Dodaj do ulubionych

Ul. Poniatowskiego i okolica

10.03.12, 22:07
Chce kupić mieszkanie w nowym bloku na Poniatowskiego i będę wdzięczny z opinię na temat tej lokalizacji.
Edytor zaawansowany
  • nomado 10.03.12, 23:55
    Poniatowskiego to jak na Piaseczno dość długa ulica ... Okolica raczej w porządku, pomijając ostatnią "dworcową" napaść na kobietę.
  • pw.1984 11.03.12, 20:22
    A jak z infrastrukturą? Chodzi mi o szkoły, przedszkola, sklepy, restauracje.
  • artsg 11.03.12, 23:06
    pw.1984 napisał:

> A jak z infrastrukturą? Chodzi mi o szkoły, przedszkola, sklepy, restauracje.

Jedyna zaleta to bliskość dworca PKP i pętli autobusów. Pozostała infrastruktura w odległości przynajmniej kilometra albo więcej
    --
    Program wyborczy Bufetowej
  • koza1403 13.03.12, 22:51
    Sklepy: na Nadarzyńskie róg Mochnackiego są delikatesy Figaro, na osiedlu Bema trzy sklepy spożywcze (tyle, ze przez błoto droga, ale jest tam sklep eko), niedaleko powstaje Biedronka podobno, dalej jest jeszcze Alma albo z drugiej strony 5 bis. Najbliższy sklep około 800- 1200 metrów. Przedszkole prywatne Piruet na Nadarzyńskiej przy osiedlu Zapiecek.
    Restauracje w bloku Piekuta przy żyrafie róg Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego niedaleko Almy.
    Poniatowskiego rozbudowuje się gdzieś tak od dwóch lat. To chyba trzeci blok na tej ulicy. Sama ulica wydaje się spokojna, jest praktycznie ślepa od strony dworca, chyba że ktoś ma ochotę jeździć po wertepach, ale do dworca da się dojść pieszo w 5 minut
  • artsg 13.03.12, 23:52
    koza1403 napisała:

> Sklepy: na Nadarzyńskie róg Mochnackiego są delikatesy Figaro, na osiedlu Bema
    > trzy sklepy spożywcze (tyle, ze przez błoto droga, ale jest tam sklep eko), ni
    > edaleko powstaje Biedronka podobno, dalej jest jeszcze Alma albo z drugiej stro
    > ny 5 bis. Najbliższy sklep około 800- 1200 metrów. Przedszkole prywatne Piruet
    > na Nadarzyńskiej przy osiedlu Zapiecek.
    > Restauracje w bloku Piekuta przy żyrafie róg Nadarzyńskiej i Wojska Polskiego
    > niedaleko Almy.
    > Poniatowskiego rozbudowuje się gdzieś tak od dwóch lat. To chyba trzeci blok na
    > tej ulicy. Sama ulica wydaje się spokojna, jest praktycznie ślepa od strony dw
    > orca, chyba że ktoś ma ochotę jeździć po wertepach, ale do dworca da się dojść
    > pieszo w 5 minut

Tiaa, skoro na miejscu jest tyle sklepów to dlaczego w weekend mie można znaleźć miejsca parkingowego pod Auchanem czy Kauflandem? Najbliższe przedszkole państwowe jest na Fabrycznej to 1,5 km a szkoła to słynna "piątka" albo jeszcze bardziej odległa "dwójka" w Zalesiu

--
  • jaqbek2 13.03.12, 23:06
    Póki co jest jeszcze w miarę cicho i zielono, choć to się niestety zmienia w dość szybkim tempie :( Ostatnio wycięli drzewa i zrobili mieszkańcom pod nosem parking.
  • pw.1984 14.03.12, 14:30
    Bardzo dziękuję za opinie. We wrześniu jak się wprowadzę będę miał okazję przetestować to na własnej skórze. Najbardziej podoba mi się bliskość zalesia i PKP. Na co dzień będę dojeżdżał do Warszawy a nie uśmiecha mi się podróżować samochodem zakorkowaną Puławską. Ciekawi mnie tylko co wybudują obok mojego bloku blisko parkingu i wjazdu od strony dworca. Widziałem kartkę że teren prywatny.
  • 3fx 14.03.12, 15:19
    Z nowości, które będą realizowane w tym roku:
    - budowa Alei Lotników i Saperów (na odcinku pomiędzy Dworcową a Poniatowskiego),
    - Poniatowskiego zostanie wyasfaltowana.
  • 3fx 14.03.12, 15:26
    3fx napisał:
    > - Poniatowskiego zostanie wyasfaltowana.
    Pomyłka, chodzi o ul. Księcia Józefa, ale nie o ulicę Poniatowskiego:)
    Teraz już wiem dlaczego zakres prac mi się nie zgadzał:)))

Ale pierwszy temat to napewno to:
    Ogłoszenie z dnia 22.02.2012 spr 15/12 Przebudowa ul. Lotników i Saperów na odc. ul. Poniatowskiego - ul. Dworcowa w Piasecznie
    piaseczno.eu/index.php?mnu=266&id=3183
  • pw.1984 14.03.12, 15:34
    To bardzo dobra wiadomość bo stan tych krótkich odcinków dróg wyglądał fatalnie. Może do września się z tym uporają.
  • mamba11 15.03.12, 14:08
    Jak to co wybudują? Kolejny blok mieszkalny.
  • 3fx 15.03.12, 15:01
    Na przykład coś takiego:
    www.apartamentyponiatowskiego.pl/
  • izak31 15.03.12, 15:15
    A to mieszkanie na torach kolejowych jest takie fajne? ;)
    --
    [url=http://apostazja.pl][img]http://img685.imageshack.us/img685/5541/userbarac.png[/img][/url]
  • pw.1984 15.03.12, 20:03
    izak31 napisała:

> A to mieszkanie na torach kolejowych jest takie fajne? ;)

?
  • pw.1984 18.03.12, 17:08
    3fx napisał:

> Na przykład coś takiego:
    > www.apartamentyponiatowskiego.pl/

W biurze budner powiedzieli mi że budowa i sprzedaż rusza od kwietnia. Arche też rusza niedługo z kolejnego etapu os bema. Okolica za jakiś czas powinna być przyjazna dla nowych mieszkańców.
  • pw.1984 15.03.12, 21:04
    A jak jest z dojazdem do Warszawy kolejką? Często się spóźnia? Czy rano jest miejsce w pociągu? Ile czasu zajmuje rano dojazd samochodem z poniatowskiego do najbliższej stacji metra w warszawie? Ja mam nadzieję że budowana obwodnica warszawy ułatwi dojazd.
  • hre_up 16.03.12, 09:48
    Było już kilka wątków na temat dojazdów koleją z Piaseczna. Spóźnia się jak dla mnie często! Wczoraj np. idę na pociąg a tu niespodzianka - od rana w ogóle nie kursują Radomiaki! Pociągi z Góry jeździły, no ale niestety zabierały ludzi chyba z 3 składów i jechaliśmy jak kartofle w workach (czyt. miejsca w pociągu brak) :( już nie wspominając o kolejnym spóźnieniu do pracy. Nie ma lekko - w szczycie nawet przy planowym kursowaniu pociągów jest ciasno.
  • pw.1984 16.03.12, 11:00
    Nadzieja w SKM o którym wspominano w innych wątkach an forum.
  • izak31 16.03.12, 11:41
    W mojej poprzedniej wypowiedzi chodzilo o to,ze ta ulica jest blisko stacji pkp.
    Napiszę cos od siebie. gdybym teraz kupowała mieszkanie nie zdecydowałabym się na Piaseczno. Jesli planujesz dzieci lub juz je masz to sie zastanów. Niedawno podjęto decyzję o likwidacji jedynego miejskiego złobka, przedszkola....? głownie prywatne, szkoła...oblożona maksymalnie i nowa w perspektywie kilku lat. Moze za 4-5 lat to bedzie lepsze miejsce do zycia.
    Puławska zakorkowana, pociągi załadowane.
    --
    [url=http://apostazja.pl][img]http://img685.imageshack.us/img685/5541/userbarac.png[/img][/url]
  • mamba11 16.03.12, 13:59
    Na przstrzeni 10 ostatnich lat Piaseczno jest coraz gorszym miejscem do życia. My też mieliśmy
    nadzieję przed dziesięcioma laty, że będzie lepiej, a tu jak na zzłość coraz gorzej. Coraz więcej ludzi, zakorkowane ulice, parkujące wszędzie samochody, ścisk w kolejce itd.
    Wszędzie powstają nowe bloki, które szumnie nazywają się apartamentami.
  • ada2233 16.03.12, 18:14
    my również mamy dość Piaseczna, przeprowadzając się tutaj z Warszawy kilka lat temu nie sądziłam, że tak trudno polubić to "miasto", przez ten czas nic nie zmieniło sie na lepsze, wprost przeciwnie, podupadająca infrastruktura, kiepski transport (w zasadzie jedna linia autobusowa 709, 727 kursuje b.rzadko), kolejka mazowiecka? ilekroć się nią wybieram, tylekroć nie przyjeżdża lub sie spóźnia) stan dróg w dramatycznym stanie, wszędzie poparkowane " na dziko" samochody, istna bananowa republika...po tych paru latach mieszkania w piasecznie, w zasadzie nocowania...bo większośc czasu spędzamy w Wwie odliczam dni do wyprowadzki i powrotu do Wwy. Nikomu nie polecam i nie polecę kupna mieszkania w Piasecznie, to miasto nie ma gospodarza, jest tak nieprzychylne mieszkańcom, taka szara, zapyziała dziura...a dworzec pkp piaseczno to po prostu "wizualna"porażka..
  • tomig1976 16.03.12, 18:32
    Pw.1984, a ile kosztuje mieszkanko na tym osiedlu?
  • pw.1984 16.03.12, 19:57
    A proszę mi powiedzieć czy w Warszawie nie ma korków? Czy z bialoleki gdzie ceny mieszkan są porównywalne z Piasecznem jest lepszy dojazd? Czy w warszawie nie ma problemów z przedszkolami? Czy mieszkania w wielkiej płycie na ursynowie po 8-9 tysięcy są warte swojej ceny? Żyjemy w takim kraju i nie ma wyjścia jak się do tego przyzwyczaić. Gdyby ceny mieszkań na mokotowie czy ursynowie były na poziomie 6 tysięcy za metr to też bym się stąd nie ruszał, ale zadluzac się na 600-700 tysięcy po to żeby mieć warszawski adres jest bez sensu. Mieszkanie na 35 metrach w warszawie w cenie 60 w piasecznie też mi się nie uśmiecha.

• tux54 16.03.12, 21:25
    Wszelkie inwestycje developerów w Warszawie i satelitach Warszawy to jedna wielka porażka:

-Miasteczko Wilanów (dla 50 tys. osób) bez szkół, dojazdu, blokowisko, ludzie kupili dla nazwy, a teraz walą głową w ścianę co to za syf, bloki obok siebie, samochody na chodnikach - Anglik, który był pomysłodawcą powiedział, że zrobiono z jego projektu koszmar - nie do życia, ceny tam spadają na łeb na szyję, miał być tramwaj i nie będzie

-Białołęka jw. - tragedia

-Ząbki jw. - tragedia

-etc., etc...............

Piaseczno będzie dobrym miejscem do mieszkania pod warunkiem:

-remontu linii kolejowej (optymistycznie za 4 lata, realistycznie za 10 lat ?)

-remont Dworca KM/PKP i wybudowanie pętli dla SKM-ek (w budżecie jest przeznaczone 2 mln na remont dworca, zobaczymy jak to w praktyce będzie...)

-rozpoczęcie budowy szkoły za 2-3 lata (realizacja od 5 do 10 lat)

-renowacja parku Chyliczkowskiego

-linie pośpieszne ZTM z osiedli nad Perełką, Słowicza, etc.

-ZMIANA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO + ZAKAZ WYDAWANIA POZWOLEŃ NA BUDOWĘ
    -etc.

Pozdrawiam:)
    --
    Forum Gazety Stołecznej: Piaseczno-Ursynów-Mokotów
    forum.gazeta.pl/forum/f,95469,PIASECZNO_URSYNOW_MOKOTOW.html
  • tux54 16.03.12, 22:31
    pw.1984 napisał:

> A proszę mi powiedzieć czy w Warszawie nie ma korków? Czy z bialoleki gdzie cen
    > y mieszkan są porównywalne z Piasecznem jest lepszy dojazd? Czy w warszawie nie
    > ma problemów z przedszkolami? Czy mieszkania w wielkiej płycie na ursynowie po
    > 8-9 tysięcy są warte swojej ceny? Żyjemy w takim kraju i nie ma wyjścia jak si
    > ę do tego przyzwyczaić. Gdyby ceny mieszkań na mokotowie czy ursynowie były na
    > poziomie 6 tysięcy za metr to też bym się stąd nie ruszał, ale zadluzac się na
    > 600-700 tysięcy po to żeby mieć warszawski adres jest bez sensu. Mieszkanie na
    > 35 metrach w warszawie w cenie 60 w piasecznie też mi się nie uśmiecha.
    >
    Słuszna konkluzja

--
  • izak31 17.03.12, 06:56
    Narzekamy ale moja koleżanka z pracy z Tarchomina dojeżdza dłużej do śródmieścia niż ja. Powrót z pracy akurat mam fajny bo o 16.05 jest przyspieszony z centralnego. Przez jakis czas pracowałam 7-15 i dojazd do W-wy był super. Nie było takich korków rano i po pracy. Chyba musze do tego wrócić....
    Za jedno lubię Piaseczno - wsiadam do pociągu i po 4 min wysiadam w lesie, podobnie z rowerem - wsiadam i po chwili jestem w zalesiu.... Na szczescie jeszcze zalesie nie jest tak zatloczone jak kabaty.
    --
  • artsg 17.03.12, 12:09
    izak31 napisała:

> Narzekamy ale moja koleżanka z pracy z Tarchomina dojeżdza dłużej do śródmieści
    > a niż ja. Powrót z pracy akurat mam fajny bo o 16.05 jest przyspieszony z centr
    > alnego. Przez jakis czas pracowałam 7-15 i dojazd do W-wy był super. Nie było t
    > akich korków rano i po pracy. Chyba musze do tego wrócić....

> Za jedno lubię Piaseczno - wsiadam do pociągu i po 4 min wysiadam w lesie, podo
    > bnie z rowerem - wsiadam i po chwili jestem w zalesiu.... Na szczescie jeszcze
    > zalesie nie jest tak zatloczone jak kabaty.

O ile dojazd do Warszawy pociągiem rozumiem to wycieczka pociągiem z rowerem do Zalesia to chyba przesada
    --
  • izak31 18.03.12, 06:30
    Czasami mam ochotę pojedzic tylko po lesie a nie po mieście przy samochodach. Poza tym do lasu rowerem jadę 25-30 min a pociągiem jestem w kilka minut. Zresztą to też zlaezy od pory dnia. Uwielbiam w sezonie jedzić własnie o tej porze, czsami nawet wczesniej - jest pusto i cicho ale jak jadę już po pracxy to chce szybko uciec od hałasu - wtedy pociąg. Zresztą do zalesia rower wiozę za darmo to czemu z tego nie korzystac?
    --
  • artsg 18.03.12, 10:01
    izak31 napisała:

> Czasami mam ochotę pojedzic tylko po lesie a nie po mieście przy samochodach. P
    > oza tym do lasu rowerem jadę 25-30 min a pociągiem jestem w kilka minut.

Polemizowałbym. Z Piaseczna do polany Zimne doły jest ze cztery km, a las zaczyna sie juz dużo wcześniej

Zresztą do zalesia rower wiozę za darmo t
    > o czemu z tego nie korzystac?

A to ciekawostka, bo ja za rower płacę. No chyba że jeździsz na gapę

--
  • izak31 18.03.12, 10:20
    Jeżdzę na kartę miejską. Strefa karty miejskiej podlega pod regulamin ZTM, wiec zwierzęta i rower jadą za darmo.
    --
  • artsg 18.03.12, 11:14
    izak31 napisała:

> Jeżdzę na kartę miejską. Strefa karty miejskiej podlega pod regulamin ZTM, wiec
    > zwierzęta i rower jadą za darmo.

Każdy jeździ jak lubi. Ja dla przykładu preferuję dłuższe trasy po okolicy jak np do Warszawy, Grójca, Pruszkowa, a w wakacje (urlop) kilkudniowy kilkuset kilometrowy wypad trekingowy. W ostatnie wakacje dla przykładu przejechałem trasę ze Szczecina przez niemiecki Uznam, Świnoujście dalej wzdłuż wybrzeża na Hel, potem do Gdyni, Trójmiasto, Elbląg z metą w Olsztynie
    --
  • zielonamysz 18.03.12, 16:20
    A nie wie ktos czasem czy inne ulice od Placu Wolnosci nie tylko ks Jozefa beda w tym roku robione?

Mam kolezanke z Bialoleki - stamtad dojazd to dopiero masakra....
    --
    autorska-agencja.pl/index.html
  • tux54 19.03.12, 00:01
    zielonamysz
    napisała: > A nie wie ktos czasem czy inne ulice od Placu Wolnosci
    nie tylko ks Jozefa beda
    > w tym roku robione? > > Mam kolezanke z Bialoleki - stamtad
    dojazd to dopiero masakra.... budżet gm. Piaseczno na ten rok określa jakie będą remonty . Budżet jest na stronie piaseczno.eu
    -- Forum Gazety Stołecznej: Piaseczno-Ursynów-Mokotów
  • tux54 17.03.12, 17:48
    izak31 napisała:

> Narzekamy ale moja koleżanka z pracy z Tarchomina dojeżdza dłużej do śródmieści
    > a niż ja. Powrót z pracy akurat mam fajny bo o 16.05 jest przyspieszony z centr
    > alnego. Przez jakis czas pracowałam 7-15 i dojazd do W-wy był super. Nie było t
    > akich korków rano i po pracy. Chyba musze do tego wrócić....
    > Za jedno lubię Piaseczno - wsiadam do pociągu i po 4 min wysiadam w lesie, podo
    > bnie z rowerem - wsiadam i po chwili jestem w zalesiu.... Na szczescie jeszcze
    > zalesie nie jest tak zatloczone jak kabaty.

To prawda: dojazd z Tarchomina to masakra
    --
  • paulusek83pias 21.03.12, 19:57
    Witam,
    Zwiedziłam wszystkie inwestycje w Piasecznie, poczytałam też o wszystkich planowanych. W końcu kupiłam mieszkanie na Poniatowskiego. Zastanawiałam się czy czekać na Budnera, ale zdecydowałam się w końcu na Klinkiera. Nie chciałam dłużej czekać, szczególnie, iż dowiedziałam się, iż rozpoczęcie budowy Budner odkładał wielokrotnie. Mi powiedzieli, że plany będą gotowe w lutym, a Ty masz już informacje, że w kwietniu. Klinkier będzie cichszy, gdyż jest trochę schowany, a Budner będzie u zbiegu Sienkiewicza i Dworcowej. Arche z Bema odpadł od razu - o wiele gorsza jakość wykończenia. To co jeszcze zadecydowało, iż kupiłam tutaj mieszkanie to to, iż nie będzie ono wysoko "oparkanowane". Osobiście nie podobają mi się te pozamykane osiedla jak np. Bema. Kameralność budynku też jest na plus. Może Budner wybuduje coś lepszego, ale boję się też trochę kupowania dziury w ziemi.
    A wybrałam Piaseczno, a nie Warszawę jak większość - ze względu na cenę, ale także na spokój. Poniatowskiego wydaje się fajna, gdyż praktycznie cała ulica to domki jednorodzinne i nie ma zagrożenia autostradą tutaj.
    Jeśli chodzi o samo miasto to rzeczywiście gmina powinna bardziej myśleć o inwestycjach i rozwoju przestrzeni publicznej. Jeden park i ogród jordanowski to stanowczo za mało. Ośrodków edukacji też jest za mało, w porównaniu ze starymi warszawskimi dzielnicami. A SKM już dawno powinna jeździć, gdyż KMki jeżdżą z za małą częstotliwością rano. Co do punktualności nie mam większych zastrzeżeń. :)

• pw.1984 22.03.12, 11:08
    My też już podpisaliśmy umowę z klinkierem i tylko czekam na zakończenie budowy:) Także pewnie będziemy sąsiadami.
  • paulusek83pias 22.03.12, 13:56
    A kupiliście po stronie pola czy po stronie innego bloku? A jak zapatrujecie sie na brak podwórka? Dla mnie to w sumie jeden poważny minus, bo nie ma gdzie w przyszłości dzieci wypuszczać, a wszystkie podwórka obok pozamykane.

Znalazło się już dwóch włascicieli to można wspólnotę zawiązywać. :)
  • pw.1984 22.03.12, 14:30
    My od strony bloku na 3 piętrze. A brak podwórka przeżyjemy, chociaż nie ukrywam że to jeden z nielicznych minusów. Nie można mieć wszystkiego. Wspólnotę spokojnie można powoli zawiązywać:)
  • paulusek83pias 22.03.12, 14:35
    My też 3, ale po przeciwnej stronie - druga klatka. Jakie inne jeszcze wady widzicie?
  • pw.1984 22.03.12, 14:51
    Pewnie wyjdą w praniu:)
  • paulusek83pias 22.03.12, 15:04
    Założyłam forum budynku.
    Pewnie się przyda na początku.
    Może znajdą się inni chętni do wspólnoty. :)
    poniatowskiego6b.phorum.pl/
  • mamba11 22.03.12, 16:52
    Podstawową wadą tego bloku jest fakt, że zasłania światło dla bloku stojącego na sąsiedniej działce, oraz domów po przeciwnej stronie ulicy. A okna zaglądają innym do okien. Poza tym macie jeszcze od wschodniej strony piękny widok na zaśmiecone krzaki, zaśmiecone podczas budowy waszego bloku. A pozostałe wady wyjdą w trakcie uzytkowania, tak jak w blokach na Bema.
  • pw.1984 22.03.12, 17:00
    mamba11 napisała:

> Podstawową wadą tego bloku jest fakt, że zasłania światło dla bloku stojącego n
    > a sąsiedniej działce, oraz domów po przeciwnej stronie ulicy. A okna zaglądają
    > innym do okien. Poza tym macie jeszcze od wschodniej strony piękny widok na zaś
    > miecone krzaki, zaśmiecone podczas budowy waszego bloku. A pozostałe wady wyjdą
    > w trakcie uzytkowania, tak jak w blokach na Bema.

Ja tam, żadnych okien naprzeciwko nie widzę i to jest akurat plus.
  • pw.1984 22.03.12, 17:06
    pw.1984 napisał:

> mamba11 napisała:
    >
    > > Podstawową wadą tego bloku jest fakt, że zasłania światło dla bloku stoją
    > cego n
    > > a sąsiedniej działce, oraz domów po przeciwnej stronie ulicy. A okna zagl
    > ądają
    > > innym do okien. Poza tym macie jeszcze od wschodniej strony piękny widok
    > na zaś
    > > miecone krzaki, zaśmiecone podczas budowy waszego bloku. A pozostałe wady
    > wyjdą
    > > w trakcie uzytkowania, tak jak w blokach na Bema.
    >
    > Ja tam, żadnych okien naprzeciwko nie widzę i to jest akurat plus. Bema to inna inwestycja i nie ma pewności że tutaj będzie tak samo.

• paulusek83pias 22.03.12, 18:10
    Ja też nie wiem o jakie okna chodzi....
  • tux54 23.03.12, 00:04

żałosne. . . -- Forum Gazety Stołecznej: Piaseczno-Ursynów-Mokotów
  • paulusek83pias 23.03.12, 08:04
    Żałosne to jest to, ze większość Polaków umie tylko narzekać i szukać złych stron. Nie - nie jest to reklama dewelopera, tylko opinia jego nabywców. Wybrałam jego, gdyż jego oferta w tej chwili wydaje się najkorzystniejsza, pomimo, iż nie najtańsza. I nie zamierzam bez powodu wieszać psów na KB, ponieważ jak na razie nie mam żadnych zarzutów.
  • pw.1984 23.03.12, 08:24
    tux54 napisał:

>
    > żałosne. . .
    >
    > -- Forum Gazety Sto
    > łecznej: Piaseczno-Ursynów-Mokotów
    > forum.gazeta.pl/forum/f,95469,PIASECZNO_URSYNOW_MOKOTOW.html

A może jak to mówią "najprawdziwsi polacy" ten wątek to kompromitacją rządu donalda tuska?
  • pw.1984 29.03.12, 11:20
    Planowana droga odciążająca al. krakowską to kolejny plus tej lokalizacji:

wyborcza.biz/biznes/1,100896,11439761,Koniec_korkow_w_Raszynie__Zbuduja_trase_Salomea_Wolica.html
  • nomado 30.03.12, 11:02
    Ja tam wybrałem Apartamenty Pod Dębem na Kniaziewicza 16. (i to też nie jest reklama dewelopera :)). Wątek jest o Poniatowskiego i okolicy, a wspomniany budynek do okolicy należy.
    pw.1984 nie interesowaliście się tą inwestycją?
  • pw.1984 30.03.12, 12:37
    Niektórzy są przewrażliwieni i wszędzie węszą spisek doszukując się go w każdym pozytywnym wpisie. Pod dębem byliśmy, ale wydawało nam się że blok jest za blisko ulicy. Poza tym w czasie kiedy szukaliśmy w inwestycjach prawie gotowych do oddania zostało niewiele ciekawych mieszkań:(
  • nomado 30.03.12, 13:59
    Tux54 strasznie uczulony jest niestety, na to iż każdy kto choć w marginalnym stopniu wspomni na forum dewelopera, a broń Boże zacznie go chwalić, to od razu jest to wspomniany, chwalący się swoim dziełem ;)
    Co do dostępności "ładnych" mieszkań wśród tych które są już wybudowane i czekają na swoich nabywców to masz z mojego punktu widzenia całkowitą rację. Ja sam nabywając tam mieszkanie byłem jedną z pierwszym osób, więc miałem prawo wyboru. Teraz nie orientuję się już nawet jakie mieszkania zostały wolne.
    Bliskość ulicy? ja akurat tego nie odczuwam, bo od WP jestem oddalony :)
    Minus Waszego wyboru taki, że troszkę poczekacie sobie na odbiór, a kasa będzie leciała.
    Dobra rada: odwiedzajcie często (przynajmniej 1 w miesiącu, później 2 razy) miejsce budowy z kierownikiem, i cokolwiek Wam się nie podoba - zgłaszajcie to od razu aby później nie było niespodzianek. Zwróćcie szczególną uwagę na wszelkiego rodzaju wnęki, ścianki które zostaną zasłonięte KG.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
    N
  • pw.1984 30.03.12, 14:08
    Tak robimy:) Trochę jeszcze poczekamy ale można było ustalić dogodne dla nas terminy wpłaty transz.
  • pw.1984 27.04.12, 13:56
    Widzę, że ruszyła sprzedaż mieszkań w bloku budnera na poniatowskiego. Zagęszcza się okolica.
  • allbdo 27.04.12, 19:44
    i mam nadzieję, że to już jest koniec zagęszczania, bo niedługo całe piaseczno będzie wyglądać jak "ptasie" osiedle...
  • mo_nicka_ja 27.04.12, 20:51
    zagęszcza się, zagęszcza
    między Nadarzyńską a Sienkiewicza pasami powstaje nowa gęsta zabudowa...
  • pw.1984 10.05.12, 15:43
    Mogliby jeszcze jeszcze drogi wyremontować w okolicy.
  • allbdo 10.05.12, 19:02
    Lokalne władze widać biorą przykład z góry i dróg nie będzie...
  • artsg 10.05.12, 20:42
    > Lokalne władze widać biorą przykład z góry i dróg nie będzie...

Nawet jak i juz coś wyremontują to i tak zaraz są dziury
    --
  • 3fx 10.05.12, 19:40
    pw.1984 napisał:
    > Mogliby jeszcze jeszcze drogi wyremontować w okolicy.

???
    Przecież właśnie robią Lotników i Saperów.
    Które ulice w okolicy Poniatowskiego masz na myśli?
  • pw.1984 11.05.12, 10:08
    3fx napisał:

> pw.1984 napisał:
    > > Mogliby jeszcze jeszcze drogi wyremontować w okolicy.
    >
    > ???
    > Przecież właśnie robią Lotników i Saperów.
    > Które ulice w okolicy Poniatowskiego masz na myśli?

A wiesz może kiedy planują skończyć remont tych ulic? Teraz wyglądają fatalnie. Do tego przydałoby się jeszcze połączenie poniatowskiego z grochowskiego.
  • 3fx 11.05.12, 12:08
    pw.1984 napisał:
    > A wiesz może kiedy planują skończyć remont tych ulic? Teraz wyglądają fatalnie.
    > Do tego przydałoby się jeszcze połączenie poniatowskiego z grochowskiego.

Jeżeli będą pracowali w takim tempie jak teraz to może tydzień lub dwa. Możesz podejść i zapytać na miejscu - myślę, że to nie jest tajemnica i powiedzą.

Jeżeli chodzi o połączenie Poniatowskiego z Grochowskiego to sprawa chyba nie będzie taka prosta, ponieważ ulica musiałaby przechodzić przez działki, które należą do Arche. Pewnie jak Arche zabuduje w całości te swoje działki to i droga powstanie:)
  • pw.1984 11.05.12, 12:11
    3fx napisał:

> pw.1984 napisał:
    > > A wiesz może kiedy planują skończyć remont tych ulic? Teraz wyglądają fat
    > alnie.
    > > Do tego przydałoby się jeszcze połączenie poniatowskiego z grochowskiego
    > .
    >
    > Jeżeli będą pracowali w takim tempie jak teraz to może tydzień lub dwa. Możesz
    > podejść i zapytać na miejscu - myślę, że to nie jest tajemnica i powiedzą.
    >
    > Jeżeli chodzi o połączenie Poniatowskiego z Grochowskiego to sprawa chyba nie b
    > ędzie taka prosta, ponieważ ulica musiałaby przechodzić przez działki, które na
    > leżą do Arche. Pewnie jak Arche zabuduje w całości te swoje działki to i droga
    > powstanie:)

Już tydzień tam nie byłem więc przeoczyłem pewnie start robót. Arche jeszcze trochę pewnie się zejdzie z budową, ale dobrze że w perspektywie jest połączenie tych dróg.
  • 3fx 11.05.12, 13:54
    Nie wiem czy jest taki plan - tak sobie gdybam. Podobno ktoś widział plan osiedla Bema IV - może tam jest coś na ten temat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka