Storczyk puścił pędy, ale nie kwitnie :( Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie. Mam taki problem ze storczykiem, że puścił mi piękne grube pąki, ale
    nie kwitnie :( Pączki żółkną i odpadają. Co jest nie tak? Podlewam go
    regularnie letnią wodą, tzn. trzymam go pod bieżącą wodą, żeby kora porządnie
    nasiąkła, następnie stawiam go w wodzie i tak sobie z 15-20 minut stoi.
    Podlewam raz w tygodniu. Ma dość jasne miejsce.
    --
    Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz.
    Antoine de Saint-Exupéry

Przewodnik pointernecie
    • Korzenie zalane, a liście maja zbyt sucho. Maluczko, a tak z nim postępując
      zamordujesz roslinę. Normalka!
      --
      [img]http://www.suwaczek.pl/cache/1149d5cb81.png[/img]
      -------------------------------------------------
      Ciii! Diabeł spiii!
    • Ja mniej więcej raz na 3 tygodnie wstawiam doniczkę do miski z wodą na jakieś
      30minut, później dokładnie odsączam. Najlepiej trzymać storczyki w plastkiowych,
      przezroczystych osłonkach. Wtedy łatwo ocenić, czy storczyk potrzebuje wody czy
      nie. Podlewać należy dopiero jak podłoże przeschnie, a korzenie są srebrzyste.
    • Wando, podłączę się z pytaniem, żeby nie mnożyć wątków. Za Twoją radą zrobiłam
      dziurki w doniczce, podlewam jak radziłaś, storczyk ma szklaną, przezroczystą
      osłonkę, jednak coś z nim się zaczęło dziać. Kilka miesięcy temu wypuścił pęd i
      już myślałam, że zakwitnie. Ma malutkie pączki, które ani nie rosną, ani nie
      żółkną i nie opadają. Jakby się zatrzymał nagle w tym stanie. I tak już za dwa
      czy trzy miesiące. Na dodatek spodni liść zrobił się "skórzasty" i pożółkł. Masz
      jakiś pomysł co mogło mu się stać?
      • Zacznę od liścia. Tym sie nie przejmuj. To normalne, ze stare liscie zolkna i
        odpadaja. Roslina wykorzysta z nich soki do dalszego rozwoju. Co do pędu, to
        trudno powiedziec, moze ma zbyt niską temperature? Moze zbyt sucho? A może
        potrzeba mu odzywki do storczykow?
        --
        Ciii! Diabeł spiii!
        • Dziękuję, po napisaniu tego posta przesadziłam storczyk. Miał lekko podgniłe
          korzenie, chociaż starałam się o niego dbać (został na pewien czas zdany na
          łaskę i niełaskę małża). Powycinałam te "puste", obsypałam cynamonem, dałam nowe
          podłoże i tak od tygodnia sobie stoi. Przestawiłam go już dalej od okna, bo mógł
          mieć za dużo słońca (patelnia na południowym). Liść odpadł, ale już jest zalążek
          nowego :) Niestety pęd kwiatowy usycha i chyba już go nie uratuję, ale za to
          pojawiają się nowe korzenie przybyszowe. Są cztery :) Mam nadzieję, że będzie mu
          dobrze. Dziś go namoczę i zostawię. Niech się dzieje...

Mam jeszcze pytanie odnośnie spryskiwania. Południowe okna powodują, że niestety
          jest u mnie sucho i słonecznie. Czy powinnam storczyk spryskiwać raz na jakiś
          czas? Czy wystarczy mu standardowe namaczanie gdy doniczka jest lekka, a
          korzenie srebrzyste?
          • Możesz zamgławiać z samego rana, ale trzeba z tym ostrożnie, bo woda może dostac
            sie do stozka wzrostu lub do kącikow u nasady lisci i gnicie gotowe. Możesz przy
            nim ustawic naczynka z woda lub na dużą podstawke albo talerz nasypać kamyków
            /keramzytu/, zalac wodą i na tym ustawić doniczke, ale koniecznie na podstawce,
            aby spod doniczki nie dotykal wody. Parowanie wody zwiekszy wilgotnosc wokol
            roslinki.
            --
            Ciii! Diabeł spiii!
          • Jesli zamglawianie, to tylko z rana i tak, aby woda nie zalala stozka wzrostu i
            nie dostala sie do kącikow u nasady lisci, bo gnicie gotowe. Wilgotnosc
            powietrza wokol rosliny mozesz zwiekszyc ustawiając ją na keramzycie zalanym
            wodą, ale jeden warunek - dniczka musi stac na drugiej podstawce, aby jej spod
            nie dotykal i nie ciągnął wody.
            --
            Ciii! Diabeł spiii!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.