Dodaj do ulubionych

Informacja dla osób ubezpieczonych w Medicover

21.04.16, 14:49
Podsumowując poniższą wiadomość nie będziemy mogli korzystać z CMP i Trimedu.
Nie wiem jaki obecnie jest poziom Medvitu (lokalizacja- zółty barak obok hotelu De Silva), ale kiedyś to była porażka. Natomiast CMP i Trimed czasem oferowało specjalistów, których brakowało w Medicover na Puławskiej.

---------------------------------------------------------------
Zapraszamy do Medvit Medi Partner w Piasecznie
Z przyjemnością informujemy, że od 16 maja br. zapraszamy do korzystania z naszych usług w placówce Medvit Medi Partner w Piasecznie. Placówka zlokalizowana jest przy ul. Puławskiej 42B.

Medvit Medi Partner to placówka należąca do dynamicznie rozwijającej się sieci medycznej, wchodzącej w skład Grupy Medicover. Placówki sieci działają w oparciu o standardy wyznaczone przez Medicover, dzięki czemu pacjenci mają dostęp do kompleksowej i profesjonalnej opieki zdrowotnej najwyższej jakości. Zintegrowane systemy komputerowe placówek gwarantują pacjentom ciągłość opieki i dokumentacji medycznej.

Medvit Medi Partner w Piasecznie zapewnia kompleksową opiekę medyczną dla dzieci i dorosłych w zakresie medycyny pracy, medycyny rodzinnej oraz opiekę lekarzy specjalistów, badania laboratoryjne, USG i szczepienia.

Wizyty w placówce Medvit Medi Partner można umawiać:

• telefonicznie, dzwoniąc pod numer Centrum Kontaktu z Klientem, tel. 500 900 500
• poprzez Medicover OnLine

Jednocześnie informujemy, że w związku z udostępnieniem Państwu własnego centrum medycznego, poniższe placówki współpracujące z Medicover w Piasecznie:

• Centrum Medyczne Puławska
• „Trimed” Przychodnia lekarska

dostępne będą dla naszych pacjentów do 30 czerwca 2016 roku.


Pozdrawiamy,
Zespół Medicover


Edytor zaawansowany
 • loqia 23.04.16, 17:06
  Jako pacjent byłego Medvitu a obecnego Medicover odnoszę wrażenie że pracownicy placówki (lekarze, rejestratorki i personel pomocniczy) przyjęli sobie za punkt honoru dać do zrozumienia pacjentom że odtąd będą same problemy (z systemem, z przyjęciami pacjentów, ze zwykłym ludzkim podejściem). Poważnie zastanawiam się nad zmianą przychodni...
 • annajulia7 24.04.16, 17:05
  Ja do tej pory korzystałam z usług CMP i oceniam je lepiej niż w placówkach Medicover w Wawie, szczególnie jeżeli chodzi o dostępne terminy. Są one znacznie krótsze niż w placówkach sieci podstawowej Medicover.

  Mam zamiar przyjrzeć się bliżej Medvitowi, ale z tego co widzę to :
  - godziny pracy w Medvicie są krótsze, nie ma możliwości umówienia się na badania lab w sobotę,
  - nie widzę nigdzie listy lekarzy z dostępnymi godzinami pracy,
  - mam wątpliwości czy ilość dostepnych lekarzy w Medvit, będzie taka jak w CMP + Trimed, więc dostępność lekarzy się pogorszy,
  - opinie na temat Medvitu w necie są nieliczne, ale nie są pozytywne.
  Jeżeli uznam że zmiana jest sporo na gorsze, to pozwolę sobie napisać maila do Medicoveru i mam nadzieję, że więcej osób się przyłączy.

  Anna Julia
 • part_two 25.04.16, 10:28
  Ja napisałam już w piątek. Niestety nie mam czasu, żeby napisać i zebrać podpisy pod oficjalną petycją, która pewnie byłaby skuteczniejsza, ale lepszy rydz niż nic :)
 • annajulia7 25.04.16, 12:10
  Witam,

  ja poświęciłam dzisiaj trochę czasu na porównanie tego co jest w obecnych przychodniach i tego co widzę w Medivicie. Napisałam list do Medicoveru, poruszyłam tam następujące tematy:

  1 Istotnie mniejszy zakres świadczonych usług !!!

  W dwóch przychodniach TriM + CMP ilość dostępnych lekarzy jest wielokrotnie !!!! większa niż w tej chwili w Medivicie. Jest też więcej specjalizacji. I tak np :

  Alergolodzy : CMP : 4, TriM : 1, Medivit : 0
  Pediatra : CMP : 16, TriM : 1, Medivit : 2
  Laryngolgo : CMP : 4, TriM : 1, Medivit : 1

  Różnica jest szokująca. Nie można tych liczb przeanalizować całościowo, bo jeżeli chodzi o Medvit na żadnym portalu nie ma listy przyjmujących lekarzy. W przychodni nie ma tablicy, gdzie byłoby to napisane. Infolinia nie ma takiej listy, którą można przesłać komuś. Kierownik przychodni odmówiła wysłania takiej listy, powiedziała, że niedługo będzie taka lista na portalu.

  Medvit rekrutuje teraz dodatkowych lekarzy, ale sądząc po wielkości przychodni, ilości dostępnych pokoi, ilość lekarzy będzie znacznie mniejsza, niż tylko w samym CMP.

  Jak widać, na ten moment nie ma tam żadnego alergologa, więc ilość specjalizacji też jest mniejsza.

  2 Jakość obsługi

  Wg rozmów ze znajomymi i opinii z portalu jakość obsługi jest oceniana nisko. Klienci podnoszą, iż wizyty są przepisywane na inne terminy bez ich wiedzy.

  Ja miałam możliwość rozmowy z panią kierownik, kiedy chciałam się dowiedzieć o pełną listę lekarzy i specjalistów dostępnych w przychodni.

  2 Warunki lokalowe

  Warunki lokalowe są poniżej standardu, który znam z przychodni Medicover, a także CMP. I tak :

  2.1 Parking

  Bardzo mały, niewystarczający parking, ludzie parkują na chodniku i trawniku.

  2.2 Wąskie korytarze + mało miejsca aby usiąść

  3 Brak oddzielenia przychodni dla dzieci zdrowych i chorych

  4 Godziny pracy

  Są one krótsze niż takie jak w tej chwili CMP + Trimed.
  Przychodnia jest czynna do 19, w piątek do 18, w sobotę nieczynna.

  W obecnych przychodniach :

  - w sobotę można zrobić badania ambulatoryjne,
  - w sobotę jest dostępny pediatra i internista, są też niektórzy inni lekarze.

  Dla ludzi pracujących jest to ogromna różnica.

  Podsumowując :

  - uważam że proponowana zmiana to bardzo duży spadek zakresu i jakości usług Medicover, do jakich mam dostęp w tej chwili na terenie Piaseczna;
  - nawet po zatrudnieniu nowych lekarzy, Medivit w najbliższym czasie, nie zapewni mi takich usług, jak mam w CMP ( nie ma na to miejsca);
  - jeszcze raz podkreślę, że nie jest dla mnie żadną rekompensatą możliwość skorzystania z lekarzy, którzy przyjmują w Wawie i innych miejscowościach, z powodów logistycznych,
  - jest to opinia nie tylko moja, ale moich znajomych z okolic Piaseczna; Takie głosy widzę też na lokalnych forach dyskusyjnych.
 • annajulia7 25.04.16, 12:14
  Drodzy sąsiedzi, jeżeli też uważacie jak ja, że zmiana przychodni spowoduje spadek jakości otrzymanych lokalnie usług to piszcie proszę do Medicoveru na mail :

  dok@medicover.pl

  Możecie użyć pktów z dyskusji powyżej.

  Pozdrawiam,

  Anna Julia
 • annajulia7 27.04.16, 15:58
  Witam,

  udało mi się dotrzeć do informacji o lekarzach dostępnych w Medivicie i porównać do tego co w tej chwili jest dostępne w CMP + Trimed. I tak :

  W CMP + Trimed jest do dyspozycji 30 specjalizacji.
  W Medvicie : 10.

  W Medvicie jest teraz 20 lekarzy, w Trimed + CMP ponad 150, czyli np:

  - w Medvicie masz 4 ginekologów, w Trimed + CMP 17 itp.

  Prośba o włącznie się do akcji mailowej do Medicoveru, dla kogo jest to instone.

  Anna Julia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.