Dodaj do ulubionych

Enklawa Staszica warto?

27.08.14, 14:29
Witam, jestem ciekawa Waszej opinii na temat nowej inwestycji BUD-RIMU - Enklawa Staszica.
Chciałabym wiedzieć coś więcej na temat lokalizacji, opinii o deweloperze itp...
Edytor zaawansowany
  • czejen_11 05.10.14, 13:22
    Witam,

Też już jestem po wstępnych rozmowach z BUD RIM-em w sprawie Staszica. Ciekaw jestem czy coś ciekawego dodatkowego Ci zaproponowali - może wymienimy się naszym doświadczeniem z BUD RIM-em i spróbujemy coś jeszcze na tym ugrać z nimi??

Ja osobiście pojeździłem trochę po Piasecznie i po ich starych inwestycjach. Przyglądnąłem się i muszę powiedzieć, że nie wyglądają źle te budynki. Jeden ma już chyba około 2 lata więc to już jakiś czas na osadzenie się budynku, pękanie itd. A tu nic. Oczywiście jest to moja prywatna obserwacja.

Chętnie się z Tobą zgadam mailowo lub telefonicznie.

Czekam na info u na forum

Pozdrawiam /Bart
  • nomado 06.10.14, 08:59
    Ja się tylko zastanawiam, dlaczego te mieszkania są aż tak tanie: cena od 3.700 zł/m? do 4.100 zł/m?
    To chyba najtańsza inwestycja Bud-Rimu jak do tej pory i najtańsza ze wszystkich obecnych na rynku ofert. Ale pewnie dużą rolę odgrywa tu lokalizacja. Blisko bardzo ruchliwa ulica Armii Krajowej, a budynek pięknością nie grzeszy ...
  • ston.ka78 17.10.14, 14:59
    tu nie o piękno budynku chodzi ani nawet o ruchliwą Armii Krajowej, ale lokalizacja a raczej usytuowanie budynku ma faktycznie znaczenie. Czy ktoś był na miejscu i widział jak to wygląda? Jeśli nie to zapraszam na kawę do budynku za płotem.
  • czejen_11 18.10.14, 09:04
    Cześć,

Ja byłem na budowie i widziałem. Jak każdy (chyba), wg planów miałem wrażenie, że te pomieszczenia będą większe. Ja oglądałem mieszkanie na poddaszu i na pierwszym piętrze. Co mogę powiedzieć. Dla mnie wygląda spoko ale jak byłem to tynku i dachu mieszkania jeszcze nie miały. Sypialnia jak dla mnie bardzo duża. W pokojach jest miejsce przeznaczone i już zrobione przez dewelopera na szafy wnękowe. Jak macie jeszcze jakieś pytania to chętnie napiszę.

Bartosz
  • paulmar1 06.10.14, 11:43
    Jeszcze nie spotkałam się z deweloperem w tej sprawie. Póki co jeszcze się zastanawiam czy warto, bo termin realizacji jest dość odległy a zależy nam jednak na wcześniejszym wprowadzeniu. Ale cena jest dość niska więc kusi ( a wiadomo że można jeszcze coś wynegocjować). Opinie o deweloperze i jakości budynków, które udało mi się uzyskać są w miarę ok.
  • nomado 06.10.14, 12:43
    Dobrze to określiłaś "w miarę ok"
    Tak się składa, że mieszkam w jednej z wybudowanych już przez tego developera nieruchomości :)
  • czejen_11 06.10.14, 18:17
    nomado - to dawaj pikantne szczegóły
  • nomado 07.10.14, 09:15
    Ale tak publicznie? wstydzę się ;)
  • damian.wy 29.10.14, 11:11
    nomado, czy mogę Cię prosić o kontakt? Jestem zainteresowany Enklawą Staszica i chciałbym poznać opinię na temat tego developera. Jeżeli nie chcesz opisać wad i zalet na forum, to napisz mi maila: damian.wy@gmail.com. Proszę o pilny kontakt
  • nomado 30.10.14, 08:31
    1. Np. 2 miesiące przed planowanym odbiorem mieszkania, warto jest zatrudnić specjalistę, który zajmuje się odbiorami nieruchomości. Kontakty do takich osób znajdziesz w Internecie. koszt około 200-300zł. Osoba taka wskaże Ci błędy i fuszerki, do których mogli przyczynić się robotnicy, dokładnie wymierzy wielkość mieszkania urządzeniem laserowym.

2. Sam też musisz dokładnie zbadać swoje przyszłe M:
    a. popukać ręką w ściany naokoło okien, nad oknami. jeśli będzie słychać echo to znaczy że w tym miejscu masz pusty tynk - do poprawki.

3. Jeśli będziesz miał balkon, zwróć uwagę na jakość położenia płytek na podłodze - u mnie to była i jest porażka. Sprawdź czy nie ma pęknięć.

Dlaczego 2 miesiące przed odbiorem?
    Bo jeśli zrobiłbyś to w dniu odbioru, wówczas spisalibyście protokół z rzeczami które są do poprawki. Mieszkanie być odebrał, a o poprawki nie mógłbyś się doprosić :)
    Deweloperowi zależy aby jak najszybciej pozbyć się mieszkań. Wtedy jego koszty maleją.

Ze wszystkich deweloperów moim zdaniem to jeden z najlepszych, ale też zdarzają mu się wpadki, które jeśli chodzi o ogół budynku na pewno zdarzą się i u Was.
  • damian.wy 30.10.14, 10:02
    Dzieki wielkie za szczera opinie:-)
  • nomado 30.10.14, 11:40
    Nie ma za co Panie Kierowniku ;)
  • czejen_11 07.10.14, 10:54
    No, czyli wszystko wiemy. A wynegocjować zawsze można. Przygotowanie, argumenty i w drogę.
  • paulmar1 21.10.14, 10:55
    Jak tam Wasze negocjacje??? :) Czy jesteście już po wstępnych umowach? decydujecie się na mieszkania parterowe czy te na piętrach?
  • czejen_11 21.10.14, 17:29
    Cześć, my się raczej zdecydujemy na mieszkanie na samej górze. Jestem już po dwóch negocjacjach i czekam na opinię prawną dot. aktu notarialnego i umowy deweloperskiej.
  • damian.wy 10.11.14, 11:28
    czejen_11 i jak opinia? wszystko wyszło pozytywnie?
  • czejen_11 13.11.14, 09:51
    Cześć,

Ja czekam jeszcze na opinię umowy. Trochę to trwa ale nie spieszy mi się. W następnym tygodniu jeszcze będę miał ofertę kredytu i pewnie ponownie udam się do Piaseczna i zobaczymy co dalej. Opinia ma być skończona w tym tygodniu ale jak wyjdzie tego nie wiem.

A czy ktoś z Was rozmawiał już o cenie poza mną??
  • damian.wy 13.11.14, 12:46
    My już rozmawialiśmy:) jeśli chcesz to napisz na damian.wy(at)gmail.com
  • sis-i89 13.11.14, 19:43
    ja też się chętnie czegoś dowiem, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt? czy cena mieszkania nie podlega negocjacji? nie macie obaw że ta piękna rzeczka nieopodal kiedyś wyleje?
  • ston.ka78 14.11.14, 10:03
    Witam, zacznę od tego że nie jestem zainteresowany kupnem mieszkania na tym osiedlu bo .....mieszkam na osiedlu obok. kolejna rzecz to uprzedzam że mieszkańcy osiedla obok nie są zachwyceni tym ze powstaje budynek obok i to w takiej lokalizacji - tuż za płotem (dosłownie, chociaż na wizualizacji to trochę inaczej wygląda) zasłaniając słońce. Dlatego trudno powiedzieć co przyniesie przyszłość. Jest takie powiedzenie "że jak się chce na kogoś znaleźć haka to zawsze się znajdzie powód" a w przypadku tej inwestycji jest ich kilka :). Jeśli chodzi o rzeczkę to już dwie powodzie przetrwała i nic się nie działo. Samoloty jak latały tak latają nad dachem, a oczyszczalnia która jest nieopodal - porostu jest i trzeba to zaakceptować. Sąsiad i jego gołębie też są i też trzeba je zaakceptować. Tak że mili Państwo wszystko w waszych rękach i decyzja należy do was.
  • damian.wy 14.11.14, 10:10
    Zawsze można się dogadać z sąsiadami i znaleźć wspólny język. Powstanie inwestycji w tym miejscu było nie uniknione i podejrzewam, że przed Enklawa powstanie jeszcze jedno osiedle, bo kawałek działki przy samej Lelewela pozostaje wolny, więc nie ma co się stresować, bo teraz budują wszystko i wszędzie :) Jeżeli rzeka nam nie zagraża, to chyba nie ma się czego obawiać, bo oczyszczalnia problemem nie jest, a gołębie tym bardziej. Dziś są jutro ich nie ma :)
  • sis-i89 14.11.14, 15:27
    Ston.ka78 z twojej wypowiedzi wnioskuje, że nie chcesz miec nowych sąsiadów. A szkoda,bo mogą być całkiem fajni ;) Rzeczka nie wydaje mi się problemem, ale faktycznie bylam na budowie i mieszkania sa blisko wzgledem wczesniejszych już wybudowanych. W okienko można by sobie pozaglądać. Komfortowe to nie jest. Zupełnie jest to zrozumiałe, że mieszkańcy mający wcześniej dużo światła i widok na "chaszcze" nie chcą patrzeć na sąsiada w bloku obok. Myslę, jednak że haki nie pomogą, bo jak już budowa jest na tym etapie to rozbierać tego nikt nie będzie, za tym wszystkim stoją duże pieniądze. Ston.ka78 kupując mieszkanie oczyszczalnia chyba już była? Nie przeszkadzała? Mnie bardziej martwią korki, które i rano i po południu są z Piaseczna i do olbrzymie.
  • rara885 08.04.15, 11:31
    Budowa na Staszica 40 jest realizowana z naruszeniem wykonywania własności właścicieli lokali na działce Staszica 42. Czterokondygnacyjny budynek (chociaż miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza tylko trzy kondygnacje) Bud Rim-u jest usytuowany w taki sposób, że uniemożliwia normalny dostęp światła do lokali budynku na działce sąsiedniej (ul. Staszica 42) - mieszkańcy lokali na parterze od rana muszą palić światło aby zapewnić normalne oświetlenie mieszkań. Sprawdzane jest czy budowa spełnia inne wymogi prawne. W chwili obecnej Wspólnota właścicieli budynków Staszica 42 podjęła wszelkie możliwe kroki prawne aby wstrzymać budowę Bud-Rim-u. Właściciele lokali ul. Staszica 42 nie zgadzają się na drastyczną ingerencję w ich środowisko życia, nieludzką, nie do zaakceptowania. Planowane jest powiadomienie mediów o tej budowie.
  • sis-i89 14.11.14, 15:31
    Ponawiam pytanie o kwestie, w których odpowiedzi nie było: 1. Czy ktoś z Was ma już całkiem dobrą ofrtę kredytu hipotecznego i mógłby polecić bank? 2. Czy ktoś z Was negocjował cenę? Czy się udało?
  • czejen_11 14.11.14, 16:30
    Cześć,

Negocjacje się udają. Ja mam najlepszą ofertę w BZ WBK i Credit Agricole. Poza tym jeżeli chodzi o kredyt to dużo zależy od banku.

1. Kwota kredytu - rzecz oczywista
    2. Wkład własny
    3. MDM czy nie
    4. Liczba transzy jaką banki muszą przelać na konto dewelopera,
    5. Koszty wyceny
    6. Koszty transzy - takie też są
    7. Ilość lat życia "w kagańcu"
    8. Obowiązkowe ubezpieczenia - mogą być w kredycie lub płatne dodatkowo co miesiąc.
    9. WIBOR 3 mies czy 6 mies
    10. Raty malejące czy stałe
    itd.

Jeżeli powiem, że moja rata szacunkowa (bez negocjacji) to 850 PLN miesięcznie to jest to wg Ciebie dobra oferta czy nie?
  • czejen_11 14.11.14, 16:33
    Polecam Credit Agricole na Marymoncie (chyba ul. Czaki) przy metrze Marymont. Daję sobie uciąć rękę aż po du*ę, że będziesz zadowolony/na po rozmowie z P. Marzena Cybulska. Służę telefonem jak ktoś jest chętny.

Pozdrawiam /Bartosz
  • damian.wy 14.11.14, 16:41
    850 bez negocjacji na całą wartość mieszkania? Chyba masz spory % wkładu własnego.
  • czejen_11 14.11.14, 17:19
    Trochę się uzbierało. Dlatego mi tak wyszło. Ktoś będzie miał więcej, a ktoś będzie miał mniej. Moim zdaniem banki podchodzą do tematu bardzo indywidualnie. Jest szansa, że ktoś z Was pójdzie do CA i dostanie gorszą ofertę bo np. Alior ma "gwarancję najniższej ceny". Zjedzie z marżą do minimum ale dorzuci swoje w innych elementach.
  • sis-i89 14.11.14, 17:23
    Mieszkanie może być za 250 tys. za 276 tys za 291 tys lub za 306 tys. bez negocjacji. Istotny jest rzeczywiście wkład własny, ale bardzo chciałabym miec taką ratę. Myslę jednak że to marzenie przy mieszkaniu za 306 tys i wkładzie własnym tyle co oferuje dodatek w rogramie mdm. Mylę się? Ach i okres w kagańcu istotnie wpływa na wys. raty. Ile masz lat płacić te 850 zł? w BZ WBK?
  • czejen_11 14.11.14, 17:27
    30 lat rata równa.
  • sis-i89 14.11.14, 17:36
    Czejenie drogi masz komfortową sytuację bo skredytowałeś tak na oko mniej niż 200 tys. Gratki ;)
  • czejen_11 14.11.14, 17:41
    Dziękuję :)
  • damian.wy 15.11.14, 08:30
    Przy tym co napisałaś, czyli mieszkanie za 306 tys z wkładem własnym pokrytym jedynie przez mdm, tj kredyt w wysokości około 285 tys. rata kredytu będzie Ci oscylować w granicach 1 400- 1 500 PLN na 30 równych rat. Oczywiście na chwile obecną, bo jak wiemy stopa referencyjna jest na rekordowo niskim poziomie i jedyny jej ruch jaki może wystąpić w przyszłości to wzrost. Tak czy inaczej ja polecam skorzystać z dobrego doradcy finansowego z ASPIRO, z OPEN FINANCE lub innego znanego cetrum finansowego. Po takim spotkaniu nabiera się zupełnie innego spojrzenia na kredyt niż po spotkaniu z doradcą z konkretnego banku :) Nam osobiście najkorzystniej wyszło w DEUTSCHE BANKU :)
  • czejen_11 16.11.14, 13:40
    Ja też słyszałem, że doradcy potrafią sporo urwać. Tylko dlatego, że wiedzą dokładnie na czym banki zarabiają i na czym mogą zejść. Ja bym zastanowiłbym się nad takim rozwiązaniem, o którym pisze Damian.

Przykład pierwszy z brzegu wg tego co ja dostałem: Uni Credit (tzw Żubr)

Marża 1,9%
    Oprocentowanie 4,32%

Zobaczcie, że na symulacjach kredytowych macie podane marża i oprocentowanie. +/- wychodzi łącznie 7% a de facto podpisując umowę kredytu w tym przypadku ja musiałbym oddać do banku oddajecie 84,0560%. Skąd się bierze reszta?????????

I to są rzeczy, na których bank zarabia. Trzeba zagłębić się w te pozostałe % (jak to brzmi - zagłębić się w %) i tam próbować coś urwać z raty.

Można przecież porozmawiać z doradcą za darmo. Każdy z Was ma konto w jakimś banku. Telefon na infolinię nic Was nie kosztuje a może macie jakiś speców od kredytów na zawołanie. Wystarczy poświęcić godzinę na spotkanie i posłuchać takiego człowieka. Później negocjować możecie z bankiem sami bogatsi i cenną wiedzę.

Widzę, że jak za rok się spotkamy jako sąsiedzi to każdy będzie doradcą kredytowym "po godzinach".

Bartosz
  • 1maro79 27.01.15, 15:37
    Drodzy Państwo, dyskusja zeszła na temat kredytów a miało być o tym czy warto. Ja mieszkam od 5 lat w Piasecznie i myślę że nie. Zastanwiam się czy jest ktoś z Piaseczna kto chciałby się tu przenieść. Ja właśnie myślę o 4 pokojowym mieszkaniu i to raczej nie będzie tu. Jedyne co jest atrakcyjego to cena. Największa wada to ulica AK/obwodnica Piaseczna. W tym miejscu nic nie ma. Wszędzie trzeba jechać samochodem (przedszkole,szkoła,zakupy, poczta,lekarz) . A gdzie z dzieckiem na spacer ? Nawet nie ma chodnika. Życzę powodzenia z wyjazdem. Może kiedyś zrobią tam światła....
  • ston.ka78 28.01.15, 10:26
    Niestety masz absolutną rację. Ale jak się domyślam co najmniej jedna osoba dyskutująca na temat kredytów i udzielająca "dobrych rad" to zaprzyjaźniony z Deweloperem człowiek. Ale mniejsza o to. Każdy ma swój rozum i decyduje za siebie.
    Mieszkam w budynku obok od jakichś 10 lat i nie wyobrażam sobie nie mieć samochodu. Do dworca PKP ok 4 km, do Autobusu 727 jakieś 2km. jak słońce nie ma problemu można wstać wcześniej i mieć spacer ale jak pada lub zima, to ulicą trzeba chodzić bo chodniki niestety rzadko odśnieżone na Staszica. Armii Krajowej to już w ogóle inny temat, tutaj trzeba się przedzierać do cywilizacji. Tyle wypadków, potrąceń pieszych i stłuczek ile tu było w ostatnich latach nie policzę na palcach które posiadam a mam ich 20. Ciągle coś się dzieje. Dzieci samych strach puszczać i raczej nikt tego nie robi (albo rodzic, albo samochodem albo z opiekunkami). Jeśli chodzi o spacery to do parku nie jest daleko (jak już się pokona AK oczywiście), no i my mamy własny plac zabaw dla dzieci więc maluchy do 5 roku życia maja ok. Gorzej ze starszymi. Wybraliśmy to osiedle bo z jednej strony cisza i spokój, a z drugiej w mieście, ale teraz jak widać powstaje nowe osiedle i jak wróżą "zaprzyjaźnieni z Deweloperem" z tego forum, powstaną pewnie nowe obok, więc poza ceną nie widzę już innych atrakcyjnych walorów ani mojego ani waszego osiedla. Ja działam w kierunku wyprowadzki stąd do 2016 roku i mam zamiar osiągnąć ten cel. Cena jednak przemawia i wielu znajdzie się na kupno tu mieszkań. Powodzenia życzę i dużo szczęścia bo dla wielu nawet tutaj, ale własny kąt to spełnienie marzeń jak dla mnie kiedyś.
  • damian.wy 28.01.15, 10:33
    Sorry, ale ani jednego, ani drugiego nie chce sie czytac. Ja pisalem sporo tego o czym wspominacie i Dewelopera poznalem dopiero w czasie negocjacji, wiec pierwszy z waszych zarzutow pada, drugim jest to, ze co Deweloper ma do tego o czym wypisujecie, przeciez nie ma on wplywu na to jak wyglada okolica i jej utrzymanie, a po trzecie skoro tam mieszkasz i Ci nie pasuje, to nie wylewaj swojego zalu na forum, tylko spakuj siebie i rodzine i znajdz sobie swoje miejsc gdzie indziej.
  • wikulinda8 28.01.15, 12:18
    Witam, ja uważam, że lokalizacja wcale nie jest zła, wszędzie można znaleźć plusy i minusy, jednak ja widzę w Enklawie więcej plusów i w związku z tym witam nowych sąsiadów bo zdecydowałam się tam zamieszkać :)
    pozdrawiam
    W.
  • czejen_11 28.01.15, 22:39
    Forum ożyło widzę. Dużo jest prawdy w tym co marco i ston.ka piszą. Może faktycznie patrzycie trochę inaczej na tą okolicę ponieważ żyjecie w niej na codzień. Ale... to co ja uważam to fakt, że nie powinno patrzyć się w przyszłość pół roku do przodu. Piaseczno jak każde miasto dookoła stolicy robi się "sypialnią warszawską" i moim zdaniem rozwój Piaseczna i w tym również nowych osiedli jest nieunikniony. Ale wraz z tym rozwojem urbanistycznym idzie w parze również rozwój infrastruktury towarzyszącej i komunikacji. Teraz pewnie jest faktycznie tak jak piszecie ale za 5-7 lat jak nasze dzieciaki zaczną chodzić do szkoły sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej.

Ja osobiście na to liczę i tak obstawiam sytuację w tej okolicy i również zdecydowałem się na Enklawę. Również witam nowych sąsiadów i ma nadzieję, że dobrze będzie nam się tam żyło.
  • ston.ka78 28.01.15, 22:56
    damian.wy napisał(a):

> Sorry, ale ani jednego, ani drugiego nie chce sie czytac. Ja pisalem sporo tego
    > o czym wspominacie i Dewelopera poznalem dopiero w czasie negocjacji, wiec pie
    > rwszy z waszych zarzutow pada, drugim jest to, ze co Deweloper ma do tego o czy
    > m wypisujecie, przeciez nie ma on wplywu na to jak wyglada okolica i jej utrzym
    > anie, a po trzecie skoro tam mieszkasz i Ci nie pasuje, to nie wylewaj swojego
    > zalu na forum, tylko spakuj siebie i rodzine i znajdz sobie swoje miejsc gdzie
    > indziej.

Po pierwsze nie pisałem tylko o negatywach, ale i o pozytywach, może naucz się czytać ze zrozumieniem, albo lepiej pójdź za własną radą i nie czytaj jak ci się nie chce. Mnie też straszyli, jak chciałem tu zamieszkać, samolotami latającymi nad głową i oczyszczalnią ale jak już pisałem każdy ma swój rozum i podejmuje własne decyzje. Samolotów prawie nie słychać a oczyszczalnię było czuć w ostatnich 10 latach 2 razy. Czyli nie jest tak źle.
    To forum jak się domyślam założył ktoś kto chce znać i te dobre i te złe strony mieszkania w okolicy zanim zadłuży się na lata i będzie narzekał każdego dnia jak to potrafią niektórzy Polacy.
    Deweloper nie ma wpływu na okolicę, ale kupujący ma wybór czy kupować tu mieszkanie czy gdzie indziej, a temat forum to "Enklawa Staszica warto?", ale rozumiem że w zawiłości dyskusji już zapomniałeś o czym to forum.
    Absolutnie nie mam zamiaru nikogo zniechęcać, ale wiem jakim wyzwaniem dla mnie była decyzja o zakupie mieszkania i świadomość o nawet tych negatywnych rzeczach które mnie czekają była dla mnie cenna.
    Zatem wszystkim moim przyszłym sąsiadom zza płotu życzę wszystkiego dobrego. Budynek pnie się w górę z dnia na dzień. Powodzenia.
  • nomado 29.01.15, 10:18
    Mnie zastanawia tak niska cena tych mieszkań. Musi się ona na coś przekładać i nie jest to zapewne tylko lokalizacja. Myślę że w 80% chodzi o użyte materiały. Ta blacha na dachu na wizualizacji ... jakiej będzie jakości? jakie okna? jakie docieplenie? Ogrzewanie gazowe dla każdego lokalu z osobna?
    Radzę po zawiązaniu wspólnoty szybko ustalić dosyć dużą stawkę na fundusz remontowy :) <-- potraktujcie to jako dobrą radę, nie zgryźliwość.
  • 1maro79 29.01.15, 17:08
    Nie chcesz nie czytaj a najlepiej przestań wyrażać niesprawiedliwe opinie. Powinieneś się cieszyć że ktoś kto mieszka w okolicy chciał się podzielić swoimi opiniami (stonka78). Jesteś gość skoro od developera czerpiesz informacje na temat miejsca zamieszkania ;). Powtarzam jedynym plusem jest cena i myślę że dzięki temu miejsce to znajdzie swoich amatorów. Piaseczno już dawno jest sypialnią stolicy i niewiele dzieje się tu w związku z infrastrukturą i komunikacją (patrz budowa nowej podstawówki). To mieszkanie jest dobre na start ale nigdy jako docelowe. Dobrze byłoby sprawdzić w UM czy przypadkiem ulica AK w najbliższych latach nie ma być przerobiona na dwupasmówkę bo takie były plany. A jeśli chodzi o kredyty to jest to sprawa indywidulna i każdy może dostać inną marżę w tym samym banku.
  • paulmar1 03.02.15, 08:34
    Odbiegając trochę od tematu czy warto - mam pytanie do nabywców mieszkań. Jak przebiegały negocjacje z deweloperem i ile % udało się jeszcze obniżyć cenę? Nie ukrywam, że wciąż się waham nad opcją 3 pokojowego mieszkania w piasecznie a 2 pokojowego w Warszawie...
  • nomado 04.02.15, 10:29
    Porównaj sobie opłaty ...
  • qmak11 19.03.15, 18:12
    Jak masz zdolności na zakup mieszkania w Wawie i pracy tam, to moja rada kupuj w Wawie :). Mieszkanie w Piasecznie i praca w Wawie oznacza przede wszystkim codzienne kłopotliwe dojazdy i korki, które z czasem mogą wykończyć. Jakby było mnie stać na zakup fajnego mieszkania w Wawie w tej cenie i metrażu (42m), co kupiłem w Piasecznie, to bym się nie wahał :)
  • qmak11 19.03.15, 18:00
    Jestem mieszkańcem Osiedla Staszica, czyli tego obok budującej się Enklawy - więc moje 3 grosze

w temacie. Nowe osiedle nie uderza bezpośrednio w mój interes, bo moje mieszkanie wychodzi na

drugą stronę (na rzeczkę) choć na pewno też nie pomoże w codziennym życiu :).
    Moim zdaniem developer ma świadomość, że miejsce nie jest specjalnie atrakcyjne i dlatego

relatywnie niska cena. Dobrze wie, że mieszkańcy sąsiedniego Osiedla - których okna wychodzą

teraz na nowe lokale i będą zaciemnione, a wcześniej przez 10 lat mieli w nich słońce przez

większość 2-giej połowy dnia - najchętniej wysadziliby w powietrze nową inwestycję ;). Wspomniane

wcześniej 'haki', na każdym etapie budowy mieszkańcy sąsiednich budynków mogą blokować

inwestycję ze względu na różne uchybienia w papierach, przygotowaniach lub budowie. Rozumiem

doskonale ludzi, którzy wydali ileś tam kasy za lokal z fajnym widokiem, a potem zamiast widoku

mają w oknach cień przez 24h na dobę. Sam kupiłem tu mieszkanie jak za oknem rosło wielkie drzewo, moje ulubione przez 1 rok, a potem komuś na dole sie nie spodobało i zostało wycięte. Tak więc nie zdziwię się postępowaniom sądowym o odszkodowania za utracone wartości lokali. Z drugiej strony ktoś już kupił lokale w nowym budynku, więc trzeba zrozumieć interes drugiej strony i mam nadzieję, że jakoś się wszyscy dogadają, bez skakania sobie do gardeł na spotkaniach obu wspólnot :).
    Ale jestem pewien, że po zasiedleniu wszystkich lokali wzajemne niesnaski między sąsiadami się

pojawią, to tylko kwestia czasu.. Nie tylko z racji odległości obu budynków od siebie - co developer chytrze i - nie ukrywajmy tego - w sposób nieuczciwy ukrywa przed nabywcami pokazując na zdjęciach, jakoby odległość ta była co najmniej 50 metrów (a jest tylko parę - tu link do fotki ze str. developera: www.bud-

rim.com.pl/files/5414/1443/0772/f2.png), ale także z racji znacznie zwiększonego porannego ruchu na

ul.Staszica, którą dołączamy się do ruchu na obwodnicy. Btw bliska obwodnica to nie wada a zaleta - łatwiej wyjechać stąd niż z centrum Piaseczna albo ptasiego osiedla - to moja opinia:). Co do wyjazdu z osiedla to różnie z tym jest, już teraz rano czasem stoi się dłużej, bo

nie ma na skrzyżowaniu świateł, a jak dojdzie kilkadziesiąt rodzin i kilkadziesiąt aut - będzie gorzej. Choć jak ktoś jest ogarnięty w ruchu to sobie poradzi, wyjazd do Wawy to pestka, a jak ktoś chce przejechać na drugą stronę to niech nie czeka uparcie na wolne z obu stron, ale skręci w prawo w stronę Wawy i w pierwszą w lewo, a jak jedzie na Baniochę, to też daje najpierw w prawo na Wawę i zawrotka po paru metrach, bo jest tam szerokie pobocze. Może pomożecie naszej wspólnocie przeforsować w urzedzie sprawę sygnalizacji świetlnej na wyjeździe ze Staszica, w szeroko pojetym wspólnym interesie :). Inna sprawa - jak czytam musicie w Enklawie płacić słono za miejsce parkingowe pod ziemią a także - o zgrozo - na zewnątrz aż 6 tys.zł. Zakładam, że sporo "oszczędnych" oleje te ceny i będzie parkować wzdłuż ul. Staszica, blokując pasy szutrowe po obu stronach, gdzie już i tak w dzień parkują auta pracujących obok osiedla ludzi, a w nocy czasem spore gabarytowo tiry, które upatrzyły sobie nasz rejon na spalnię. Btw jest pomysł aby ustawić i egzekwować w tym miejscu bezwzględny zakaz parkowania dla tirów - nowi mieszkańcy mogą w tym pomóc. Jeśli Enklawa również będzie strzeżona przez ochronę (jak nasze) z budką i strażnikiem - to będzie bezpieczniej.
    Okolica: z tym jest git, blisko na pocztę - 10-15 min lekkiego marszu, blisko przedszkola, sklepiki/piekarnie, knajpki, pizzerie. wszędzie można dojść piechotą, do centrum Piaseczna i kościoła parafialnego jest 25 minut szybkim marszem - sam chodzę w tym tempie :). Rowerem szybko docieramy na ścieżkę rowerową przy osiedlu Majowy Zakątek, skąd wygodna kostka nad jeziorka i lasy. To nieprawda, że wszędzie stąd trzeba jechać autem, owszem do marketu trzeba i do pracy też i na cpna :). Ale można tez rowerem, a na przystanek by autobusem do Wawy, to można piechotą przejść sie wdłuż drogi do ul. Chyliczkowskiej. Urzędy są w centrum Piaseczna więc piechotą.
    Z dzieckiem na spacer to można wzdłuż osiedla się przechadzać albo na placu zabaw o ile takowy powstanie. Co do dostępu do rzeczki to spytajcie developera, bo mi się zdaje, że obecnie linia brzegowa w tym miejscu nalezy do naszej wspólnoty, ale moge sie mylić :).
    Moja rada to upewnić się szczegółowo jak będzie wykonany garaż, posadzki, ściany itp. Na Osiedlu Staszica garaże sypią sie od wilgoci, bo są tu jakies cieki wodne idące pod ziemią i kiepska izolacja, brak zabezpieczeń developera itp powodują zwiększone wydatki na remonty.
    Tyle ode mnie, jak jakieś pytania, to dopiszę. Aha i witam nowych sąsiadów, tych co już się zdecydowali. Inni pewnie tez się zdecydują prędzej czy później, więc nie ma sensu odradzać. Cisza i spokój przez całą dobę nawet mimo latających samolotów i bliskiej obwodnicy - dla mnie to miejsce wymarzone. Obyśmy wspólnie ułożyli się jakoś razem i niesnasek było jak najmniej :).
  • wikulinda8 20.03.15, 09:53
    Dzięki Sąsiedzie za opinię. Mimo wszystko mam nadzieję, że dwa osiedla będą się dogadywały, razem można więcej zdziałać chociażby w kwestii świateł i wspólnego bezpieczeństwa :) Pozdrawiam :)
  • czejen_11 22.03.15, 09:26
    Witam sąsiada,

Miło usłyszeć pozytywne strony mieszkania w Piasecznie a nie tylko negatywne i zniechęcające. W kwestii forsowania różnych decyzji ze strony miasta - ja w to wchodzę. Sam byłem kiedyś z ciekawości w Piasecznie i trafiłem akurat na godzinę około 17. Chciałem przejechać z jednej strony Staszica na drugą przecinając obwodnicę. Po pewnie kilku minutach pojechałem w prawo, rogal i tak było faktycznie najszybciej.

• rara885 08.04.15, 11:36
    Czterokondygnacyjny budynek (chociaż miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza tylko trzy kondygnacje) Bud Rim-u jest usytuowany w taki sposób, że uniemożliwia normalny dostęp światła do lokali budynku na działce sąsiedniej (ul. Staszica 42) - mieszkańcy lokali na parterze od rana muszą palić światło aby zapewnić normalne oświetlenie mieszkań. Sprawdzane jest czy budowa spełnia inne wymogi prawne. W chwili obecnej Wspólnota właścicieli budynków Staszica 42 podjęła wszelkie możliwe kroki prawne aby wstrzymać budowę Bud-Rim-u. Właściciele lokali ul. Staszica 42 nie zgadzają się na drastyczną ingerencję w ich środowisko życia, nieludzką, nie do zaakceptowania.
  • ratmed85 10.04.15, 14:24
    Czy można coś więcej na temat kroków prawnych poczynionych przez wspólnotę?
  • qmak11 10.04.15, 19:27
    Z wiadomych względów więcej info n/t kroków prawnych, podjętych przez Wspólnotę Staszica, się tu raczej nie pojawi...
    Osobom, które już kupiły dziurę w ziemi (a wg strony developera jest takich 41 rodzin na 84 dostępne mieszkania) zwaną "Enklawą Staszica" polecam uformować (o ile jeszcze do tego nie doszło) grupę zorganizowaną, może wspólnotę jeśli przepisy na to pozwalają i wyłonić reprezentanta interesów obecnych mieszkańców. Przynajmniej ja, gdybym już nabył i zapłacił/wziął kredyt na takie lokum i dowiedział się o możliwych krokach prawnych przeciwko mojej własności, nie czekałbym...
    Co do info zapodanego przez rara885, Enklawa ma 2 piętra, z czego najwyższe stanowią dwupoziomowe mieszkania, więc niekoniecznie są to cztery kondygnacje. Specjalistą nie jestem, ale pozycjonowanie budynku nie uniemożliwia, a jedynie utrudnia dostęp światła i to słonecznego, do lokali najniższych po stronie zachodniej. Najniższe lokale po stronie wschodniej Kolonii też nie mają za dużo słońca bo wychodzą bezpośrednio na budynek wytwórni roślinek. Oczywiście skala nie jest ta sama, ale nie przesadzajmy, że tego światła jest tak mało - okna mieszkań na parterze i 1 piętrze w Koloni Staszica wychodzą na obie strony - i na wewnętrzną dróżkę dojazdową Kolonii i na budowaną Enklawę. Ból jest taki, że przez kilkanaście lat ci mieszkańcy mieli fantastycznie doświetlone mieszkanka przez cały prawie dzień, a teraz nagle się to zmieniło i nie można się z tym pogodzić. Wstrzymanie budowy Bud-Rimu raczej nie wchodzi w grę, bardziej chodzi tu o opinie prawników w zakresie odszkodowań dla tych osób, którzy uważają, że nowy budynek zmienił ich życie na gorsze albo obniżył wartość mieszkania. Na wojne z developerem raczej nikt nie pójdzie, głównie przez koszty postępowania sądowego. prawników itp na co wspólnota Kolonii nie da kasy, no chyba że zajmą się tym urzędowo instytucje do tego powołane, jeśli znajdą uchybienia.. Do tego wspólnota Kolonii, co zrozumiałe, jest podzielona na aktywną stronę prawą budynków Kolonii Staszica, których ta sprawa bezpośrednio dotyczy, oraz stronę lewą budynków, których to nie obchodzi, bo nowy budynek to co najwyżej więcej pojazdów na ulicy, a z tym da się żyć.
    Nie jest tak, że to "Właściciele lokali ul. Staszica 42 nie zgadzają się na drastyczną ingerencję w ich środowisko życia, nieludzką, nie do zaakceptowania", bo po pierwsze nie ma w tym nic nieludzkiego, a po drugie ta sytuacji godzi w interes tylko wąskiej grupy mieszkańców prawej strony. Nie istnieje coś takiego jak solidarność wszystkich mieszkańców, gdy w grę wchodzą pieniądze całej wspólnoty, a z kasy wszystkich mieszkańców kasa ma iść na cele tej wąskiej grupy zgody nie będzie.
    W sumie nieźle się narobiło na Staszica, i w sumie szkoda, że przez nierozsądne postępowanie chciwego developera ucierpią mieszkańcy jednej i drugiej strony konfliktu. Jaki już jest i zanosi się, że jeszcze długo będzie...
  • ston.ka78 28.04.15, 10:26
    na początku zastrzegam że nie jestem matematykiem, ale chyba nie potrzeba tu wyższej matematyki aby to policzyć: cytat ze strony dewelopera:
    .....Przytulną i kameralną zabudowę osiedla stanowić będzie zespół 21 budynków mieszkalnych zawierających po cztery mieszkania, w sumie 84 mieszkania. Proponujemy Państwu cztery typy mieszkań. Na parterze znajdować się będą mieszkania 67 m? z ogródkami 50 m?. Na I piętrze znajdować się będą mieszkania o powierzchni 74 m?. Natomiast na II piętrze zaprojektowano dwa typy mieszkań dwu poziomowych o powierzchni 74 m? - jedno z trzema sypialniami drugie z dwoma sypialniami. ............
    jedno mieszkanie na parterze, drugie na I pietrze, trzecie dwupoziomowe na 2 pietrze, razy 21 budynków - to ile jest w sumie mieszkań?84 czy 63? pytanie jak na maturę co najmniej.
  • damian.wy 28.04.15, 11:27
    Czytanie ze zrozumieniem :) na II pietrze sa dwa rodzaje mieszkan dwupoziomowych (czyt. kazdy segment ma jedno mieszkanie na parterze, jedno na I pietrze i po dwa mieszkania na II pietrze )
  • nomado 28.04.15, 14:58
    nudzi wam sie czy co :) ?
  • rara885 01.05.15, 20:34
    Kroki prawne jakie podjęła Wspólnota Staszica 42 to wystąpienie o wygaszenie pozwolenia na budowę oraz o unieważnienie decyzji o pozwoleniu na budowę.
    Co do przekroczenia norm prawnych w realizacji budowy, to analiza zacienienia budynku prawego Staszica 42 oraz ekspertyza architektoniczna przeprowadzone przez architektów potwierdzają przekroczenia norm dla minimum nasłonecznienia i odstępstwa w realizacji niezgodne z planem zagospodarowania i dokumentacją budowy. M in. dokumentacja budowy Staszica 40 stwierdza, że jest on po stronie wschodniej budynku Staszica 42 co jest podstwowym błędem, bo jest on usytuowany od zachodniej, rzutuje to zasadniczo na sposób realizacji budowy niezgodnie ze stanem faktycznym. Nie zgadza się też ilość lokali w stosunku do projektu.
    Jeśli ktoś uważa, że postawienie ściany budynku, że nie widać nieba, tuż za oknem mieszkańców sąsiedniego budynku nie jest próbą tworzenia architektury typu więziennego i zmianą ich życia nie do zaakceptowania, to gratulujemy wyborów co do miejsca zamieszkania. Nie znam osoby, która nie jest zbulwersowana tym, że w ogóle ktoś dopuścił do tej budowy w takim kształcie.
    Mieszkańcy budynku lewego w pełni rozumieją sytuację mieszkańców budynku prawego STaszica 42, dlatego właśnie Wspólnota, a nie poszczególni mieszkańcy bezpośrednio dotknięci tą sytuacją nie do zaakceptowania, podjęła kroki mające na celu zbadanie legalności tego przedsięwzięcia.
  • czejen_11 02.05.15, 10:40
    Przepraszam Was ale nie wytrzymałem.

rara885 - ale pier***sz. Po tym co pisałaś wcześnie o braku słońca osobiście pojechałem w południe żeby to zobaczyć.

1. Słońce jest i dobrze o tym wiesz.
    2. Wytnij sobie te krzaki pod balkonem bo z roku na rok one coraz bardziej zasłaniają Ci światło dzienne.
    3. Korzystaj więcej z dobrodziejstw sexu i wieczory spędzaj popijając wino. Myślę, że to bardziej będzie Ci służyło bo obecne życie w stresie, nad którym sama możesz zapanować dużo może zmienić.
    4. Złóż już te wszystkie skargi i zawiadomienia (napisałem w liczbie pojedynczej bo uważam, ze tylko Ty będziesz stroną w sporze) bo nie mogę się doczekać. Jak będziesz długo zwlekała to ludzie się wprowadzą i zostaniesz jedyną "czarną owcą" i to jeszcze szczekającą, której wszystko się nie podoba.
    5. Napisz w którym mieszkaniu jesteś. Mam nadzieję, że będę mieszkał z drugiej strony. Albo nie pisz bo ceny mieszkań u nas spadną.
    6. Widzę niekonsekwencję w postach. Ty rara885 piszesz "Mieszkańcy budynku lewego w pełni rozumieją sytuację mieszkańców budynku prawego STaszica 42, dlatego właśnie Wspólnota, a nie poszczególni mieszkańcy bezpośrednio dotknięci tą sytuacją nie do zaakceptowania, podjęła kroki mające na celu zbadanie legalności tego przedsięwzięcia"
    a wcześniej qmak11 (moim zdaniem najrozsądniejsza osoba z Waszej inwestycji) pisze
    "Nie istnieje coś takiego jak solidarność wszystkich mieszkańców, gdy w grę wchodzą pieniądze całej wspólnoty, a z kasy wszystkich mieszkańców kasa ma iść na cele tej wąskiej grupy zgody nie będzie".

Jeżeli teraz słyszysz głoś spłukiwanej wody to chyba po zawodach.

Pozdrawiam /Bartosz

3. Rozumiem, że masz mieszkanie na parterze. Jest to moim zdaniem wysoki parter i słońca masz moim zdaniem pod dostatkiem. Jest teraz 10:07 i w moim obecnym mieszkaniu wschodnim słońca za godzinę nie będzie. Żyję z sąsiadami dobrze. I nikt na nic nie narzeka. I teraz podpowiedz do kogo się zwrócić. Do ratusza bo wydali pozwolenie na budowę 40 lat temu taką a nie inną? Do osób odpowiedzialnych za zieleń na osiedlu bo drzewa stoją 5 metrów od okna i zasłaniają mi słońce.
  • rara885 03.05.15, 11:20
    Uprzedzam, mowa nienawiści w chwili obecnej jest niezgodna z prawem. Jeśli jeszcze raz poczuję się zagrożony takimi wpisami, to podejmę kroki prawne.
  • qmak11 04.05.15, 12:11
    "Mowa nienawiści"? LOL i cytat z Wikipedii:
    ""Rada Europy definiuje ten termin jako „wszystkie formy ekspresji, które rozpowszechniają, podżegają, wspierają lub usprawiedliwiają nienawiść rasową, religijną, ksenofobię, antysemityzm lub inne formy nienawiści wynikające z nietolerancji, łącznie z nietolerancją wyrażoną za pomocą agresywnego nacjonalizmu i etnocentryzmu, dyskryminacją i wrogością wobec przedstawicieli mniejszości, imigrantów i osób obcego pochodzenia”.""

Co do rzekomej jedności prawej i lewej strony Wspólnoty, to jeśli obecnie wystarczy, że za uchwałami takimi jak w sprawie Enklawy czy innymi zagłosuje większość (czyli połowa+) mieszkańców, to nie oznacza, że wszyscy mieszkańcy dany pomysł popierają i go akceptują, a ponadto przy takim większościowym głosowaniu część mieszkańców w ogóle może nie być świadoma, że głosowanie się odbyło ;). Proszę się więc nie podpisywać w tak ważnej sprawie, jak budowanie wzajemnych długoletnich i oby pozytywnych relacji między dwiema dużymi sąsiedzkimi wspólnotami, nie swoimi głosami lub wręcz głosami przeciwników tematu!
  • qmak11 04.05.15, 12:33
    Kilkanaście lat mieszkałem w bloku na tzw. starym Ursynowie, i był to blok 4-piętrowy, a wokół stały (stoją do dziś) bloki 8-9 piętrowe. Mój cały był zasłonięty innymi. Słońce w mieszkaniu pojawiało się tylko od święta, czasem rano albo wieczorem zależnie od pory roku. Nikt nie wspominał o ekspertyzach ani potrzebie rozebrania tych wysokich bloków wokoło aby mojemu zrobić nieco więcej światła, człowiek z czasem się przyzwyczaił i nie narzekał, że wysoki blok obok to ma słońce przez cały dzień :).
    Jestem bardzo ciekaw co te wszystkie osoby, które nadal forsują pomysł całkowitej delegalizacji i wstrzymania budowy Enklawy (a tym samym ponownego wybudowania tam pola) w sytuacji, gdy połowa mieszkań jest tam sprzedana. Czy ktoś myśli czasem o tych wszystkich ludziach, którzy kupili tam mieszkania i pewnie już za nie zapłacili ciężko zarobionymi pieniędzmi? Co będzie z nimi, gdy budowa się sypnie i developer wycofa się z inwestycji albo będzie zmuszony przez instytucje? Rozumiem ból spowodowany pogorszeniem się warunków mieszkaniowych, ale zaraz wstrzymywać całkowicie? Znacznie lepiej wygląda sprawa odszkodowań za to pogorszenie, poparte odpowiednimi analizami i ekspertyzami, co uderzy najwyżej w developera. Jak dla mnie występowanie o delegalizację budowy przy już sprzedanych mieszkaniach oznacza długoletnią i kompletnie niepotrzebną niezgodę pomiędzy wspólnotami i mieszkańcami. Nie tędy droga...
  • witek3321 10.05.15, 14:37
    Witam,

tak się podłącze bo powiem szczerze też się rozglądałem za tą inwestycja. Czy już jest jakaś założona na wstrzymanie budowy?? czy to jest w trakcie?? a i jeżeli mogę o info od osób które już były na wstępnych rozmowach jaki jest poziom jeszcze negocjacji (m2, garaż, komórka lokatorska)
    Info proszę kierować na @
    witek_mila@interia.pl
  • qmak11 20.11.15, 20:12
    Lepiej sobie ustawić tutaj powiadomienie o odpowiedziach na maila, niż czekać do końca świata, aż ktoś odpisze na podany e-mail - mi się nie chce ;).
  • sperrro1 16.07.15, 10:18
    Witam wszystkich !

Kilka dni temu podpisałem umowę developerską o zakup mieszkania na inwestycji Enklawa Staszica w Piasecznie.

Zaskarżenie pozwolenia na budowę przez sąsiednią Wspólnotę zostało odrzucone . Pozwolenie na budowę jest prawomocne a budowa zostanie dokończona.

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów ze Wspólnoty Staszica 42
  • czejen_11 18.07.15, 22:00
    I gitarra.

Dzięki za info. Do zobaczenia :)
  • ston.ka78 04.09.15, 11:09
    Gratuluję, szczególnie że to już drugie mieszkanie jakie kupujesz od tego dewelopera, ;) czy się mylę??? forum.gazeta.pl/forum/w,106,118551023,158207118,Re_Bud_Rim_olewacze.html
    oczywiście masz do tego prawo.
  • sperrro1 21.10.15, 14:15
    Nie mylisz się :)
  • qmak11 16.09.15, 19:57
    Zakładam, że nie zraziło Cię, że już na starcie developer Enklawy bezczelnie kłamie mieszkańcom? Te zdjęcia przedstawiające plac zabaw dla dzieci dokładnie w miejscu, w którym dzisiaj jest teren zielony (boisko) sąsiedniej Kolonii. Ciekawe jak developer to zjawisko tłumaczy.
  • sperrro1 21.10.15, 14:20
    Domyślam się, że chodzi o wizualizację.

Kupuję nie pierwsze mieszkanie i wiem, że wizualizacja nie odzwierciedla w 100 % inwestycji.

Poszedłem do biura dewelopera obejrzałem zagospodarowanie terenu i tyle,plac zabaw będzie na końcu działki.

Po zapoznaniu się z dokumentacją zdecydowałem o zakupie, wszystko.

Pozdrawiam
  • teggendorf 20.10.15, 16:57
    Witam,
    Rozważam zakup mieszkania dwu poziomowego w Enklawie Staszica. Czy mógłby mi ktoś napisać jakie są plus minus miesięczne koszty związane z czynszem i gazem. W domu potrzebuję dla moich trzech dziewczyn i mnie około 21-22 st C i dość sporo ciepłej wody :) no i jak ogólnie się tam mieszka? Często zawiewa od oczyszczalni, jak duży jest hałas od trasy itp?
  • jakotaka16 21.10.15, 09:36
    Kolego, wynajmuję mieszkania w Koloni właśnie od tej strony ciemnej na parterze. Czynszu w stanie jestem napisać bo to co my płacimy za wynajem to czynszu jest kilkukrotnością :P ale za gaz w sezonie grzewczym to spokojnie z 300zł pójdzie. Aby przyoszczędzić w taką pogodę jak teraz, u mnie ogrzewa się na noc (małe dziecko) bo w dzień to wiadomo, człowiek się rusza.
  • jakotaka16 21.10.15, 09:39
    Jeśli chodzi o hałas to wszystko zależy od sąsiadów. Ale oprócz samolotów (jeśli ktoś nieprzyzwyczajony) hałasu nie ma. Tarasy mamy spore i w sumie oprócz tej ciemności na parterze w pochmurne dni to jest okej :)
  • teggendorf 21.10.15, 17:11
    Dzięki za odpowiedź. Jutro jedziemy oglądać. Z powodu liczebność rodzinki najbardziej interesuje mnie mieszkanie dwupoziomowe (3 sypialnie plus pokój dzienny) ale w trzech pokojach też da rade. Słyszałem jednak, że w takim mieszkaniu ciepło idzie do góry i na dole jest zimno a na piętrze gorąco (ciepło z dołu plus słoneczko od góry). Teraz tego nie sprawdzę. Może ktoś mógłby napisać jak to jest z tym ciepłem?
    Może chciał bym za wiele ale jak wygląda sprawa z telefon stacjonarnym, czy kablówką? Chodzi mi tylko o Internet.
    Mieszkam teraz za piasecznem przy skrzyżowaniu linii kolejowych. Przy towarowym w nocy o północy przejeżdżającym 100 m od domu to taki samolot to jak brzęczenie komara ??.
  • qmak11 20.11.15, 20:24
    Się przygotuj, że jak sobie założysz internet bez telefonu, to Cię zaraz będą namawiać na ten telefon ;). Internet... jest Netia oraz Vectra i jakieś Robbo Computer, ich ulotki są czasem na tablicach.
    Osobiście w Kolonii mam Netię po kablu i światłowodzie i (odpukać) działa bez zarzutu. Wyciąga do 15Mbit/s i w opinii Netii nie ma na razie większych możliwości. Prędkość ściągania danych do 2MB/sek, średnio 1,5MB po kablu. Gry sieciowe ping ~20 ;). Zdaje się, że w Kolonii mieszka pracownik Netii, dzięki któremu zrobiono to okablowanie, jak się sprowadziliśmy to trzeba się było tylko podpiąć do skrzynki na klatce:).
    Polecam zrobić rozeznanie jakie okablowanie będzie na Enklawie, jeśli będzie jakieś od Bud-Rim, a jak nie to zebrać chętnych mieszkańców i okablować się jednym providerem może jeszcze teraz jak trwa budowa, polecam Netię.
  • jakotaka16 21.10.15, 23:30
    Do samolotów się przyzwyczaisz raz dwa. Co do uciekającego ciepła to i owszem, w rodzinnym domu tak mam. U góry jest ponad 24 stopnie, a na dole w salonie marne 21. Choć podejrzewam, że zależy też od wielkości pokoi i ocieplenia.
    Hmm. Internet braliśmy z Vectry dobra prędkośc w dobrej cenie razem z tv choć mamy nc+, a stacjonarnego nie posiadamy.
  • teggendorf 22.10.15, 10:25
    Jestem świeżo po oglądaniu. Jeśli dało by się przerobić kuchnie na sypialnie jakoś sensownie, a w salonie zrobić aneks, to jakoś bardziej spodobało nam się to na pierwszym piętrze. Tak czy inaczej czeka nas burza mózgów. Ocieplenie dachu dali 40cm więc nieźle, ale jak było na pięterku w te upały to trudno powiedzieć. Tak czy inaczej jak się zdecydujemy to nie omieszkam przywitać się tu z nowymi sąsiadami.
  • nomado 22.10.15, 14:31
    teggendorf napisał(a):

> Jestem świeżo po oglądaniu. Jeśli dało by się przerobić kuchnie na sypialnie ja
    > koś sensownie, a w salonie zrobić aneks, to jakoś bardziej spodobało nam się to
    > na pierwszym piętrze. Tak czy inaczej czeka nas burza mózgów. Ocieplenie dachu
    > dali 40cm więc nieźle, ale jak było na pięterku w te upały to trudno powiedzie
    > ć. Tak czy inaczej jak się zdecydujemy to nie omieszkam przywitać się tu z nowy
    > mi sąsiadami.

U mnie na osiedlu są tacy co to przerobili praktycznie całe 70 metrowe mieszkanie. Jak skończyli, powiedzieli mi że nigdy by się na to ponownie nie zdecydowali. Zamiana pomieszczeń, rur doprowadzających i odpływowych, zmiana elektryki - totalna przeróbka itd. itp. Za ta kasę co wtopili mogliby postawić fajny domek z planem według ich uznania.
  • qmak11 20.11.15, 19:10
    teggendorf napisał(a):
    > Ocieplenie dachu dali 40cm więc nieźle, ale jak było na pięterku w te upały to trudno
    > powiedzieć. Tak czy inaczej jak się zdecydujemy to nie omieszkam przywitać się tu z nowy
    > mi sąsiadami.
    W sąsiedniej Kolonii na pięterku w upały było niesamowicie. Gorąco rzecz jasna, od tej fajnie wyglądającej z daleka blachy dach się niemiłosiernie nagrzewa i wolno ochładza, ale to normalka. Przeżyłem 2 lata we własnym sosie, a potem założyłem klimatyzację typu split za ok. 3 tys. zł., jedn. zewn. zajęła pół balkonu ale teraz w upały mam 23-24 st. w mieszkaniu :). W sezonie zimowym temp. stała ok 22 st., dzięki kociołkowi konsensacyjnemu Viessman vitodens 100, elektroniczny regulator temperatury na ścianie, grzanie w wybranych godzinach daje spore oszczędności. W mieszkaniach są duże (wysokie) okna, więc jak mróz za oknem to dość szybko się ochładza, szczególnie że futryny okienne nie są do końca szczelne, i jest to wina developera. Ale kocioł dość szybko mieszkanie dogrzewa i trzyma temp. Koszty nie są wysokie.
    Osiedle i otoczenie jest mega ciche. Okolica jest zalesiona, płynie rzeka, teren jest spadkowy i nie ma wysokich zabudowań, więc dźwięk się jakoś dobrze rozchodzi i nie ma od czego odbijać, jak np. od bloków na głośnym Ursynowie. Mimo że do obwodnicy jest bardzo blisko, a ruch na niej jest czasem mega duży, jest bardzo spokojnie i tak jakoś sielankowo jak na wsi. Szczególnie jak się ma okna na stronę rzeczki. Przez zamknięte okna widać podchodzące samoloty ale ich prawie nie słychać, dopiero jak się okno otworzy. Okna są jak widać dobre:).
    Jak będziecie wybierali firmę administrującą osiedlem, możecie sprawdzić usługi tej samej, która zarządza Kolonią - Quality House Tomasz Lipiec. Jak na razie sprawują się dobrze.
  • jakotaka16 22.10.15, 13:53
    Gdzieś ostatnio wyczytałam, że lepiej jest dołożyć z kilka stówek do m2 gdyż cena mieszkania rozłoży się w ratach, a ta podniesie się o jakieś 100zł/msc i mieć coś co nam się podoba i jest w dobrej lokalizacji, niż wkopać się w kredyt z mieszkaniem, które średnio nam się podoba, a koniecznie chcemy mieć coś swojego. Przemyśl czy warto to mieszkanie przerabiać czy nie lepiej znaleźć coś odpowiedniego co pasuje od początku :) oczywiście to nie jest zniechęcanie bo ja i tak tutaj tylko wynajmuję ;)
  • zosia_1 22.10.15, 14:09
    policzmy: kilka stówek do m2. np mieszkanie 55 metrów razy (ile to jest kilka stówek) 300-400 = 16500-22000 zł. oczywiście , że jeśli rozłożymy to na 30 lat to koszt żaden, pytanie czy w momencie zakupu mamy wolne kilkanaście tysięcy? czyli założenie fajne, tyle że liczą się jeszcze realia
  • teggendorf 22.10.15, 19:27
    Jak na to kosztować za wiele stówek to mogę spać w salonie. Dzieci wiecznie mieszkać z nami nie będą więc prędzej czy później sypialnia się zwolni. Pozatym ciężko znaleźć coś czteropokojowego łapiącego się na MDM. Przeróbki polegały by na przesunięcie przyłączy na tej samej ścianie o jakieś 6 metrów i dostawienie ścianki z drzwiami. Poza ilością sypialni to na pierwszym piętrze pasuje mi pod wieloma względami i już na 99% będzie przeprowadzka. Zastanawiam się jeszcze czy wybrać większy balkon z widokiem na balkon sąsiada, czy mniejszy z widokiem na zielone.
  • jakotaka16 23.10.15, 23:17
    Zosia1, jeśli kupujesz mieszkanie na styk, to za co chcesz je wyposazyc chociażby? I mowa tutaj o kredycie bo myślę, że najpierw rozgladasz sie za mieszkaniem, a dopiero później starasz o kredyt. Więc nie przesadzajmy, że realia są takie straszne.
  • marlena.m.b 26.10.15, 14:11
    Mam na sprzedanie mieszanie na osiedlu obok. 85,75 m2. 3 pokoje na parterze , kuchania , łazienka i wc - tarasy 2x15 m - od razu do zamieszaknia. Zachęcam tel 605-160-201.
  • pkowalski.84 29.12.15, 14:30
    Witam. Chętnie pomogę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Mam wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie z zakresu budownictwa (Kierownik Budowy, Inspektor nadzoru). Przeprowadzę kontrole stanu faktycznego z opisem zawartym w dokumentacji projektowej oraz z Polskimi Normami budowlanymi. Sprawdzę czy wykończenie lokalu oraz całego obiektu zapewnia bezpieczne warunki mieszkaniowe oraz nie będzie generowało kosztów związanych z ewentualną naprawą usterek. Sprawdzam: wymiary pomieszczeń, krzywiznę ścian i jakość tynków, drzwi, okna, parapety, posadzki, balkony, tarasy, grzejniki, rozmieszczenie instalacji elektrycznej, instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

Zainteresowane osoby zapraszam pod numer telefonu: Piotr 889 228 440
  • qmak11 30.12.15, 11:47
    Enklawa wygląda na prawie ukończoną, wjazd do garażu zrobiony, kostka położona, świecą się lampki na klatkach, ale wciąż jest siatka grodząca. Kiedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy? Już nie mogę się doczekać sąsiadów :). Zapraszam na wspólne przejażdżki rowerem po okolicy :).
  • i.nkaa 30.12.15, 12:08
    My też już się nie możemy doczekać sąsiadów :) potwierdzam, wszystko idzie zgodnie z planem , pewnie wszyscy będą się wprowadzać wiosną po odbiorach, gdy dostaną klucze :)
  • damian.wy 30.12.15, 12:28
    Fajnie by było, ale jeszcze trzeba mieszkania wykończyć :) Nikt nie wie czy będzie możliwość wejścia z wykończeniem przed odbiorem?
  • wikulinda8 07.01.16, 19:51
    Tak, prace wykończeniowe idą pełną parą byłam na oględzinach w ostatni weekend, więc jest szansa, że mieszkania będą wydawane nieco wcześniej niż zakładali, ale pożyjemy zobaczymy :) Nie znam jeszcze dobrze okolicy a szczególnie tras rowerowych, więc super pomysł masz Sąsiedzie :) Przy okazji pozdrawiam wszystkich przyszłych Sąsiadów i tych z istniejącego już osiedla niesbieskodachowego i z Enklawy :-)
  • i.nkaa 08.01.16, 08:27
    Ja tez dołączam się do pozdrowień :) też z mężem nie możemy doczekać się, aż poznamy nowych sąsiadów- a pomysł z wycieczkami rowerowymi faktycznie super!
  • anka-1988 15.01.16, 16:14
    Stworzyliśmy forum poświęcone mieszkańcom osiedla Enklawa w Piasecznie i przyszłym nabywcom. Jeśli macie chęć to możecie zajrzeć. Musimy je trochę rozruszać, warto by sąsiedzi mieli ze sobą kontakt :) enklawa-staszica.pl
  • wikulinda8 29.01.16, 19:55
    Cześć, od 2 tygodni próbuję się zarejestrować na podanym przez Ciebie forum www.enklawa-staszica.pl ale nie udaje się, prośba o info. Dzięki
  • qmak11 25.02.16, 11:51
    Jeśli coś było nie tak, to już chyba naprawione, bo mi udało się zarejestrować w 2 minuty bez problemów.
  • aneta0090 03.01.16, 22:00
    Witam, jestem zainteresowana kupnem mieszkania w Enklawie Staszica i mam pytanie do mieszkancow. Jaka jest wysokość czynszu z opłatami/zaliczkami? Jaka jest akustyka mieszkań? Czy poddasze jest dobrze ocieplone?
  • i.nkaa 08.01.16, 08:25
    Enklawa jest jeszcze nie zamiaszkana, więc nikt Ci nic nie powie bo odbiory dopiero są pod koniec marca :) Zamieszkane jest Osiedle Staszica- to to osiedle obok:)
  • marlena.m.b 08.01.16, 15:35
    Posiadam mieszkanie do sprzedania na osiedlu Staszica 85,75 m2. Na parterze, duży salon , kuchnia , 2 sypialnie , łazienka i wc. Przestronne 2 tarasy , w tym jeden zabudowany szkłem. W cenie mieszkania duże miejsce garażowe. Zachęcam. tel 605-160-201.
  • marlena.m.b 08.01.16, 15:37
    Posiadam mieszkanie do sprzedania na osiedlu Staszica 85,75 m2. Na parterze, duży salon , kuchnia , 2 sypialnie , łazienka i wc. Przestronne 2 tarasy , w tym jeden zabudowany szkłem. W cenie mieszkania duże miejsce garażowe. Zachęcam. tel 605-160-201.
  • qmak11 25.02.16, 12:23
    Odnośnie poddaszy, akustyki już o tym chyba tutaj pisaliśmy odnośnie sąsiedniej Kolonii, przeczytaj wcześniejsze posty dyskusji. Odnośnie tych spraw w Enklawie zapytaj developera, na tym etapie chyba on wie to najlepiej. Przykładowy czynsz w sąsiedniej Kolonii za mieszkanie "dwuosobowe" 43 m2: 365 zł.
  • specrepo 07.08.16, 21:39
    Osiedle zlokalizowane przy obwodnicy Piaseczna na bardzo wąskiej działce. Wjazd do garaży podziemnych bardzo stromy w kształcie litery S (niebezpieczny). Osiedle nie jest ogrodzone od strony południowej - od rzeki. Brak w pobliżu jakiegokolwiek przystanku autobusowego - najbliższy jest oddalony o około 1500 m. Dwie trzecie mieszkań z ograniczonym dostępem światła dziennego - budynki wybudowano bardzo blisko sąsiedniego osiedla. Plac zabaw symboliczny - kilka metrów kwadratowych tuż przy parkujących samochodach.
  • nomado 08.08.16, 08:33
    A czego było się spodziewać po tak niskiej cenie?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka