15.11.05, 00:40
Mam karafke szklana, przezroczysta, okragla(taka kulka z szyjka) i szukam
pomyslu co z nia zrobic. Nie jest to zaden krysztal ani nic takiego, bez
zadnych zdobien. Nie mam zamiaru przechowywac w niej zadnych plynow (wina
wody itp) Macie jakies pomysly na przerobienie jej na cos fajnego i ozdobnego?
Edytor zaawansowany
  • 15.11.05, 12:57
    Zrób u szklarza dziurkę na kabel przy podstawie, zamontuj oprawkę do żarówki,
    dopasuj abażur i masz lampkę smile
  • 15.11.05, 20:30
    Pomysl z lampka wart przemyslenia, chociaz znalezienie szklarza moze nie byc
    latwe(nie mieszkam w Polsce. Ktos da wiecej? smile
  • 05.08.16, 13:38
    U mnie w domu zawsze było tak, że taka przelewał wino do wysokiej karafki, by się napowietrzyło, by nabrało więcej smaku. Dodatkowo nie pozwalał by znalazł się w niej osad, który wytrącał się czasami na dnie butelki długo leżakującego wina.
    Dbał także żeby inna karafka byłą do czerwonego wina:
    www.tarkaimiarka.pl/karafki/431-karafka-do-czerwonego-wina-oval-oak-7394150101162.html?search_query=karafka&results=25

a inna do białego:
    www.tarkaimiarka.pl/karafki/26-karafka-do-winawody-z-debowym-korkiem-oval-oak-7394150153369.html?search_query=karafka&results=25

dla niego liczył się kształt tych karafek.

miał też specjalne karafki na naleweczki własnej roboty
    www.tarkaimiarka.pl/karafki/183-birdy-duza-karafka-turkusowa.html?search_query=karafka&results=25

I to były jedyne alkohole, które miały okazję znaleźć się w specjalnych pojemnikach.
    Pozostałe alkohole- brandy, whiskey były podawane z ich własnych butelek.
    Czy to dobrze?
    Czy zgodne z zasadami savoir-vivre?
    Do końca nie wiem, ale ja w swoim domu stosuję tą zasadę mojego taty.

Ale jeśli nie wiesz co zrobić ze swoją karafką, to może posłużyć Ci jako wazon na kwiaty, wypełniona kolorowymi kamyczkami będzie też fajną ozdobą, lub ofiaruj ją swojemu tacie- mój z takiego prezentu by się ucieszył....

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.