Dodaj do ulubionych

Malowanie drewna

01.07.05, 12:54
Czy może mi ktoś poradzić, jak malować drewno?
Oto szczegóły: meble na balkon, wykonane z drewna, kolor naturalny, chcę
pomalować i uzyskać efekt "przecieranego" koloru. Czyli żeby było widać słoje
drewna, a kolor był transparentny, ale jednak był. Nie wiem, czy dobrze to
opisałam. Jak to zrobić, jakimi farbami itp. Chcę uzyskać odcień
bieli, "złamany" czymś.
Bardzo ładnie proszę o wskazówki.
Edytor zaawansowany
  • 01.07.05, 13:45
    Do malowania drewna możesz wykorzystać bejcę lub lakierobejcę. Najwiekszy wybór
    kolorów bejcy ma Beckers i Tikurila (czy jakoś tak). Ale właściwei większość
    producentów ma kolor biały. Proponuję, żebyś spojrzała sobie na lakierobejce
    firmy Sadolin - są w macie i półmacie. Nie maja też czystego białego koloru,
    ale lekko złamany, kremowy. Polecam - mam nimi pomalowane meble w mieszakniu i
    świetnie wyglądają.
    Bedziesz musiała się natomiast dopytać w sklepie o dodatkowe zabezpieczenie
    mebli. Jeśli maja stać na balkonie może trzeba pomyśleć o dodatkowej warstwie
    lakieru do wymalowań zewnętrznych?
    --
    Kasia z Mikołajem
  • 01.07.05, 13:49
    rozwodniona biała farba akrylowa do drewna, metalu itp

potem możesz zabezpieczyc lakierem, najlepiej nieakrylowym, ponieważ farba
    akrylowa jest delikatna i odpryskuje, szczególnie w trudnych warunkach, tj na
    balkonie, chociaz rozwodniona i wtarta w drewno bedzie napewno trwalasza niż np
    dwie grubsze warstwy "dziewiczej" farby

pozdrawiam
  • 09.08.16, 08:16
    Do malowania drewna wato wykorzystać na przykład ompregnat dekracyjny lub lakierobejcę ale bardzo pomocny jest tutaj podarnik od Vidaronu. Bardzo mi pomógł w wyborze odpowiedniego typu produktu bo dobierasz sobie produkt do efektu jaki chcesz uzyskać smile www.vidaron.pl/zastosowanie polecam zaglądnąć, być może komuś pomoże smile

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.