Dodaj do ulubionych

Ostrzegam przed nierzetelnym fachowcem budowlanym

21.01.18, 11:06
Miałem niedawno bardzo wątpliwą "przyjemność" mieć do czynienia z firmą Tomasz Błaszczykowski z Grójca (pewnie działalność gospodarcza) która ogłasza się z robotami budowlanymi między innymi na OLX w dziale Piaseczno i innych, ostrzegam wszystkich, facet podejmuje się zleceń budowlanych i wykończeniowych na terenie mazowieckiego, zapewniając że to robił już, jest solidny bo firma itd. Obiecuje dużo bo zależy mu na pieniądzach, rozlicza się etapami ale ciśnie na zapłatę z góry jak największych pieniędzy, miał u mnie zrobić gładzenie ścian i 3 obniżenia sufitowe z płyty gips karton na podświetlenie halogenowe. Pierwszego dnia nie przyjechał a jak napisałem sms co się dzieje odpisał że ojciec mu zmarł i prosi o przeniesienie prac na później, zaczął 2 tygodnie później, pierwszy dzień pracował i od razu zakurzył cały dom bo zacierał ściany przy otwartych drzwiach i nie przeszkadzało mu że pył leci na cały dom, mnie tam nie było akurat, zapewniał że wpuści pod koniec profesjonalną sprzątaczkę i ona wszystko wyczyści. Nie zabezpieczył jak się potem okazało podłóg niczym, gruz leżał na parkiecie a on po nim deptał, wniosłem nowe meble powiedział ze obklei folią żebym się nie martwił wchodzę następnego dnia nic nie obklejone tylko zakurzone. Ściany zacierał 3 tygodnie, w weekendy nie pracował, kilka dni go w ogóle nie było, kilka przyjeżdżał tylko na godzinę tłumacząc się że „i tak gładź musi wyschnąć i nie może dalej nic robić” ale obniżenia sufitów zaczął robić dopiero w drugim tygodniu, pracuje powoli, niechlujnie, ślamazarnie, ewidentnie złapał gdzieś drugie zlecenie na boku i przestało mu się chcieć, naciskał na płatność etapami żeby pokrywać koszty materiałów, potem zaczęło się odwlekanie, obniżenia zrobił nie kładąc żadnych kabli najpierw jak go się spytałem dlaczego nie pociągnie najpierw kabel odpowiedział ze ma swój system na to. Ostateczny i tak już mocno przeciągnięty termin zakończenia odwlekał 5 dni, obiecując za każdym razem że już jutro wykończy ale w ogóle kłamanie przychodziło mu jak oddychanie, ostatniego dnia przed przyjazdem ludzi i bez możliwości przeciągania już dalej przyjechał tylko rano, zabrał swoje narzędzia i zniknął, chociaż dzień przed zapewniał że zakończy i posprząta wszystko (i bardzo nalegał na końcowe rozliczenie i zapłatę na co się już nie zgodziłem), klucza do domu nie oddał i zostawił po sobie syf, nie podłączył oświetlenia mimo że kłamał że kupił wszystko już pare dni temu (niby woził w samochodzie ale jak się spytałem czy mogę zobaczyć oprawki powiedział „ojej zostawiłem w domu”) Wyłączył telefon i nie reaguje, w necie wiszą jego długi wykupione przez firme Intrum Justita wystarczy wpisać…. Głupi byłem że tak się dałem nabrać i mam cały dom zasyfiony, parkiet zniszczony, muszę wymienić zamek i przepłaciłem za niewykonaną (obniżenia bez światła) albo wykonaną niechlujnie (gładzenie ścian) robotę (miał zagruntować oczywiście nie zagruntował nic). Trzymajcie się Państwo z daleka od tego krętacza!! Sprawę zgłaszam do urzędu skarbowego i skończy się na procesie sądowym o odszkodowanie. Opis jest zgodny z prawdą mam na to świadków i jak trzeba, wezmę za to odpowiedzialność gdyby „Pan Tomasz” mi zarzucał nieprawdę. Wiem że byłem naiwny nie musicie tego pisać, chce tylko ostrzec innych ludzi.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.