Dodaj do ulubionych

Co z Zespołem Muzycznym Gminy??:)

20.01.07, 20:54
witam:) Czy są już jacyś chętni do gry bądź śpiewu w zespole???
Edytor zaawansowany
  • 1aro 21.01.07, 00:26
    A co ma być moze cos sie da zrobic pozdro igor
  • miroonn 21.01.07, 16:24
    Przyczyną upadków poprzednich zespołów jakie powstawały w GOKu był brak osoby
    która by tym zespołem kierowała tzw menedżera. Póki takowy menedżer się nie
    znajdzie nie ma sensu zakładać zespołu bo będzie tak jak było. Być może uda się
    zorganizować pieniądze na odnowienie starej perkusji GOKowskiej, wystarczyło by
    wymienić błony, wstawić nowe łączenia i śruby i kilka innych części. Może z
    pomocą Dyrektora GOKu oraz Pana Wójta uda się zdobyc trochę gotówki na zakup
    porządnego nagłośnienia oraz brakującego sprzętu jak i w/w części perkusyjnych
    żeby przygotowanie do prób odbyło się jak najmniejszym nakładem finansowym.
    Korzystanie z perkusji oraz nagłośnienia Gimnazjum w Birczy jest sprawą śliską,
    gdyż w każdej chwili a już nie mówiąc przed występem można spotkać się ze
    sprzeciwem osoby odpowiadającej za ten sprzęt i zespół zostaje na lodzie.
    Dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby używanie sprzętu GOKu (skoro zespół ma
    działać przy nim) W przyszłym tygodniu postaram się porozmawiać z Panem
    Kwaśnickim oraz Panem Krotoszyńskim. Być może jeden z nich zgodzi się
    poprowadzić zespół. Co do śpiewu to Arek byłby dobrym wokalistą do rockowego
    zespołu. Czyli wokalista już by był, perkusista również, gitara elektryczna i
    klawisze. Brakuje natomiast basisty, który niestety poszedł służyć Ojczyźnie i
    prędko nie wróci ;) Cały czas czekam na jakieś propozycje ze strony
    uzdolnionych osób które zechciałyby zagrać w tym zespole. Jeżeli znalazłby się
    basista, moglibyśmy zacząć juz działać w tym tygodniu.
  • 1aro 21.01.07, 18:36
    Jakby co to daj znac pozdro:)) Arek k
  • savage6 21.01.07, 19:27
    Co do braku srodków na sprzęt to może ktoś napisałby pismo do przewodniczącego rady aby ten wyszedł z taką propozycją do obradujących na sesji; by radni przeznaczyli jedną swoją dietę na zakup sprzętu. Myśle ze kwestia straty tych kilkuset złotych dla radnego nie była by taka tragiczna, a przecież pieniądze poszłyby na szlachetny cel ;)

PS Drodzy radni młodzież liczy na waszą bezineresowność!!!!
  • currara2 21.01.07, 20:15
    to chyba niezły pomysł, a takie oficjalne pismo nie może zostac bez
    odpowiedzi , tak ,więc na pewno radni będą musieli się ustosunkować do tej
    propozycji.
  • lontv 21.01.07, 22:00
    Popieram propozycję currara2.
    W pierwszej kolejności zwróciłbym się do radnych z obozu Pana Żydownika, którzy
    byli przeciwko ustalaniu diet - myślę, że bez problemu zgodzą się na
    przekazanie swoich diet na zakup sprzętu. W następnej kolejności zwróciłbym się
    do pozostałych radnych.
    Pozdr.
  • miroonn 21.01.07, 23:35
    Bardzo dobry pomysł. Postaram się dopiąć sprawę do końca w tym tygodniu jeśli
    chodzi o zebranie potrzebnej kwoty na remont lub ewentualnie na zakup nowego
    sprzętu. Nie wiem jak zareaguje władza na to pismo ale spróbować można. Nie wiem
    również czy w grę będzie wchodził zakup nowego sprzętu czy też udoskonalenie
    starego. Zobaczymy... Przygotuję kosztorys całej "akcji" i przedstawię to władzy.
  • kkazioo 22.01.07, 12:58
    Zakup sprzętu do nagłośnienia: To jest głośniki + końcówki mocy 1800 RMS nowe +
    Mikser na 16 kanałów to jest jakies 15.000 Jest to sprzęt nowy i dobrej klasy.
    Liczyć do tego trzeba gitary 2x + perkusje 1x + mikrofony x 10. to takie min. 5-
    6 tys dodatkowo.
  • miroonn 22.01.07, 13:46
    Myślę, że z pomocą Pana Wójta oraz dyrektora GOKu uda się zorganizować
    potrzebną sumę na zakup sprzętu. Jednak decyzję co, jak i za ile powierzyłbym
    osobie, która się na tym zna. Nie sztuką jest wywalić grubą kasę na sprzęt nic
    nie wartujący. Jak mówiłem postaram się zdobyć w tym tygodniu najpotrzebniejsze
    informacje dotyczące sprzętu, kwoty za ten sprzęt oraz osób potrzebnych do
    zespołu. Będę na bierząco informował o tym na forum.
  • carexic 22.01.07, 14:11
    W sprawach doboru sprzętu i jego mocy to najlepiej zasięgnij opinii u pana G.
    Kwaśnickiego. Ale kkazio wcale wysokiej ceny nie zapodał za sprzęt bo
    nagłośnienie Peaveya kosztowało ok. 10 tys.a jest o wiele slabsze od tego co on
    podał w sumie po 500wat Rms na strone. Fakt jest taki, że mikser musi mieć
    przynajmniej 15 kanałów bo sama perkusja zabiera 4- 6 wejść a dolicz gitarki,
    bas, klawisze i conajmniej dwa mikrofony. No i końcówka mocy myśle że 2x700 wat
    była by wystarczająca przy opcji dwie kolumny Basowe ( na 18 calowych glosnikach
    każda po 500 wat) i dwie z podwójnymi głośnikami( 2 x 15 cali każda po500 wat
    RMS). Zajrzyj sobie na stronę www.gmm.com.pl Tam się zorientujesz w cenach itp.
    Pozdrawiam i życze udanych negocjacji z władzami.
  • kkazioo 23.01.07, 14:11
    Jak chcesz to podam nagłosnienie takie za 50.000 zł albo i więcej ale pomyśl
    rozsądnie skad wziąć taki szmal. kleju
  • darino 22.01.07, 07:30
    Raczej chodzo o radnych, którzy jak lwy walczyli o podniesienie diet ? Tak, czy
    inaczej, zdecydować powinni wspólnie.
  • savage6 22.01.07, 00:50
    O tak pan Janusz naprawde mógłby prowadzić ten zespół super pomysł
  • dyda24 23.01.07, 00:32
    Gadacie o tym zespole i tak sobie przytakujecie ale naprawdę to nikt nic nie
    zrobił w tym kierunku. Czy ktoś rozmawiał z tymi ludźmi czy podejmą się tego
    zadania by prowadzić zespół i ile za to chcą. A co do ceny sprzętu to co ma
    Gimnazjum kosztowało 6000zł a nie 10000zł wiem to od osób które kupowały ten
    sprzęt, a taki sprzęt który jest potrzebny dla zespołu waszego będzie kosztował
    co najmniej 15000zł i co do końcówki mocy to trzeba dwie do dołów i górek nie
    mówiąc już o czymś takim jak krosower.
    Życzę wam wytrwałości w tym działaniu bo z tego co wiem to gmina nie wyłoży ani
    grosza na nowy sprzęt radni wolą sobie podnieść diety a to co ma Gimnazjum to
    na tym można sobie pograć poezję śpiewaną, ale chwała im że potrafili się
    zmobilizować i załatwić środki na taki sprzęt bo inni jakoś nie potrafią nic
    załatwić tylko narzekają i liczą na cudze.
  • miroonn 23.01.07, 08:25
    Rozmawiałem wczoraj z jednym Radnym, który podjął by się zadania opieki nad
    zespołem. Narazie za wcześnie rozmawiać o wynagrodzeniu za tą opiekę. Nie da się
    stworzyć zespołu w 10 min. Potrzeba trochę czasu ze względu choćby na
    zorganizowanie pieniążków na sprzęt. Być może prawdą jest to co piszesz jednak
    ja jestem dobrej myśli i będę czekał do końca aż ktoś mi powie że definitywnie
    nie dostaniemy ani grosza na sprzęt. Faktem również jest że osoba odpowiedzialna
    za sprzęt gimnazjalny nie użyczy tego sprzętu dla zespołu który obstawiałby
    wszelkie gminne imprezy, gdyż jak usłyszałem "zespół rockowy rozniósł by ten
    sprzęt w mak". I wcale się nie dziwie postawie jaką przyjął opiekun sprzętu.
    Kwota jaka potrzebna jest na zakup sprzętu nie jest małą kwotą. Chcemy zebrać
    przyszłych członków zespołu i wtedy zacząć rozmowy z Dyrektorem GOKu i starać
    się o jakąś dotację ze strony Ośrodka Kultury jak i Gminy. Myślę, że skoro
    powstałby taki zespół, który dałby radę obstawić wszystkie w/w imprezy gminne to
    wydanie nawet tych 15 tys zł na sprzęt zwróciłoby się w ciągu jednego roku.
    Skoro Gimnazjum zmobilizowało się i załatwiło środki na obecny sprzęt jaki
    posiada to wierzę, że nam też się uda.
  • darino 23.01.07, 08:58
    Oprócz starania się o dotację z Urzędu Gmuny, możecie spróbować sami zdobyć
    część potrzebnych funduszy (choćby małą). Można zorganizować koncert
    zaprzyjaźnionych zespołów, z którego dochód przeznaczony będzie na zakup
    sprzętu. Możecie kwestować w czasie świąt i uroczystości gminnych (to za zgodą
    wójta, bo wymaga to załatwienia kilku formalności). Można zorganizować loterię.
    Można wreszcie załatwić subkonto w banku i ogłosić to na forum - może ktoś coś
    wpłaci (ja sam chętnie wesprę tę ideę małą sumką).

Po prostu osoby decydujące o zakupie sprzetu muszą widzieć, że naprawdę
    jesteście w to zaangażowani.
  • miroonn 23.01.07, 09:22
    Zgadza się. Jak na razie odwołuję się do mojego poprzedniego postu i kompletuję
    grupę. Później będziemy rozmawiać na temat finansów. Oczywiście nie będziemy
    czekać na mannę z nieba. Również przyczynimy się finansowo do zakupu sprzętu.
    Gdy już pójdziemy na rozmowy z władzami poruszymy tematy o których wspomniałeś.
    Dzieki za podpowiedzi.
  • carexic 23.01.07, 09:33
    Hej:) Jak już wspominałem w poprzednim wątku ja mogę bez problemu użyczyć gitarę
    elektryczną z efektem podobnie jak saveage a myślę że Pedra Bas pod jego
    nieobecność w trakcie służby Ojczyźnie też byłby bez problemu dostępny.
    Pozdrowienia Z Krakowa i Życzę Powodzenia !!!!!!!!!! :))
  • miroonn 23.01.07, 11:15
    Być może Pedra bas byłby dostepny ale kto będzie na nim grał do czasu powrotu
    wojaka?
  • darino 23.01.07, 11:43
    Czyli dyskoteki dla młodzieży młodszej - na przykład od 17 do 21 w GOK-u.
    Czytałem na oficjalnym forum, że młodsza młodzież nie ma swojego miejsca -
    "Pizzeria" i "Prohibicja" nie dla nich ...
    Może na "fajfach" dałoby się coś zarobić ?
  • sirpumpernikiel 25.01.07, 07:49
    Młodzież to pewnie chciałaby posłuchać niż tańczyć. Takie jest moje zdanie. Coś
    w podobie do małego koncerciku. Taniec lub siedzenie i słuchanie to tez zajecie.
    --
    Słowa ranią bardziej niż czyny...
  • jozefzydownik 25.01.07, 19:41
    Popieram powstanie miesjcowego zespołu muzycznego lub innych zespołów , w
    której będzie zaangażowana nasza młodzież .Co do wsparcia finanspwego to
    rozmawiałem z jednym Wójtem powiatu Rzeszowskiego , który powiedział mi ,że
    jego Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury złożył wniosek na zakup sprzętu
    muzycznego i takie pieniądze uzyskał . Ponieważ w tej inwestycji musi być
    udział 20 % srodków własnych to ja poproszę Radę Gminy o te 20 % wsparcie .
  • miroonn 25.01.07, 21:36
    Bardzo się cieszę że jest zainteresowanie tym zespołem i dziękuje za pomoc. Z
    mojej strony zagwarantuję, że jeżeli znajdą się osoby chętne do założenia
    zespołu to ten zespół powstanie i będzie grał na okolicznościowych imprezach.
  • savage6 28.01.07, 06:56
    Dobrze by było żeby zespół powstał...
    ...bo w Birczy jak na razie to "Nie bylo Galileja Ni Boba Marleya, Nie bylo Salvadora Dali"

www.youtube.com/watch?v=HwYF5umXKd0
    POZDRO666
  • miroonn 28.01.07, 18:44
    Zespół powstanie o ile znajdą się pieniądze na podstawowy sprzęt, na którym
    będzie możliwość odbywania prób a co za tym idzie obstawiania okolicznych imprez
    gminnych. W piątek 26 stycznia br. w GOKu odbyło się pierwsze spotkanie z
    udziałem Dyrektora Pana Józefa Piotrowskiego, Pana Artura Buczka, Przemka Jugo,
    Tomka Teleśnickiego i mnie:) Na tym spotkaniu omówiliśmy wstępne kwestie
    dotyczące powstania zespołu. Na chwilę obecną prowadzimy działania umożliwiające
    otrzymanie w/w.Prowadzimy rozmowy z odpowiednimi osobami, zbieramy informacje
    itp. Jeśli zespół powstanie na pewno o tym usłyszycie :)

Rafał Kozanecki
  • darino 29.01.07, 04:13
    Z drugorzędnego galicyjskiego miasta (po Lwowie) :)))
  • miroonn 01.02.07, 08:39
    W piątek 2 lutego br. odbędzie się w GOKSiT wieczór kolęd. Godzina rozpoczęcia:
    18:15. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wspólne kolędowanie.
  • jodla14 23.06.07, 23:49
    Gdyby nie Fumba1 nie załapałabym tego wątku, ale jej wpis odświeżył sprawę.
    Przedostatni wpis był datowany na początek lutego tego roku. Czyżby obietnice
    dofinansowania spełzły na niczym? Pytam, bo nadal jestem duchem młoda i
    wyobrażam sobie jakie rozterki targają Wami: z jednej strony ogromny zapał, żeby
    coś robić, z drugiej strony indolencja i brak wyobraźni osób, do których
    zgłaszacie się o pomoc. Byłoby mi bardzo przykro, gdyby okazało się, że znowu
    inicjatywa młodych ludzi rozbija się o wysokie brzegi niemocy urzędasów.
  • jodla14 09.07.07, 12:44
    Ile wam trzeba pieniędzy?
  • miroonn 10.07.07, 22:50
    Tu nie chodzi o dofinansowanie bo pieniądze zostały zdobyte a sprzęt zakupiony.
    Teraz tylko czekać na powrót basisty z wojska i ruszamy. Bezsensem jest szukanie
    kogoś nowego na bas jak za kilka dni wróci Pedro, z którym już kiedyś graliśmy.
    Cierpliwości... :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka