Dodaj do ulubionych

Uważam, że czas postawić BIEDRONKĘ w Birczy!!!!

07.12.14, 20:46
Nie podoba mi się fakt, że od kilku ładnych lat pomysł ten jest ciągle bojkotowany! Kto był w tym sklepie ten wie, że towar jest dużo tańszy i teraz już tej samej jakości co w innych sklepach, a czasem i lepszy.

Niestety w Birczy jest pokaźna grono krzykaczy, którym to byłoby nie na rękę. Przepraszam bardzo ale to jest wolny rynek, nie blokujcie inwestorom ich pomysłów, teraz świat jest otwarty, nie wyszedł ci interes tutaj to masz zwijać manatki i jechać tam, gdzie ci wyjdzie. I nie ma że boli.

To, że w Birczy jest kilkanaście osób, które dbają o własne jedynie interesy nie znaczy, że cała gmina ma przepłacać trzy razy drożej, bo pare osób blokuje pomysł i ma wtyki "gdzie trzeba", by ten sklep tu w koncu nie powstał.

Już powstanie jednego z naszych birczanskich dyskontów nieźle potrzepało po kieszeni naszych sklepikarzy. Niestety nikt nie ma monopolu na kasę i takie są prawa rynku.

Mam nadzieję, że wreszcie ten sklep powstanie, prędzej czy później. Takie czasy, pretensje nie do zwolenników proszę, bo jesteśmy ludźmi trzeżwo myślącymi, którzy chcą wydawać pieniądze na przyjemności a niestety nie możemy bo w Birczy na jedzenie idzie tej kasy raczej dużo.
Edytor zaawansowany
 • klawisz2 10.12.14, 08:08
  Nie bardzo rozumiem Twój tekst. Nikt nie może zablokować powstawania nowej inwestycji. Jeżeli jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza taki obiekt i inwestor, który chce zainwestować, to nikt, ale to nikt nie może tego zablokować. O czym więc piszesz???
 • darino 10.12.14, 08:36
  Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby ten inwestor się znalazł. Biedronka przed ulokowanie sklepu prowadzi dokładne badania marketingowe. Bircza ma za mały potencjał, żeby ulokować w niej "Biedronkę".
 • stary-pierog 10.12.14, 11:48
  Biedronka to tylko taki przykład. Ja słyszałem od ludzi już kilka lat temu, ze w Birczy miał być jakiś większy sklep, którego jednak nie zbudowano, bo do tego potrzebny jest grunt, inwestor ma go kupić. A jak wieść niesie, paru takich, co się zmówiło i poszło do władz z prośbą o blokowanie pomysłu, osiągnęło swój cel. Tyle słyszałem, reszty się pewnie nie dowiem.
 • gajowy770 10.12.14, 11:50
  Czy to prawda, że w Starej Birczy ktoś sprzedaje plac pod BIEDRONKĘ?
 • stary-pierog 10.12.14, 11:53
  A to już chyba pomówienie i jaja...
 • stary-pierog 10.12.14, 11:55
  Tak się rodzą plotki: ktoś coś wymyśli, puści w eter i poszło.... nie, nie wydaje mi się. O ile wiem, pomysł jest martwy od kilku lat bo już się o to postarali co niektórzy, by tak było.
 • gajowy770 10.12.14, 11:59
  To mnie uspokoiłeś. Jeśli wiesz ciś więcej to dawaj.
 • stary-pierog 10.12.14, 12:18
  Nie ośmieszaj się pan z tymi "żartami". A może jesteś jednym z tych, którym powstanie w Birczy dyskontu z prawdziwego zdarzenia wytrzepałoby kieszenie do cna? W takim razie rozumiem boleści. Ale cóż, biznes to biznes, takie czasy
 • lokalnypatriota1 10.12.14, 12:27
  Biedronka powinna powstać to plus dla wszystkich mieszkańców,myślę że żaden z pozostałych sklepów by nie upadł tylko co najwyżej zmniejszyły by się ich dochody.
 • stary-pierog 10.12.14, 12:38
  Jestem ZA.
 • klawisz2 10.12.14, 15:51
  Tak jak pisałem, najpierw powstaje studium uwarunkowań a na podstawie tego dokumentu powstaje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli MPZP dopuszcza usługi na przykład handlu to każdy inwestor po dogłębnej analizie ekonomicznej ( pisał o tym Darino) podejmuje stosowne decyzje. Proszę nie pisać pierdół ze jakiś wiejski kmiot może to zablokować gdyż zapewniam, że sztab prawników będących na usługach tak dużych firm momentalnie złożyli kilka pozwów o milionowe odszkodowania. Czas na protesty jest na etapie tworzeniu dokumentów planistyczno-urbanistycznych ( wyłożenie planu do publicznego wglądu i składanie uwag) a później można tylko poszczekać na forach internetowych.
 • edekzbirczy 10.12.14, 17:14
  Moi drodzy a ja wiem i to z dobrych źródeł że plac pod biedronkę jest już kupiony od pewnej Pani ale nie będę mówić której :)Mogę jedynie zdradzić że w pobliżu greinplast. Ta Pani dostała sporą sumę pieniążków za ten plac i nie będę zdradzać dla jej dobra ;)
 • klawisz2 10.12.14, 17:35
  no i dobrze, będą konkurencyjne ceny, etaty, podatek od nieruchomości itd
 • edekzbirczy 10.12.14, 17:43
  Tylko z tego co mi wiadomo niestety Gmina nic na tym nie skorzysta bo biedronka nie płaci podatków do gminy. Może dlatego są przeciwnicy Biedronki... Jedynie takie małe sklepy płacą podatki do Gminy i to z nich Gmina ma dochód ;( a z biedronki do kasy gminy ani grosz nie trafi...
 • edekzbirczy 10.12.14, 17:45
  Może się mylę ale radzę dokładniej dowiedzieć się jaki interes będzie mieć Gmina z Biedronki. Może poprzedni wójt nie chciał Biedronki i zwlekał bo taka własnie Biedronki wykruszy te małe sklepy i zbankrutują a te małe sklepy są źródłem dochodu dla Birczy. Jedynie ludzie skorzystaliby bo tam faktycznie są tańsze rzeczy
 • klawisz2 11.12.14, 08:03
  Jaki interes będzie miała gmina??? Nie idź w tą stronę. Gdyby rozpatrywać to w kategorii interesu gminy to najbardziej dochodowymi inwestycjami dla budżetu gminy są; spalarnie śmieci, PSZOK, utylizacja odpadów szczególnie radioaktywnych, farmy wiatrakowe itd. Patrz na ogólny interes.
  @ edekzbirzy. Proszę mnie nie przekonywać, że drobni sklepikarze są większym motorem napędowym do lokalnej gospodarki niż sklep wielko powierzchniowy. Zgadzam się, że główna siedziba tak dużej firmy jest zarejestrowana gdzie w Portugalii lub Cyprze ( Bierdronka jest firma Portugalską), i to właśnie tam są rozliczane podatki. Nie zmienia to faktu, że kiedy nieruchomość zmienia właściciela gmina otrzymuję swoją działkę w formie podatku. Biedronka płacić będzie podatek od nieruchomości, który w przypadku działalności gospodarczej jest dużo wyższy. Będą etaty, lokalni przedsiębiorcy będą mieć zlecenia, jako podwykonawcy ( piekarnie ciastkarnie itd.). Ktoś to będzie budował, ktoś projektował, ktoś obsługiwał, ktoś dostarczał towary, ktoś dostarczał wodę ktoś odbierał ścieki, ktoś serwisował l chłodnie itd. To jest micro-ekonomia.

  @stary-perog
  Mniej pisz, a więcej czytaj, szczególnie ze zrozumieniem tekstu, z czym masz spory problem
 • stary-pierog 11.12.14, 13:31
  Panie klawisz, niechcący mi się napisało, że to do Pana, w rzeczywistości miałem na myśli tekst Pana Darino - pomyłka. Każdemu się może zdarzyć.
 • stary-pierog 10.12.14, 22:33
  Niech się Pan nie boi tej Biedronki, nie wiem czy jest pan właścicielem jakiegoś sklepu w Birczy ale myślę że nie ma obaw, przecież starszym paniom nie będzie się chciało żyłować i gnać aż do Starej Birczy, tak że spokojnie, klientela będzie raczej ze Starej Birczy albo zmotoryzowana. Wszystkich klientów na pewno nikt nie straci, zwłaszcza, jeżeli jego sklep jest lubiany i ceniony, spokojna głowa, to tak nie działa.
 • stary-pierog 10.12.14, 22:22
  Panie klawisz i nie tylko, otóż dowiedziałem się z pewniejszego źródła, że Biedronka jednak BĘDZIE. I to niedługo. I tak, to prawda, grunt już kupiony. I to w STAREJ BIRCZY i zgadza się, kupiony od pewnej pani.
 • stary-pierog 10.12.14, 22:29
  Edekzbirczy, masz rację. Dopytałem o to, co napisałeś i rzeczywiście, dokonano kupna ziemi pod sklep Biedronka w Starej Birczy, Proszę pana Klawisza by już się nie śmiał z moich wpisów, bo jak widać miałem rację: już kilka lat temu chciano kupić plac pod taki sklep ale co poniektórzy uprosili osoby, które mogły coś dogodnego odsprzedać, by nie sprzedawać. Ale jak widać nie udało się im to i oto plac jest kupiony. Tak że jednak wyszło na moje. I nie panie Klawisz, to nieprawda że Bircza nie ma potencjału klienteli na taki sklep - jak widać po tym co powyżej napisałem, ma potencjał i to spory. Ludzie jadący w Bieszczady mogą tam się tam zatrzymywać jak już sklep powstanie tak że myślę że utarg będzie na pewno.
 • darino 11.12.14, 10:21
  > Kto był w tym sklepie ten wie, że towar jest dużo tańszy i teraz już tej samej
  > jakości co w innych sklepach, a czasem i lepszy.

  Towar w "Biedronce" nie będzie "dużo tańszy". Ceny w sieciach handlowych nie są ustalane centralnie, za wyjątkiem promocji. Sprawdza się ceny "u konkurencji", i ustala odrobinę niższe (jeżeli jest taka możliwość). Po co zarabiać mniej, jeśli można zarobić więcej ?
 • stary-pierog 11.12.14, 13:32
  Jak to nie jest tańszy? Ser w sklepie takim zwykłym kosztuje nawet do 4 zł 70 gr a taki sam (mówię o ilości, gramaturze) ser w tanim dyskoncie o którym rozmawiamy, kosztuje 2 zł 70 gr. I tak jest z wieloma towarami, proszę nie kłamać...
 • stary-pierog 11.12.14, 13:41
  Dwa złote na towarze to jest dużo, jeśli chodzi o różnicę. Już nawet złotówka to bardzo dużo. Tak że są, są tańsze i to dużo tańsze.
 • darino 11.12.14, 14:41
  Nie będę się teraz spierał, powrócimy do tematu, jeśli "Biedronka" powstanie.
 • czesio48 12.12.14, 14:53
  A nie może kto z miejscowych założyć jaką chociaż na początek skromną konkurencję. Handel to najlepsza złota kura. Można znaleźć ludzi co mają pieniądze i wchodzą w sensowne projekty
 • edekzbirczy 11.01.15, 15:49
  forsal.pl/artykuly/845950,sierakowice-o-gminie-co-biedronki-nie-chciala-czy-mozna-zyc-bez-dyskontow.html
 • michoonek 11.01.15, 16:08
  Tylko że ta wieś ma tylu mieszkańców, co nasza cała gmina. Więcej mieszkańców, to zawsze lepiej. Wystarczy popatrzeć na sąsiednie Dubiecko. Albo Dynów.
 • avilab 11.01.15, 18:13
  akurat jakiś nowy sklep większy w Birczy by się przydał bo gęsto często jak coś chce kupić tego nie ma i to różne rzeczy.
 • cherubin672 11.01.15, 18:18
  Z tego co ja osobiście słyszałem, to Biedronka będzie. Tylko kiedy dokładnie, to już nie powiedziano. I będzie w Starej Birczy.
 • avilab 11.01.15, 20:23
  Tyle to i ja wiem i wiem że jedna pani sporo pola w Starej Birczy sprzedała za ładną sumkę więc coś na pewno będzie tylko kiedy :d
 • cherubin672 05.02.15, 21:01
  No to ruszyła maszyna - trwa dogrywanie ostatnich szczegółów i formalności związanych z powstaniem dyskontu. Zastanawiam się tylko nad jednym...czy taka lokalizacja jak ta planowana u nas ma rację bytu. Lepiej byłoby, gdyby taki sklep stanął w Birczy. Jest pewien obiekt w Birczy który można by wyburzyć bo stoi nie wiadomo po co, i na tym miejscu postawić taki sklep. Nie każda Biedronka to wielka hala sklepowa. Może w tę stronę należało? Niestety, chyba już po sprawie, bo grunt kupiony i tak jak mówię trwają ostatnie negocjacje. Ciekawe, czy Birczanom będzie chciało się chodzić aż na Starą Birczę. Podejrzewam że będzie to kupowanie masowe czyli pojechać raz samochodem i nakupić wielu rzeczy na wiele tygodni. Może dzięki temu i tak niebogaci Birczanie będą mogli oszczędzać. Duch postępu konsumpcyjnego zawitał i do Birczy.
 • darino 05.02.15, 21:13
  Teraz coraz więcej osób jeździ na zakupy samochodami, więc odległość nie jest problemem, to kwestia cen. Poza tym można postarać się o lokalizację przystanku dla busów i autobusów.
 • karolekw1906 06.02.15, 12:42
  Powstanie Biedronki to nie tylko sam obiekt, ale przede wszystkim miejsca parkingowe dla kupujących, że o TiRach dostawczych nie wspomnę . Dlatego lokalizacja w centrum Birczy odpada. Już teraz nie ma gdzie zaparkować w godz. rannych.
 • darino 06.02.15, 15:36
  Noo, do "Biedronki" na Starej Birczy TIR-y raczej towaru nie będą dowozić, tylko samochody dostawcze. Ale parkingi zawsze robią, przynajmniej na kilkanaście samochodów.
 • cherubin672 07.02.15, 17:54
  Nie mogę już doczekać się tej historycznej chwili, gdy będę mógł kupić w Birczy mleko, ser i maślankę w zatrważająco niskich cenach.
 • karolekw1906 07.02.15, 18:03
  Tylko żebyś biegunki nie dostał, bo w tych molochach bywa różny towar.
 • cherubin672 07.02.15, 18:07
  Dziękuję, jadłem już z przemyskiej Biedronki i jeśli po jakiejś maślance dostałem biegunki to na pewno nie po biedronkowej. Nie będę może sypał nazwiskami, kto mi sprzedał za stary towar.
 • karolekw1906 07.02.15, 18:18
  To mnie przekonałeś. Od teraz jestem za Biedronką.
 • cherubin672 07.02.15, 18:25
  Nie rozumiem przede wszystkim dlaczego miałbyś był przeciw. Jadłeś kiedyś coś z Biedronki? Jeśli 15 lat temu to zwracam honor, wtedy tam było do niczego. Teraz jest inaczej, towary kupowane od polskich firm, np. Mlekovity są sprzedawane po dużo niższych cenach a jakoś porównywalna. To raczej z Carrefour lub Tesco jest na co narzekać.
 • darino 07.02.15, 23:00
  Moja "Biedronka" nie jest najtańsza, ale robię tam większość zakupów, i jestem zadowolony z jakości produktów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka