Dodaj do ulubionych

iv napad UPA na birczę !?

16.03.14, 15:27
W obliczu rozgrywających się i nadchodzących wydarzeń z Ukrainy daje się zauważać strach wśród starszych mieszkańców Birczy,szczególnie tych pamiętających ludobójstwo UPA na naszych ziemiach przed nową falą banderowszczyzny, kotłującą się na razie w swoich granicach,a patrzącą zachłannie na wschodnie powiaty naszej Ojczyzny.Słyszy się między innymi takie stwierdzenia : "to co z tego,że jesteśmy w NATO.Zanim amerykanie zdążą z pomocą to Ukraińcy pod wodzą Tiahnyboka ze Swobody wraz banderowską gwardią narodową wymordują połowę Polaków na ścianie wschodniej.Czy jest się czego obawiać?
Edytor zaawansowany
 • tadeusz.4 16.03.14, 17:51
  Jest. Na twoim miejscu spakowałbym najpotrzebniejszy dobytek i wykupił bilet na najbliższy lot na Florydę, byle dalej od banderowców, bo oni będę tu lada dzień, a wtedy takim polskim patriotom jak ty grozi jedno: okrutna śmierć w powolnych męczarniach...

  --
  "Wy, w imię naszych zasad, domagacie się dla siebie takich praw, jakich - w imię waszych zasad - nam odmawiacie"
  (Blaise Pascal do jezuitów, w sporze jansenistów z jezuitami)
 • ipn69 16.03.14, 18:57
  Potwierdza się stare polskie przysłowie "uderz w stół a nożyce się odezwą", ot odezwało się od razu jakieś banderowskie ścierwo: czotowy tadeusz.4.To już tak żeście się rozzuchwalili, że w Polsce grozicie Polakom "okrutną śmiercią w powolnych męczarniach".
 • spotted_typhus 16.03.14, 19:38
  „Pamiętaj Lasze, do Wisły to nasze”

 • birczanin7 16.03.14, 20:28
  Takie ipno69 w kubek sranie...,
  zbyt grubo szyte.....
  Odrabiasz ruskie zadanie.
 • michoonek 16.03.14, 22:05
  Wioskowy głupek w akcji.
 • darino 17.03.14, 11:39
  Fajny tekst, w sam raz dla kabaretu :)))).
 • ipn69 17.03.14, 12:21
  darino napisał:

  > Fajny tekst, w sam raz dla kabaretu :)))).
  Dzięki !!! . Planujmy nową rekonstrukcję historyczną przedstawiającą I,II i III napad na Birczę oraz IV w formie kabaretu w zaprzyjażnionym barze " La Habana " w Krakowie, przy ul.Miodowej 22.Czekamy w kolejce gdyż podobno świętują tam przyłączenie Krymu do Rosji rosyjscy i polscy studenci mieszkający w Krakowie.
 • darino 17.03.14, 12:42
  Jak macie kasę to czemu nie. Gołodupcom wstęp wzbroniony !
 • ipn69 17.03.14, 17:41
  darino napisał:

  > Jak macie kasę to czemu nie. Gołodupcom wstęp wzbroniony !
  Kasa jest, a będzie piwo i gulasz z Lacha ?
 • birczanin7 17.03.14, 19:07
  A jak zabiorą organy,
  to na czym zagramy.
 • ipn69 17.03.14, 20:59
  birczanin7 napisał:

  > A jak zabiorą organy,
  > to na czym zagramy.
  Józek z całym szacunkiem do twego wieku,ale nie wpierdalaj się jak inni ze sobą rozmawiają.Miałeś swoje pięć minut na urzędzie, a przez internet zostałeś na grzędzie.
 • 99venus 17.03.14, 21:50
  jedno jest pewne:po bękartach po Banderze,Swobodzie ,Prawym Sektorze można się spodziewać wszystkiego najgorszego.ale kolejny napad na Birczę bym wykluczył.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • ipn69 17.03.14, 22:02
  99venus napisał:

  > jedno jest pewne:po bękartach po Banderze,Swobodzie ,Prawym Sektorze można się
  > spodziewać wszystkiego najgorszego.ale kolejny napad na Birczę bym wykluczył.
  Witam na tym prowincjonalnym forum przesławnego wojownika z dawnego forum POLSKA-UKRAINA. Pytanie, dlaczego byś wykluczył.
 • 99venus 18.03.14, 11:41
  dzisiaj mają za krótkie rączki.w czasie wielkiej Rzezi mordowali bezbronnych.
  --
  Paranoja i Schizofrenia siłą przewodnią motłochu.
 • birczanin7 17.03.14, 22:12
  Jak organy są nieczyste,
  bzdety są paranoiczne.
 • ipn69 18.03.14, 18:16
  Od dłuższego czasu na mdłości się wzbiera od zapewnień ukraińskich przywódców cywilnych jak i wojskowych o tym,że Kijów był,jest i będzie częścią Ukrainy. O tym,że armia,gwardia i cywile nie oddadzą gródki ziemi ukraińskiej i takie tam ble,ble,ble.A tak naprawdę posiadając o wiele większy potencjał militarny niż Polska srają przed sowietami w portki na każdym kroku.I tu nasuwa się wspomnienie o odważnych polskich listonoszach w czasie obrony Poczty Gdańskiej!. Ale do tego trzeba mieć honor i ducha walki.Jeszcze ciekawsza sytuacja na majdanie w Kijowie.Skończyły się pieniądze oligarchów którzy opłacali protestujących,skończyły się i protesty.Ale za to zaczęły się kradzieże pijatyki i rozboje w Kijowie.Sotnie z 5tego sektora się podzieliły,przywódcy się kłócą,każdy kradnie co może,np;jeden z przywódców w/w sektora wraz ze swymi zuchami zamiast pilnować majątku po prezydencie przywłaszczyli sobie większość jego luksusowych samochodów.Takie przykłady można mnożyć,mnożyć i mnożyć.
 • klawisz2 22.03.14, 06:28
  @ipn69
  „A tak naprawdę posiadając o wiele większy potencjał militarny niż Polska srają przed sowietami w portki na każdym kroku”.
  Potencjał militarny Ukrainy to trochę sprzętu z lat 70-80 i ….6tys żołnierzy. Reszta to jakaś gwardia narodowa, czyli zbieranina ulicznej chołoty z kałachami. Polski arsenał to jednak 49 F-16 i 100tys dobrze wyszkolonych żołnierzy. Według również źródeł zachodnich, Polskie formacje specjalne ( komandosi) zaczynają aspirować do jednych z najlepszych na świecie.
  Nie wydaje mi się również, aby Polacy pozwolili bez jednego strzału odebrać np. województwo Zachodniopomorskie lub Śląsk a co zrobili Ukraińcy?
 • ipn69 23.03.14, 18:23
  klawisz2,co do jednego to masz rację,gdyby to Polacy znajdowali się na miejscu Ukraińców na Krymie to zdobycie przez rosyjskich żołnierzy baz wojskowych kosztowało by Putina wiele istnień ludzkich.Śmieszy mnie,a równocześnie zdumiewa postawa naszych dziennikarzy szczególnie z TVP INFO którzy za wszelką cenę chcą być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy.Niewątpliwie wiąże się to z totalną rusofobią całej naszej rządzącej ekipy.Łzy same cisną się do oczu jak pięknie kreowany jest przez nasze media wizerunek jednego z dowódców ukraińskich który do mediacji z Rosjanami wyszedł bez broni z pieśnią na ustach.Cóż w tym bohaterskiego,niech by tak przyszedł jak prawdziwy żołnierz z bronią ,a nie jak skomlejący tchórz .
 • klawisz2 24.03.14, 12:33
  Nasz naród ma prawo być rusofobiami a takie stanowisko było zawsze na rękę politykom ze wschodu. Nie przypominam sobie, aby przynajmniej padły jakieś przeprosiny za Katyń, a działania Rosji na forum europejskim wyraźnie podkreśliło, że dla Rosjan strzał w tył głowy to nie ludobójstwo. Oliwy do ognia dolał fakt, ze do dnia dzisiejszego nie zwrócono wraku Tupolewa.
  Jestem jednak zaskoczony tym, jak Rosja jest powiązana gospodarczo właściwie z całym zachodem. To nie jest już biedny Związek Radziecki, którego rubel był wart tyle, co nic. Dzisiaj wygląda to inaczej. Oglądałem film o wielu naszych firmach, które żyją z tego ze Rosjanie kupują ich produkty. Pikanterii dodaje fakt, że firmy te są przeważnie z mało zurbanizowanych rejonów. Ruch bezwizowy w obwodzie kaliningradzkim to ogromne korzyści dla lokalnych samorządów, biznesów i turystyce. Każdy „rusek” wyjeżdża z Polski z bagażnikiem zakupów. Nałożyć sankcje, tak,…ale jakim kosztem?
 • omateo 26.03.14, 16:29
  Czytam tą pożal się Boże dyskusję i przecieram oczy ze zdumienia!
  Wydaje mi się, że biorący udział w tej dyskusji nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Nawoływanie do nienawiści pomiędzy narodami w imię tego, co kiedyś było i w imię "naszej racji" jest nie tylko idiotyzmem, jest z pewnością jakimś rodzajem przestępstwa, ponieważ nienawiść nigdy nie przynosi dobrych owoców, ale przynosi śmierć, pożary i łzy.
  MOI PAŃSTWO raczcie przyjąć to do waszych być może zmanipulowanych przez propagandę świadomość, że ZARÓWNO POLACY JAK I UKRAIŃCY SĄ DZIEĆMI JEDNEGO BOGA!
  Jeśli czyjeś złe uczynki będą ciągle blokowały nasze dobre uczynki, to kołowrót wzajemnej nienawiści nigdy nie zostanie przerwany.
  Ludzie, zrozumcie, że z takimi poglądami nie macie prawa nazywać siebie CHRZEŚCIJANAMI, i daremne jest wasze cotygodniowe wystawanie w kościołach. Kto podsyca nienawiść pomiędzy ludźmi, zamiast ją wygaszać i wypełniać czymś zgoła odmiennym, nie ma prawa myśleć o sobie, że jest przyzwoitym człowiekiem!
  Pomyślcie raczej o tym, co by można było zrobić, aby wasze dzieci nie musiały tłumnie wyjeżdżać każdej wiosny do niewolniczej pracy na europejskich polach.
 • ipn69 26.03.14, 21:55
  Odezwa kapłana Unickiego /czyli greckokatolickiego/ zamieszczona w "Złocziwśke Słovo" (Słowo Złoczowskie)

  "kto w Boga wierzy, kto ma choćby tyle sił aby unieść rusznicę albo nóż, idź przeciw lachom pijawkom, a Bóg odpuści Ci bracie twoje grzechy, jakbyś odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej.... Pamiętajcie bracia i siostry, że niedopuszczalnym grzechem jest dać choćby wody zranionemu lachowi...zabijajcie ich we śnie...nie miejcie litości wobec nich.."
 • wiahor 27.03.14, 07:50
  A hitlerowcy mieli na klamrach pasów napisane "Gott mit uns", a zachowywali się zupełnie nie po chrześcijańsku. Chrześcijanin powinien rozpoczynać poprawę moralną od siebie, a nie na początek zmuszać do niej innych. I nie działać na pokaz, dla aprobaty, jak wieku birczańskich "chrześcijan".
 • uskok1 27.03.14, 07:58
  Nie obrażaj chrześcijan, w Birczy jak i prawie w całej Polsce obowiązuje religia rzymsko -katolicka, a to wielka rożnica.
 • ipn69 27.03.14, 12:37
  metropolita Andrzej Szeptycki - list do Adolfa Hitlera z dn.23.09.1941r.

  "Jego Wysokość Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej – Adolf Hitler

  Wasza Ekscelencjo!

  Jako zwierzchnik katolickiej Cerkwi, przekazuję Waszej Ekscelencji serdeczne poważania z okazji zajęcia stolicy Ukrainy, zlotowierzchniego miasta nad Dnieprem – Kijowa....

  Widzimy w Panu, niezwyciężonego wodza niezrównanej i sławnej Armii Niemieckiej. Sprawa zniszczenia i wykorzenienia bolszewizmu, jaka Pan, jako Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej przyjął za cel w tym pochodzie, zaskarbia Waszej Ekscelencji wdzięczność całego chrześcijańskiego świata. Ukraińska Cerkiew grekokatolicka wie o historycznym znaczeniu potężnego ruchu Narodu Niemieckiego po Pańskim kierownictwem. Będę się modlił do Boga o błogosławieństwo zwycięstwa które się stanie rękojmią trwałego pokoju dla Waszej Ekscelencji, Armii Niemieckiej i Niemieckiego narodu.

  Z osobistym szacunkiem. Andrzej hrabia Szeptycki – metropolita."
 • ipn69 27.03.14, 12:41
  metropolita Andrzej Szeptycki - list do Józefa Stalina – październik 1944r.

  "Cały świat chyli czoło przed Wami [...]
  Po zwycięskim pochodzie od Wołgi do Sanu, przyłączyliście na nowo* zachodnie ukraińskie ziemie do Wielkiej Ukrainy [USRR]. Za spełnienie tych testamentalnych pragnień i zmagań Ukraińców, którzy od wieków uważali się za jeden naród i chcieli być zjednoczeni w jednym państwie, składa Wam naród ukraiński serdeczne dzięki. Te światłe pociągnięcia wywołały i w naszej Cerkwi nadzieję, że Cerkiew jak i cały naród znajdzie w ZSRR pod Waszym przewodem pełna swobodę pracy i rozwoju w dobroci i szczęściu [...]"

  ---

  *- chodzi o polskie terytoria siłą przyłączone do USRR i wcielone do ZSRR na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow.
 • ipn69 27.03.14, 12:44
  Odezwa księdza Józefa Tiso, prezydenta Republiki Słowackiej 28 sierpnia 1939r.

  "Dla ochrony niepodległości i nietykalności naszego młodego państwa słowackiego przeciwko zagrożeniu ze strony Polski, został zawarty między Republiką Słowacką a Rzeszą Niemiecką układ ochronny. Rozgłośnia w Bratysławie wzywa ludność do serdecznego powitania oddziałów niemieckich i sposobienia się do walki ze wspólnym wrogiem – Polską."
 • baristan 27.03.14, 11:02
  Owszem jesteśmy Chrześcijanami, ale mamy prawo zabezpieczyć rodziny przed tym co spotkało naszych dziadów i pradziadów. Nasłuchałem się od starszyzny Birczańskiej o tym co potrafi Sowiet i Ukrainiec, nie mam zamiaru dopuścić do tego, by powtórzyło się to dzisiaj. A Historia jak widać lubi zataczać koła. Przyjaźń miedzy narodami, ależ owszem, tylko bronić też się trzeba.
 • uskok1 27.03.14, 16:21
  Ukraińcy podpisując traktat akcesyjny z Unią, zobowiązani są w myśl unijnego prawa, do zwrotu mienia tj. m.inn. kamienic, zakładów, prawowitym właścicielom tj. Polakom, ale również pewnie i Żydom.
 • darino 27.03.14, 16:55
  > Ukraińcy podpisując traktat akcesyjny z Unią

  1. Ani Ukraińcy, ani Ukraina, nie podpisali traktatu akcesyjnego z Unią.

  > zobowiązani są w myśl unijnego prawa, do zwrotu mienia tj. m.inn. kamienic, zakładów, >prawowitym właścicielom tj. Polakom, ale również pewnie i Żydom.

  2. Nie ma takiego prawa w traktacie unijnym. Zresztą dlatego Polska i Litwa są jedynymi krajami w UE, które nie uregulowały jeszcze sprawy przedwojennego mienia żydowskiego.
 • omateo 28.03.14, 12:47
  Gdybym zadał pytanie – który komputer o identycznych parametrach jest lepszy: czy ten z systemem operacyjnym w języku polskim, czy ten z systemem w języku ukraińskim?, to pewnie powiedzielibyście, że to pytanie głupie i banalne. Podobnie jest z pytaniem, które wprawdzie na pada bezpośredni w tej dyskusji, ale przecież o odpowiedź na nie toczy się spór: Kto jest lepszy – Ukrainiec, czy Polak? Pytanie w ten sposób postawione jest bezsensowne, prawda? Lepiej jest przywoływać historyczne zaszłości i obarczać się odpowiedzialnością za nie.
  Nie można przecież nikogo wartościować za narodowość, bo ani on sobie jej nie wybierał (poza nielicznymi wyjątkami), ani też nie ma ona najmniejszego znaczenia przy ocenianiu kogokolwiek jako człowieka.
  Mam nadzieję, że wszyscy możecie zgodzić się z twierdzeniem – WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW I WIĘKSZOŚĆ UKRAIŃCÓW TO LUDZIE POZYTYWNI. Prawda? Musicie też zgodzić się z twierdzeniem – Istnieją źli Polacy i istnieją źli Ukraińcy, bo przecież obecność więzień w obu krajach jest dowodem na nie.
  Chociaż jestem Polakiem, to jednak wolałbym mieszkać w pobliżu dobrego Ukraińca, niż w pobliżu złego Polaka. To jest oczywiste. Prawda?
  „Ipn69” naprawdę wyrażasz obawę o to, czy będzie czwarty napad na Birczę, czy chcesz tylko rzucić kamień w mrowisko? A może przygotowujesz się do objęcia jakiejś władzy według wielokrotnie zweryfikowanej zasad: „dziel i rządź”? Kilku z Was przywołuje tutaj historyczne niesprawiedliwości, a nawet zbrodnie. To jednak nie prowadzi do niczego dobrego. Owszem należy o tym pamiętać, ale nie wolno wykorzystywać do ponownego rozdmuchiwania ognia nienawiści. Chcielibyście, aby dzieci Wasze były obciążane odpowiedzialnością, za Wasze błędy? Prawda, że nie? Toteż zrozumcie, że ludzie współcześnie żyjący nie odpowiadają za zbrodnie swoich poprzedników!
  „Wiahor” zarzucasz mi, że bezzasadnie wyskakuję z zamykającym dyskusję Chrześcijaństwem. Moim zdaniem jednak mam prawo odwołać się w tak poważnej sprawie do prawdziwego autorytetu (według mnie) – do Jezusa wybaczającego z krzyża, chociaż sam bez żadnej wątpliwości jestem człowiekiem grzesznym. Wydaje mi się, że dla ludzi skazanych na wzajemną obecność z racji zamieszkiwania, nie ma innego sposobu na normalne życie, niż wzajemne wybaczenie. Alternatywą jest wzajemne wyrzynanie się, co jakiś czas.
  Podsumowując chciałbym powiedzieć: Mieszkańcy Birczy i okolic jedynie wtedy będziecie naprawdę bezpieczni, gdy pogodzicie się nawzajem i będziecie żyjąc w pokoju rozwiązywać prawdziwe, istotne problemy. I cokolwiek by się wtedy działo, wasze dzieci będą również bezpieczne, bo w pobliżu nie będzie nikogo, kto chciałby je pozbawiać życia lub mienia.
 • wiahor 28.03.14, 20:29
  omateo napisał(a):

  > „Wiahor” zarzucasz mi, że bezzasadnie wyskakuję z zamykającym dysku
  > sję Chrześcijaństwem. Moim zdaniem jednak mam prawo odwołać się w tak poważnej
  > sprawie do prawdziwego autorytetu (według mnie) – do Jezusa wybaczającego
  > z krzyża, chociaż sam bez żadnej wątpliwości jestem człowiekiem grzesznym.

  Nic ci nie zarzucam, tylko stwierdzam, że dużej części mieszkańców Birczy chrześcijaństwo kojarzy się tylko z chodzeniem do kościoła w niedzielę.
 • klawisz2 29.03.14, 07:57
  Birczanie
  Przestanie grzebać w przeszłości. Rozlicznie Ukraińców i debata o wartościach chrześcijańskich nie jest dyskusją na teraz. Nie powstrzyma ona młodych od emigracji, nie zapewni Wam miejsc pracy a Bircza będzie nadal odpowiednikiem „kraju 3 świata”. Kiedy Wy zajmujecie się jałową debatą, inni ustalają już listy wyborcze na listopad. Później będzie jak zawsze, zostaniecie z ręką w nocniku lub jak kto woli w epoce średniowiecza:):)
 • lech.junosza 08.10.14, 08:28
  Rusofobia to jest obecnie ideologia państwowa. Polskie państwo przyjęło taką orientację polityczną, za którą idzie odpowiednia propaganda. Propaganda ta nie zna granic, nie zna umiarkowania, nie dba o prawdopodobieństwo. Media popadają w jakieś zaciemnienie umysłu. Rusofobia jest też zasadniczym wskaźnikiem interpretacji wydarzeń aktualnych i historycznych. Tego nawet w Polsce międzywojennej nie było, mimo że zagrożenie ze strony Rosji bolszewickiej było rzeczywiste, na granicy niemal ciągle strzelano, ginęli żołnierze - aż takiej histerii antyrosyjskiej w Polsce nie było. W ogóle nie było histerii, jedynie prawdziwe widzenie rzeczywistości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.