Dodaj do ulubionych

Miały być zwolnienia, a są podwyżki?

29.12.14, 00:00
Słyszałem że co niektórzy dostali w gminie na dzień dobry podwyżki, a nie wypowiedzenia. Czy to prawda?
Edytor zaawansowany
  • michoonek 30.12.14, 11:32
    Może podwyżki są po to, żeby dać większą odprawę ? Żartuję oczywiście.
    Pewnie nic się nie zmieni w gminie, co najwyżej dojdzie kilku "zaufanych" nowego wójta.
    Nowy wójt nie musi niczego zmieniać, bo nigdzie nie przedstawił w formie pisemnej swojego programu wyborczego.
  • klawisz2 30.12.14, 12:49
    Dlatego zawsze podkreślałem jak ważne jest publikowanie budżetu gminy na stronie WWW. Można wówczas porównać wydatki na „administrację publiczną” z poprzednim rokiem i wywnioskować czy planowane są nowe etaty. Oczywiście, jeżeli w planie budżetu na dany rok, wydatki na administrację znacząco rosną, radni powinni machać czerwoną chorągiewką i pytać, dlaczego lub dla kogo. Oczywiście radny powinien na bieżąco informować swoich wyborców o „sprawach bieżących”. Dziwie się również, że pomimo poruszania na tym forum sprawy potencjalnych diet i wynagrodzeń żaden radny nie wypowiedział się/skomentował wyrażanych tu opinii. To może świadczyć o tym, że naprawdę jest coś na rzeczy, lub że radni są analfabetami komputerowymi, albo mają tak duże poparcie, iż nie odczuwają potrzeby wdawania się w debatę publiczną.
  • 6matkapolka 04.01.15, 17:25
    W ogóle hasło wyborcze "bez układów " się nie sprawdza. Została zatrudniona sekretarka bez konkursu...a tak liczyłam na Wójta.
  • stary-pierog 04.01.15, 18:12
    A ja nie liczyłem na niego i od początku wiedziałem, że cudów nie zdziała. Na podstawie "walki" z byłym wójtem w czasie kampanii, wyrobiłem sobie już zdanie o tym człowieku. Dodatkowo wiadomo było, że przeciwnicy pana Ż. poprą w drugiej turze nowego kandydata więc dla mnie to absolutnie nie jest wybijanie się bez układów. Zyczę w każdym razie mu szczęścia i powodzenia, ale realitycznie na to patrząc oceniam, że nie zna on realiów jakie siedzą w głowach tutejszych mieszkańców. Inna epoka (wiek) robi swoje.
  • stary-pierog 04.01.15, 18:17
    Dodatkowej pikanterii sprawie dodaje fakt, że zatrudniona osoba płci żeńskiej tak aktywnie popierała pana Gągolę w kampanii. Ja się nie dziwię że są układy, bo one są wszędzie i inaczej świat, przynajmniej ten Polski, na razie się nie będzie kręcił.. ale po co było pisać, że bez układów, jak jest z układami. Szkoda, że nie było żadnego konkursu. A nie szkoda mi jednego: tego, że ja na pewno na te miłe obietnice nabrać się nie dałem. Nie twierdzę, że były wójt był ideałem, ale swoje też wiem.
  • lokalnypatriota1 04.01.15, 19:09
    Można wiedzieć kto został zatrudniony na to stanowisko?Wieść gminna niesie że nikt nie został zatrudniony a tylko przetasowania w gminie stworzyły to stanowisko i ktoś z już pracujących je zajął,nie wiem,nie komentuję,jeżeli to jednak prawda,jeżeli stanowisko powstało a nie było konkursu to cóż...jestem(jesteśmy ) naiwni jak niemowlaki:) Oddałem swój głoś w nadziei na brak układów,równe szanse,konkursy,jawność,mam nadzieję że to nie prawda.
  • stary-pierog 04.01.15, 20:06
    Ja wiem tyle, że to jest jakaś pani która zajmuje się dekoratorstwem wnętrz, w tym kościołów
  • stary-pierog 04.01.15, 20:09
    Niestety nie wiem, czy kiedykolwiek ta osoba pracowała w gminie, słyszałem tylko że żadnego konkursu nie było a ile w tym prawdy to pewnie dowiemy się niebawem.
  • lokalnypatriota1 04.01.15, 20:14
    A to już wiem która to Pani...bardzo dziękuje....bez układów haha:)
  • cherubin672 04.01.15, 20:25
    Czyli ta Pani jest bez układów czy nie???
  • lokalnypatriota1 04.01.15, 21:09
    Konkurs był? Nie było...proszę sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie.
  • czarna2137 06.01.15, 14:42
    Witam wszystkich dawno tu nie zaglądałam ale po przeczytaniu prawie wszystkich wpisów jedno mnie zainteresowało. Jeżeli naprawdę wójt zatrudnił sekretarkę bez konkursu to jest to naprawdę świństwo wobec swoich wyborców. A tak na marginesie czy to prawda, bo widzę, że piszą tu co niektórzy dobrze zorientowani co dotyczy pracy w urzędzie gminy jak nazywa się ta pani, co stało się ze sekretarką ta co pracowała i czy prawda że z-ca wójta została zwolniona bo coś słyszałam w Birczy. Mam nadzieję, że dostanę odpowiedź przecież to nie jest żadna tajemnica.
  • cherubin672 06.01.15, 14:57
    Co czarna2137: ja na przykład, nie posiadam informacji jakoby zwolniono kogokolwiek. Jak ktoś coś wie, niech napisze. Ale podejrzewam, że każdy kto wie i tak nie napisze, co mnie osobiście dziwi bo to i tak wyjdzie i nie ma sensu robić z tego tajemnicy.

Ale tego, że wójt nie będzie się trzymał obietnic to ja się spodziewałem i bardzo dziwiłem się innym, że dają się tak łatwo robić w....
  • stary-pierog 04.01.15, 20:12
    6matkapolka 04.01.15, 17:25
    W ogóle hasło wyborcze "bez układów " się nie sprawdza. Została zatrudniona sekretarka bez konkursu...a tak liczyłam na Wójta.

Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?
  • 1samiecalfazero 04.01.15, 23:01
    no w sumie jakby zrobili konkurs to na 98% byłby ustawiony:) a tak przynajmniej czasu i fatygi potencjalnym kandydatom oszczędzono:)
  • 6matkapolka 05.01.15, 14:57
    Mi chodzi o to tylko, że Wójt , w którego tak bardzo wierzyłam i także popierałam zrobił mnie jako wyborcę w balona. Nie mam nic do tej pani, ale czy ona ma wykształcenie z zakresu administracji... a co ma doświadczenie w ubieraniu kościołów do spraw urzędniczych.eh!
  • karolekw1906 05.01.15, 15:23
    Każdy kto chce sprawnie zarządzać czymkolwiek musi otoczyć się ludźmi którym ufa. Dla każdego wójta, sekretarka, zastępca, doradca itp. to pracownicy właśnie tego kalibru. Nie wymagajcie więc , by stanowiska te obsadzał ludźmi z przysłowiowej ulicy. Czasem do takich funkcji wrodzone predyspozycje są więcej warte niż wykształcenie. Dlatego dajmy młodemu wójtowi trochę czasu i pozwólmy mu działać po swojemu. Ja przynajmniej hasła " bez układów " nie kojarzę akurat z tymi stanowiskami. Zobaczymy gdy dojdzie do innych roszad personalnych, ale póki co nie panikujmy. Myślę, że jeszcze przyjdzie czas na rzetelną ocenę .
  • cherubin672 05.01.15, 16:15
    A dla mnie hasło "bez układów" powinno było wtedy zostać albo uściślone, wyjaśnione, albo w ogóle trzeba go było nie używać. Miały być konkursy. Dlaczego nie ludzie "z ulicy"?? Jeśli mieliby wykształcenie i/lub doświadczenie, to dlaczego nie???? Mnie takie obsadzanie znajomymi najbliższych wójtowi stanowisk trąci chęcią zrobienia sobie swojej sitwy, by pewne rzeczy nie "wyłaziły" na światło dzienne i by można było robić co się żywnie podoba. Wiadomo, ręka rękę myje. Jak dla mnie to bzdura że osoba spoza znajomych by się nie nadała. Coś mi mówi, że znowu będzie kolesiostwo tylko pod innym szyldem. Jak zwał tak zwał, a bida dalej ta sama. tyle.
  • karolekw1906 05.01.15, 17:24
    Zgodzę się co do kwestii, że pewne sprawy należało sprecyzować.Obstawał bym jednak przy tym , by nie oceniać go zbyt pochopnie. Jednocześnie nie znaczy to, by nie patrzeć mu " na ręce " .
  • 1samiecalfazero 05.01.15, 17:28
    to nie jest ocena:), to jest stwierdzenie faktu że przyjmuje na podstawie układów a nie konkursów
  • klawisz2 05.01.15, 18:11
    Zgadzam się z wypowiedzią „karolekw”, że „Każdy, kto chce sprawnie zarządzać czymkolwiek musi otoczyć się ludźmi, którym ufa”. Dodam jeszcze, że tak było, jest i będzie szczególnie w polityce, gdzie konkurencja nie śpi.
    Mnie natomiast interesuje jak zostanie ( o ile zostanie?) załatwiona sprawa bardziej prominentnych stanowisk ze szczególnym uwzględnieniem funkcji skarbnika. Widziałem już, do czego może być zdolny urzędnik, który zna wszystkie szufladki i zakamarki.
    Ciekaw też jestem, czym będzie się pałał były wójt. Jeżeli jakimś prominentnym stanowiskiem w ościennych samorządach to oznaczać to będzie, że „ktoś od nich” pracuje w Birczy.:):)
  • janek.k86 06.01.15, 09:04
    Jezeli chodzi o prominentne stanowiska, to od kiedy jest Nowy Sekretarz?
  • janek.k86 06.01.15, 09:06
    Jak mozna ufac komus, kogo sie nie zna???
  • cherubin672 06.01.15, 14:05
    Urząd gminy to nie ma być kolektyw wzajemnego zaufania, tylko sprawnie działająca "firma". A szef firmy zatrudnia ludzi na podstawie ich CV i jakoś musi żyć z tym "brakiem zaufania".
  • klawisz2 07.01.15, 07:57
    A widziałeś kiedyś członka rady nadzorczej czy zarządu ( ścisłe kierownictwo) zatrudnionego z ulicy na podstawie CV? Czy wiesz, z czym wiąże się ewentualna wygrana Kaczyńskiego w nadchodzących wyborach?? Tym, że na teki ministrów obsadzi się ludzi z PIS ( dotyczy to każdej partii), wyczyści się rady nadzorcze wszystkich spółek skarbu państwa, dyrektorów wszystkich instytucji administracji publicznej itd. ( chodzi o tysiące stołków w całej Polsce). Wiesz, co będzie najważniejszym elementem branym pod uwagę - przynależność partyjna i widzi mi się szefa partii a nie merytoryczne kompetencje. Tak to działa w praktyce, a Ty piszesz o jakieś teorii.
  • cherubin672 07.01.15, 11:44
    Może i teoretyzuję, ale da się robić tak jak mówię jeśli się chce. Oczywistym jest, że gdyby obsadzano stołki tylko na podstawie CV, świat byłby bardziej sprawiedliwy. Jest jednak trochę miejsc, gdzie jeszcze jest jakaś sprawiedliwość, niestety jak widzę nie należy do tych miejsc UG Bircza. A w czym taki pracownik wybrany po znajomości będzie zaufany? I po co to całe "zaufanie"? Jak ktoś chce działać czysto i uczciwie to nawet człowiek z ulicy mu niestraszny, tymczasem wszyscy nasi wójtowie od kilkunastu lat panujący, wybierali sobie współziomków na zasadzie "bo znamy się osobiście". Jakieś sekrety?? Wszystko, powtarzam - wszystko, powinno być jawne...od zawieranych umów, po wydatki (wszystkie) i kredyty. Wtedy każdy kandydat dobry, jeśli ma kwalifikacje, bo nie ma czego kablować. Swoją drogą, wieść niesie że w gminie, po wylaniu kubła pomyj na byłego wójta za zaciąganie kredytów, oto od razu z nadejściem nowego rządzącego podobno zaciągnięty został kolejny. Czyli wracamy do punktu wyjścia.
  • klawisz2 07.01.15, 13:31
    Twoje refleksje sprowadzają się znowu do tego, o czym wielokrotnie pisałem - brak informacji o stanie finansów gminy na stronie WWW ( budżet) gminy. Jeżeli taki dokument będzie dostępny to wszystko będzie czarno na białym. Napisałem już do wójta w tej sprawie i czekam na odpowiedź. Uważam również, że na stronie gminy powinna być zakładka pt „ Dług publiczny” z wszelkimi informacjami. Tak robi steki gmin w Polsce, aby przeciąć spekulacje mieszkańców.
    Wszelkie próby rozmów o ewentualnym zadłużeniu są jałowe gdyż oparte są na spekulacjach. Inną sprawą jest; na co zaciąga się zadłużenia?, w jakiej postaci ( pożyczka, emisja obligacji itd.)? pamiętać również musimy, że często potencjalne zadłużenie jest tylko sztucznym zapisem. Gmina może na przykład aplikować o nisko oprocentowane kredyty, z czego cześć może zostać anulowana( Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska), ale w tym samym czasie nie może pokazać, że dysponuje środkami własnymi. Gmina może aplikować o środki unijne, ale w tym samym czasie musi mieć w budżecie zarezerwowane środki finansowe na część danej inwestycji ( 10-20%) itd. Można gdybać, ale punktem wyjściowym jest budżet. Poprosiłem również Pana wójta o opublikowanie danych mailowych do wszystkich członków rady gminy na stronie urzędu. Mamy 3 przedstawicieli w Komisji Budżetu i Rozwoju i bardzo chętnie będę im zadawał pytania.
    www.bircza.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=1&menu=21&strona=1
  • cherubin672 07.01.15, 15:14
    To dobrze, że są w tej gminie ludzie, którzy chcą skończyć z prowizorką i oczekują jawnych informacji. Ja też do takich należę. Podoba mi się profesjonalne podejście jakie niektóre osoby w tej gminie reprezentują, a którego zawsze tu brakowało. Oby profesjonalizm został cechą także obecnie rządzących.
  • cherubin672 07.01.15, 15:21
    Czy tylko mnie pewne roszady kojarzą się z lasem i tematami okołonadleśniczymi? Oczywiście nic złego nie mam na myśli, tylko tak sobie myślę czy dobrze kojarzę
  • michoonek 12.01.15, 11:01
    www.radio.rzeszow.pl/informacje/item/33936-przemyski-magistrat-jednym-z-najdrozszych-urzedow-w-polsce
  • michoonek 28.03.15, 18:52
    W Jarosławiu zaczęły się oszczędności.
    www.zycie.pl/informacje/artykul/1408,panika-w-ratuszu-nikt-nie-jest-pewny-dnia-codziennie-ktos-dostaje-wypowiedzenie
  • czarnateczka1 06.04.15, 18:39
    Ten gościu niżej, do wyborów startował ze swojego komitetu, bez wsparcia żadnej partii. Przed wyborami wykazał swój majątek do wiadomości publicznej... wcześniej był biznesmenem, pracował za granicą itd - poszukajcie sobie sami jeśli chcecie więcej.
    Wybory wygrał i zaczął rządzić

www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141230/JASLO/141239987

rzeszow.tvp.pl/18343171/wojt-tarnowca-oszczedzanie-w-gminie-zaczal-od-siebie

To wszystko nie jest na pokaz, zlikwidował stanowisko z-cy i chyba sekretarza, a ich obowiązki zlecił odpowiednim kierownikom komórek organizacyjnych, czym zapobiega min. niepotrzebnej biurokracji. Wprowadził też zasadę, że petent który przyjdzie do gminy ze swoją sprawą, nie może wyjść z urzędu bez jej załatwienia - to urzędnicy mają go tak obsłużyć, by nie musiał szukać radców, "pisarzy" itd. i właśnie to ostatnie zalecenie bezwzględnie realizuje, uważając je po prostu za normalne i zgodne z misją gminy i Urzędnika Państwowego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka