sansewiera - czym przemywać liście ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czym przemywać liście sansewiery gwinejskiej?

mam piękne sansewierie, niestety mają matowe liście, a marzą mi się takie błyszczące. Przemywanie wodą nic nie daje, nabłyszczaczy u sukulentów stosowac nie wolno - ktoś tu kiedyś radził, żeby piwem. może spróbuję - tylko pojęcia nie mam w jakim rozcieńczeniu.

• One mają z natury błyszczące liście, żadno piwo bezdura:P Piwem
      mozna najwyzej podlewac benjaminka;) Dasz na liście to beda sie
      niemilosiernie kleily, smierdziały i szybko brudziły. Pewnie myjesz
      sanswewieri liscie wodą z kranu? Nie tak. Zagotuj baniak wody, jak
      ostygnie troszku, miekka sciereczką, letnią przegotowaną wodą,
      możesz dodać pół kropli ludwika:). Ja w ten sposób myje liscie juce.
      • jak wyschnie po myciu, zraszaj liscie, wodą (PRZEGOTOWANĄ i letnią)
        z nawozem do sukulentów. Będą lśniły:)
      • Rzeczywiście - myłam wodą z kranu - spróbuję przegotowaną, może nawet destylowaną. Ludwik nie zaszkodzi? A jak z tym nawozem? Mam dodać do tej wody, której będę uzywac do mycia?

Właśnie nie wiem co się dzieje. Kilka lat temu miały błyszczące liście bez żadnych specjalnych zabiegów - myslałam, ze sansewierie tak poprostu mają. No a teraz liście, matowe, jakby z jakimś leciutkim szarawym nalotem, jakby przykurzone...

Może jakosc wody w kranie się pogorszyła? Sama nie wiem jaka jest tego przyczyna. Poza tym wyglądają na zdrowe i ciągle wypuszczają nowe pędy (nawet w zimie).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.