08.01.11, 15:45
Czy to prawda że w Kuźminie Wójt chce zlikwidować szkołę.................................
Edytor zaawansowany
  • wiahor 08.01.11, 19:00
    Pan wójt obiecywał, że wszystkie szkoły zostaną utrzymane.
  • calineczka789 04.02.11, 21:04
    www.gwir.pl/kaciki-zainteresowan/dla-pan/39//
    szkoła z tradycjami
  • calineczka789 09.01.11, 13:54
    Wójt obiecuje zawsze dużo ale co z tego
  • siatkarka1 10.01.11, 15:39
    calineczka789- dlaczego ty sie tak bardzo Kuźminą interesujesz? Przecież są także inne miejscowości.
  • calineczka789 10.01.11, 16:41
    Każdy z nas ma inne zainteresowania a może Ty jesteś z Kuźminy, czy tak bardzo Ci to przeszkadza............................
  • siatkarka1 10.01.11, 21:53
    Niestety ale nie. Ale przeszkadza mi to, gdyż to tylko ty strasznie krytykujesz Kuźmine!

Ale to ty pewnie mieszkasz w niej, gdyz sie nią strasznie interesujesz.
  • calineczka789 11.01.11, 16:53
    Każdy z nas może wyrazić własne zdanie jakie by ono nie było ale prawda zawsze w oczy kole
  • seniorita212121 12.01.11, 18:24
    Nie tylko szkołę w Kuźminie. Zastanawia mnie dlaczego Pan wójt nagle szuka wielkich oszczędności w oświacie. Zadłużył gminę to niech teraz za to odpowie. Tą sprawą powinien się ktoś zająć bo tak być nie może że w Gminie zatrudniani są ludzie z wykształceniem zawodowym a zwalniani z wyższym. Tutaj jest potrzebny ktoś kompetentny, wykształcony. Chce szukać oszczędności? to niech nie pozbawia naszych dzieci możliwości nauki w swojej miejscowości bo edukacja jest bardzo ważna, niech zmniejszy pensje którą zarabiają radni. Są bogatsze gminy od naszej i radni tam nie zarabiają takich pieniędzy jak u nas w gminie. Skandal. To też jest sposób na oszczędności.
  • calineczka789 12.01.11, 21:21
    Zgadzam się z Tobą, za niedługo w Kuźminie nie będzie nic, nie ma oświetlenia, ciemności egipskie, droga niby po remoncie, miała być kiedyś remiza i jeszcze szkoły nie będzie...........................żyć nie umierać. Czy to już jest przesądzone że nie będzie szkoły.
  • seniorita212121 13.01.11, 12:20
    nie wiem czy przesądzone.... i ja nie mówię tylko o Kuźminie....ale i o 3 pozostałych szkołach.. no a Kuźmina ma co chciała...Pan wójt przegrał u was w wyborach....wiec teraz nic nie będziecie mieć niestety....
  • calineczka789 13.01.11, 17:02
    Na to wszystko wskazuje. Wójt wychodzi z zasady......ja wam jeszcze pokażę.
  • calineczka789 13.01.11, 17:04
    Po ile jest dzieci w szkołach, które mają być likwidowane...
  • hdd2 13.01.11, 17:30
    Nie jestem zwolennikiem Wójta, lecz nie sądzę również by kierował się On zasadą kontrreakcji. A swoją drogą to ile dzieci uczęszcza do tej szkoły bo nie jestem w temacie. Może zaważył faktycznie czynnik ekonomiczny.
  • seniorita212121 13.01.11, 18:00
    w tych szkołach jest po około 30 dzieci... może nawet nie.... więc jak by nie patrzeć gminę trochę kosztuje utrzymanie takiej szkoły. A co do tej zasady kontrreakcji...to tak jest. Ale mnie denerwuje fakt, że Gmina ma wielkie ogromne i nie wiem jeszcze jakie zadłużenia a hala jest budowana . Niech mi ktoś wytłumaczy po co? Tylko po to żeby się jeszcze bardziej zadłużyć. Nie wiem czym się ludzie kierowali w ostatnich wyborach.
  • etna-100 14.01.11, 09:13
    To jak jest obecnie w Kuźminie to zawdzięczacie byłemu, wieloletniemu radnemu, który zamiast dbać o swoją miejscowość to walczył sam ze sobą. Jeśli chodzi o szkołę w Kuźminie, to głupotą władz gminnych byłoby utrzymywanie szkoły liczącej ok. 25 uczniów.
  • marianludwika 17.01.11, 00:22
    Szkoła Podstawowa w Żohatynie będzie zlikwidowana!!!
    Wieść gminna niesie,że w ten sposób Wójt chce ukarać dzieci z tej placówki.Dlaczego?-Ponieważ ich rodzice nie głosowali na jego kandydaturę.
    Panie Wójcie miej godność osobistą . Ukarz rodziców podatkami,dziurawymi drogami,pobieraj myto za ich wjazd na teren Birczy.Ale nie rób krzywdę niewinnym dzieciom.Ta szkoła liczy ponad pół setki dzieci i liczba w następnym roku będzie większa.Pan Wójt nie zdaje sobie sprawy,że produkuje biedę w Gminie i liczba dzieci będzie rosnąć.Cóż mają biedzcy robić jak nie mają pracy. Z nudów produkują dzieci, licząc na bułki dla nich w szkole.Pozdrawiam.
  • birczanka1 20.02.11, 19:07
    tak to jest jak się oszołoma na wójta wybrało!
  • darino 19.01.11, 15:24
    W powiecie bieszczadzkim też chcą likwidować ...
    www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110119/BIESZCZADY/147099799
    A co do gminy Bircza, to pisałem o tym już kilka lat temu, ale nikt nie chciał wierzyć.
  • etna-100 21.01.11, 15:15
    W innych powiatach likwidowane są szkoły liczące 80, 90 dzieci.
    Szkoła w Żohatynie, w której czas pracy odbywa się od 7.30 - 13.00 powinna już dawno być zlikwidowana. Etaty w tej szkole mają nauczyciele z poza naszej gminy. Nasz Urząd Gminy nie powinien być instytucją charytatywną.
  • calineczka789 21.01.11, 17:13
    Ale co do tego, ze nauczyciele są z innej gminy, przecież to również są ludzie i nie są tręndowaci.......Ludzie z naszej Gminy wyjeżdzają do pracy, gdzie się tylko da i jak na razie nikt ich nie rozlicza z jakiej są Gminy......co ma piernik do wiatraka,a kto tak zadłużył Gminę, jak się nie umie rządzić to się do władzy nie pcha........................
  • marianludwika 21.01.11, 20:00
    calineczko masz rację Osoba mianująca się ETNĄ prawdopodobnie jest na etacie u wójta nieudacznika i musi brać jego stronę.Dlaczego nauczyciele nie są miejscowi?- Dlatego,że miejscowi nie mają" pleców" .Żeby dostać zatrudnienie trzeba mieć rodzinę lub kolesi w Gminie i nie tylko.Zresztą młodzi musieli opuścić Nasz Kraj bo nami rządzą kolesie i osoby nie mające mózgu.Szkoły mające powyżej 50 uczniów nie należy likwidować.Wójt Gminy Bircza to wielki cwaniak.Dlaczego on nie likwidował Podstawówek przed wyborami tylko po.Pozdrawiam.
  • calineczka789 21.01.11, 21:34
    Czy inne szkoły Gminy Bircza też mają jakieś zadłurzenia ,czy tylko do likwidowanych trzeba dołożyć.
  • dezyderiusz500 22.01.11, 21:42
    Pisałeś o tym kilka lat temu...Ja już od 10 lat słyszałem,że niektóre szkoły przeznaczone są do likwidacji. A aktualnie oprócz Kuźminy i Żohatyna, przeznaczone są do likwidacji szkoły w Hucie Brzuskiej i Korzeńcu. Od dawna o tym mówiono i stało się, siła wyższa w postaci ręki wójta he he.
  • darino 23.01.11, 11:54
    Siła wyższa, i demografia ...
  • marianludwika 24.01.11, 16:40
    Zgadzam się demografia.W Żohatynie dzieci przybywa i trzeba rodziców zniechęcić pozbawiając ich szkoły.Ktoś tu myśli,trzeba go zgłosić do nagrody Jobla.Pozdrawiam.
  • marianludwika 25.01.11, 22:16
    Jak widzę,to jakim cudem koszt wykształcenia jednego dziecka przekracza w likwidowanej szkole w Żohatynie ponad 13 tys.zł. na co gównie idą te pieniądze? Czy nikt nie miał pomysłu jak obniżyć koszt np.ogrzewania.A co z budynkiem? Czy pozwolicie mieszkańcom zrobić choćby świetlicę,knajpę a może jakiś biznes założyć ,żeby coś zrobić dla tych ludzi,aby całkiem nie zdziczeli w tej głuszy.
  • arek538 11.02.11, 17:56
    Nareszcie wójt podjąć właściwą decyzję likwidując takie szkoły jak w Hucie czy Zohatynie bo to jest skandal utrzymywać i ogrzewać i opłacać 10 nauczycieli a uczniów jest 17 lub parę więcej.Tak naprawdę to najbardziej zależy nauczycielom żeby nie likwidować szkół bo im chodzi o pracę. Niech też troszkę się pukną po czole ile razy od dzieci wymagają masz przynieść na jutro to lub tamto i nie pytają czy rodzice maja za co kupić czy pracują czy nie nikogo to nie obchodzi.To jest bolesna prawda.
  • omnia222 14.02.11, 11:28
    arek538 napisał:

> Nareszcie wójt podjąć właściwą decyzję likwidując takie szkoły jak w Hucie czy
    > Zohatynie bo to jest skandal utrzymywać i ogrzewać i opłacać 10 nauczycieli a
    > uczniów jest 17 lub parę więcej.Tak naprawdę to najbardziej zależy nauczycielom
    > żeby nie likwidować szkół bo im chodzi o pracę. Niech też troszkę się pukną p
    > o czole ile razy od dzieci wymagają masz przynieść na jutro to lub tamto i nie
    > pytają czy rodzice maja za co kupić czy pracują czy nie nikogo to nie obchodzi.
    > To jest bolesna prawda.

dokladnie..... sie nauczycielom urwie i to pozadnie... mysleli ze beda dozywotnio uczyc w tych szkolach i kupe kasy brac.... teraz nikogo nie obchodzi ze ktos zostaje bez pracy albo tyra za granica za marne pieniadze i do tego jeszcze kosztem zdrowia, rodziny i bardzo czesto malych dzieci ktore widuja swoich tatusiow albo mamusie "na swieta".... bo rodzice nie maja innego wyjscia a utrzymac rodzine musza bo zycie kosztuje i to bardzo... a poza tym to dlaczego nauczyciele tych likwidowanych szkol nie zrzekli sie po czesci swoich pensji czy trzynastych wyplat zeby zaoszczedzic; a te ktore mogly juz odejsc na emeryture i zwolnic etaty tez tego nie zrobily?! ajenci w takich szkolach tez duzo kosztuja bo 2000 zl za miesiac to nie mala kasa a sprzatanie to nic wielkiego..... moze szkoly utrzymalyby sie nadal .... a poza tym kolejnym rozwiazaniem jest zalozenie stowarzyszenia i szkola istnieje...
  • tajniakzabewu 17.02.11, 02:14
    no zawód nauczyciela jest od dawien dawna zawodem który jest postrzegany w społeczeństwie jako wyższych lotów świadczy o tym np tytułowanie jako profesorów ludzi którzy nieraz nawet nie mieli przyjemności mieć z profesorami do czynienia;p, ale nie w tym rzecz, arek538 napisał wiele mądrych słów bo niestety nauczyciel wymaga więcej niż dają od siebie?, bo proszę wymienić mi podobny fach w którym ustawowo jest tyle wolnego czasu..., a może tak w ramach wakacji prowadzić zajęcia które zaproponują uczniowie w ramach rozwijania swoich pasji... ohh chyba za dużo powiedziane, ale cóż w dzisiejszych czasach biednych nie stać na tanie rzeczy Panie Wójcie...
  • birczanka1 20.02.11, 19:19
    Nikt sie nie martwi nauczycielami, tylko dziećmi małymi, które będą musiały odnaleźć się w nowej szkole z dala od domu. a co z dziećmi chorymi?? czy ktos o nich pomyślał? na pewno nie radny Buczek, który wszystko ma pod nosem i czy on się zastanawia jak to jest wysyłać 5-letnie dziecko w okresie zimy z Żohatyna do Lipy.
  • darino 25.01.11, 10:15
    Żohatyn: www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=89&artykul=572&akcja=artykul
    Kuźmina: www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=89&artykul=571&akcja=artykul
    Korzeniec: www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=89&artykul=570&akcja=artykul
    Huta Brzuska: www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=89&artykul=569&akcja=artykul
  • birczanin7 25.01.11, 18:04
    Z faktami nie da się dyskutować.
  • tajniakzabewu 26.01.11, 09:52
    no nieda się dyskutować skoro wójt ma mieszkańców tych miejscowości w dalekim poszanowaniu i nawet nie pofatyguje się osobiście na zebranie wiejskie coby przedyskutować to z mieszkańcami...
  • calineczka789 26.01.11, 13:56
    Drodzy Birczanie faktem jest też to że wszelakie inwestycje Wójt ładuje do Birczy i tego się nie da ukryć , tam gdzie ma najwięcej wyborców
  • marianludwika 29.01.11, 00:26
    Co do inwestycji to prawda.Jednak oprócz Wójta są jeszcze radni.Czy oni mają klapki na oczach? Ja myślę ,że radni ferują tezę "kiedy wejdziesz między wrony i t d...".
  • kononowicz111 29.01.11, 15:51
    Bardzo dobrze, że Pan Wójt chce zamknąć szkoły, gdzie uczęszcza garstka dzieci! Pod Krakowem jest też szkoła do zamknięcia, w której uczy się ponad 100 dzieci, a nie tj. tutaj zaledwie ok. 30 i nikt nie robi takiego cyrku jak wieś Kuźmina! Przecież nikt nie zamyka dzieciom dalszej drogi do edukacji! Według mnie, dzieci z Kuźminy uczęszczając do szkoły w Leszczawie (która ma Certyfikat Szkoły Marzeń) zdobędą większy poziom wiedzy i kultury osobistej! I nie wszystko można załatwić wrzaskiem i bezczelnością! Pozdrowienia dla calineczki789 :)
  • birczanin7 29.01.11, 19:46
    Szkoły powinny być zamykane od
    10-ciu lat.
  • marianludwika 30.01.11, 20:10
    Jasne,że trzeba zamykać Szkoły,zamykać Ośrodki Zdrowia itd.Jednak ja proponuję zamknąć osoby odpowiedzialne za niegospodarność i zasądzić im zwrot pensji pobranych niesłusznie.
    Jak urzędnicy nie umieją gospodarzyć to trzeba ich wysłać na przymusowe bezpłatne urlopy
    a na ich miejsce przyjąć młodych bystrych pracowników . Może coś naprawią po starej skorumpowanej świcie.Z góry przepraszam sumiennych urzędników.
  • marianludwika 30.01.11, 20:26
    kononowicz111 napisał:

> Bardzo dobrze, że Pan Wójt chce zamknąć szkoły, gdzie uczęszcza garstka dzieci!
    > Pod Krakowem jest też szkoła do zamknięcia, w której uczy się ponad 100 dzieci
    > , a nie tj. tutaj zaledwie ok. 30 i nikt nie robi takiego cyrku jak wieś Kuźmin
    > a! Przecież nikt nie zamyka dzieciom dalszej drogi do edukacji! Według mnie, dz
    > ieci z Kuźminy uczęszczając do szkoły w Leszczawie (która ma Certyfikat Szkoły
    > Marzeń) zdobędą większy poziom wiedzy i kultury osobistej! I nie wszystko można
    > załatwić wrzaskiem i bezczelnością! Pozdrowienia dla calineczki789 :)

Panie kanonowicz111 ,szkoła może liczyć tyśiąc uczni i też nie ma potrzeby jej zamykać,tylko wystarczy umiejętnie nią pokierować. Coś tutaj mi nie pasuje.Za komuny nie zamykano szkół,wręcz przeciwnie otwierano malutkie z kilonastoma dziećmi i żaden rodzic nie obawiałł się,że ją zlikwidują i jego dziecko będzie dowożone przez jakieś rozklekotane pojazdy do innych miejscowości.Taką szkołę niedobre komuchy zbudowali w Borownicy ale komuchów trzeba tępić tak jak i wiejskie szkoły.Wstyd dla RP.
  • tajniakzabewu 30.01.11, 22:22
    nie sztuka jest brać kredyty na utrzymanie szkoły bo to polityka tzw "bankruta", ważne żeby UG umiał zagospodarować budynki tak żeby był z nich pożytek i najlepiej jakby jeszcze przynosily dochód, a tak na marginesie to jeśli jest garstka dzieci np w kuźminie to moze wrócić do starych czasów i u kogoś w domu niech chłoną tą edukacje;d
  • omnia222 31.01.11, 10:39
    zgadzam sie co do tych pozyczek.... a utrzymanie takich szkol naprawde kosztuje... a dzieciom nikt krzywdy nie robi i bez przesady ze beda jezdzily rozklekotanymi busami czy autobusami do szkoly.... a budynki zostana przeciez dla wsi i mozna je madrze wykorzystac tak zeby jeszcze dodatkowo przynosily korzysci... jezeli wojtem zostalby ktos inny to zrobilby to samo.... to nie jest jakis wymysl obecnego Wojta i tylko na terenie Gminy Bircza... czy to tak trudno zrozumiec?! ogladajcie troche telewizje to zobaczycie ile szkol zamykaja i to nie takie ktore licza po 20 dzieci tylko takie ktore licza o wiele wiecej dzieci... szkola ktora liczy 20 czy 30 osob to tak naprawde w miescie JEDNA KLASA!!! a nauka w laczonych kalsach to zadna nauka a dzieci tylko maja braki zamiast byc geniuszami.... takie sa realia. calineczka789 co ty na to?- przeciez to ty zalozylas ten watek.....
  • calineczka789 31.01.11, 14:33
    Każde dziecko, jak będzie się chciało uczyć to się będzie uczyć w każdej szkole, będzie chodziło do małej będzie uczyło się w małej, będzie uczęszczać do dużej jak będą chęci to będzie uczyć się dobrze w dużej. Niestety jak się niema chęci do nauki i motywacji to w każdej mu będzie źle.. nikt nikogo do nauki nie zmusi a tym bardziej do bycia geniuszem.............
  • kononowicz111 31.01.11, 16:08
    Witam! Co ma piernik do wiatraka - jaka mała, jaka duża ... Chodziło o to, że w normalnej klasie na dany program poświęca się całe 45 min. na dany temat lekcyjny, a nie tak jak w klasach łączonych: trochę na jeden temat a trochę na drugi! A co do geniuszy - to jeżeli klasa liczy np. 5 osób ( w tym jest to dwie klasy: np. kl. I - dwie osoby, kl. II - trzy osoby) to poświęcone 45 min. dla dwóch uczniów to naprawdę sporo czasu jak na jeden temat lekcyjny. Wtedy te dzieci z takim zakresem wiedzy NAPRAWDĘ byłyby geniuszami a nie miałaby braki w nauce, co wychodzi po pójściu do gimnazjum. Pozdrawiam! :) Calineczka789 czytaj uważnie i ze zrozumieniem! :)
  • calineczka789 31.01.11, 14:19
    Dziękuję za pozdrowienia................................
  • darino 31.01.11, 10:40
    Budynek jest, dotacja oświatowa przysługuje ...
  • marianludwika 01.02.11, 17:43
    W Żohatynie mieszkańcy sami sobie szkołę zbudowali.Stara się marnuje,a nowa pewnie będzie sprzedana.Wysiłek ludzi nie był potrzebny.Jeżeli w klasie jest 30-ro dzieci i nauczyciel to na sprawdzenie obecności straci sporo czasu.Jeżeli jest kilkoro dzieci w klasach Łączonych to jest lepiej i zdrowiej jak w takich molochach.Widzę,że niektórzy mają za złe Calineczce ,że rozpoczęła ten temat. Może miała milczeć,żeby władza się nie krępowała i robiła co dusz pragnie. Dobry gospodarz (Wójt) powinien sam tutaj napisać o co to chodzi z rą kumulacją instytucji w Birczy a nie posyła jakiś podżegaczy u których tylko kasa ,kasa i jeszcze raz kasa się liczy.Czy ktoś ma jakieś inne rozwiązanie?
  • darino 01.02.11, 17:53
    wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,4951478.html
    Wprawdzie artykuł z początku 2008 roku, ale ciągle aktualny ...
  • darino 01.02.11, 17:56
    bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,9019386,Gminy_przymierzaja_sie_do_likwidacji_szkol.html
  • marianludwika 01.02.11, 23:22
    darino napisał:

> bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35241,9019386,Gminy_przymierzaja_sie_do_likwidacji_szkol.html

Tam gdzie naprodukowano największą biedę trzeba jeszcze biednych ludzi dobić likwidacją szkół,Urzędów Pocztowych nie mówię już o komunikacji i Ośrodkach Zdrowia.
    Czyli jest jedna rada -
    mieszkańcy Gminy przenieście się wszyscy do Birczy i nie będzie Wójt miał problemu
    z dowożeniem dzieci do szkoły,będziecie mieli na miejscu Pomoc Społeczną i inne rozrywki.
  • tajniakzabewu 02.02.11, 00:28
    marianludwika napisał:

> Tam gdzie naprodukowano największą biedę trzeba jeszcze biednych ludzi dobić ..."

HEHE no bez przesady, ludzie w większości są biedni ze swojego lenistwa oraz rozwinietego talentu do nieróbstwa i robienia z tego patologicznego show...
  • marianludwika 03.02.11, 10:24
    tajniakzabewu napisał:

> marianludwika napisał:
    >
    > > Tam gdzie naprodukowano największą biedę trzeba jeszcze biednych ludzi do
    > bić ..."
    >
    > HEHE no bez przesady, ludzie w większości są biedni ze swojego lenistwa oraz r
    > ozwinietego talentu do nieróbstwa i robienia z tego patologicznego show...

Powiedział co wiedział.
    Co ci leniwi ludzie mają robić w takim zadup..u stworzonym przez miejscowych kacyków.
    Może powinni zamiatać las,albo codziennie wam urzędnikom buciki czyścić.Zastanów się co piszesz. Zamiast dać tym ludziom wędkę dajecie im kostur do żebrania.
  • tajniakzabewu 03.02.11, 19:48
    może tak w ramach wyjaśnień nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem urzędu i w sumiee hmmm raczej nie bede... ale to mniejsza z tym, wracając do wątku to w dzisiejszych ludzie mają do wyboru wędki i kostury, ale lenistwo i cwaniactwo pozwala im wybrać tylko ten wspomniany kostur, bo poco coś robić jak Unia daaa..., państwo da zasiłek więc raczej nie od tego kto gdzie mieszka (bo w dużych miastach tez tacy "żebracy" mieszkają) ale zależy od człowieka...
  • marianludwika 04.02.11, 01:38
    tajniakzabewu napisał:

> może tak w ramach wyjaśnień nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem urzędu i
    > w sumiee hmmm raczej nie bede... ale to mniejsza z tym, wracając do wątku to w
    > dzisiejszych ludzie mają do wyboru wędki i kostury, ale lenistwo i cwaniactwo p
    > ozwala im wybrać tylko ten wspomniany kostur, bo poco coś robić jak Unia daaa..
    > ., państwo da zasiłek więc raczej nie od tego kto gdzie mieszka (bo w dużych mi
    > astach tez tacy "żebracy" mieszkają) ale zależy od człowieka...

To prawda.Ale ktoś dopuścił do takiej sytuacji.Teraz zapomoga się należy a szczególnie tym co przeznaczają wszystko na przelew.
  • tajniakzabewu 04.02.11, 02:45
    marianludwika napisał:

"To prawda.Ale ktoś dopuścił do takiej sytuacji.Teraz zapomoga się należy a szczególnie tym co przeznaczają wszystko na przelew."

No teraz to się koło zapętla w błędnym kierunku, bo jakby nie było zapomogi to pewnie użytkowniku marianludwika pisałbyś że co to za państwo że niema opieki socjalnej i co robią z twoimi podatkami..., ale wiesz marianludwika trzeba mieć nadzieję że Ci co przepijają zapomogę piją za zdrowie tych co im to fundują czyli nie tyle urzedów co polskich podatników;d;d, a jak nie piją to niech zaczna bynajmniej poziom zdrowia wzrośnie i NFZ zlikwidują ku twojej uciesze:)
  • kononowicz111 04.02.11, 14:32
    marianludwika napisał:

> tajniakzabewu napisał:
    >
    > > może tak w ramach wyjaśnień nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem urz
    > ędu i
    > > w sumiee hmmm raczej nie bede... ale to mniejsza z tym, wracając do wątku
    > to w
    > > dzisiejszych ludzie mają do wyboru wędki i kostury, ale lenistwo i cwania
    > ctwo p
    > > ozwala im wybrać tylko ten wspomniany kostur, bo poco coś robić jak Unia
    > daaa..
    > > ., państwo da zasiłek więc raczej nie od tego kto gdzie mieszka (bo w duż
    > ych mi
    > > astach tez tacy "żebracy" mieszkają) ale zależy od człowieka...
    >
    > To prawda.Ale ktoś dopuścił do takiej sytuacji.Teraz zapomoga się należy a szcz
    > ególnie tym co przeznaczają wszystko na przelew.

"ale to ludzie ludziom zgotowali taki los"
  • calineczka789 04.02.11, 21:12
    www.gwir.pl/kaciki-zainteresowan/dla-pan/39//
    szkoła z tradycjami
  • hdd2 05.02.11, 15:02
    www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110205/PRZEMYSL/670394607 mówi się o tym już szerzej.
  • marianludwika 06.02.11, 23:23
    Mieszkańcy Żohatyna udali się do Wójta Gminy w celu rozmowy na temat likwidacji szkoły.Okazało się że Pan Wójt wyparował.(zaręczam,że nikt z tej delegacji nie posiadał przy sobie ani wideł ani taczki,ani sierpa,ani nawet nałożonej na sztorc kosy).Czego się bał Pan Wójt? Nikt nie może udzielić wyjaśnienia.Prawdopodobnie mieszkańcy chcieli złożyć petycję,że postarają się w czasie jego kadencji podwoić liczbę dzieci ale swoim zachowanie Pan Wójt zaprzepaścił dobrą wolę mieszkańców wsi Żohatym,Borownica i Jawornika R.Jaka szkoda.
  • gumisia_2 08.02.11, 18:13
    a może by tak zamiast szkoły zlikwidować urząd gminy tez byłaby oszczędność
  • calineczka789 08.02.11, 19:23
    chyba nie udałoby się to..............
  • marianludwika 09.02.11, 01:35
    calineczka789 napisała:

> chyba nie udałoby się to..............

A może zamiast Gminy czy szkoły zlikwidować by tak bezrobocie.Ale by by się działo.
  • hdd2 09.02.11, 14:13
    już był taki jeden co w spocie wyborczym obiecywał że nie będzie niczego. Kononowicz ci on był.
  • marianludwika 10.02.11, 23:33
    hdd2 napisał:

> już był taki jeden co w spocie wyborczym obiecywał że nie będzie niczego. Konon
    > owicz ci on był.

Trzeba postawić - albo wszystko , albo troszkę, albo nic.
  • gumisia_2 11.02.11, 15:33
    doszły mnie słuchy że na dzisiejszej sesji została podjęta decyzja o likwidacji 4 szkół w gminie
  • calineczka789 11.02.11, 17:18
    Niestety ale to prawda.................
  • gumisia_2 11.02.11, 17:21
    a gdzie radni naszej gminy najlepiej wszystko zlikwidować i po kłopocie.............
  • calineczka789 11.02.11, 17:27
    Wszystko czas pokaże...........
  • lukaszcba1989 11.02.11, 19:09
    jak jest 3 osoby w klasie to się nie dziwię, że chcą zlikwidować
  • sami27 12.02.11, 18:20
    o tak byłaby oszczednosc napewno czego nie zaczął od gminy tylko od szkol
    i sie msci na dzieciach co takie maluchy maja w takiej sytuacji zrobic kto jest temu winny??? Pytam no kto???
  • galileo11 11.02.11, 22:24
    Rodzice z gm. Bircza: radni nie bądźcie grabarzami szkół.

Więcej w:
    www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110211/PRZEMYSL/65526275
  • marianludwika 12.02.11, 02:24
    Ktoś tutaj kłamie.W szkole w miejscowości Żohatyn podano że jest 35 dzieci.O ile mi wiadomo jest ponad 50.O co tu chodzi? Dlaczego one mają być dowożone do mniej licznej szkoły w Lipie? Może dlatego,że Lipa jest bliżej Birczy?
  • odkupiciel1234 12.02.11, 15:13
    Byłem na jednym ze spotkań organizowanych przez wójta i przewodniczącego rady gminy w sprawie likwidacji szkół i jestem w ciężkim szoku. W dużym skrócie opiszę wygląd tego spotkania. Wójt to kiepski mówca. Ma ograniczony zasób słownictwa, argumenty, którymi się posiłkuje, są żadne. Prócz cyferek, które przedstawił nie miał nic do powiedzenia. Nie potrafił przedstawić symulacji dojazdu dzieci do szkół sąsiednich, co oznacza kiepskie przygotowanie do spotkania. Jeden z radnych twierdził, że nie śpi już od trzech tygodni, bo nie wie jak najlepiej rozwiązać problem szkół bez wyrządzenia szkody żadnej ze stron. Następne jednak zdanie rozpoczynał od słów " z pełną świadomością". Po trzech tygodniach bezsenności gratuluję pełnej świadomości. Na pytanie, dlaczego wójt nie miał odwagi spotkać się osobiście z rodzicami likwidowanej szkoły, odpowiedział, że ma od tego ludzi i powiedziałby to samo. Przed wyborami chętnie przyjeżdżał osobiście, dlaczego nie wysyłał swoich ludzi. Mało tego, że przyjeżdżał, jeszcze klepał wszystkich po plecach i obiecywał gruszki na wierzbie. To jest tylko mała część. Wiele by pisać, ale po co. Nasuwa mi się porównanie z Egiptem jednak jest jedna różnica - przywódca Egiptu ustąpił.
  • marianludwika 13.02.11, 00:47
    >Czy ktoś może zdradzić kto z radnych głosował za likwidacją szkół?
    >Może kto się sprzeciwiał?
    >Czy Wójt nie nadużywa trunków? -(bo jak można tłumaczyć jego dziwne zachowanie)
    >Czym będą dowożone dzieci do odległych szkół?
    >Co będzie jak będą zamiecie śnieżne,czy wtedy dzieci będą siedziały w domku?
    >Skoro Wójt bał się spotkać z rodzicami tych czterech szkół to czemu wybrano tchórza?
    >Co to są za ludzie których Wójt wysyła zamiast siebie?-Czy to jest może jego osobista krawcowa?
    >Czy Pan Wójt najeży do Partii Tuska skoro tak dużo obiecuje?
    >Co na sesji postanowiono z nieruchomościami po zlikwidowanych szkołach?
  • gumisia_2 12.02.11, 16:51
    a kto w Lipe jest radnym ,moze miał lepsze układy z wójtem.........................
  • sami27 12.02.11, 18:18
    no radnym w lipie jest pan Lichota
    i napewno ma dobre wtyki z wójtem

• galileo11 12.02.11, 15:02
    "Nasza młodzież ani nie czyta, ani nie pisze"
    POTRZEBA MIN. PATRIOTYZMU, DYSCYPLINY I SZKÓŁ ZAWODOWYCH.

Więcej za:
    www.tvn24.pl/0,1692482,0,1,nasza-mlodziez-ani-nie-czyta--ani-nie-pisze,wiadomosc.html
  • birczanin7 15.02.11, 16:05
    będą więc dobrym materiałem
    dla tych co rządzą i chcą rzadzi
    możnna ich będzie jak bydełko
    tamtym i owym oporządzić.
  • hdd2 15.02.11, 20:09
    nie tylko szkoły w naszym regionie są likwidowane
    www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110215/WEEKEND/534879260
  • darino 15.02.11, 21:20
    Czy naprawdę w naszej gminie taka jest średnia pensja nauczyciela, jak powiedział pan wójt w linkowanym artykule ?
  • klopsik1984 15.02.11, 23:27
    jakbym tyle zarabiał (a jestem nauczycielem) to bym się bardzo cieszył. Tyle to nie wiem czy dyrektor zarabia??
  • marianludwika 16.02.11, 02:12
    Robienie wody z mózgu już mnie nie śmieszy,jednak biorąc pod uwagę te 5 tyś.zł.brutto to mi wychodzi około 3600 zł.na czysto.Coś mi nie wygląda,że ci nauczyciele mają tytuły profesorskie.Po co to Pan robi Panie Wójcie? Podejrzewam,że chodzi o odwrócenie uwagi od sedna sprawy.Za jednego ucznia gmina dostaje o ile się nie mylę 7 tyś. zł rocznie.Może lepiej by było wynająć guwernantki i niechby nauczały po chałupach.Mam nadzieję,że jakiś oszust po podstawówce nie będzie chciał założyć niepublicznej szkoły bo to może nie wypalić a z zyskami nikt się nie będzie z Panem Wójtem dzielił.
  • odkupiciel1234 16.02.11, 09:27
    Jeśli chodzi o subwencje na dzieci to jest ok 5 tys. rocznie, nie mówiąc już o dzieciach niepełnosprawnych, bo na takie dziecko państwo daje nawet 10 - krotność. A z pensjami dla nauczycieli to bujda, zresztą nie pierwsza z ust wójta.
  • omnia222 16.02.11, 17:45
    odkupiciel1234 napisał:

> Jeśli chodzi o subwencje na dzieci to jest ok 5 tys. rocznie, nie mówiąc już o
    > dzieciach niepełnosprawnych, bo na takie dziecko państwo daje nawet 10 - krotno
    > ść. A z pensjami dla nauczycieli to bujda, zresztą nie pierwsza z ust wójta.

jezeli z pensjami to bujda to niech nauczyciele wystapia do wojta zeby to sprostowal.....
  • darino 17.02.11, 09:35
    "jezeli z pensjami to bujda to niech nauczyciele wystapia do wojta zeby to sprostowal....."
    Albo dał podwyżki ...
  • darino 16.02.11, 12:14
    www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=89&artykul=594&akcja=artykul
    Radziłbym przed wysłaniem sprawdzić list pod kątem ortografii i interpunkcji, tym bardziej, że jak przeczytałem kopia przeznaczona jest dla mediów.
  • hdd2 16.02.11, 14:29
    Mnie osobiście zaciekawił rozdzielnik dokumentu w którym są adresaci przedmiotowego dokumentu. Nie mogę pojąć jaki związek z tą sprawą mają "....Proboszczowie Parafii w Gminie Bircza...". Czyżby chodziło o naukę religii w tych szkołach?
  • birczanin7 16.02.11, 15:34
    Pilnie trzeba to poprawić,bo po takim piśmie
    mogą zamknąć Urząd Gminy.
  • dezyderiusz500 16.02.11, 21:27
    Proboszczowie wszak muszą zapoznawać się z wszelkimi tego typu ważnymi dokumentami, ponieważ żyjemy w państwie wyznaniowym i władza musi konsultować z klerem swe posunięcia (a kler kontroluje władze żeby nie zrobiła czegoś sprzecznego z jego interesami).
  • tajniakzabewu 17.02.11, 01:39
    no mam nadzieje że na niedzielnej mszy nie będę musiał słuchać w ogłoszeniach parafialnych a tym bardziej na kazaniu tych żałosnych wypocin wójta, zapomniałem tzn. Pana Wójta;p
  • marianludwika 17.02.11, 19:45
    Nie żartujcie sobie z kleru.Jak Rydzyk przejmie te zlikwidowane szkoły i zamieni na niepubliczne to Panu Wójtowi nie zostanie ani złotówki na pozostałe.Tadzio ma chody i umie gospodarzyć.Panie Wójcie może pojedz do Torunia na szkolenie.
  • calineczka789 17.02.11, 20:30
    Czy do innych szkół na terenie Gminy nie trzeba dokładać?
  • czesio48 17.02.11, 20:48
    Darino ma rację styl i pisownia listu fatalna, czy w gminie nie ma jakiego polonisty by to wygładził.
  • galileo11 18.02.11, 00:50
    Witam Wszystkich.

List faktycznie jest fatalny, wygląda na takie tłumaczenie się małego chłopca z piaskownicy.
    Pan Wójt, którego nie znam nawet z widzenia, o czym zresztą zasygnalizowałem na forum Nowin a którego znam m.in. z opowiadań znajomych, których często odwiedzam, deklarował , że ma dobre średnie wykształcenie i potrafi poprowadzić gminę ku świetlanej przyszłości.
    We wczesnej młodości mieszkałem przez 14 lat na terenie Gminy Bircza, stąd też w sumie moje bierne obserwowanie i takie co nieco zainteresowanie.
    Szanowni Państwo, czasy idą naprawdę b. trudne i niepowtarzalne w swoim przebiegu w historii świata.
    Stąd wielu ludzi, w szczególności ci co pchają się za wszelką cenę do polityki i władzy, uległo fałszywemu złudzeniu, że jakoś to będzie, że weźmie się kolejny kredyt na załatanie dziur, dla podległego ludu zrobi się kilka zabaw (mocno zakrapianych), że najwięksi zbrodniarze mimo uczynionego zła mają dzisiaj sielankowe życie (czy tak jest naprawdę?).
    A gdzie jest prawo naturalne (czyt. boskie), jaka będzie implikacja z jego nieprzestrzegania.
    Panie Wójcie Żydownik - byłeś Pan wójtem 4 lata, następnie przez 4 lata rządził pan Góralewicz, przez następne 4 lata znowu Pan i obecnie 1 rok Pańskiej trzeciej kadencji wójtowania w gminie Bircza. Czyli następująca (rzeczywista) liczba uczniów, wszelkie problemy finansowe - nawet te najbardziej uwikłane są Panu znane od lat co najmniej 13 (gdzieś pochwaliłeś się Pan, że problemami Gminy zajmujesz się 20 lat). Półtora roku temu byłeś Panie współorganizatorem wielkiej imprezy związanej z nadaniem imienia Szkole Podstawowej w Kuźminie - a więc Szanowny Panie Wójcie po co te szopki, 1,5 roku temu znałeś już realne problemy (liczba uczniów, dochody), a jednak zdobywałeś kolejne wyimaginowane punkty, m.in. pod ostatnie wybory. I durny lud to kupił (nie mam zamiaru kogokolwiek obrażać).
    Proszę Państwa to nie jest problem tylko i wyłącznie tej czy owej gminy, ale ma to nierozerwalny związek ze stanem całego państwa - a ten niestety poprzez podstęp, ogłupienie ludu, zdradę, zamach, sfałszowane kolejne wybory, został doprowadzony do ruiny.
    Proszę Państwa na najwyższych stelażach pośród Was jest (była) reklamowana m.in Fundacja Batorego, tu na tym forum padło wielkie poparcie ze strony wielcy światłych osób dla pedalstwa - co na to lokalne szkoły, dlaczego milczą nauczyciele.
    Wy tylko potraficie jak Pani "wiahor" lansować tematy zastępcze: długość napisanych listów, liczba policzonych eternitów, itp.
    Proszę Państwa z braku laku też głosowałem na Kaczyńskich (niebezwarunkowo) - ale pamiętam jak w 2003 r. pan Kaczyński mówił: ja proszę mój elektorat za głosowaniem o wejście do UE - w UE dokonuje się rocznie ok. 1,2 mln aborcji, czyli tu już była sprzeczność sama w sobie, a więc zagłosowałem na nie. Głosowanie było 2 dni (absurd) - albo wszystkie robi się przez 2 dni albo żadne. Następna sprzeczność zwolenników UE: mówiono, że J.P. II popierał UE - tak, tylko, że unię ducha, a to są dwie zupełnie różne rzeczy - w chwili obecnej tutaj widać jak na talerzu co się faktycznie dzieje. Egoistyczna i dekadencka UE de facto dzieli się (początek rozpadu).
    Następna sprawa (pośrednio też ma związek): wojna w Iraku oparta na zupełnie fałszywych przesłankach - legalizowali ją kolejni nasi władcy, panowie Kaczyńscy też.
    Kosowo, uznane m.in. przez Śp. Pana Prezydenta L. Kaczyńskiego - to już zupełne nieporozumienie (chwiejność).
    To wszystko jest współczesną wieżą Babel - proszę Państwa zanurzcie się w prawdzie a nie w iluzji: kto ma duszę niewolnika, będzie nim.
  • wiahor 18.02.11, 10:35
    Informacje, które podawałam, nie są "tematami zastępczymi". Sądzę, że należy aktywizować młodzież społecznie.
    Natomiast zgadzam się z Pana oceną wójta i jego działań.
  • galileo11 20.02.11, 23:25
    Witam serdecznie Panią!

Pani niech nie odbiera mojego małego zagajenia do Pańskiej osoby jako jakiejkolwiek złośliwości lub coś podobnego. Utkwił mi w pamięci ten nick, więc przy okazji o nim wspomniałem. Niech się Pani nadal czuje osobą w pełni wolną i twórczą - no i przysłowiowe: wolnoć Tomku w swoim domku, ja nie jestem ani żadnym kuratorem ani Pani przełożonym, a gdyby nawet, to i tak Pani zawsze ma mieć wolną wolę. To tyle.
  • marianludwika 19.02.11, 00:56
    czesio48 napisał:

> Darino ma rację styl i pisownia listu fatalna, czy w gminie nie ma jakiego polo
    > nisty by to wygładził.

Niestety jest ale krawcowa a polonistom nic do tego.Jak widzimy likwidacja szkół zmierza do obniżenia poziomu nauczania.Jak będzie więcej analfabetów to nikt nie będzie poprawiał ortografii Pana Wójta.
  • bedelamalhasla 20.02.11, 13:46
    Więc najpierw sam popracuj nad interpunkcją, a później mów o innych :) pzdr.
  • marianludwika 20.02.11, 16:40
    bedelamalhasla napisał:

> Więc najpierw sam popracuj nad interpunkcją, a później mów o innych :) pzdr.

Czyżby sam Jegomość Wójt się odezwał.A może to Jego asysta.Brawo.Niestety ja nie mam płacone za poprawianie interpelacji Panie INTRERPUNKCJO.
  • hdd2 20.02.11, 19:13
    Czym innym jest pisanie na forum gdzie wyrażamy swoje opinie, a czym innym jest pismo urzędowe, które jest kierowane do posła. Jeżeli nie zauważasz tej różnicy, to lepiej nie zabieraj głosu. Chyba że forum jest jedynym miejscem gdzie cokolwiek możesz powiedzieć, i dzięki temu się dowartościować.
  • marianludwika 20.02.11, 21:42
    hdd2 napisał:

> Czym innym jest pisanie na forum gdzie wyrażamy swoje opinie, a czym innym jest
    > pismo urzędowe, które jest kierowane do posła. Jeżeli nie zauważasz tej różnic
    > y, to lepiej nie zabieraj głosu. Chyba że forum jest jedynym miejscem gdzie cok
    > olwiek możesz powiedzieć, i dzięki temu się dowartościować.

Czy to pouczenie do mojej osoby?
  • marianludwika 20.02.11, 22:41
    Wystarczy że ktoś coś napisze krytycznie o Wójcie Gminy Bircza a już atakuje jego przyboczna GWARDIA.Są to mądre osoby,znają gramatykę,poprawiają innych na łamach FORUM.Może poprawicie błędy samego Waszego zwierzchnika.Wiem zaraz będzie,że to nie my,to oni.Pozdrawiam .
  • galileo11 20.02.11, 23:11
    Serdecznie witam Pana!
    Pan chyba źle odebrałeś czyjś wpis - chodzi o Pańską wypowiedź z godz. 20.02.11, 21:42

"hdd2 napisał:
    > Czym innym jest pisanie na forum gdzie wyrażamy swoje opinie, a czym innym jest
    > pismo urzędowe, które jest kierowane do posła. Jeżeli nie zauważasz tej różnic
    > y, to lepiej nie zabieraj głosu. Chyba że forum jest jedynym miejscem gdzie cok
    > olwiek możesz powiedzieć, i dzięki temu się dowartościować.
    Czy to pouczenie do mojej osoby?"

Wpis Pana hdd2 20.02.11, 19:13 jest raczej ripostą na wpis forumowicza:
    bedelamalhasla 20.02.11, 13:46 Odpowiedz
    Więc najpierw sam popracuj nad interpunkcją, a później mów o innych :) pzdr.

Jest tak na pewno na 99%
  • etna-100 21.02.11, 11:24
    Widzę, że na tym forum jest wielu znawców od poprawnej pisowni, ortografii i interpunkcji. Tylko żaden z was nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać prostego pisma. W tych wyliczeniach do Rząsy - TO NIE JEST ŚREDNIA PENSJA NAUCZYCIELA W DANEJ SZKOLE. Jest to średni KOSZT na jeden etat, na który składają się wydatki płacowe (pensje nauczycieli +dodatki takie jak "13", wczasy p.g. bony i inne) + wydatki stałe( t.j. utrzymanie szkoły, ogrzewanie, utrzymanie czystości, prąd i inne media). To wszystko dodane a następnie podzielone (:) przez 12 miesięcy, a następnie przez ilość etatów w danej szkole( na etat składa się suma godzin danych nauczycieli np. 12/18 + 6/18 = 18/18 a to jest cały etat) DAJE NAM TĄ KWOTĘ np. 5110zł.
    "Klopsik1984' nie powinien przyznawać się, że jest nauczycielem, bo szkoda było czasu na Twoją edukację i jak Ty możesz uczyć dzieci jak nie rozumiesz prostego pisma.
    A Ty Darino zanim zaczniesz siać kolejny zamęt to zapoznaj się z danym zagadnieniem, bo to forum zaczyna być obłudne i plotkarskie.
  • darino 21.02.11, 12:24
    Witam ! Moje pytanie nie dotyczyło listu do posła, lecz wypowiedzi pana wójta zawartej w linkowanym artykule: www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110215/WEEKEND/534879260 .
    Pan wójt powiedział tam wyraźnie: "Kłopot w tym, że w tej chwili średnia płaca naszych nauczycieli to ponad 5 tysięcy złotych brutto, a pani dyrektor na pomysł o stowarzyszeniu zaprotestowała, że oni w społecznej szkole za połowę tej stawki nie będą pracować. A ja nie poświęcę gminy dla jednej grupy zawodowej."
  • klopsik1984 22.02.11, 18:53
    etna-100 napisał:

> Widzę, że na tym forum jest wielu znawców od poprawnej pisowni, ortografii i in
    > terpunkcji. Tylko żaden z was nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać prostego p
    > isma. W tych wyliczeniach do Rząsy - TO NIE JEST ŚREDNIA PENSJA NAUCZYCIELA W D
    > ANEJ SZKOLE. Jest to średni KOSZT na jeden etat, na który składają się wydatki
    > płacowe (pensje nauczycieli +dodatki takie jak "13", wczasy p.g. bony i inne)
    > + wydatki stałe( t.j. utrzymanie szkoły, ogrzewanie, utrzymanie czystości, prąd
    > i inne media). To wszystko dodane a następnie podzielone (:) przez 12 miesięcy
    > , a następnie przez ilość etatów w danej szkole( na etat składa się suma godzin
    > danych nauczycieli np. 12/18 + 6/18 = 18/18 a to jest cały etat) DAJE NAM TĄ K
    > WOTĘ np. 5110zł.
    > "Klopsik1984' nie powinien przyznawać się, że jest nauczycielem, bo szkoda było
    > czasu na Twoją edukację i jak Ty możesz uczyć dzieci jak nie rozumiesz prosteg
    > o pisma.
    > A Ty Darino zanim zaczniesz siać kolejny zamęt to zapoznaj się z danym zagadnie
    > niem, bo to forum zaczyna być obłudne i plotkarskie.

No tak. Jak już to nie chodziło mi o pismo do pana Rząsy ale o to, aby ktoś nie mówił głupot na temat pensji nauczycieli. Proszę, mogę się zamienić na 1 tydzień i życzę udanych sukcesów w pracy z uczniami. Wszystkiego najlepszego. A na moje prawie 10 lat studiów nie szkoda było czasu, bo niektórzy się uczyli a niektórzy..... No właśnie
  • bedelamalhasla 21.02.11, 11:49
    no do mnie to odpisał :)
  • calineczka789 23.02.11, 21:09
    Gdy ruszyła cała ta machina likwidacji szkół w naszej Gminie, chyba nikt by się nie spodziewał jak bardzo to wszystko skłóci niemal wszystkich mieszkańców Gminy. Skłóciło wsie, skłóciło nauczycieli a zaufanie i poparcie do rządzących drastycznie spada........
  • omnia222 24.02.11, 09:46
    o taaaak sklocilo mieszkancow wsi, nauczycieli bo na jaw wyszly takie sprawy o ktorych nikt nie wiedzial albo wiedzial ale inna wersje - nie tak jak bylo w rzeczywistosci. duzo krzyku i niepotrzebnych nerwow, a i tak nic z tego nie wyszlo..... zal sie robi tych rodzicow ktorzy swiecili oczami bo mysleli ze jest tak jak mowia a okazalo sie ze jest inaczej.....
  • odkupiciel1234 25.02.11, 09:47
    omnia222 napisał:

> o taaaak sklocilo mieszkancow wsi, nauczycieli bo na jaw wyszly takie sprawy o
    > ktorych nikt nie wiedzial albo wiedzial ale inna wersje - nie tak jak bylo w r
    > zeczywistosci. duzo krzyku i niepotrzebnych nerwow, a i tak nic z tego nie wysz
    > lo..... zal sie robi tych rodzicow ktorzy swiecili oczami bo mysleli ze jest ta
    > k jak mowia a okazalo sie ze jest inaczej.....

Jakie sprawy wyszły na jaw? Omnia222 oświeć mnie, skoro masz taką wiedzę o nauczycielach. Napisz, ile zarabiają, bo tak piszesz jakbyś wszystkie rozumy zjadła. Wyjaw te tajemnice, o których wiesz, bo może rodzice, których ci tak żal odwrócą się od nauczycieli, może nawet ich okamienują. Jaki jest twój cel? Pisz konkretnie, a nie ogólnie.
  • bedelamalhasla 21.02.11, 11:47
    Tak, tutaj się dowartościowuję :) forum gminy Bircza jest dla mnie jak amen w pacierzu albo może czymś więcej;)
  • tajniakzabewu 21.02.11, 13:23
    bedelamalhasla napisał:

> Tak, tutaj się dowartościowuję :) forum gminy Bircza jest dla mnie jak amen w pacierzu albo może czymś więcej;)

a redtube to pewnie twoje nieszpory;p;p
  • bedelamalhasla 21.02.11, 13:35
    coś w tym jest ;) nie offtopujmy :)
  • etna-100 23.02.11, 10:35
    W szkołach takich jak np. w Kuźminie lub w Hucie gdzie klasy są łączone obowiązują inne stawki godzinowe niż w pozostałych szkołach. Nauczyciele dyplomowani i mający ponad etat mogą mieć pensję ok. 5 tys. brutto. Po wszystkich odliczeniach zostaje poniżej 3 tys.
  • marianludwika 23.02.11, 22:36
    W tej chwili żal mi się zrobiło radnych i Pana Wójta.Jak Oni poradzą sobie z takim ciężarem jakim
    są szkoły dojące budżet gminny.Chyba nic nie zostanie na premie za przegłosowanie wniosku w sprawie likwidacji małych i zacofanych" brzydkich "szkół.Ja to osobiście biję brawo.Dobrze zrobiliście TOWARZYSZE.URA.URA.URA....Ale się odstresowałem,bo w domu i w pracy jestem cichą myszką .Tutaj mogę wszystko.A co nie wolno? Ale mi ulżyło.

• marianludwika 25.02.11, 21:07
    Dzieci z Zohatyna rodzice będą posyłać do szkół w Iskani i do Siedlisk.Panie Wójcie nici z Pańskich planów.
  • klangowycietrzew 26.02.11, 20:54
    Jednym słowem Kuźmina też może wybrać szkołę w Tyrawie Wołowskiej. Ale znając różnice zdań mieszkańców, to się nigdy nie porozumią.
  • odkupiciel1234 27.02.11, 21:00
    W Tyrawie Wołoskiej a nie Wołowskiej! Po drugie, "nie porozumieją" jak już chcesz się popisać poprawną polszczyzną
  • marianludwika 28.02.11, 00:17
    odkupiciel1234 napisał:

> W Tyrawie Wołoskiej a nie Wołowskiej! Po drugie, "nie porozumieją" jak już chce
    > sz się popisać poprawną polszczyzną

Koleś nie popisój się znajomością ortografjii poniefarz tutaj panuje od wieków gfara regionalna.
    Nie mało Ci poprafiania błęduf Tfoich uczniuf.
  • odkupiciel1234 28.02.11, 09:17
    Z pedagogiką to ja mam mało wspólnego, ale denerwuje mnie to, że ktoś wydaje sądy na temat ludzi ( a pewnie sam jest mieszkańcem tej wsi) nie potrafiąc napisać poprawnie jednego zdania. Taki sobie "fifarafa".
  • calineczka789 28.02.11, 15:10
    Odkupicielu1234 skąd w tobie tyle nerwów i złości..................
  • klangowycietrzew 28.02.11, 09:22
    Serdecznie dziękuję za zwróconą uwagę. Nadstawiam drugi policzek. To po prostu było zwykłe przeoczenie przy pisaniu. Ale... mea culpa.
  • marianludwika 28.02.11, 17:52
    klangowycietrzew napisał:

> Serdecznie dziękuję za zwróconą uwagę. Nadstawiam drugi policzek. To po prostu
    > było zwykłe przeoczenie przy pisaniu. Ale... mea culpa.

I wszystko się wyjaśniło i ja też przepraszam za moje błędy.Jednak nie lubię jak ktoś poprawia inne osoby nie będąc belfrem.Ja mam ukończoną podstawówkę i błędy to moja wizytówka.
  • podpierdalacz24 24.08.11, 23:14
    Czy szkoły zostały zlikwidowane - te które nie pasują wójtowi
  • darino 01.03.11, 11:11
    Wojewódzki kurator zgodził się na likwidację szkół w Hucie Brzuskiej i Korzeńcu, nie zgodził się natomiast na likwidację szkół w Żohatynie i Kuźminie.

www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110301/REGION00/522206817
  • calineczka789 01.03.11, 14:11
    A może by birczańscy Radni przejechali się po wszystkich szkołach i oceniliby tak naprawdę sytuację....................a co kuratorium na temat szkół nie likwidowanych np; Lipa, Bircza, Leszczawa, Sufczyna
  • darino 01.03.11, 14:35
    Jakie zamiary ma urząd gminy względem budynków pozostałych po likwidowanych budynkach ?
    Sprzedaż ? Przerobienie na mieszkania komunalne ?
  • marianludwika 01.03.11, 23:42
    darino napisał:

> Jakie zamiary ma urząd gminy względem budynków pozostałych po likwidowanych bud
    > ynkach ?
    > Sprzedaż ? Przerobienie na mieszkania komunalne ?

Budynki trzeba przekazać kurii niech zrobi w nich katolickie szkoły-fajnie by było co?
  • darino 02.03.11, 08:32
    wyborcza.pl/1,75248,9186680,Spor_o_szkoly__ktore_znikaja.html
    Bircza staje się powoli sławna ...
  • calineczka789 05.03.11, 17:14
    Czy ktoś wie jak kuratorium uzasadniło likwidację i nie likwidację szkół Huta Brzuska, Żochatyn, Kuźmina, Korzeniec............
  • marianludwika 19.03.11, 00:00
    www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/uratowane-szkoly-przed-likwidacja/4164125
    A co na to władze gminy? Czy ktoś coś wie?
  • wiahor 19.03.11, 07:01
    Na razie nikt z Urzędu Gminy nie wypowiedział się na ten temat.
  • marianludwika 31.03.11, 01:28
    wiahor napisała:

> Na razie nikt z Urzędu Gminy nie wypowiedział się na ten temat.

No i kaplica.Nic nie słychać! Coś się szykuje!
  • janbociek 15.04.11, 01:45
    I co tam słychać ? Czy szkoły będą zlikwidowane?
  • janbociek 30.05.11, 10:03
    Co tam ze szkołami?
  • calineczka789 01.06.11, 23:32
    Prawdopodobnie mają powstać Stowarzyszenia prowadzące szkoły.........ale to jest wszystko na krótką metę.
  • wiahor 11.06.11, 08:47
    Na stronie gminy jest ogłoszenie o naborze nauczycieli do szkoły w Kuźminie, prowadzonej przez Koło Gospodyń Wiejskich.
  • janbociek 30.06.11, 22:34
    Czy jednak likwidują szkoły?
  • klangowycietrzew 16.07.11, 16:19
    Witam Wszystkich. Dawno mnie tu nie było. Ale po ostatniej reprymendzie jaką dostałem nie ma się co dziwić.

Spotykam w przeciągu miesiąca po około dwudziestu latach trzech znajomych z gminy.
    Co słychać? pytam:
    Pierwszy: "A.. leci. Chate wystawiłem, prawie dwupiętrową, wyposażenie sto procent.
    Mebelki pod skóre i kolor. Bryka pod domem. Córka profesorka wykłada w ..., syn uczy w ... , drugi syn jest nauczycielem. Wszyscy mają auta i przy kasie... ."

Drugi: "Nie narzekam. Chate wystawiłem koło miasta, ocieplona, umeblowana.
    Ja se tylko siedze i patrze co i jak. Auteczko cacy w garażu.
    Jeden syn uczy w szkole, drugi syn jest magistrem inżynierem i zdaje za rok na profesora, prace dostanie, wiem nawet gdzie, córka kończy studia magisterskie i wyjechać ma uczyć niemieckiego za granicą.
    Każde ma auteczko, nówki spod igły.Można dychać... ."

Trzeci: "A... dzieci wykształcone, wszystkie uczą w wyższych szkołach, jeden nawet profesor inżynier i teraz zalicza medycyne. Chate wystawiłem, wykończyłem, wszyscy się sprowadziliśmy i wspólnie wykańczamy.
    Dzieci auta sobie nowe pokupili i żyją... ."

Moja dygresja: A w Kuźminie szukają nauczycieli.
    Jak kiedyś powiedziano "cudze chwalicie ... sami nie wiecie co posiadacie".

A swoją drogą: ciekawe ile trzeba się uczyć na pamięć takiej powiastki by bez zająknięcia za każdym razem powtórzyć to samo.
  • darino 17.07.11, 09:13
    Masz wśród znajomych ludzi sukcesu !
  • janbociek 25.07.11, 02:19
    Mam znajomych co zamiast sukcesu zalliczyli dno.
  • klopsik1984 16.01.12, 18:57
    Czy to prawda że w 2012r. zostanie zlikwidowana szkoła podstawowa w Sufczynie? .... jeśli tak, no to widać tonący brzytwy się chyta
  • darino 17.01.12, 10:47
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10977503,Samorzady_chca_zlikwidowac_300_szkol_i_przedszkoli_.html?lokale=krakow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.