Dodaj do ulubionych

Czy bedzie Biedronka na ul. Dworcowej?

23.02.12, 11:39
Ktos coś słyszał może?
Edytor zaawansowany
  • 23.02.12, 14:09
    Tak. Powstanie przy skrzyżowaniu Dworcowa/Nadarzyńska, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się wiosną.

Pozdrawiam:)
    --
    Forum Gazety Stołecznej: Ursynów-Piaseczno
    forum.gazeta.pl/forum/f,95469,URSYNOW_PIASECZNO.html
  • 23.02.12, 14:30
    Rewelacyjnie
  • 23.02.12, 15:06
    to tam gdzie kiedyś okresowo był zalew?
    --
    pozdrawiam
    w.
  • 23.02.12, 15:22
    Tak. W starorzeczu Wisły z XIV wieku, na dnie wyschniętego bagniska, za stodołą starego Maciaszczaka.

• 23.02.12, 15:47
    Ta stodoła Maciaszka to fajny relikt jest. Zabytkiem powinna być.
    --
    pozdrawiam
    w.
  • 23.02.12, 19:06
    już zeszłą wiosną mieli ją otwierać a tu nadal ni widu ni słychu
  • 23.02.12, 22:02

Podobno ma być tam gdzie teraz jest punkt z artykułami metalowymi dworcowa róg nadarzyńskiej
  • 24.02.12, 00:15
    Ja z kolei słyszałam, że będzie na rogu ul.Kościuszki i Sienkiewicza, gdzie teraz jest sklep "Rolnik".
  • 24.02.12, 00:56
    stanis-6 napisała:

> Ja z kolei słyszałam, że będzie na rogu ul.Kościuszki i Sienkiewicza, gdzie ter
    > az jest sklep "Rolnik".

Nie wiem skąd ten zachwyt na Biedronką, skoro w rankingach cen market ten zajmuje dopiero szóste miejsce
    --
    Program wyborczy Bufetowej
  • 24.02.12, 17:17
    Czy oznacza to, że sklep "Rolnik" obok Urzędu Pocztowego Piaseczno k. Warszawy 1, zostanie zburzony?
    --
  • 24.02.12, 17:38
    Na działce przy skrzyżowaniu Dworcowej i Nadarzyńskiej będzie jakaś budowa. Właśnie instalują tam rozdzielnicę budowlaną.
  • 24.02.12, 18:22
    Szkoda, że nie powstanie w tym miejscu np. Carrefour
    --
  • 24.02.12, 18:43
    Nie wiemy co powstanie:)

Szukałem jakiegoś pozwolenia na budowę, ale nie znalazłem.
    Może za kilka dni powieszą tablicę informacyjną to będziemy wiedzieli więcej.
  • 24.02.12, 23:10
    Ta część Piaseczna mogłaby mieć podobną małą galerię handlową jak np. Galeria Józefosław. Na ulicy Dworcowej przydałby się taki mały kompleks z marketem spożywczym, apteką, jakąś restauracją, kwiaciarnią, sklepami, etc.

--
  • 24.02.12, 23:55
    tux54 napisał:

> Ta część Piaseczna mogłaby mieć podobną małą galerię handlową jak np. Galeria J
    > ózefosław. Na ulicy Dworcowej przydałby się taki mały kompleks z marketem spoży
    > wczym, apteką, jakąś restauracją, kwiaciarnią, sklepami, etc.
    >
    > Pozdrawiam:)

Nie za duże masz wymagania?
    Co prawda nie korzystam w tego nawiększego w Piasecznie węzła komunikacyjnego ale pierwsze co wali po oczach i bynajmniej nie jest to obdrapany budynek dworca czy niezbyt zachęcająca okolica gdzie można zaliczyć kosę ale brak choćby najprostrzej ławki nie mówiąc juz o wiacie przystankowej, gdzie można by usiąść czy też schować sie przed deszczem i wiatrem
    --
  • 25.02.12, 06:42
    Tam powinna być SZKOLA.....
  • 25.02.12, 09:33
    izak31 napisała:

> Tam powinna być SZKOLA.....
    Na pewno nie za Platfusianego rządu

--
  • 25.02.12, 13:18
    artsg napisał:
    > Na pewno nie za Platfusianego rządu

Nawet w wątku o Biedronce nie mogłeś się powstrzymać?
    Czy naprawdę wszystko kojarzy się Tobie z polityką?
  • 25.02.12, 13:36
    3fx napisał:

> artsg napisał:
    > > Na pewno nie za Platfusianego rządu
    >
    > Nawet w wątku o Biedronce nie mogłeś się powstrzymać?
    > Czy naprawdę wszystko kojarzy się Tobie z polityką?

Właśnie kojarzy mi sie to że przez ostatnie lata w Piasecznie nic nie wybudowano ani nie wyremontowano nie licząc zamienienia rynku w wybetonowane klepisko
    --
  • 25.02.12, 14:13
    artsg napisał:
    > Właśnie kojarzy mi sie to że przez ostatnie lata w Piasecznie nic nie wybudowan
    > o ani nie wyremontowano nie licząc zamienienia rynku w wybetonowane klepisko

Tak na szybko, ostatnie inwestycje w okolicy:
    - chodnik wzdłuż Dworcowej,
    - nawierzchnia Dworcowej,
    - ulica Nadarzyńska i rondo przy Almie,
    - chodnik wzdłuż Wojska Polskiego,
    - ulica Poniatowskiego,
    - Centrum Kultury przy rynku,
    ...

Mniej polityki, więcej spacerów po okolicy:)))
  • 25.02.12, 14:50

>
    > Tak na szybko, ostatnie inwestycje w okolicy:
    > - chodnik wzdłuż Dworcowej,
    > - nawierzchnia Dworcowej,
    > - ulica Nadarzyńska i rondo przy Almie,
    > - chodnik wzdłuż Wojska Polskiego,
    > - ulica Poniatowskiego,
    > - Centrum Kultury przy rynku,
    > ...
    >
    > Mniej polityki, więcej spacerów po okolicy:)))

Inwestycje owszem godne ale jakiejś wioski w Bieszczadach
    --
  • 25.02.12, 15:38
    Chodnik wzdłuż Dworcowej???? w którym miejscu ??
  • 25.02.12, 15:44
    Gdzie powstał nowy chodnik na Dworcowej?
    --
  • 25.02.12, 15:46
    tux54 napisał:
    > Gdzie powstał nowy chodnik na Dworcowej?

Nie nowy, tylko przebudowany.
  • 25.02.12, 17:53
    Budynek który stał jeszcze wczoraj przy skrzyżowaniu Dworcowej i Nadarzyńskiej już nie istnieje.
    Teraz jest tam góra gruzu:)
  • 25.02.12, 15:44
    maranka napisała:
    > Chodnik wzdłuż Dworcowej???? w którym miejscu ??

Od skrzyżowania z Nadarzyńską do dworca PKP.
  • 25.02.12, 19:31
    To ja chyba w innym Piasecznie mieszkam, jeśli do dworca PKP prowadzi nowy chodnik.
  • 25.02.12, 20:26
    maranka napisała:
    > To ja chyba w innym Piasecznie mieszkam, jeśli do dworca PKP prowadzi nowy chod
    > nik.

A może za krótko tutaj mieszkasz i nie pamiętasz jak wyglądał ten chodnik zanim stare połamane płyty chodnikowe zostały zastąpione przez kostkę:)
  • 25.02.12, 23:06
    forum.gazeta.pl/forum/w,234,133693558,133693558,_Prosba_do_dziennikarzy_ul_Dworcowa_.html
    --
  • 29.02.12, 00:30
    Ciekawe co się pojawi na tablicy: co będzie budowane, ale wg mnie małe centrum handlowe byłoby lepsze od samej Biedronki.

A przy okazji słyszałem, że na Józefosławiu ma powstać w tym roku supersam.

--
  • 29.02.12, 00:37
    tux54 napisał:

> Ciekawe co się pojawi na tablicy: co będzie budowane, ale wg mnie małe centrum
    > handlowe byłoby lepsze od samej Biedronki.
    >
    > A przy okazji słyszałem, że na Józefosławiu ma powstać w tym roku supersam.
    >
    > Pozdrawiam:)

Ciekawa perspektywa. Jeszcze trochę i będziemy mieć same galerie handlowe, banki i szmateksy
    --
  • 29.02.12, 09:27
    Bardzo dobrze, że nie bedzie tam Carrefour, wystarczy Alma ze swoimi cenami i smrodem na wejściu.
  • 03.03.12, 17:40
    Jeśli powstanie tam Biedronka, to jak dla mnie jest to bardzo dobra wiadomość. Oby nie była wielkości Tesco na Puławskiej, gdzie wybór produktów jest skąpy, a ceną i jakością też nie zachwyca. Do tej pory Biedronki w Naszej okolicy są rozlokowane - beznadziejnie. I oby lodówki myli na bieżąco i zgodnie z przepisami, bo w Almie na WP nie da się wybrać w spokoju mrożonki - chyba że to od serów tak wali!
    Czekamy na tablicę informacyjną ;]
  • 03.03.12, 18:00
    nomado napisał:

> Jeśli powstanie tam Biedronka, to jak dla mnie jest to bardzo dobra wiadomość.
    > Oby nie była wielkości Tesco na Puławskiej, gdzie wybór produktów jest skąpy, a
    > ceną i jakością też nie zachwyca. Do tej pory Biedronki w Naszej okolicy są ro
    > zlokowane - beznadziejnie. I oby lodówki myli na bieżąco i zgodnie z przepisami
    > , bo w Almie na WP nie da się wybrać w spokoju mrożonki - chyba że to od serów
    > tak wali!
    > Czekamy na tablicę informacyjną ;]

Chyba tylko naiwniakom trzeba tłumaczyć jaką sól sypią producenci do żywności żeby markety mogły mieć "codziennie niskie ceny"
    --
  • 03.03.12, 18:05
    Nie chodzi mi głównie o niskie ceny i denną reklamę godną spotów Samoobrony jaką ostatnio zrobili. Chodzi o to że w przykładowym Tesco ludzi dopada monotonia. Przyda się coś na wzór Stonki na Dworcowej.
  • 03.03.12, 22:48
    > Nie chodzi mi głównie o niskie ceny i denną reklamę godną spotów Samoobrony jak
    > ą ostatnio zrobili. Chodzi o to że w przykładowym Tesco ludzi dopada monotonia.
    > Przyda się coś na wzór Stonki na Dworcowej.

Też byłem ciekaw w czym tkwi fenomen tego owada do czasu kiedy ją wybudowano w okolicy
    --
  • 07.03.12, 09:19
    Budowa trwa w najlepsze, a tablicy nie ma :( i nadal nie wiemy czy to wyczekiwany od dawna owad, czy może kolejne osiedle...
  • 07.03.12, 12:02
    Pożyjemy , zobaczymy :)
  • 07.03.12, 21:27
    Tablica już jest. Mają wybudować pawilon handlowy.
  • 08.03.12, 00:35
    agnieszka146 napisała:

> Tablica już jest. Mają wybudować pawilon handlowy.

Mówiąc szczerze to świetna lokalizacja dla marketu. We wtorki i piątki będą mieć prawdziwe oblężenie co gwarantuje sprzedawcom soli drogowej wzrost zysków.

--
  • 08.03.12, 08:36
    Na 99,99% to będzie Biedronka.

Według informacji z tablicy wykonawcą jest ILHO PL
    Kiedyś ta firma nazywała się ILHO CONSTRUCOES PL

Ta firma to spółka córka portugalskiej firmy ILHO Construções.

Ta firma była między innymi wykonawcą:
    Biedronka Piotrków Trybunalski
    Biedronka Radzymin
    Biedronka Lesznowola
    Biedronka Skoroszewska

W sumie to nie wiem dlaczego na tablicy informacyjnej brakuje inwestora...
    To jest jakaś tajemnica?
  • 08.03.12, 16:01
    100% będzie Biedronka i mają 2 miesiące na jej wybudowanie
  • 09.03.12, 04:34
    a co z budową szkoły? Nie mówię,ze konkretnie tam ale gdzie w Piasecznie jest planowana budowa nowej szkoły? Bo w wątku niżej jest napisane,że na terenie starej mleczarni ma powstac 800 mieszkań.
    --
    [url=http://apostazja.pl][img]http://img685.imageshack.us/img685/5541/userbarac.png[/img][/url]
  • 09.03.12, 10:08
    Radni i burmistrzowie zdecydowali, że w ciągu 2 lat kupią grunt obok bazaru pod szkołę - na to ma być przeznaczone ok. 3 mln zł.
    forum.gazeta.pl/forum/w,95469,131271665,131271665,Nowa_szkola_w_Piasecznie_w_2013_r_.html
    Zakładając optymistycznie to szkoła, po wykonaniu dokumentacji projektowej, uzyskaniu pozwolenia na budowę, decyzji środowiskowej i wybudowaniu szkoły, której koszt wynosiłby co najmniej 15 mln zł, odbiorów technicznych i wydaniu pozwolenia na użytkowanie, wyposażeniu szkoły, to szkoła powstanie za 5 lat.

Niewykluczone, że jest to pozorne działanie aby pokazać mieszkańcom, że coś się dzieje w tej sprawie, a faktycznie nie zależy radnym i burmistrzowi na powstaniu szkoły aby w przyszłości nie wydawać pieniędzy na utrzymanie szkoły.

--
    Forum Gazety Stołecznej: Piaseczno-Ursynów-Mokotów
    forum.gazeta.pl/forum/f,95469,PIASECZNO_URSYNOW_MOKOTOW.html

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.