć). Masz też dar ,,stratega’’ umiesz planować życie innym i potrafisz planować duże przedsięwzięcia z ogromnym wyczuciem. Potrafisz opracować plan doskonały. Otrzymałaś wrodzony dar intuicji i zdrowy stosunek do pieniędzy i dóbr finansowych. 92 w kodzie życiowym mówi o Twoim uporze i jednocześnie o tym, że źle znosisz kłótnie, a przecież tak naprawdę bardzo przywiązujesz się do bliskich. Możesz mieć tendencję do uzależniania się od osób, które kompletnie na to nie zasługują. Jeśli zostaniesz doprowadzona do furii zaczekaj chwilę, policz do dwudziestu, trzydziestu, pięćdziesięciu. Spróbuj nie mówić w złości, Twoje słowa mogą mieć moc sprawczą i się materializować. Dotyczy to również Twoich myśli przykład: ‘’od 2007 roku nic dobrego się nie wydarzyło’’ myślokształty niestety zmieniają się w rzeczywistość. Afirmuj rzeczywistość, tyle jest mądrych książek na temat afirmacji, to Ty jesteś Panią swojego Losu. Zapisuj dobre afirmacje, wielu z nas wie z doświadczenia, że działają i na tym kończy swoją z nimi pracę. Podsumowując, przepracowujesz dwójkę i wszystkie jej aspekty znane w klasycznej numerologii, stanowczość, wrażliwość itd.…. może warto wesprzeć się przyjacielem, przyjaciółką. Dwójka uczy przyjaźni i współpracy, a 11 w szczycie dba o to, żeby wchodzić w tę przyjaźń w sposób bardzo etyczny i dobry jakościowo, jeśli dzieje się inaczej z powodu naszego uporu, trzeba pamiętać, że życie jest jak echo. Myślałaś o fajnych artystycznych wibracjach 3-6-9, w życiu potrzebna jest wewnętrzna radość, to ona daje nam zdrowie i siłę i szczęście. … Zatem żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi… jak w piosence. Tego z całego serca Ci życzę. Ivo_e
             • donbas Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 19.05.17, 14:58
              To niesamowite co napisałeś. Tak, moje słowa i myśli często się materializują i w związku z tym staram się nikomu źle nie życzyć. Jednak odczuwam energię Boga, bo często los bez mojegov karze ludzi, którzy dopuścili się wobec mnie niegodziwosci. I w sytuacjach bez wyjścia często doświadczam jednak pomocy sił wyższych. Muszę przemedytować energię tej 2- ki. Będzie ciężko - to wiem. Mam jeszcze jedno króciótkie pytanie nt.tej karmicznej 13-tki. Napisałeś, że to już za mną a ja mam takie odczucie, że ona jeszcze nie odpuściła, chociaż mam równocześnie przeświadczenie "odrobienia" karmy rodowej. Może to moje " nakręcenie" się na tę 13-tkę, z którego nie mogę się mentalnie uwolnić i dlatego przyciągam traumatyczne sytuacje? Sama nie wiem? Co Ty na ten temat sądzisz- na temat tej 13- tki? Dziękuję za odpowiedzi i z góry za jeszcze dwa słowa.
              • ivo_e Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 19.05.17, 18:18
               Już wiesz, że możesz mieć wpływ na życie innych, korzystaj z tej umiejętności w sposób etyczny. Naucz się bardzo ostrożnie myśleć. Każdy z nas ma jakieś długi karmiczne, ale długi zawsze łatwiej jest spłacić niż przerobić lekcje karmiczne. Lekcje nieodrobione powtarzają się do skutku, aż je zrozumiemy. Twoją misja jest dzielić się z innymi, nie licząc na wdzięczność, dajesz i zapominasz, nie oczekujesz niczego w zamian. Naucz się bardzo ostrożnie myśleć o innych. Zastanów się nad zdaniem „Jak być kimś, żeby móc pozwolić sobie być sobą?" Każdy ma swojego anioła i swojego demonasmile z kim pójdziesz w dalszą drogę??? To tylko Twój wybór, nie wolno mi wybrać za Ciebie. Zawsze warto dać sobie i innym szansę na szczęście. Powodzenia!
        • speedy_gonzo Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 27.05.17, 16:40
         > nie przywiązuj się do pieniędzy, takie przywiązanie skutkuje stratami finansowymi.
         >Tylko od twojej reakcji na syttuacje pechowe zależy co się wydarzy.
         smile Mam w ogóle wrażenie, że nie powinnam się bratać ze światem materii. wink Ostatni tydzień.. "Zakochałam" się w bluzce... Zaniosłam ją do pralni i mi ją niechcący załatwiono. Zdarza się... wink Przyszła nowa karta debetowa w zeszłym tygodniu.. Numerologicznie odlot. Szał. O mało się "nie posikałam" ze szczęścia. Dzisiaj ją zgubiłam.. smile
  • ewekan Re: Numerologia klasyczna i karmiczna 20.05.17, 12:48
   Dzień dobry, co prawda na szczęście w życiu nie mogę narzekać, niestety w niektórych sferach jest dość trudno.Bardzo niedawno zainteresowałam się tematyką numerologii..żałuje tylko ,że tak późno, ponieważ mogłabym w jakimś stopniu wpłynąć na niektóre swoje decyzje . Jeśli można to tez poproszę Cię o interpretację mojej matrycy ur 05.08.1979r

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka