• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Kryształki, zawieszki na okna :)

• 21.10.11, 21:09
    Witam,
    jestem tu pierwszy raz ponieważ zainteresował mnie temat zawieszek do okien z kryształków, koralików lub innych materiałów. Mianowicie zastanawiam się czy mogłybyście drogie forumowiczki pomóc mi i podpowiedzieć jak własnoręcznie coś takiego zrobić, jakie narzędzia oprócz żyłki i koralików będą mi potrzebne (ilość i rodzaj np. szczypców mnie przeraziła i nie wiem które kupić, a nie chciałabym kupić złych) czego użyć by mi te koraliki nie spadały i nie przemieszczały się. Wybaczcie ale jestem zielona jeszcze w tym temacie a chciałabym zrobić takie na prezent na parapetówkę do przyjaciółki. Mam nadzieję że mi pomożecie i z góry dziękuję. Na koniec dodam link o co mi dokładnie chodzi

www.taniodladomu.pl/allegro/girlanda/70/girlanda70_1.jpg
    Edytor zaawansowany
    • 22.10.11, 08:39
      Ja niestety nie jestem w stanie pomoc. Mysle, ze na to pytanie najpredzej dostaniesz odpowiedz na ktoryms z forow o bizuterii. Na chlopski rozum wydaje mi sie, ze musisz miec zylke, koraliki, jakies malutkie zaciski i cos do uciecia zylki i montowania zaciskow. W sklepie z artykulami do bizuterii rowniez powinni ci doradzic (chyba, ze chcesz robic zakupy on line).
      --
      autystyczne-tygryskowo.blogspot.com/
      • 22.10.11, 14:10
        Tak też myślałam że to pytanie bardziej pasuje do forum o biżuterii ale najpierw zajrzałam tutaj. W mojej okolicy nie ma za bardzo sklepów z takimi akcesoriami (oprócz żyłki w wędkarskim big_grin) więc zakupy będę robić on-line i stąd moje pytanie o sprecyzowanie jakich narzędzi potrzebuję. Dzięki za radę smile
        • 23.10.11, 18:49
          Robiłam kiedyś biżuterię, więc mogę Ci troszkę doradzić. Zakupy robiłam zawsze na allegro, wejdź w Allegro › Rękodzieło › [b]Biżuteria - półprodukty[/b] i tam z podkategorii powybieraj, co będziesz potrzebowała i Ci się spodoba. Podam Ci linki, ale od razu mówię, że wzięłam pierwsze z brzegu, nie pamiętam od jakich sprzedawców kupowałam.

1. Żeby koraliki nie spadały, musisz mieć zaciski. Im mniejszy rozmiar, tym lepiej (będą mniej widoczne), ale z drugiej strony musisz pamiętać, że jeśli koraliki są b.duże i mają duże dziurki, to mogą przelecieć przez zacisk. Przykładowe [url=http://allegro.pl/kuleczki-zaciskowe-2-mm-kolor-srebrny-50-szt-i1876939526.html]kuleczki zaciskowe[/url].

2. Do ściśnięcia kuleczek zaciskowych potrzebujesz szczypców. Ja mam [url=http://allegro.pl/howlit-sz-13-szczypce-zaciskowe-promocja-i1893158847.html]takie[/url] (lub b.podobne smile).

3. Oczywiście koraliki i żyłka wędkarska, jak piszesz smile

4. Przejrzyj sobie na allegro, szczególnie dział Allegro › Rękodzieło › Biżuteria - półprodukty › [b]Półfabrykaty[/b], może się okazać, że potrzebujesz jeszcze innych narzędzi.

Powodzenia i życzę samej przyjemności!! Wklej później fotkę gotowych koralików smile smile
          --
          [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3kv5napd1a.png[/img][/url]
          • 23.10.11, 19:23
            toya666 dziękuję ci za bardzo rzeczową i na temat odpowiedź na moje pytania smile przeglądałam już allegro pod kątem koralików i rzeczywiście jest tam duży wybór i wydaje mi się że cenowo nie jest najgorzej smile jutro wybieram się do sklepu z akcesoriami biżuteryjnymi który znalazłam w miejscowości niedaleko mojej wsi big_grin zorientuję się w towarze, cenach i stopniu wtajemniczenia w te sprawy sprzedawcy smile oj biedny będzie biedny smile oczywiście jak się już zdecyduję co kupić i coś ciekawego mi z tego wyjdzie to pokarzę zdjęcia smile pozdrawiam big_grin
            • 23.10.11, 20:09
              Z doświadczenia wiem, że sklepy stacjonarne są b.drogie. Np. te zaciski kosztowały we Wrocławiu 2-3 zł / 10 szt., podczas gdy na Allegro to jest 1 zł / 50 szt. Koraliki w jeszcze wyższej cenie... Oczywiście najbardziej opłaca się zamówić wszystko od 1 sprzedawcy, żeby nie płacić wiele razy za przesyłkę.

Ale wiadomo, można podejść do sklepu i się zorientować. A nuż znajdziesz coś interesującego w niedużej cenie smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.