• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Pistolet do kleju na gorąco Dodaj do ulubionych

• 24.11.06, 08:45
    Zaawansowany formularz
    • 24.11.06, 12:06
      lepiej idz do praktikera albo castoramy albo tego typu sklepu i sama podotykaj.
      mam w domu 3 'gluciarki' dwie sa super, trzecia jest taka jak na zdjeciu i
      niestety trzeba klej popychac palcem, jakis blad w konsturkcjismile) tez sie da
      uzywac ale trudniejuncertain
      • 24.11.06, 13:24
        Dzięki za odpowiedź. Wybiorę sie do castoramy.
        --
        Marcel
        Zapraszam na forum Czterolatki
        • 24.11.06, 15:33
          Pistolet kupisz w każdym hipermarkecie typu Tesco czy Carreforur, Geant itp.
          Sama tam kupuję. Jeżeli chodzi o cenę to nie warto wydawać na niego dużo kasy,
          bo każdy się po jakimś czasie psuje (chyba, że kupisz profesjonalny budowlany,
          ale on jest drogi).
          Jeżeli bęDziesz przyklejać małe i drobne rzeczy, to kup najmniejszy, gdyż
          krople kleju są duże z dużych pistoletów i trudno przykleić np. mały koralik.
          pozdr.
          ASKET
          --
          Spraw sobie odrobinę magii...
          Moja Galeria w Cafeart
          Magiczna Octava
          • 10.12.06, 12:21
            czy ten klej z pistoletu klei wszystko do wszystkiego jak np Magic ? suspicious

i czy np da się nim poprzyklejać do pomalowanej farbą bombki sizal i różne
            koraliki ?

dz za odp !
            • 10.12.06, 17:09
              nie wiem jak klei Magic, ale klej na gorąco jest dobry do przyklejenia wielu
              elementów, np szklanych koralików do skrzynki czy suchych kwiatów do wstążki.
              Łatwo jest także usunąć klej z powierzchni. Po wyskchnięciu robi się skorupka,
              która przy mocniejszym pociągnięciu łatwo schodzi. Bardzo drobnych elementów się
              raczej nie przyklei, ponieważ kropla kleju z dozownika jest dość duża (nawet
              przy najmniejszym pistolecie) i bardzo szybko schnie, nie dając dużej możliwości
              poprawy przyklejanego elementu. Klej na gorąco jest stosowany powszechnie we
              florystyce- wiązankach i bukietach kwiatowych, więc jest dość mocny.
              --
              Dołącz do katalogu Pięknie i Własnoręcznie
              Katalog Rękodzieło
              • 10.12.06, 21:59
                Ja mam dokladnie taki jak na zdjęciu i działa dobrze smile
                • 11.12.06, 12:36
                  Różnorodność producentów tego typu pistoletów, na naszym rynku jest ogromna.
                  Począwszy od chińskich produktów z firmy Topex a kończąc na profesjonalnych
                  pistoletach Steinela. Są oczywiście bezfirmowe, ale nimi nie ma co sobie głowy
                  zawracac. Bo albo będzie działał albo nie. Albo się rozsypie od razu, albo
                  spali.
                  Standartowy rozmiar klejów to fi 11,2mm i na to trzeba zwrócić uwagę przy
                  zakupie pistoletu, by potem nie latać i nie szukać sztyftów pasujących.
                  Zacznijmy od Topexu (dostępny we wszystkich supermarketach i to nie tylko
                  budowlanych).Można go już kupić za 10 zł ale...Jeżeli ktoś chce naprawdę go
                  używać w miarę często niech poszuka czegoś lepszego.
                  Wspomniałam o Steinelu tylko dlatego że to najstarszy producent tego typu
                  urządzeń. Z tego co się orientuje w tej chwili robią trzy modele.
                  Najmniejszy dla takich rękodzielników jak ja ( weekendowych) można już kupić za
                  45 zł.
                  Średni...Bardzo dobra jakość czas rozgrzewania 7 minut i bardzo lekki...Można
                  go już kupić za jakieś 80 zł
                  Najdroższy...Dla tych którzy kleją "wyczynowo", z podstawka podtrzymującą
                  temperaturę i z dużą siłą tłoczenia (niektórzy określają go mianem budowlanym
                  ale on nie ma z tym nic wspólnego)..Niestety drogi około 350zl

Wiec wybór jest

A teraz przejdźmy do klejów:

Pisałam o tym że powinno się zwrócić uwagę na średnicę „laski”, powod?..Latwosc
                  nabycia.
                  Pamiętajcie fi 11,2 lub 11mm.

Jak je rozróżnić który do czego?
                  Prawie każdy szanujacy się producent oznacza swoje kleje kolorami. Stało się to
                  ogólnie rozpowszechnione. Tak wiec:
                  Kolor przeźroczysty – klej uniwersalny który schnie około 15-20 sekund
                  Kolor mleczny – klej do ceramiki. Czas wiązania 15-20 sekund
                  Kolor biały – typowy do elektroniki. Wiąże w 5-6 sekund
                  Kolor lekko żółty – do drewna i kartonu- czas wiązania 5-8 sekund

To tyle co zapamiętałam ze szkolenia

A jeszcze cos pamiętam….
                  Otóż to nie jest tak ze „budowlany” (czyli ten mocny) ..jak go ktoś tutaj
                  określił…… daje duże krople…to nieprawda…bo wszystko zależy od końcówek które
                  się nakręca na pistolet. Można nawet założyć płaską.
                  Mam nadzieję, że chociaż trochę Wam pomogłam.
                  Pozdrawiam i życzę miłego klejenia

Balsaminka

--
                  Moje ja:
                  www.balsaminka.webpark.pl/
                  • 11.12.06, 12:38
                    zapomnialam dodac ze inne kolory a jest ich sporo to oznaczenie klejow
                    uniwersalnych...ale o nich niewiele wiem i producenci nie podaja czasu wiazania
                    takiego kleju

--
                    Moje ja:
                    www.balsaminka.webpark.pl/
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.