Dodaj do ulubionych

storczyk farbowany i jak go odfarbować

05.04.13, 09:50
dzien dobry, dostalam storczyka, jest wsciekle plastikowo różowo-amarantowy. Nie sadze by byl to kolor naturalny. Kwiat piekny ale wyglada jak plastikowy. Czy po opadnieciu kwiatkow jest szansa ze kolejne beda juz nie w tak durnym kolorze? Ewentualnie jak mu w tym "oczyszczaniu" pomoc?

--
"Dziecko Poczete" co to jest za terminologia ? To chyba z ksiazki kucharskiej w ktorej opisuje sie jak przyrzadzic i zjezc dziecko. Poczete , napoczate, zaczete.... Mysl katolicka! Tu chodzi o polskich katoli poniewaz ten niezwykle interesujacy zwiazek frazeologiczny to twór czysto polskiej mysli katolickiej chcącej wpisać się "złotymi" zgłoskami w swiatowa inwencje myśli jako takiej.
Edytor zaawansowany
  • wanda43 05.04.13, 11:51
    W następnym kwitnieniu na nowym pędzie wróci do swojego naturalnego kwitnienia, przeważnie białego. Być może, jeśli przekwitnie i wypuści pędy boczne od tego farbowanego, normalnie pielęgnowany i zasilany zakwitnie juz normalnie.
    --
    oto ja
  • 5th_element 06.04.13, 11:05
    dziekuje za slowa otuchy. poczytam jeszcze o pielegnacji storczykow, bo to moj pierwszy :)

• wanda43 06.04.13, 15:33
    Gdzies tam powinnas znaleźć moje posty o pielęgnacji storczykow, glownie Phalaenopsis. W porywach mialam ich coś ok. 70 sztuk, więc co nieco na ich temat wiem. Podstawa, to nie zalać. Przesuszenie nie zaszkodzi, zalanie zabija :)
    --
    oto ja
  • jaga_22 07.04.13, 13:47
    Też zostałam uszczęśliwiona ,ale niebieskim storczykiem.
    Jest u mnie 2 tyg. i widać ,że z przodu kwiatki już jaśnieją.
    imageshack.us/photo/my-images/836/dsc01851aq.jpg/
    --
    [URL=http://smayliki.ru/smilie-955257927.html][IMG]http://s16.rimg.info/f672554e74619e70c0c607c8d38b6015.gif[/IMG][/URL]
  • 5th_element 10.04.13, 11:22
    heee heee, troche cmentarny kolorek - apropąsik kwiatkow cmentarnych , to u Was tez nastala ta oblesna moda na plastikowe kwiaty na cmentarzach? ... w Szczecinie cmentarz w czasie przedłuzonej zimy wyglada tak: fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ge/cg/vecv/kdrpG2qwGMEa1lhpWX.jpg
  • wanda43 10.04.13, 15:52
    Niestety, tak jest wszędzie, biznes cmentarny, podobnie jak ślubny i komunijny kręci sie na całego. U nich kryzysu nie ma.
    --
    oto ja
  • kanapony 10.04.13, 21:44
    jesli farbowany to ma na łodydze slad po wstrzyknieciu barwnika
    kolejne kwiaty napewno beda w pierwotnym kolorze

ale ja widzialam i takie rozowo-malinowe storki
    prawdziwe

--
    Nejvĕtší lstí ďábla je, když sám o sobe prohlašuje, že není.
  • smutas13 11.04.13, 07:17

[i]ale ja widzialam i takie rozowo-malinowe storki prawdziwe[/i]

Mam takiego. Właśnie kwitnie. Stoi w kuchni na stole, abym mogła często na niego spoglądzć :-)

--
    ...i chodzi tylko o to jedynie, by Świat wyglądał tak, jak powinien - Piotr Bukartyk
  • 5th_element 22.04.13, 09:44
    buu, wkleje zdjecie, moze wtedy mi pomozecie ocenic?
  • jaga_22 22.04.13, 12:36
    Kto wie,czy nie masz naturalnego,bo mój przez m-c wygląda tak.

img687.imageshack.us/img687/8162/dsc02000v.jpg

• kanapony 01.05.13, 21:29
    jeśli sie nie mylę to nie ma (jeszcze?) niebieskich falków
    są np. wandy
    ale te wyglądają zupełnie inaczej - każdy widzi, że to nie są takie "zwykłe" storczyki

farbowany ma miejsce wstrzyknięcia barwnika na łodydze - może czasem przysypane mchem, korą...

--
    Nejvĕtší lstí ďábla je, když sám o sobe prohlašuje, že není.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka