• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Nowenna pompejanska Dodaj do ulubionych

• 29.07.13, 17:22
    Modlitwa nie do odparcia, dzieki ktorej tysiace osob wyprosilo potrzebne laski, np.uzdrowienie z choroby, uwolnienie z nalogow, znalezienie pracy. Kazdego dnia naplywaja nowe swiadectwa osob ktore chca sie podzielic otrzymana laska. Szczegoly na stronie www.nowennapompejanska.pl

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Zobacz też: Jak odmawiać nowennę pompejańską – krok po kroku

Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części różańca, wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy:

Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.

Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę:

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

Niezależnie od modlitw końcowych, każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnieniem do Matki Bożej:

Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!

Edytor zaawansowany
    • 30.07.13, 08:04
      Z ostatnich doniesień prasowych;
      Dziwne zwyczaje wprowadza ks. Jerzy Szyryngo, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Białymstoku. Odwiedza z kolędą swoich parafian także w lipcu. Podczas wizyt zbiera pieniądze na budowę kościoła. Parafianie przypominają, że budowa nowego kościoła trwa już kilkanaście lat i nie widać jej końca. Zbudowano za to sporą plebanię, w której i tak nikt nie mieszka, bo wszyscy księża mają swoje mieszkania. Kuria wie o sytuacji w parafii Przemienienia Pańskiego. - Kapłan powinien odwiedzać swych parafian przynajmniej raz w roku. W razie potrzeby wizyty duszpasterskie mogą być jednak organizowane częściej. Jest to rzadko praktykowane, ale nie ma żadnych ograniczeń w tej kwestii – tłumaczy ks. Andrzej Dębski, rzecznik Archidiecezji Białostockiej.
      37-letni Andrzej W., dominikanin, został aresztowany w Gdańsku pod zarzutem gwałtu na młodej kobiecie. Grozi mu do 8 lat więzienia, albowiem zdaniem prokuratury przed gwałtem doprowadził swoją ofiarę do stanu bezbronności, czyli ją upił. Zakonnik nie przyznaje się do gwałtu, ale Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe nie miał wątpliwości, orzekając wobec niego 3-miesięczny areszt. Wstrząśnięci są bogobojni i cnotliwi współbracia dominikanina gwałciciela. - Jeśli nasz brat zakonny dopuścił się tak strasznego czynu, nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. Jesteśmy po stronie ofiary i jej bliskich - powiedział prasie ojciec Marcin Mogielski, przeor klasztoru dominikanów w Gdańsku. Ojciec Andrzej W. od roku jest bezterminowo zawieszony w czynnościach duszpasterskich. Według władz zakonu uporczywie nie stosował się do zakonnych nakazów i zakazów. M.in. kupił motocykl za ponad 20 tys. zł - bez zgody przełożonych, łamiąc tym samym ślub ubóstwa.

• 30.07.13, 10:54
        Polecam te modlitwe wszystkim. Kazdy kto ja odmawial zaswiadczy, jakie niesamowite rzeczy doswiadcza sie przez odmawianie rozanca. Spokoj, laski dla swoich bliskich, to tylko poczatek.
        Wiecej na temat nowenny pompejanskiej dowiecie sie rowniez na stronie Rosemaria.
        • 30.07.13, 11:44
          Należy szczególnie „polecać” tę modlitwę mężczyzną, którzy noszą czarne sukienki. Mam nadzieję że doświadczą „niesamowitych rzeczy przez odmawianie różańca” i przestaną wykorzystywać gwałcić i molestować. Jak widać od stuleci żadne modlitwy nie pomagały i pedofilia trwa w najlepsze.

Patricio Poggio, który siedział pięć lat za wykorzystywanie seksualne nieletnich, przekazał włoskiej policji nazwiska dziewięciu watykańskich duchownych, którzy mieli korzystać z usług seksualnych nieletnich. Informacje księdza o pedofilach mogą wstrząsnąć Watykanem - informuje "Polska The Times".
          Ks. Poggio został skazany w 1999 roku na pięć lat więzienia za molestowanie seksualne kilkunastoletnich chłopców w swojej parafii pod Rzymem. Niedawno przekazał policji listę, na której znajdują się nazwiska dziewięciu księży, którzy także mieli dopuszczać się przestępstw seksualnych na nieletnich.
          nasygnale.pl/kat,1025343,title,To-wstrzasnie-Watykanem-Ksiadz-pedofil-zaczal-sypac,wid,15777904,wiadomosc.html?ticaid=611093
          • 30.07.13, 16:08
            Janina: uzdrowienie siostry
            Data: 15 lipca 2013

Chcę podzielic sie Łaska jaką otrzymałam dla mojej siostry Tereni.
            21.marca przeyłała mi sms-a że mammofrafia wykazała raka złośliwego w obu piersiach, które nalezy usunąc.Czytałam tę diagnozę. Po tej informacji odczułam jakbym została porazona prądem. Dowiedziałam się od koleżanki mieszkającej od wielu lat w Niemczech w Leverkusen Ewy- żebym w intencji siostry odmawiała Nowennę. Otóż 21 marca zaczęłam odmawiać-skończyłam(w międzyczasie siostrze odjeto obie piersi) modliłam się nadal w mojej rodzinie nie było zachorowań na raka.Po odmówieniu odczułam ze czegoś mi brak więc podjęłam decyzje o ponownym rozpoczęciu Nowenny.Obecnie siostra nie przyjmuje zadnych naświetlań żadnej chemii. MÓWI że CUJE się DOBRZE że jest zdrowa!!!Nie chce z nikim rozmawiać na temat jej stanu uważa że wogóle nie miała żadnego raka, jedynie ma do nas żal że skłoniliśmy ją do tej operacji.Chciałam aby ona i mama a także (siostra , którą nie utrzymuje ze mna kontaktu)abysmy wszystkie odmawiały, jednak one odparły że im za ciężko odmawiac. Ja nie dałam za wygraną DZIEKUJĘ MATCE NAJŚWIĘTSZEJ za ten dar tę łaske o którą prosiłam. Szczęść BOŻE !!!

Beata: spowiedź
            Data: 29 maja 2013

Moja Nowenna została wysłuchana.Modliłam się o nawrócenie pewnej osoby.Po ponad roku życia bez Boga poszła do spowiedzi.Niesamowite,bo nic tego nie zapowiadało,wręcz uważała ,że jest wszystko w porządku.A teraz sama zaczęła się modlić.

Sama też dostrzegłam,że zostałam umocniona i jestem dużo spokojniejsza w pracy,wszystko się jakoś układa i łatwiej znoszę różne przeciwności a jeszcze rok czy 2 lata temu jak bym była w podobnych warunkach to bym tego nie wytrzymała psychicznie,bo wiem jak podobne rzeczy mnie stresowały.

Dziękuję Ci, Maryjo.

Te i inne swiadectwa mozna przeczytac na stronie ROSEMARIA
            • 30.07.13, 16:17
              Kiedy u mojej kuzynki zdiagnozowano nowotwór modliła się dniami i nocami. Resztkami sił udała się nawet na pielgrzymkę do Częstochowy. Miesiąc później zmarła. Jak widać jej głos nie został wysłuchany nawet w miejscu tak świętym. Gdyby wtedy znała tą „nowennę”, o której piszesz…
              • 30.07.13, 17:41
                Kazdy kto wierzy, nie traktuje zadnej modlitwy jako CZARY MARY. Kazda szczera i pokorna modlitwa jest przez Pana Boga wysluchana, ale On wie co jest dla nas najlepsze, chociaz mozemy sie z jego planami nie zgadzac.
                Tak samo jest z nowenna pompejanska. Nie chodzi w niej tylko o to zeby JAKIES MARZENIE sie spelnilo. Daje ona wiele, wiele lask. Nie tylko dla nas ale takze dla naszych bliskich. Doswiadczylam tego sama, doswiadczylo wiele innych, zarowno znajomych jak i obcych mi osob.
                Polecam ja wszystkim z calego serca.
            • 30.07.13, 18:46
              Myślę, że powinno się zlikwidować całkowicie służbę zdrowia, a chorym rozdawać ulotki z tekstem nowenny.
              • 31.07.13, 07:07
                I pieniądze służby zdrowia oddać hierarchom kościelnym Jestem pewny że nie odmówią
    • 31.07.13, 19:58
      Módlmy się za kościelnych nazistów
      wiadomosci.onet.pl/skandal-w-seminarium-duchownym-w-wuerzburgu/5t4ve
    • 07.08.13, 13:19
      Odmówmy w skupieniu nowennę pompejańską
      Krosno: ksiądz znęcał się nad chłopcem; rusza proces
      wiadomosci.onet.pl/rzeszow/krosno-ksiadz-znecal-sie-nad-chlopcem-rusza-proces/x04qn
    • 07.08.13, 15:28
      Odmówmy w skupieniu nowennę pompejańską za to aby kościół zaprzestał żerowania rodzinach zmarłych.

Przyznanie wyłącznego prawa do kopania grobów na cmentarzu parafialnej jednej firmie jest działaniem naruszającym konkurencję i sprzecznym z interesami konsumentów - informuje "Rzeczpospolita".
      Przekonała się o tym Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Prezes UOKiK uznał, że blokowała ona powstanie wolnego rynku usług pogrzebowych na należącym do Parafii cmentarzu. Niezgodne z prawem praktyki polegały na uniemożliwianiu przedsiębiorcom świadczenia usługi w postaci kopania grobów. Tą usługę mogła świadczyć jedynie jedna firma prowadzona przez Barbarę Podleśny, która zawarła z Parafią umowę na administrowanie cmentarzem parafialnym (decyzja prezesa UOKiK nr RKT-13/2013).
      Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów prezes UOKiK podejmuje działania w przypadku podejrzenia naruszenia przez przedsiębiorców interesu publicznego lub interesu konsumentów.
      szymowski.nowyekran.net/post/96423,decyzja-uokik-uderza-w-parafie-i-ksiezy
      • 08.08.13, 21:13
        Czytałem w najnowszym "ŻP" o cudownym uzdrowieniu na Kalwarii, chyba z raka kości ? Mój postulat likwidacji służby zdrowia jest ciągle aktualny ...
    • 05.09.13, 08:00
      Watykan: polski nuncjusz w Dominikanie odwołany pod zarzutem pedofilii
      Nuncjusz apostolski w Dominikanie arcybiskup Józef Wesołowski został odwołany ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię - tę wiadomość przekazał rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi, potwierdzając doniesienia mediów. Decyzję podjął papież.Watykański rzecznik poinformował: "Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów".Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów dotyczących pedofilii. Trwa ono w Kongregacji Nauki Wiary, która zajmuje się wszystkimi takimi przypadkami.
      Wyjaśniono, że hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka 21 sierpnia. O sprawie poinformowano najpierw kanałami kościelnymi.
      Oskarżenia o pedofilię skierowały pod adresem nuncjusza media na Dominikanie. Tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała watykańskiego dyplomatę, gdy odwiedzał miejsca w stolicy kraju znane z prostytucji nieletnich.
      W pierwszych komentarzach podkreśla się, że sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.
      Portal Vatican Insider zauważa, że w ten sposób potwierdzone zostało to, o czym wiedziano od dłuższego czasu, czyli o inklinacjach dyplomaty, określanych jako "non sanctas".
      Według Vatican Insider skandal wybuchł w lipcu tego roku. Arcybiskup Santo Domingo kardynał Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez wysłał do Watykanu dossier dotyczące stawianych nuncjuszowi zarzutów pedofilii. Sprawą zajął się watykański Sekretariat Stanu i przedstawił ją papieżowi Franciszkowi, który podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu abpa Józefa Wesołowskiego.
      W czerwcu tymczasem to właśnie abp Wesołowski oskarżył o tuszowanie skandalu pedofilii arcybiskupa Portoryko - przypominają media.
      Nieoficjalnie wiadomo, że od chwili odwołania z Dominikany abp Wesołowski przebywa w Rzymie i czeka na wyniki trwającego w Watykanie postępowania.
      wiadomosci.onet.pl/kraj/watykan-polski-nuncjusz-w-dominikanie-odwolany-pod-zarzutem-pedofilii/zxt77
      Co więcej - dodał Vatican Insider - od kilku miesięcy w Rzymie krążyły pogłoski o alkoholizmie nuncjusza.

• 05.09.13, 09:40
      Kościół uważa, że „niesprawiedliwy jest m.in. przepis mówiący o tym, że Kościół musiałby pokrywać ubezpieczenia zdrowotne kleryków, choć z opłacania składek są zwolnieni pozostali studenci.”
      wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-kosciol-spiera-sie-z-rzadem/jrxnp
      Najlepiej, więc podnieść składki wszystkim Polakom tak, ZUS utrzymał stado wypasionych knurów w czarnych sukienkach. Jeżeli w tym kraju ma być lepiej to należy zlikwidować konkordat!

• 10.09.13, 16:19
        No ale kleryk to przecież student, to dlaczego nie miałby korzystać z praw przysługujących innym studentom?
        Ty tu tylko o klerze, a hrabia Wincens dbając o lepsze jutro zamierza ratować się pieniędzmi z ofe. Zresztą laicyzacja doprowadzi do tego:
        www.youtube.com/watch?v=PBVwvhLaOKo
        www.youtube.com/watch?v=X8an3c8fOP8
        • 11.09.13, 19:02
          Ja nic nie mam do jajeczka, choinki, pielgrzymek itd. Nie podoba się tylko fakt, że podatnicy muszą utrzymywać bandę czarnych nierobów, dla których takie pojęcia jak bezrobocie, trudna sytuacja materialna, kryzys, kolejki do przychodni specjalistycznych, zapłata podatku są pojęciami nieznanymi. Dlaczego mam za nich płacić jeszcze składki ZUS?
          • 14.09.13, 19:35
            Co do płacenia podatków przez duchownych:
            www.niedziela.pl/artykul/31871/nd/Czy-kosciol-i-ksieza-placa-podatki-3
            Nie mówiąc o tych którzy uczą w szkołach i mają normalną pensję z której jest pobierana składka na ZUS. Dlatego nie pisz że wszyscy nie płacą.

Jajeczko, choinka, pielgrzymki zostały wykorzystane przez chrześcijaństwo i w nim nabrały nowego znaczenia. Każdy Twój wpis krytykuje kościół i księży i fakt w wielu miejscach masz rację są rzeczy które trzeba zmienić. Błąd pedagogiczny który popełniasz (bo to forum czytają również gimnazjaliści i licealiści) dotyczy, tego, że nie piszesz co w kościele jest dobre, a jeżeli tego ni widzisz tzn. że jesteś tylko zwykłym krytykantem. Już mamy masę młodzieży którzy wolność pojmują przez róbta co chceta. A ty tylko dolewasz oliwy do ognia. Daj czasami jakąś alternatywę, skoro nie zgadzasz się z jednym wskaż co jest dobre.

Piszesz o pedofilii tylko w kościele, a co z resztą ludzi? ich przemilczysz, bo skoro nie należą do kleru to nie są warci uwagi?:
            studnicki.salon24.pl/173521,kosciol-pedofilia-statystyka

• 15.09.13, 12:42
              Ale tam nie ma statystyki dla Polski. Być może w Polsce to zjawisko nie występuje.
              • 15.09.13, 14:15
                Występuje tylko o tym się nie pisze, dopóki nie dotyczy to księdza.

www.wprost.pl/ar/388250/Gwalty-i-pedofile-w-polskich-szkolach/
                natemat.pl/64121,panstwo-bezsilne-wobec-pedofilow-z-kastracja-czy-bez-wiekszosci-nie-da-sie-wyleczyc
                Pedofilia jest złem i trzeba z nią walczyć - nie tylko u księży. Najsmutniejsze jest to, że ten proceder będzie się powiększał.
                wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14240416,Pedofile_atakuja_w_sieci__90_proc__ofiar_przestepstw.html
    • 11.09.13, 19:06
      Wycięto drzewa w parku, by wybudować drogę dla biskupa [WIDEO]

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130911/RZESZOW/130919948

Zwróć uwagę na wypasiony budynek z klimatyzacją.
    • 17.09.13, 07:17
      „Jak z powyższego wynika, zarówno Kościół, jak i osoby duchowne, płacą podatki i uczestniczą we wspomaganiu budżetu państwa, na miarę swoich dochodów.”
      Statystyczny proboszcz płaci obecnie 344 a wikary 259 zł. podatku kwartalnie. Nie wspomnę już, że wszystkie składki ZUS opłaca Państwo, czyli my podatnicy. Spytaj przeciętnego przedsiębiorcę w Polsce ile zapłacił podatku przez ostatni kwartał?? 344 czy 259 a może 19% od tego co zarobił????
      Podzielę się jeszcze jedną refleksją. W ostatnich miesiącach biskupi wyrazili zgodę ( dzięki im za to) likwidacji funduszu kościelnego. Zastąpiony miał być odpisami od podatku. W ostatnich dniach jednak episkopat wycofuje się ze swoich deklaracji. Dlaczego? Ano, dlatego że według najnowszych sondaży, realne jest dojście PIS-u do władzy. Dla czarnych pijawek oznacza to nowe koryto i możliwości wydojenia Państwa. Po co więc rezygnować z przywileju finansowego, jakim jest fundusz kościelny?

• 01.10.13, 09:30
      Odmówmy nowennę pompejską za dwóch zboczeńców, którzy w pod parasolem kościoła rzymsko-katolickiego molestowali dzieci na Dominikanie. Dzięki Im jest teraz głośno o naszym narodzie w całej Ameryce Południowej i nie tylko.
    • 16.12.13, 14:15
      wyborcza.pl/duzyformat/1,133689,14621620,Szatan.html
      • 17.12.13, 10:37
        Ja natomiast polecam artykuł z 1 strony tygodnika „NIE”, który pokazuje zaściankowość i ciemnogród, jaki panuje na polskiej wsi.

Nawet pies.
        Degeneratka bez sumienia, która zabiła trzech synów i dwie córki. Potwór z Hipolitowa. Tyle wie o 42-letniej Beacie Z. przeciętny Polak. Właśnie rozpoczął się jej proces przed Sądem Okręgowym w Łomży.
        Jak wiadomo, kobieta zmieniła zeznania. Utrzymuje, że do morderstw przyznała się pod naciskiem policji. W gruncie rzeczy nie zabiła dzieci, lecz tylko nie zapewniła im pomocy.
        Warto poczytać o normalności, w której żyła. Bo taka właśnie codzienność jest udziałem wielu wiejskich kobiet.
        Wiosną 1990 r. Beata miała 19 lat. Nieudany egzemplarz z wielodzietnej rodziny z sąsiedniej wsi. Tylko 7 klas, skłonność do wagarów i zabawy.
        Hipolitowo jest urokliwe, jeżeli ktoś wpada na weekend. 13 numerów i nawet do Pana Boga daleko. Kościół aż w Porytem. Beata przyjechała dla Andrzeja. To daleki wuj. Dobrze się rozumieli, aż zaczął rosnąć brzuch.
        - Ożenię się - obiecał kochanek i mimo sprzeciwów matki słowa dotrzymał, a ksiądz związek pobłogosławił. Zamieszkali w połowie jego rodzinnej chałupy. Piotruś chorował. O lekarzu nikt nie myślał, przecież syn to nie koń.
        Dzieciak umarł którejś nocy.
        - Dobrze, że ochrzczony - orzekły babki, osoby religijne, ostoje lokalnych społeczności.
        Andrzej się zdenerwował, bez Piotra nie dałby się zaciągnąć przed ołtarz. Wypił na frasunek, chwycił Beatę za głowę, że nie dopilnowała i zaczął walić w ścianę. Poleciała krew z nosa, upadła, on bił. Zaczął pić i wynosić, co było w domu - do siostry. Bo siostra była porządną kobietą - w odróżnieniu od Beaty.
        23 marca 1992 r. Beata urodziła Gosię. W szpitalu, jak przystoi. Andrzej wolał syna, poza tym dziewczynka często sikała.
        - Pamiętam, że jak raz wróciłam z obrządku, Gosia siedziała w obsikanych rajstopkach na gorącej kuchni. Żeby wyschły rajstopki. Przebrałam ją i posmarowałam maścią - opowiada Beata.
        Pod koniec dnia Andrzej pobił żonę. W słusznej sprawie, przecież nigdy nie wyciągał rąk bez przyczyny. Poszło o to, że Beata łazi po obejściu bez potrzeby i za mało dba o dziecko.
        5 sierpnia 1994 r. Beata urodziła Grzesia, co nie wpłynęło kojąco na relacje małżeńskie. Andrzej wynosił z chałupy, co się da, i sprzedawał na wódkę.
        - Pojadę za granicę - zakomunikował któregoś dnia. Beata pomyślała, że do Ameryki, w której ludzie zamieniają się w bogaczy. Ale Andrzej wybrał się do Włoch. Pieniądze przysłał 2 razy, wystarczyło na drobne zakupy.
        W obejściu potrzebna jest męska ręka. Beata zaczęła spotykać się z Antonim, też wujem. Mąż wrócił, jak brzuch zrobił się duży.
        - Będę rodzić, dzwoń po pogotowie - poprosiła któregoś dnia.
        Wiła się z bólu. Była jesień, daty nie pamięta. Mąż sprowadził matkę.
        - Tutaj urodzisz - zdecydowała starsza pani.
        Sprawnie odebrała poród. Chłopiec. Teściowa wyszła z zawiniątkiem.
        - Chciałam pobiec za synem, ale mąż zaczął mnie bić. Tapczan był mokry od krwi i łez. Potem wlazł na mnie. Odbył stosunek - opowiada Beata.
        - Jesteś moją żoną. Przed Bogiem przysięgałaś - przypomniał. Widać wybaczył.
        Kilka razy zapytała o dziecko.
        - Ja już wiedziałem, co z nim zrobić - warczał mąż i bił, żeby wybić z głowy głupie pytania.
        - Co z synkiem? - po kryjomu zaczepiała teściową.
        - Nie wiem. To twój mąż... - rozkładała ręce kobieta.
        BOŻENA DUNAT
        • 17.12.13, 15:39
          Powinna być karana bezwzględnie i surowo w wypadkach księży kary powinny być znacznie wyższe niż u innych. Dziwię się tylko że tak się podniecacie księżami a nie widzicie czego za parę lat będą nauczać w szkole wasze dzieci a pedofilię przecież wasi postępowi idole powoli próbują uczynić legalną. Czerpać bezgranicznie mądrość i wiadomości z wyborczej a zwłaszcza z nie to raczej obraza dla szarych komórek.
          • 24.12.13, 08:18
            Musisz się sam doedukować o gender a nie słuchać tych kościelnych kłamców, którzy twierdzą, że dzieci będzie uczyć się o seksie. Gender jest to przede wszystkim nauką, która przeciwstawia się stereotypowi związanemu z płcią. Gender jest przeciwieństwem tego, co głosi kościół, który stawia kobietę na równi ze świniami, których miejsce jest w kuchni, a przypadki napaści seksualnych na kobiety są od dawien dawna tolerowe przez kościół. Gender będzie również uczył kobiety o ich prawach w przypadkach, kiedy będą nękane fizycznie seksualnie. Gender będzie również uczył o tym, że używanie środków antykoncepcyjnych jest jak najbardziej okey, i że kobieta nie musi zachodzić w ciążę, co roku, tak, aby ksiądz miał, co chrzcić, wysyłać do komunii, bierzmować, udzielać ślubu, do kogo chodzić po kolędzie, mieć kogo grzebać itd….
            Również nauka gender odpowie dzieciom, że nie jest w tym dziwnego, że mężczyźni ( księża) ubierają się w sukienki.
            Mijasz się również z prawdą pisząc, że „pedofilię przecież wasi postępowi idole powoli próbują uczynić legalną”. Dla Twojej informacji w USA gdzie, gender jest od lat propagowana, księża otrzymali po 20-30 lat za przypadki pedofilii, a całe parafie ( Boston, Los Angeles) poszły pod młotek, aby pozyskać środki finansowe na odszkodowania dla ofiar. A jak to wygląda w Polsce????
            Odnosząc się do kwestii tego, co będzie nauczane w szkołach, skoncentrujmy się na faktach. Na dzień dzisiejszy w naszych szkołach naucza się o rodzeniu dzieci przez dziewicę, o tym jak jakiś koleś chodził po lustrze wody, o tym, że nie było inkwizycji, itd…Dlaczego nie zastąpić religii takimi przedmiotami jak ekonomia, finanse, umiejętność wypełniania druków PIT, itd….Dzisiaj bogobojni Polacy nie mają nawet pojęcia, co dzieję się z ich emeryturami, gdyż zamiast uczyć się o funduszach powierniczych uczą się religii.
            Pozdrawiam

• Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.