• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak zasuszyć hortensję ???????????????? Dodaj do ulubionych

• 15.09.05, 18:33
    Próbowałam spryskac lakierem do włosów i trzymałam w wazonie bez wody, ale
    nie wyszło. Może znacie jakies skuteczne sposoby, będe wdzięczna.
    Edytor zaawansowany
    • 27.09.05, 13:51
      jeżeli masz je w ogrodzie to najlepiej poczekaj az mocno dojrzeją i potem do
      wazonu ale z wodą i tam same zeschna, przynajnmniej ja tak zrobiłem w tamtym
      roku,, w tym roku się pospiedzyłem ze ścieciem i nic nie pomogło.
      • 02.10.05, 21:12
        Mam je w ogrodzie, ale w którym momencie są mocno dojrzałe. Moje jak przychodzi
        jesień robią sie takie zielonkawo - bure. Czy wtedy ściąć je? W ogóle dzięki za
        odpowiedź!
        • 02.10.05, 21:33
          Własnie jak zaczynają nabierać takiego sino burego koloru jest najlepszy moment
          na ścięcie.
          Pamiętaj o tym żeby je wsadzić do wody.
          Dla twojego spokoju spróbowałbym najpierw z jedną, liście padną prawie od razu
          a sam pompon zacznie szelesćić po kilku dniach.
          Jeśli chcesz żeby zachowały długo swój kolor to po wyschnięciu spryskaj je
          lakierem do włosów.
    • 08.10.05, 16:10
      trochę bedzie zabawy ale hortensja wyjdzie jak żywa. Weź kartonowe pudełko,
      umieść w nim kwiat możesz zrobić w kartonie małą dziurkę i wysunąć przez nią
      kawałek dłuższej wtedy łodygi ale kwiat musi być w środku. teraz dokładnie i
      powoli zasypuj hortensję w pudełku kaszą manną potrzasając od czasu do czasu
      delikatnie tak aby kasza rozłożyła się równomiernie i dokładnie wypełniła kazdą
      przestrzeń między płatkami. Powieś pudełko na dwa tygodnie w suchym przewiewnym
      miejscu.delikatnie wyjmij zasuszoną juz hortensję dopiero teraz spryskaj
      lakierem do włosów to jej na dłużej zapewni kształt i kolor. Mam cały bukiet
      ususzony w ten sposób właśnie wyglada przeslicznie.. pozdrowienia kasia
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.