Dodaj do ulubionych

Skupałt... czyli krajobrazy Piaseczna

30.09.16, 22:12
Chyba wątek taki jeden reklamowy co do skupu złomu się tu przewinął, ale chyba usunięty, i dobrze.
Ostatnie tygodnie to jakaś inwazja Skupałt jak nazywamy to z dziećmi jadąc samochodem. Na każdym skrzyżowaniu, od Puławska/Energetyczna po Armii Krajowej/Chyliczkowska (a pewnie i dalej) mamy zalew starych trupów, szrotów, z wielkimi płachtami skup aut. Jest to równie żenujące i psujące krajobraz naszego pięknego Miasta jak słynny Murek, komin, titanic i masa innych ciekawych zabudowań. Wraki stoją oczywiście niby legalnie. Jest jakaś szansa na walkę z tym? Czy szkoda nerwów? A może faktycznie zapłacą za mój samochód więcej niż oczekuję :)
Edytor zaawansowany
  • anettekwiat 06.10.16, 15:00
    Skupałt ... niezłe , chwilę się zastanawiałam co to znaczy :-)
  • gimp77 10.10.16, 00:41
    Fakt, póki stojąc w korku nie skojarzysz, to brzmi inaczej :)
    Niemniej jednak chłopaki kombinują, zamieniają te graty miejscami przy różnych skrzyżowaniach. Aż ciekaw jestem jak ten chłam działa.
  • tomjani 14.10.16, 21:45
    Ja tam sobie przypominam reklamę z lat 90-tych takiej oto treści:
    Nie pchajcie się do Europy!
    Pchajcie się do teatru Syrena!

Szyld o tej treści został ustawiony na dachu... no to przecie oczywiste że "ałta" marki Syrena właśnie. Taka śmierdząca i pierdządzącająca, jeśli ktoś jest zbyt młody na to aby pamiętać niepowtarzalne cechy tego wynalazku, zwanego też Skarpetą:
    www.youtube.com/watch?v=lr-C7nVBfT4
    Niestety daleko było jej do piękna egzemplarza pokazywanego na filmie. Karoseria była mocno zapyziała, kapcie oklapłe, a szyby zasłonięte wizerunkami dżentelmena w cylindrze i wytwornej damy. Dziś taka reklama wzbudziłaby kto wie czy nie większą sensację - gdyby jeździła po mieście pierr-dząc-dząc-dząc-dząaac...
    --
    Co się martwisz, co się smucisz.
    Z WSI przyszedłeś, do wsi wrócisz.

Tomek Janiszewski
  • anettekwiat 18.10.16, 16:17
    ten niebieski dym .... :-)
  • tomjani 19.10.16, 14:26
    W dodatku o ile spaliny za samochodami takimi jak FSO 1500 lub Polonez rozwiewały się dość chaotycznie - smrody ciągnące się za Skarpetą zataczały obszernego młyńca. Zakręcone jak świński ogon! :D
    --
    -Dlaczego Komorowski sprzeciwiał się likwidacji WSI?
    -Bo walczył o wiejski elektorat!

Tomek Janiszewski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.