Dodaj do ulubionych

Telewizja kłamie

14.12.15, 20:17
Niby nic nowego, ale to co ostatnimi czasy wyprawia tvp, woła o pomstę do nieba. Jako, że miałem wolniejszy weekend to mogłem podczas prac domowych podpatrzeć relację z marszów sobotnich i niedzielnych. I już nie wchodząc w kwintesencję sporu. Czy ktoś zauważył jakim kadrem relacjonowano obydwa wydarzenia?? Jak w sobotę kręcono szeroko, pokazując tłumy obywateli zgromadzonych w obronie demokracji? ujęcia z balkonów z powietrza itp. Za to w niedzielę jak kamera wzniosła się na wysokość powyżej 3m to już był sukces. Podobnych kadrów nie uświadczyłem od czasu pielgrzymki Jana Pawła II w PRL-u. i wieczorne podliczenia władz miasta wskazujących, że na marszu niedzielnym było około 18-20 tys obywateli i sprzeczne doniesienia policji, według której miało być około 50 tys osób. Gdybym miał podobne kadry sam bym sobie policzył ile osób manifestowało swoje poglądy, a tak jak od wielu lat, władze tvp skutecznie manipulują opinią publiczną.

A nawiasem mówiąc jako niedemokrata (a jak już to tylko w rozumieniu klasycznym) , i osoba patrząca z boku mogę śmiało powiedzieć do sobotnich protestujących, że to oni są przeciwko demokracji. Niestety w naszym systemie demokracja, to rządy większości i kropka. A większość, z pośród tych którym chciało się pójść zagłosować, wybrała PIS (chodź nóż mi się w kieszeni otwiera jak słucham niektórych niby specjalistów PISU).
TK ośmieszył się na całego. Jak to możliwe, że dopiero teraz przyznał, że dwóch sędziów było wybranych niekonstytucyjnie. Przecież ówczesna opozycja zwracała na to uwagę.

Co do obywateli. Gdzie były te osoby wcześniej?? dlaczego wtedy nie strajkowały. Cała obłuda narodu. Jedna wielka partiokracja.
Edytor zaawansowany
 • graziowawiar 15.12.15, 16:56
  TO TYLKO WALKA DOBRA ZE ZŁEM...
  KOŃCZY SIĘ CHYBA POMAŁU ŚWIAT LEWACTWA I LIBERAŁÓW...
 • graziowawiar 15.12.15, 19:14
  TAJNY PLAN EUROPEJSKIEJ PACYFIKACJI POLSKI

  W związku z odebraniem E.Kopacz i Platformie Obywatelskiej władzy w Polsce oraz władzy wspierających PO partii ludowej oraz postępowej lewicy, co zagraża żywotnym interesom Niemiec, a przez to Europie ? wdraża się Pokojowy Plan Pacyfikacji Polski. Jest bezsporne, że władze Prawa i Sprawiedliwości dokonały zamachu stanu, bezprawnie pozbawiając władzy Platformę Obywatelską oraz wszystkie siły działające na rzecz pomyślności pro-niemieckiego landu nad Wisłą.

  Celem Planu jest przywrócenie władzy w Polsce tym właśnie siłom, które gotowe są realizować przygotowany dla Polski już wiele lat temu ? program pełnej integracji z Niemcami, a więc z Europą. W ramach realizacji tego planu przewiduje się:

  1. Koniec grudnia 2015- styczeń 2016: dyskusja w Parlamencie Europejskim na temat dokonanego w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Dudę zamachu stanu. Odpowiedzialny: Martin Schulz

  2. 12 stycznia 2016 roku. Podjęcie rezolucji przez Europarlament w sprawie nałożenia natychmiastowych sankcji na Polskę, o ile rząd Beaty Szydło oraz prezydent Duda nie podadzą się do natychmiastowej dymisji.

  3. 12-13 stycznia 2016 roku. Przerzut wojsk Bundeswehry nad Wisłę w ramach ćwiczeń wojskowych ?Europäische Freundschaft?. Zajęcie strategicznych obiektów przez wojsko.

  4. 13 stycznia 2016 roku godz. 9:00. Przemówienie telewizyjne przewodniczącego Martina Schulza (transmitowane przez wszystkie polsko-języczne media niemieckie), o wprowadzeniu stanu pokojowego na terenie Polski oraz o powołaniu Europejskiej Rady Ocalenia Narodowego (ERON) pod przewodnictwem przewodniczącego rady europejskiej Donalda Tuska.

  5. Wprowadzenie do Pałacu Bronisława Komorowskiego wraz z małżonką oraz E.Kopacz do KPRM. Aresztowanie Andrzeja Dudy, Beaty Szydło, Jarosława Kaczyńskiego oraz członków PIS. Transport aresztowanych zamachowców do ośrodków internowania oraz do obozów.

  6. 14 stycznia 2016 roku ? wprowadzenie uchodźców z Syrii, Iraku oraz z Afryki do lokali, zamieszkiwanych przez aresztowanych zamachowców z PIS.

  7. 15 stycznia 2016 roku. Ogłoszenie przez ERON amnestii dla wszystkich aferzystów z PO i z PSL

  8. 16 stycznia 2016 roku ? Orędzie prezydenta Komorowskiego do Narodu oraz tradycyjne zasadzenie dęba wolności przed Pałacem Namiestnika. Następnie marsz Czekoladowego Orła z różowymi balonami. W trakcie marszu rozdawane będą czekoladki Milka w ramach integracji z Unią Europejską.

  Kapitan Nemo ? niepoprawni.pl
 • baristan 16.12.15, 17:54
  Przykro mi, ale sami się o to prosili. Gdyby chcieli naprawić Polskę to nie wsadzali by 5 swoich sędziów, wystarczyło 3 ze wskazaniem, że to PO złamało Konstytucję. A tak PIS i PO należałoby postawić przed trybunał satanu . Może świat lewicowy przycichł ale socjalizm rozkwita. A niemcy nie muszą tak jawnie interweniować, bo TV już programuje ludzi, przez co twarz Petru nie znika z ekranu. Jak tak dalej pójdzie to sami polacy zażądają referendum z pytaniem o wcześniejsze wybory.
 • darino 15.12.15, 22:08
  Nie oglądam telewizji, więc się nie wypowiem.
 • czesio48 16.12.15, 21:38
  Nasza TV teraz bardziej podła niż w stanie wojennym.
 • klawisz2 18.12.15, 07:07
  Kilka korekt.
  ?TK ośmieszył się na całego. Jak to możliwe, że dopiero teraz przyznał, że dwóch sędziów było wybranych niekonstytucyjnie. Przecież ówczesna opozycja zwracała na to uwagę?.
  Trybunał rozpatrzył sprawę zgodnie z harmonogramem procedowania. Ówczesna opozycja ( PIS) złożyła skargę na PO-PSL podważając zgodność z konsytuacją ( wybór 5 sędziów), ale ??zaraz potem wycofała ją. Dlaczego? Dlatego że PIS już wówczas wiedział, że przejmie stery i tak samo jak PO wprowadzi swoich sędziów tak samo łamiąc prawo.
  PIS w obecnej sytuacji robi to samo, co PO, czyli łamie obowiązujące prawo, a pan prezydent wcześniej czy później stanie przed trybunałem stanu. Ludzie o prawicowych poglądach tłumaczą PIS tym, że skoro PO łamała prawa to może to robić PIS. Może za 4 lata kolejna partia powie, że skoro jej poprzednicy łamali prawo to i ona wprowadza 10 swoich sędziów. Natomiast pozytywną sprawą tego zamieszania jest fakt, że obywatele dowiedzieli się, czym jest TK i jak bardzo zawłaszczany jest przez rządzące partie polityczne. Dlatego w tym temacie popieram KUKIZA, który chce rozpocząć debatę na ten temat. Dlaczego my obywatele nie możemy wybierać sędziów TK na przykład podczas wyborów samorządowych? Wówczas nikt nie kwestionowałby przynależności partyjnych sędziów, którzy orzekają.
  Piszesz, że ?Telewizja kłamie?. Telewizja była w PRL i miała 2 kanały. Dzisiaj telewizja to mnóstwo stancji, prywatnych, państwowych, tendencyjnych, wspierających rońże grupy interesu. Dlatego każdy obywatel musi wiedzieć, czego słuchać i co jest prawdą. To trudne w naszej rzeczywistości, kiedy każdy ciągnie do swojego ? partie polityczne, związki zawodowe, grupy interesu, zagraniczne media, koncerny, episkopat?itd.
 • mund-ek55 18.12.15, 21:33
  klawisz2 , zwykle się z Tobą zgadzam i tym razem uważam, że masz przynajmniej 90% racji. Jednak, kiedy słyszę, że popierasz Kukiza, to mam inne zdanie. Mam szacunek dla każdego, kto ma własne zdanie, lecz dla mnie Kukiz w parlamencie jest bezużyteczny. Ten człowiek zagubił się w momencie, kiedy został wybrany na posła. Zapewne chciałby zabłysnąć w parlamencie i ma szlachetne intencje w przeciwieństwie do innych, jednak uważam, że jest to partia "jednego sezonu", jak kiedyś Samoobrona.
 • klawisz2 19.12.15, 07:09
  Chodziło mi o to, że w tym momencie podczas debaty o Trybunale Kukiz mówi dość sensownie. Chce zmiany konstytucji tak, aby odpolitycznić trybunał i przekazać go w ręce obywateli. Z tym się zgadzam. Ale żeby tak było najpierw trzeba zmienić konstytucję, która w obecnym zapisie mówi, że sędziów wybiera sejm. Jeżeli mamy 3-podział władzy, to, dlaczego możemy wybierać sejm, prezydenta a nie sędziów trybunału? Uważam, że sędziów powinni wybierać obywatel podczas wyborów powszechnych do parlamentu czy nawet samorządów. Ma nadzieję że to ma sens.
 • mund-ek55 19.12.15, 20:26
  Też uważam, że TK powinien być odpolityczniony, ale wszyscy wiemy doskonale, że w tym systemie wyboru sędziów jest to absolutnie nie możliwe. Dlatego, jedynym rozwiązaniem jest wybór sędziów w wyborach powszechnych. Jednak wiemy, że w danym okresie wyborczym, będą w większości sympatycy - wyborcy po stronie lewej lub prawej i w dalszym ciągu zostaną wybrani Ci, których partie będą przy władzy. Wydaje mi się, że nigdy nie uda się wybrać składu w pełni apolitycznego. Pozostaje nam ufać w niezawisłość wszelkich sądów.
 • birczanin7 19.12.15, 19:02
  Nie ma co się epatować ,tym co media nam pokażą.
  Czyja wina,czyja racja, to wszystko manipulacja.
  W gminie cicho jak w kostnicy.Poznikali harcownicy,
  znaczy są zadowoleni,albo znowu wystraszeni.
  Za Józefa to się działo.Forum kwitło.Żyć się chciało.
 • wypychacz 23.12.15, 15:05
  Zgadzam się z Tobą i powiem więcej, Twój wiersz zainspirował mnie do napisania na ten temat wątku. Tylko że Ty nie wiadomo co tak naprawde myslisz bo zawsze robisz wszystko tutaj z przymrużeniem oka.
  Pisz więcej można wesoło się zrelaksowac czytajac owe wersy :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka