Dodaj do ulubionych

szukam opinii na temat szkoły "szkoła marzeń"

02.02.08, 23:09
Niedługo moje dziecko bedzie w wieku szkolnym i chce mu wybrac dobra szkołę. Słyszałam o Szkole Marzeń. Czy ktoś coś wie na temat tej szkoły ??
Edytor zaawansowany
 • sylwia.2b 03.02.08, 08:54
  Jeżeli chodzi Ci o szkołe marzeń na Jazgarzewszczyźnie, to musisz
  pod koniec roku zapisać dziecko na rakrutacje (koszt chyba 50zł),
  która odbywa się w lutym.
  Słyszałam, że jest bardzo dobrą szkołą (klasy około 22 osoby),
  jednak koszty są dość wysokie (1000zł/mies., bus szkolny 70zł,
  czesne 2000zł + obiady). Tyle wynosiło jak się dowiadywałam kilka
  miesięcy temu.
 • papcio.chmiel 04.02.08, 20:03
  Może nie na temat, ale... Od września '08 rusza filia szkoły Fundacji Varsovia w
  budynkach dawnej szkoły brytyjskiej na Zielonej.
 • agnieszqa 04.02.08, 20:04
  a coś więcej o tej szkole na zielonej?
  co do szkoły marzeń to tam dzieci sław chodzą ;)
 • 4bery 05.02.08, 11:46
  witam,
  gdyby ktos miał jakies informacje i opinie na temat szkoły Fundacja
  Varsovia (okolice Wałbrzyskiej)to ja chetnie ;-) mieszkam 5m od tej
  planowanej filii na zielonej i mysle o wysłaniu tam małej do
  gimnazjum...
 • 1maciej5 05.09.12, 11:54
  Varsovi nie polecam wysłałem dziecko i jestem zawiedzony. Sale są zabezpieczane kluczem który wieszany jest w OTWARTYM pustym pokoju nauczycielskim czyli praktycznie każdy się do nich może dostać. To problem w przypadku np.: zajęć WF-u. Moje dziecko nie miało jak się dostać do szkoły ( wstyd się przyznać ale zepsuł mi się samochód ) napisałem mu zwolnienie żeby zaniosło je wychowawczyni. Następnego dnia dzwoni mój telefon z gabinetu dyrektorskiego co ciekawsze i muszę wysłuchiwać jak zwolnienie które ja napisałem jest zwykłym śmieciem. I to wszystko musiało słuchać mojedziecko.
 • uromastyx 05.02.08, 09:56
  Był juz taki wątek, wystarczy trochę poszukać. Moja córka chodzi do
  tej szkoły i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie znaczy to, że
  nie ma minusów, ale generalnie jest fajnie.
 • to_ja_a 06.02.08, 15:06
  uromastyx napisał:

  > Był juz taki wątek, wystarczy trochę poszukać. Moja córka chodzi do
  > tej szkoły i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie znaczy to, że
  > nie ma minusów, ale generalnie jest fajnie.

  Czy możesz zdradzić ile wynosi czesne? I jakie są plusy i minusy szkoły.
  (przeszukałam forum i niestety nie znalazłam tych informacji).
 • uromastyx 07.02.08, 10:04
  > Czy możesz zdradzić ile wynosi czesne?
  Tysiąc złutych plus obiady (w zerówce stówkę taniej).
  > jakie są plusy szkoły?
  Zamknięty i odizolowany teren, wysoki poziom nauczania (poparty
  statystykami), świetlica do 18, co ważne - dzieci chętnie chodzą,
  liczne zajęcia dodatkowe - również nieodpłatne
  > jakie są minusy szkoły?
  na pewno ciasna szatnia i fakt, że młodsze dzieci nie koniecznie
  jadają wszystko to, co starsze (a menu jest jedno)
  Z grubsza tyle
 • iwona.16 04.01.10, 10:37
  Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź jak wyglada rekrutacja do szkoły
  marzeń na zielonej . Ponoć sa jakieś testy do 1 klasy a nawet do
  zerówki. Jakiego rodzaju są to testy. Czy trzeba specjalnie jakoś
  przygotować dziecko? Prosze napiszcie
 • poszukiwaczka_1 14.06.11, 12:46
  Po przeczytaniu calego watku postanowilam zadzwonic i zweryfikowac opinie. Odebrala spieszaca sie bardzo, niemiła i władcza kobieta, której personaliów nie udało mi się ustalić.

  Na moje pytania o opłaty odpowiadała zdawkowo, a na zagłębianie sie w szczegóły jak mantrę odsyłała mnie bardzo niegrzecznie na stronę.
  Ważne jest, że najpierw na pytanie o WSZYSTKIE opłaty padła odpowiedź: TYLKO CZESNE 1200 i wpisowe 2000. Pani ta po minucie straciła do mnie cierpliwość i rzuciła słuchawką w sekretarkę, która była milsza i po kilku namowach udzieliła mi wszystkich odpowiedzi.

  Posługując się aktualnym planem powiedziała, które zajęcia dodatkowe są odpłatne (wychodzi mniej -więcej połowa i to tych bardziej interesujących).
  Ponadto dla zainteresowanych podzielę się wiedzą, skoro już tyle notatek zrobiłam: dodatkowo wyżywienie, bus, wszystkie materiały papiernicze, podręczniki (robią kiermasz rodzicom, ale chyba nie ma co liczyc na dużą oszczędność) i nie zapytałam o wakacje - czy też sa płatne.

  Ja w każdym razie juz tam dziecka nie wysyłam, bo niestety potwierdzają sie raczej te niepochlebne opinie z tego wątku:
  1. brak konkurencji w okolicy
  2. niemiły kontakt
  3. wysokie ceny


 • tr.is 14.06.11, 14:18
  To może ja napiszę jako rodzic dziecka, które chodzi do SM, bo wydaje mi się, że budowanie opinii na bazie telefonu do sekretariatu i zasłyszanych opinii jest zwodnicze.

  Ogólnie jestesmy zadowoleni ze szkoły, a szczególnie dziecko, które z chęcią do niej chodzi, a to dla mnie wyznacznik, że w szkole nie dzieje się nic co zniechęcałoby je.

  Poziom nauki jest jak dla mnie wysoki i nie jest to tylko kwestia konkretnego nauczyciela ale i przyjetego programu oraz rozszerzania go poprzez dodatkowe zadania.

  W szkole dzieje się bardzo dużo. Mnóstwo tematycznych tygodni, konkursów, wycieczek, przedstawien itp. Jak dla mnie momentami za dużo, ale dziecku to widać nie przeszkadza, bo wybiera sobie to co go interesuje.

  Zajecia dodatkowe, są w dużej mierze odpłatne (te które są prowadzone przez osoby zewnetrzne), szczególnie te najatrakcyjniejsze. Chociaz jest tez kilka fajnych w ramach czesnego, prowadzonych przez nauczycieli ze szkoły.
  Sama organizacja szkoły rzeczywiście momentami pozostawia do życzenia, ale nie w tych obszarach najważniejszeych. No może oprócz świetlicy, która od zawsze była słabym ogniwem, mimo wielu prób naprawienia. • annajulia2 15.06.11, 11:57
  Inne szkoły prywatnie w okolicy :
  - szkoła w Mysiadle ul. Krótka
  - szkoła językowa na Jagielskiej
  Pozdrawiam,

  AnnaJulia
 • farfalina 17.06.11, 13:52
  do Szkolu na ul Krótkiej dostac sie graniczy z cudem a na czym polega selekcji??hmm ciezko powiedziec ale na 99% na podstawie rozmowy z rodzicami,jesli sie spodobacie to moze bedziecie,co wiecej sa tylko 1 klasy a rodzenstwa maja pierszenstwa.W tym roku bylo okolo 5o chetnych a wybrali 5 dzieci.Paranoja.Juz Pani wlascicielka zapowiedziała ze w przyszlym roku juz nawet rekrutacji nie bedzie bo tyle jest rodzenstwa

  Szkoła na Jagielskiej?chyba tylko dla "bogaczy"czesne ponad 2 tys.Nic dodac nic ujac

 • annajulia2 18.06.11, 09:10
  Niektóre klasy na Krótkiej są niepełne, trzeba zadzwonić i się pytać. Prawdą jest, że rodzice - nie dzieci są selekcjonowane.
 • zuzannamann 28.10.11, 23:56
  Witam,
  jako rodzic dziecka uczęszczającego do tej szkoły, mogę powiedzieć śmiało, że:
  - wybierane są i dzieci, i rodzice
  - szkoła jest dobra, ma swoje zasady, o ile jako rodzice się z nimi zgadzamy - to dobry wybór; jeśli nie - jest to niedobry wybór, bo szkoła się nie nagnie
  - szkoła jest wspaniałym miejscem rozwoju dla dzieci, w szczególności tych mniej śmiałych, i tych niekoniecznie mocno do przodu - pozbawia dzieci nieśmiałości w pierwszych miesiącach, naprawde wspaniałe miejsce
  - poziom nauczania jest wysoki, ale bezstresowy (jakoś się to udaje w tej szkole)
  - szkoła jest BARDZO kameralna, co przeszkadza niektórym dzieciom (i rodzicom) i stwarza też pewne trudności
  - dużo zajęć pozalekcyjnych i BARDZO DOBRA opieka nad dziećmi
  - zero agresji
  - są spore niedogodności lokalowe, organizacyjne, trzeba się z tym pogodzić
  - nie jest to szkoła "bogatych ludzi", bez kompleksów dla każdego
 • z.myslowska 18.06.11, 08:15
  Zgadzam sie z Tr.is my też jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru właśnie tej szkoły. Odwiedziłam kilka szkół na Mokotowie, na Ursynowie - oczywiście prywatnych bo te tylko są konkurencyjne. W szkole marzeń byłam, dyrekcja znalazła dla mnie czas, oprowadziła mnie, pokazała i wytłumaczyła co i jak. Co do czesnego - fakt mogłoby być tańsze, ale w zasadzie jest na podobnym poziomie co inne szkoły. Poszukiwaczka_1 musiała mieć wyjątkowego pecha, bowiem nigdy nie spotkałam się w kontaktach ze szkołą z czymś, co mogłabym nazwać niecierpliwością, czy zbywaniem.
  Szkoła rozwija sie , warunki lokalowe są naprawde dobre. Nauczyciele są zaangazowani, a co najważniejsze - dzieci chcą chętnie do szkoły biegać.
  Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów
 • blocked6 17.02.13, 11:16
  SZKOŁA MARZEŃ JEST DO DUPY!!! Przynajmniej gimnazjum! Chodzę tam i mam zamiar się wypisać w przyszłym roku, jest okropna! Masz 8 lekcji codziennie z tego w jeden dzień tygodnia 10, nie dość, że musisz tam być o 8:10 to kończysz np. o 17:00. A do tego jeszcze musisz wkuwać całą noc na następny dzień i tak w kółko. Nauczyciele są super (omijając wyjątki) ale każdy myśli że jego przedmiot jest jedyny. Nienawidzę tego gimnazjum, a nie jestem jedyna!! Wszyscy z rocznika i wszyscy z gimnazjum marudzą na tą szkołę że nie mają w ogóle czasu wolnego itd. Oprócz tego szkoła organizuje testy semestralne z 9 przedmiotów w trzy dni i to na ocenę. Te oceny są z każdego przedmiotu i mają wagę 7 (czyli siedem razy ta ocena wpisana do dziennika). To spróbuj zapamiętać tyle rzeczy i dobrze napisać, potem jeszcze się na nas skarżą i robią jeszcze większe wymagania. Po prostu masakara!!! Na początku myślałam że to wspaniała szkoła, ale po roku uświadomiłam sobie że to tylko wyścig szczurów. Przez te wymagania i rozszerzony program (nie korzystamy z podręcznika bo tam niczego nie ma w porównaniu do tego co mówi nam nauczyciel). Np. Do czego w życiu będzie ci potrzebny adenozynotrójfosforan?! Okropność! Najgorsze jest to że po tej szkole trudno się dostać do innych (jak patrzą na oceny) chyba że jesteś cyborgiem, który ma same 5 i 4 w świadectwie. TO HORROR!
 • elfabrzoza127 17.02.13, 21:34
  Zdaje się, że aby zrezygnować ze szkoły trzeba kilka miesięcy wcześniej wymówić.
  10 lekcji, no super, z fakultetami tak chyba wyjdzie, potem dojazd do domu i odrabianie lekcji i wkuwanie, gdzie czas na odpoczynek i sen ??? No zapewne dyrekcja uważa, że w szkole się wypoczywa na przerwach. Wyścig szczurów do upadłego to właściwe określenie.
 • romadel 06.02.08, 18:18
  Ja też nic nie znalazłam na ten temat na forum a chciałabym się dowiedzieć czegoś wiecej, np jakie są opłaty?? Pozdrawiam
 • papcio.chmiel 07.02.08, 08:25
  Dni otwarte na Zielonej:

  17 listopada 2007
  po tym spotkaniu zapisano się do szkół
  ponad 80 uczniów

  15 marca 2008 godz. 1100
  19 kwietnia 2008 godz. 1100

  Fundacja Edukacyjna "Varsovia"
  ul. J. S. Bacha 2
  02-743 Warszawa
  tel. +48 22 645-95-15
  fax +48 22 847-08-17

  www.varsovia.edu.pl/
 • cebulino 07.02.08, 15:38
  pan papcio prawdopodobnie zupełnie bezinteresownie wspomina o
  wymienionej przez siebie szkole.
 • papcio.chmiel 07.02.08, 21:01
  Tak zupełnie bezinteresownie, to nie... Zielona ruszy, jeśli będzie odzew i
  odpowiednia ilość dzieci. Wolałbym mieć jakąś alternatywę wobec szkół
  państwowych, ot co. Sprawdź wyniki testów szkół piaseczyńskich. Są, delikatnie
  mówiąc, poniżej średniej. Zaś o wychowaniu w naszych wspaniałych szkołach,
  zwłaszcza gimnazjalnych, nie ma co nawet wspominać... No i tu mam zagwozdkę, bo
  nie wiem, czy wydatkowanie ~ 2,5-3 tysięcy miesięcznie (na dwójkę) zwróci się w
  postaci nieco mądrzejszych i nie schamiałych dzieciaków.
  P.S. Tak, tak, wiem, że wszystko zależy od rodziców i odpowiedniej atmosfery w
  domu a stosunkowo najmniej od szkoły. A jednak...
 • malila 09.02.08, 14:14
  Papcio, proszę, nie strasz mnie. Zielona może nie ruszyć? W ogóle?
  My rozważamy tamtejsze gimnazjum (zaraz po Raszyńskiej i
  Bachmackiej).
 • papcio.chmiel 09.02.08, 16:24
  Powiedziano mi, że szkoła ruszy "na 95%", więc szanse są duże. Dzwoń, drąż temat
  i - powodzenia. Ja póki co interesuję się podstawówką.
 • mahony2109 07.02.08, 19:38
  Jak dla mnie Szkola Marzen ma jedna wade. Jest za droga. Ceny sa
  horrendalne w porownaniu z np: takimi znanymi placowkami jak licea
  spoleczne na bednarskiej, nowowiejskiej, czy blizej Piaseczna na
  hawajskiej. O ile w podstawowce dla bliskosci to sie moze oplacac,
  to pozniej wydaje mi sie, ze lepiej do wawy do uznanej placowki
  cieszacej sie dobra slawa w rankingach (ktore dyskryminuja strasznie
  szkoly spoleczne i prywatne, ale dlatego jakiekolwiek triumfy w
  lokalnych chociaz to sukces). Szkola Marzen poki co nie moze sie tym
  pochwalic... :(

  Pzdr.
 • cebulino 08.02.08, 09:58
  W każdym razie wyniki np. sprawdzianu 6 klasistów w Szkołe Marzen
  zdecydowanie są lepsze niż Fundacji. Ciekawa jak w Fundacji
  wyglądają oplaty ?. Czy Papcio może nam zdradzić ?
 • papcio.chmiel 08.02.08, 21:20
  Papcio rozmawiał z sekretariatem szkoły i doradza zrobić to samo :). Za 2 sztuki
  wyszło min 2.5 tysiąca.
 • 4mutex 22.02.08, 09:38
  czy mogę czegoś się więcej dowiedzieć o obu szkolach nauczyciele,
  lokal atmosfera, zajęcia dodatkowe ?
 • blum10 27.02.08, 14:50
  Nie wiadomo czy szkola fundacji ruszy są jakieś problemy z lokalem.
  Jesli będzie to może być droższa od Szkoły Marzeń (choć tam wyższe
  jest wpisowe). Pani w fundacji podała tylko kwotę conajmniej i nie
  była w stanie podać konkretej kwoty.
 • nuis 05.04.08, 07:37
  a tak trochę nie na temat a co się stało ze szkołą St.Paul, która
  była na ul Zielonej (o której budynek tocza sie walki) ?
 • basiakoc 05.04.08, 12:19
  O ile mi wiadomo przestała istnieć, ale może się mylę. Mój syn chodził do niej
  przez 2 lata i akurat wtedy szkoła zaczęła mieć poważne problemy finansowe.
  Część nauczycieli odeszła i założyła International European School przy
  Wiertniczej, która istnieje nadal. W budynku przy Zielonej będzie od września
  Szkoła Marzeń.
 • piegowata77 05.04.08, 22:40
  Czy jesteś pewna? W marcu byłam na Zielonej, na spotkaniu
  organizowanym przez Fundację Varsowia. Zapewniali, że ruszają tam od
  września tego roku.
  Dla zainteresowanych, wpisowe będzie wynosiło 1000zł, czesne 1500zł
  miesięczne x 10 miesięcy, brak zniżek dla rodzeństwa.
 • nuis 06.04.08, 08:47
  miała być fundacja, ale systuacja się zmieniła i ma być szkoła
  marzen.
  popatrz na strony obu szkoł tam są na ten temat informacje
  www.szkolamarzen.pl/index1.html
  www.varsovia.edu.pl/
 • renatka_m 11.09.08, 11:18
  bardzo trudno natrafić na forum o szkole marzeń z Jazgarzewszczyzny. Czy ktoś
  może podzielić się swoimi opiniami na jej temat? Moja córka zaczęła tam zerówkę.
  Nie jestem zszokowana czesnym, ale wszystkimi dodatkowymi opłatami. Płaci się
  tam za wszystko!!!!!!!! W przedszkolu (czesne 1000zł) nie kupowałam nawet ołówka
  przez 3 lata, nie płaciłam za żadną wycieczkę, a zajęcia dodatk. - 40zł.
  Zastanawiam się dlaczego rodzice się nie buntują?????? W zerówce nie ma nawet
  wykładziny do zabawy, wszędzei tłoczno, dzieci jakieś takie rozwydrzone, nikt
  się z nikim nie pieści. To mnie przeraża. Wyczuwam aurę kasy, kasy, kasy
  ...wędrującej tylko do kieszeni pani prezes (to jakiś Bóg tam!). Jakoś nie widzę
  plusów, moje dziecko zahukane, wędruje z zajęć na zajęcia, na których nie
  powinno być, bo nie jest zapisane... Sorry za rozpisanie się, ale szukam
  jakiegoś wsparcia... Może źle to wszystko odbieram? Szkoda mi mojego dziecka,
  marzyłam o Varsovii dla niej na ul. Zielonej, ale niestety podkupiła pani
  prezes... Do Wwy wozić nie chcę... Proszę, odezwijcie się.
 • malila 11.09.08, 11:34
  Przykro mi, ze nie mogę Cię wesprzeć. Ja bardzo poważnie rozważałam
  szkołę marzeń wiele lat temu i wtedy odniosłam takie samo wrazenie:
  liczy się kasa i prestiż. Dziecko zapisałam gdzie indziej.
  --
  posłuchaj czegoś innego
 • nuis 11.09.08, 12:05
  Szkoła Marzeń jest obecnie praktycznie monopolistą na rynku
  piaseczyńskim i z tego tytułu czerpie wszelkie korzyści. Rodzice się
  nie buntują, bo tak naprawdę nie mają alternatywy (mam na myśli
  niepubliczne placówki), z reszta nie wszystkim takie podejście z
  resztą przeszkadza. Organizacja nie jest mocną stroną szkoły to
  prawda, ale na pocieszenie, wg mnie dzieci dobrze się czują w szkole
  i widać efekty pracy nauczycieli. Po za tym to jest zerówka, więc
  chwile musi potrwac aklimatyzacja.
  Na koniec przyznam szczerze, że mam nadzieję, że na rynku pojawią
  się kolejne szkoły niepubliczne, co może być motorem do zmian w
  podejściu i organizacji SM...
 • mandragora-easy 27.02.09, 11:49
  Powiem tak czesne 1200 zł plus obiady prawie 200 zł miesięcznie.
  Czesne płatne przez 12 miesięcy w roku.Bez zajęć dodatkowych typu
  koło teatralne, karate itp. wychodzi około 16.300 w skali roku!!!!
  Autobus szkolny też jest płatny i to nie mało. W zamian za to mamy
  totalny bałagan organizacyjny w Szkole Marzeń. Nikt nie egzekwuje od
  dzieci uczestnictwa w kółkach. Można sobie zapisać - a jak dziecko
  nie chodzi to nie ma komunikatu zwrotnego ze szkoły że taka rzecz ma
  miejsce. Totalna samowolka. Każdą rzecz trzeba do tej szkoły
  przynieść - kartki papieru,bloki rysunkowe, papier kolorowy, bibuły,
  ołówki, segregatory na prace itd. w przeciwnym razie dziecko nie ma
  na czym pracować. Szkoła od siebie nie daje nic!!! Mało tego jeszcze
  trzeba płacic fundusz klasowy z którego pokrywane są koszty
  wycieczek. Po 17 latach istnienia Szkoła Marzeń w dotychczasowym
  budynku nie "dorobiła" się sali gimnastycznej czy zwykłego
  bezpiecznego boiska sportowego dla dzieci. Prace plastyczne dzieci
  przyklejane są bezpośrednio do ścian na korytarzach bo nikt nie
  pomyślał tablicach korkowych - zresztą na pewno trzeba byłoby za nie
  dodatkowo zapłacić...Brak jakiegokolwiek kontaktu z nauczycielami -
  jak nie "wyciągnie" się informacji od dziecka co było na zajęciach i
  w jaki sposób zajęcia są prowadzone - nie wie się nic. Wiemy, że
  zajęcia są - ale nie wiemy co na nich jest - w przeciętnym prywatnym
  przedszkolu takie informacje są wywieszane na tablicach przed
  klasami - tutaj nie ma nic. Na terenie szkoły jeden dystrybutor z
  wodą, w którym notorycznie brakuje kubeczków-finał taki, że dzieci
  piją wodę bezpośrednio z dystrybutora!!!! Małe przepełnione sale bo
  klasa może liczyć 20 osób!!!! Coś tu jest nie tak. Czesne na
  prestiżowych polskich uczelniach to kwoty około 9000 w skali roku!!!
  W Szkole Marzeń za prawie 17 tysięcy w skali roku poza poczuciem, że
  dziecko chodzi do "Prywatnej Szkoły" nie ma naprawdę nic...Nadęta i
  nieprzyjemna obsługa na recepcji dopełnia zewnętrznego obrazu tej
  placówki. Dobór kadry nauczycielskiej pozostawia też wiele do
  życzenia...Z parkingu do szkoły brnie się w błocie bo tutaj też po
  tylu latach nikt nie pomyślał o utwardzeniu wewnątrzszkolnego
  parkingu. W zimie ślizgawica na chodnikach bo nie ma komu
  odśnieżyć... Prawda jest taka, że ta szkoła ma monopol w Piasecznie
  na prywatne nauczanie i stąd chyba tylko takie obłożenie. I jeszcze
  to, że w trakcie wakacji nie organizują żadnych zajęć dla dzieci -
  NIC po prostu nic. Słowem za miesiące wakacyjne płacimy 2400 złotych
  (płatne z góry do końca czerwca...) a martwić się o zapewnienie
  zajęć musimy sami, juz poza tą placówką. To taka "przechowalnia" bo
  placówka czynna do godziny 18.00 pozwala na odebranie dziecka po
  pracy i to chyba jedyna zaleta. Na pewno Szkoła Marzeń poza wysokim
  czesnym nie dorasta prowadzeniem i organizacją do innych szkół
  prywatnych w Warszawie. Bazuje na naiwności ludzi, którzy myślą, że
  płacąc pieniadze - otrzymają wysoką jakość usług, jaka kojarzy się z
  prywatną placówką.... Tak myśleliśmy i my:-((
 • vym3 27.02.09, 15:05
  O Matko to tam jest strasznie! Twoje dzieci tam chyba nie chodzą?
 • blum10 09.03.09, 09:56
  Niestety w więszością wymienionych uwag muszę się zgodzić z
  przedmówczynia. Z moich obserwacji wynika, że sporym problemem tu są
  również rodzice, którzy "wrzucają" dziecko do szkoły i tak naprawdę
  nic ich nie interesuje. Niestety nie w każdej klasie jest rodzic
  aktywista, który chętnie podejmie się jakiś działań.
  Zastanawiam się nad tym jak to jest z tym parciem na wyniki skoro
  tak naprawdę nie są aż tak porywające. Nie widać też specjalnych
  osiągnieć w konkursach.
 • blum10 12.09.08, 17:35
  tak to naprawdę dobry wynik w porównaniu do publicznych szkoł w
  rejonie. Jednak tak naprawdę to taka średnia dla podstawowek
  publicznych z Ursynowa czy Zoliborza. Może warto porównać wyniki
  szkoł niepublicznych. Szkoda, że płacac takie czesne jak Primusie,
  daleko szkole Marzen do ich wyników
  www.wynikiegzaminow.pl/cke_2008.jsp?id=171983_sp#
 • vym3 13.09.08, 09:35
  Zdanie:"Jednak tak naprawdę to taka średnia dla podstawowek
  publicznych z Ursynowa czy Zoliborza." nie jest prawdziwe co łatwo
  sprawdzić. Szkoła jest b.dobra zarówno na tle Warszawy jak i kraju
  choć oczywiście są lepsze
 • jagusik 13.09.08, 20:03
  weźcie pod uwagę, że do tak przez wszystkich cenionej średniej z egzaminów w
  szkołach publicznych liczone są również oceny dzieci z różnymi problemami, dla
  których nie ma miejsc w placówkach typu Szkoła Marzeń. Wyścig szczurów zaczyna
  się już w przedszkolu i trzeba zrobić miejsce dla tych biegnących w markowych
  ubrankach :) Reszta tylko psuje średnią, rankingi i kartę przetargową dla
  właścicieli szkół w utrzymaniu klientów (czyt. zadowolonych rodziców) przez
  długie lata...
  Kilka lat temu sama rozważałam posłanie dziecka do tej szkoły, a teraz bardzo
  się cieszę, że nie uległam blichtrowi i wizji dzieci śpiewających po angielsku
  (nie szkodzi, że po 12 godzinach pobytu w szkole... :P ).
 • anka_32 15.09.08, 15:36
  Szczerze mówiąc, drażnią mnie wypowiedzi takie jak jagusik "nie
  uległam blichtrowi i wizji dzieci śpiewających po angielsku". Moją
  rejonową szkołą jest szkoła w Jazgarzewie - jakie ma wyniki, łatwo
  sprawdzić. Żadna rewelacja. Czytałam wywiad z dyrektorem szkoły,
  że ok. 30% dzieci wymaga reedukacji - z róznych przyczyn, także z
  tego powodu, że są to obszary po PGR. Chcę wysłać dziecko do szkoły
  o dobrym poziomie - czy to jest wyścig szczurów? NIe, to jest
  racjonalne myślenie o tym, żeby dziecko w pełni wykorzystało swój
  potencjał i czas na naukę.
  Jeśli miałabym państwową podstawówkę na przyzwoitym poziomie w
  rejonie, przez myśl by mi nie przyszło, żeby myśleć o prywatnej
  szkole. Niestety to nie jest nasza rzeczywistość.
 • jagusik 15.09.08, 16:03
  rozumiem, że drażni Cię ten kawałek mojej wypowiedzi - nie cała...
  Moim zdaniem dzieci chodzą do szkoły nie tylko po to, żeby przyswajać
  encyklopedyczną wiedzę, ale również, żeby uczyć się przebywać z ludźmi -
  różnymi, tymi bardziej lub mniej zdolnymi, zamożnymi, sympatycznymi.
  Dla mnie szkoła "o dobrym poziomie" - czyli mająca wysokie wyniki z egzaminów,
  to nie wszystko.
  A może nie zależy mi na tym, żeby mieć dziecko - geniusza, tylko radzącego sobie
  w różnych trudnych sytuacjach człowieka mającego pojęcie, jak wygląda prawdziwy
  świat, a nie tylko przedstawiany przez Panie Nauczycielki, oglądany zza okien
  samochodu lub muru szkoły strzeżonej przez strażnika.

  p.s. porównaj liczbę orzeczeń o dysleksji w SM i innych państwowych szkołach
 • majaak-to-ja 25.10.08, 09:36
  Niestety masz niesprawdzone wiadomości.Czesne w Primusie 15000 a w
  szkole na Zielonej 12000.W jednej i drugiej to nie wszystko jeśli
  chodzi o opłaty.
  Primus - dobra szkoła,ale zaczyna być molochem.Zwiedzałam tę
  szkołę.Robi dobre wrażenie jak są lekcje ale w czasie przerwy to
  chyba w zwykłych poństwowych szkołach jest lepiej.
 • edyta_05 16.09.08, 09:02
  Wyniki z testów nie są najważniejsze przy wyborze szkoły. Dla mnie rzeczą
  oczywistą jest, że płacąc tak duże pieniądze szkoły prywatne muszą zapewnić
  wysoki poziom nauczania. Wyniki to statystyka: porównajmy 20 wyselekcjonowanych
  uczniów w jednej szkole, ze 150 w gimnazjum państwowym.
  Moje dzieci chodzą do dobrego gimnazjum integracyjnego. Pani Dyrektor
  poinformowała, że to gimnazjum nigdy nie będzie pierwsze w rankingach (dot.
  wyników). Ponieważ do szkoły chodzą dzieci z różnymi dysfunkcjami i ich
  sukcesy mierzy się nie tylko punktami z testu. Starszy syn skończył to gimnazjum
  z wynikiem 89 pkt. - średnia jego klasy 85, szkoły dużo niższa. Ale czy to
  znaczy, że ta szkoła jest gorsza od innych - napewno nie.
  Inny przykład: syn chciał chodzić do gimnazjum im. Staszica w Warszawie. Na
  świadectwie średnia pow. 5, z matematyki 6, z polskiego 5 (te przedmioty były
  brane pod uwagę) z testu po podstawówce max. 40 pkt., wynik bardzo dobry w
  Kangurze. Nie dostał się ....... nie wiem chyba był za słaby? Skończył gimnazjum
  integracyjne - super szkoła, super atmosfera, i bez wyścigu szczurów. Bardzo się
  cieszył, że nie chodził do Staszica.
 • 4bery 17.09.08, 08:21
  O jakim gimnazjum piszesz? pytam z ciekawości bo szukam gimnazjum
  dla dzieciaków (jedno za rok, drugie za dwa lata) i myślałem o
  szkole marzeń - głównie ze względów logistycznych i dość dobrych
  opinii od znajomych których dzieci chodzą lub kończyłu tę szkołę -
  niemniej to nie jest moja "szkoła marzeń".... ;-)
 • edyta_05 18.09.08, 12:21
  szkoła jest na Ochocie w Warszawie. Wożenie z Piaseczna jest bez sensu, mój
  wybór padł tam dlatego, że mieszkałam i pracuję 5 minut od szkoły.
 • mwz_mwz 27.02.09, 13:52
  bylam w szkole marzeń na ul.zielonej i rozmawialam z pania z
  sekretariatu nt.rekrutacji 2009/2010
  jesli ktos jest zainteresowany, podam że w dniu 28.02.2009 o godz.11
  odbedzie sie zebranie dla rodzicow, mozliwosc obejrzenia szkoly
  zarowno w piasecznie jak i w jazgarzewszyznie, blizsze informacje sa
  na stronie internetowej tej szkoly.
  oplaty sa rzeczywiscie wysokie, bo wpisowe 2000zł i czesne 1200zł
  przez 12 m-cy. Jesli ktos ma jedno dziecko to warto sie zastanowic,
  ale juz przy dwojce to koszt 2400 m-cznie daje do przemyslenia.
  jest tez test dla kandydatow na uczniow w polowie marca kosztuje 50zł
 • flash_54 03.04.09, 19:57
  No nie jest to ulubiona szkoła mandragora.aż dziwię się że dziecko
  jeszcze tam chodzi skoro jest tak fatalnie.Moich chodzi 2 jedno na
  zieloną drugie na okrężną.Szkoła na okrężnej jak wiadomo jest na wsi
  i warunki sa takie na jakie gmina pozwala, trudno wymagać od szkoły
  by zrobiła drogi.Parking jest wśród drzew i jest utwardzony kamykami
  ale oczywiście rodzice muszą podjeżdżać jak najbliżej w zwiazku z
  czym rozjeżdżają usypane wzniesienia i nasadzenia rozjeżdżając
  je .Jak ktoś chce mieć czyste buty to proszę zapisać dziecko na
  zieloną, tam wszędzie jest kostka.Rzadko też chyba chodzi po szkole
  bo dystrybutorów z wodą jest trzy!! tablic korkowych na których się
  zawiesza prace i inne ogłoszenia też jest sporo bo przy każdej
  klasie i na korytarzach.inną sprawą jest że tych prac jest bardzo
  dużo więc wieszją tak by rodzice mogli je widzieć ,przecież co
  tydzień wisi coś nowego robionego przez nasze dzieci.Ja jestem
  zadowolona i wielu innych też.Dzieci nie są anonimowe,zawsze
  zadzwonią jak tylko lekko dziecku coś dolega.Atmosfera jest
  dobra.Dzieci lubią się uczyć, dobrze się w niej czują - a to chyba o
  to chodzi.Z tym czesnym to też należy sprawdzić inne warszawskie
  szkoły bo jest porównywalne i oferta również.A ja nie chcę żeby moje
  dziecko spędziło w samochodzie codziennie po 2 godziny na dojazd gdy
  w tym czasie może pobyć na trawie i w zieleni wokół tej szkoły.
  Szkoła po 17 latach dorobiła się dużej bo 700 metrowej sali
  gimnastycznej i budynku na ul.zielonej .Dla maluchów okrężna jest
  najlepsza mają duży teren i 3 boiska.Poziom nauki jest wysoki,
  chociaż niektórzy rodzice chcą by dzieci mniej się uczyły.A w
  wakacje to ja chcę być razem z dziećmi ,bo w ciągu roku pracując
  jestem z nimi za krótko i mam wyrzuty sumienia i nie chcę żeby
  przebywały w tym samy budynku przez cały rok. Mają odpocząć.Każdy
  wybiera to co mu odpowiada . Najłatwiej dać upust swemu
  niezadowoleniu i frustracji na forum.Ja cieszę się że tam chodzą i
  każdemu polecę tą szkołę.
 • monika_urso 06.04.09, 10:50
  Flash musze przyznac ze Twoja wypowiedz dodala mi otuchy.
  Zastanawiam sie bardzo powaznie nad poslaniem dziecka do Szkoly
  Marzen na Zielonej. Bardzo mi pasuje lokallizacja bo bede blisko
  mieszkac. Opinie na forum powoduja ze zaczelam sie powaznie
  zastanawiac nad Obrzezna na Mokotowie choc to byloby wyzwanie zeby
  tam dojezdzac. Czy moglabym jakos sie z Toba skontaktowac zeby
  zebrac wiecej informacji.
 • monika_urso 09.04.09, 22:25
  To naprawde interesujaca wiadomosc. Jaki sens mialoby sprzedawanie
  budynku w tak krotkim czasie od zakupu. Czy w szkole cos sie o tym
  mowi? Z twojego nick domyslam sie ze Twoje dziecko chodzi do tej
  szkoly. Jaki jest Twoj odbior szkoly?
 • mama_ucznia 10.04.09, 19:22
  Słyszałam opinie, że jest za mało dzieci w szkole i biznes nie do
  końca się opłaca. Ale zastrzegam, że to nie jest oficjalna
  wiadomośc. Może to tylko plotka?
  Wydaje mi się, że jak na tak wysokie czesne szkoła ma dosyc mało
  zajęc - mówię o klasach 0-3. Zajęcia codziennie do 12.30 - prawie
  jak w szkołach państwowych, w sumie 26 godz. lekcyjnych tygodniowo.
  Mało. Myślę, że mozna by zaoferowac więcej. Znam inne szkoły
  prywatne, gdzie dzieci mają o wiele więcej zajęc - np. codziennie
  wf, basen i inne. Tu wszystko wygląda na ściśle wyliczone. Biznes
  przede wszystkim.
 • gosiafka 11.04.09, 15:43
  czyżby jakaś klątwa nad tą Zieloną wisiała ?
  Myślę, że trzebaby prosić o wyjaśnienie u źródła.
  Przecież na Zielonej oprócz klas 0-3 są starsze klasy podstawowe,
  gimnazjum, liceum jakoś trudno sobie wyobrazić, żeby mialy wrócić
  ponownie na Okrężną ... Jakoś nie bardzo mi się to wydaje logiczne,
  żeby sprzedawać Zieloną a pozostać przy Okrężnej
 • monika_urso 13.04.09, 21:34
  Mama ucznia czy Twoje dziecko chodzi do tej szkoly? Moglybysmy
  porozmawiac? Musze podjac decyzje dosc szybko i potrzebuje pomocy.
 • mama_ucznia 14.04.09, 10:34
  Zrezygnowałam z tej szkoły, posłałam dziecko do innej prywatnej -
  Montessori w Konstancinie i jestem bardzo zadowolona, a moje dziecko
  szczęśliwe.
 • monika_urso 17.04.09, 10:26
  Witam,

  Wlasnie dzwonilam do szkoly marzen na numer 7572899 na Zielona z
  pytaniem o to czy szkola jest faktycznie na sprzedaz i jakie sa
  plany na przyszly rok szkolny. Nie moge uwierzyc jak zostalam
  potraktowana. Pani powiedziala ze jesli dzwonie z takimi pytaniami
  to dowidzenia i odlozyla sluchawke ( moje pytanie bylo bardzo
  grzeczne) zadzwonilam jeszcze raz probujac wyjasnic ze zalezy mi na
  informacjach z pierwszej reki dlatego dzwonie do szkoly a pani
  powiedziala znowu 'jak pani dzwoni z takimi tekstami to dowidzenia'.
  Co o tym myslicie??? Zadzwonilam na Okrezna ze skarga, niestety nie
  ma zadnego numeru do dyrekcji, ale pani sekretarka wyszla zastepuje
  ja jakas nauczycielka ktora nic nie wie i JESLI spotka pania
  dyrektor to jej przekaze. Zalosne. Przynajmiej juz nie musze sie
  dluzej zastanawiac ktora szkole wybrac. Decyzja podjeta.
 • bezzebow 17.04.09, 11:15
  To co pisze Pani Monika wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobne. Nie żyjemy w
  poprzedniej epoce i jednak w większości firm istnieją choć minimalne standardy
  we współpracy z klientem. Standardów w zakresie uczciwej konkurencji natomiast
  najwyraźniej jeszcze się nie dorobiliśmy. Paru moich znajomych (w tym rodzina)
  wysłało w sumie piątkę dzieci do szkoły marzeń. Niestety, rzeczywiście narzekają
  w większości na wysokie koszty, choć z jednym wyjątkiem wszyscy są bardzo
  zadowoleni. Podobno jednak można w indywidualnych przypadkach wynegocjować cenę.
  Za jedno z tych dzieci natomiast nie płacone chyba jest czesne (może
  symboliczne) ze względu na wysokie oceny.
  Co do poziomu i atmosfery nie słyszałem natomiast żadnych zarzutów ani wobec
  podstawówki ani wobec gimnazjum.
  Z pewnością języki są na bardzo wysokim poziomie. Ciekawie wyglądają również
  zajęcia pozalekcyjne.
  Choć zostały mi jeszcze dwa lata na podjęcie decyzji, będę się przyglądał dalej
  tej szkole. Wypowiedzi Państwa budzą trochę moją wątpliwość. Biorę poprawkę na
  to, że jest to jednak forum internetowe i przez to nie do końca wiarygodne.
 • bezzebow 17.04.09, 11:22
  Przy okazji. Również słyszałem taką plotę na temat budynku co rzeczywiście może
  być niepokojące. Napisałem w tej sprawie wczoraj maila do sekretariatu, jednak
  jak do tej pory pozostaje bez odpowiedzi. Patrząc na zdjęcia umieszczone w
  przytoczonym linku mam wątpliwość czy rzeczywiście jest to ogłoszenie nt. szkoły
  marzeń.
 • blum10 17.04.09, 14:51
  na stronie szkoły www.szkolamarzen.pl/ pojawiła się
  informacja na poruszanego tematu Zielonej. Pani Prezes zapewnia, że
  budynek nie jest przeznaczony do sprzedaży a ogłoszenia są
  nieaktualne. P
 • baracuda1 17.04.09, 15:54
  Moje dziecko uczeszczalo do tej szkoly przez 3 lata - 0-wka, 1 i 2
  klasa.
  Na poczatku wrzesnia zmienilsmy szkole ze wzgledu na stale
  pogarszajaca sie oferte tej szkoly. W tym czasie ze szkoly odeszlo
  sporo uczniow.
  To juz nie kameralna szkola marzen - tak bylo kiedys - a przecietna,
  duza prywatna placowka nastawiona na zysk. Klasy z roku na rok
  wieksze, kadra uboga, oferta zajec dodatkowych w ramach czesnego nie
  istnieje (swietlica czy "kolka" na ktorych dzieci siedza przed
  telewizorem NIE jest oferta!).
  Kadra rowniez slabsza, komunikacja z zarzadem kiepska. Oczywiscie sa
  dobre strony, ale my zapisujac dzieci oczekiwalismy duzo wiecej.
  Duzo wiecej mozna dostac w innych szkolach za porownywalne czesne.
  Wlasciciele wykorzystuja fakt ze to jedyna prywatna szkola w
  okolicy, niestety po raz kolejny potwierdza sie fakt, ze brak
  konkurencji zabija jakosc.
  pozdrawiam

 • puntik 13.04.13, 23:17
  Na jaka szkole zmieniliscie? I czy warto bylo?
 • mama_ucznia 18.04.09, 13:22
  Rzeczywiście jest taka informacja na stronie internetowej. Co
  więcej, obydwa ogłoszenia na portalu domiporta zniknęły. Zapewniam
  was jednak, że przynajmniej jedno z nich zostało umieszczone w lutym
  2009r., a nie jak podaje pani Prezes w 2007r. Zresztą cena była
  zupełnie inna - wtedy 8 mln, a teraz 10. Można to sprawdzic w
  agencji www.hj.pl, ale tam też ogłoszenie zniknęło, zostało tylko o
  wynajmie za 150000.
  A może formalności związane z kupnem nie były do końca załatwione i
  rzeczywiscie stary właściciel coś chciał w ten sposób załatwic?
  Coś tu w każdym razie nie gra. Potwierdzam, że trudno się w tej
  szkole dowiedziec prawdy. Trudno miec w tej sytuacji zaufanie do
  takiej instytucji.
 • flash_54 19.04.09, 21:13
  sprawdzę!
 • iwona.16 04.01.10, 10:44
  czy wiadomo jakie wymagania sa przy przyjeciu do szkoły. Czy trudne
  są testy rekrutacyjne do szkoły i zerówki?
  Miśka
 • vym3 04.01.10, 20:14
  Co to jest? Nogi się uginają.
 • flash_54 17.04.09, 20:28
  Witam moniko - wlasnie wrócilam a tu się tak dużo działo.Chętnie
  odpowiem na Twoje pytania o szkołe.Byłam tam dzisiaj i oglądałam
  kaczki - to fascynujące one sie nie boją ludzi.Dzieci jak zwykle
  zadowolone że już są z koleżeństwem a ja do pracy od
  poniedziałku.Pozdrawiam i czekam na pytania.
 • monika_urso 17.04.09, 23:13
  Hey Flash,
  Dzieki za chec pomocy ale po dziejszm konakcie ze szkola (opisalam
  wczsniej) juz nie chce miec z nimi nic wspolnego choc byloby
  znacznie wygodniej gdyby moje dzieci tam uczeszczaly ze wzgledow
  lokalizacyjnych. Nie wiem kto odbral telefony bo niestet nie chcial
  sie przestawic mimo ze prosilam. Nawet nie chce sobie wyobrazac jak
  bylabym potraktowana gdybym faktycznie miala jakies uwagi czy
  zastrzezenia.Moze i nie powinam oceniac szkoy na podstawie
  zachowania jednej osoby ale to pojedyncze osoby sklada sie na
  atmosfere i sytuacje w szkole. Nie rozumiem tez zupelnie reakcji tej
  kobiety. Taka agresja na zadane pytanie ktore przeciez nie bylo
  wymierzone ani w nia ani w szkole. Nie rozumiem. Dzieki jeszcze raz
  i powodzenia.
 • iwona.16 04.01.10, 10:42
  Witam. A czy wiadomo jakie testy są przy przyjeciu do szkoły? czy sa
  trudne. Jak mozna dziecko przygotować ?
  zuza
 • annajulia2 26.02.10, 21:28
  Czy ktoś może coś napisać o tej szkole teraz ?

  Jakie są opłaty - na stronie nic nie ma.
  Jak wygląda poziom nauczania i nauczycieli ?
  Jak warunki lokalowe ?
 • basiafr 08.03.10, 22:38
  Ja również jestem zainteresowana tą szkołą. Przeczytałam uważnie
  wszystkie posty i zastanawiam się w jakim kierunku obecnie rozwija
  się szkoła(zwłaszcza placówka na Zielonej). Jest lepiej czy gorzej?
  Będę wdzięczna za wszelkie opinie.
  Pozdrawiam,
  B.
 • farfalina 15.03.10, 11:51
  ja rowniez jestem zainteresowana tematem szkoly ale na ul okreznej
 • annajulia2 17.03.10, 09:37
  Ja byłam na spotakniu rekrutacyjnym organizowanym przez dyrekcję i :
  + warunki lokalowe, sala gimnastyczna, świetlice i szatnie dla małych dzieci
  + dużo fajnych zajęć dodatkowych
  - dyrektor był na spotkaniu arogancki i pozwalał sobie na teksty które były
  wręcz seksistowskie,
  - opłaty
  - postać Pani Prezesan
  - szkoła jest nastawiona na naukę ale nie interesuje się tematami wychowawczymi

  To są spostrzeżenia po spotkiu, nie wiem jak jest w srodku.
 • farfalina 17.03.10, 11:46
  witam,slyszlaam o dyrektorze tej szkoly,ze jest niezbyt odpowiednia
  osoba na tym stanowisku
  a czy moze Pani rozwinac to spostrzezenie?:"- szkoła jest nastawiona
  na naukę ale nie interesuje się tematami wychowawczymi"
  dziekuje

 • farfalina 17.03.10, 12:25
  prosze odebrac poczte na gazecie
  pozdrawiam
 • renelinka 18.03.10, 18:25
  farfalina napisała:

  > witam,slyszlaam o dyrektorze tej szkoly,ze jest niezbyt
  odpowiednia
  > osoba na tym stanowisku
  > a czy moze Pani rozwinac to spostrzezenie?:"- szkoła jest
  nastawiona
  > na naukę ale nie interesuje się tematami wychowawczymi"
  > dziekuje
  >
  >
  A z jakiego powodu dyrektor jest niezbyt odpowiednią osobą na tym
  stanowisku ? Z tego co wiem przeszedł z jednej z lepszych prywatnych
  podstawówek w W-wie i chyba nie brakuje mu kompetencji.
 • farfalina 20.03.10, 17:05
  witam,chocby dlatego,ze jest arogancki-takie wiadomosci sa od osoby bedacej na
  zebraniu.Mnie niestety tam nie bylo ale bylam dzis z coreczka na testach.Nie
  mialam okazji spotkac dyrektora.
  A z jakiej szkoly przeszedl jesli moge zapytac?
  Wrazenia po dzisiejszym spotkaniu Ok,coreczka wyszla zadowolona,choc testy
  trwaly poltorej godziny.Byly 3 grupy po 10 osob a podobno maja utworzyc 2
  zerowki po 20 wiec ten mini egzamin wydaje sie byc dla zasady
 • trus-kawka7 21.03.10, 20:33
  Witam,
  jezeli byla Pani wczoraj z coreczka na testach to raczej nie miala
  Pani mozliwosci nie zobaczyc dyrektora, poniewaz prowadzil spotkanie
  (podzial na grupy - z pewnoscia do klasy 0, na ktorym bylam) a przez
  caly czas trwania egzaminu przechadzal sie po korytarzu i rozmawial
  z rodzicami.

  Nie chce byc niegrzeczna, ale nie wierzylabym az tak bardzo
  kolezance, a conajmniej nie powtarzalabym opinii krzywdzacych.
  Uczestniczylam w spotkaniu 2 tyg temu i uwazam, ze to rodzice byli
  aroganccy, a on staral sie najgrzeczniej jak mozna wytlumaczyc im,
  ze jemu rowniez bardzo nie podoba sie reforma szkolnictwa natomiast
  nie pozostaje mu nic innego jak podaac sie jej.

  Dodatkowo moje zdanie jest takie, ze jezeli ktos decyduje sie poslac
  dziecko do szkoly rok wczesniej to z cala tego konsekwencja i
  domaganie sie od dyrektora aby dla dzieci mlodszych o rok zrobil
  inne/latwiejsze testy jest co najmniej zaskakujace. Dzieci mlodsze o
  rok zawsze beda mialy trudniej niz te starsze, ale rozumiem, ze
  jezeli ktos decyduje sie na taki krok to uwaza ze dziecko dorownuje
  tym starszym pod kazdym wzgledem. Z tego wlasnie powodu
  zdecydowalismy z mezem, ze corka pojdzie zgodnie ze "starym"
  systemem.

 • farfalina 22.03.10, 09:48
  z calym szcunkiem ale prosze czytac dokladnie posty.Pisalam wyzej,ze
  interesuje mnie szkola ale na ul OKREZNEJ a nie Zielonej.Rozumiem,ze
  dyrektor byl na egzaminach ale na ul Zielonej??ja bylam w drugiej
  szkole wiec powtarzam,ze nie mialam okazji spotkac dyrektora.
  Podzial na grupy i spotkanie prowadzila Pani.
  Ja bardzo jestem zainteresowana ta szkola i nie mam powodow aby
  zniechecac innych skoro chcialabym poslac tam coreczke
  Opinia o aroganckim dyrektorze nie jest od mojej kolezanki tylko
  forumowiczki.
  Jesli Pani jest zadowolona ze spotkania to bardzo sie ciesze bo czym
  wiecej pozytywnych opini tym ja jestem spokojniejsza:)
  pozdrawiam
 • basiafr 18.03.10, 16:57
  Dziękuję za informacje.
  Informacje "ze środka" mogliby nam przekazać rodzice dzieci uczących
  się tam, byłoby super, gdyby ktoś podzielił się z nami swoją opinią
  na temat tej szkoły, bo myślę, że wiele osób jest nią
  zainteresowanych
 • qwerty-23 22.03.10, 10:09
  Szkoła Marzeń:

  1. to nie jest szkoła społeczna! tylko prywatna-różnica jest fundamentalna: rodzice są klientami, a klient musi być zadowolony by płacił. Dlatego nawet najgłupsze pomysły edukacyjne mogą być zrealizowane, ale nie muszą. Wszystko zależy od właściciela.

  2. Szkoła nie ma konkurencji prywatnej lub społecznej. I to wpływa na to ,że opłaty mogą windować jak chcą; i tak robią. Zła komunikacja z W-wą powoduje, że szkoły społeczne w W-wie nie stanowią konkurencji.
  Podobnie jest z nauczycielami. Rotacja jest b. duża.

  3. Poziom jest... na poziomie b.dobrych szkół publicznych na Ursynowie. Wyniki z ogólnopolskiego portalu www.scholaris...coś tam powiedzą prawdę o każdej szkole.
  Liceum chyba nie do końca istnieje. Zatem nikt jeszcze matury nie zdawał w tej szkole. Absolwenci gimnazjum na Zielonej w większości wybieraja licea w W-wie. Tańsze i pewniejsze, sprawdzone.

  4. Porównania ze szkołami publicznymi w Piasecznie jednak robić nie warto. Szkoła Marzeń, choć nie jest szkołą marzeń, bije na głowę publiczne z okolicznych gmin, pod każdym względem.
 • basiafr 22.03.10, 15:52
  Dziękuję serdecznie! Teraz mam juz bardziej pełny obraz sytuacji.
  Szkoda, że szkoła nie ma żadnej konkurencji:-(

  qwerty-23 napisał:

  > Szkoła Marzeń:
  >
  > 1. to nie jest szkoła społeczna! tylko prywatna-różnica jest
  fundamentalna: rod
  > zice są klientami, a klient musi być zadowolony by płacił. Dlatego
  nawet najgłu
  > psze pomysły edukacyjne mogą być zrealizowane, ale nie muszą.
  Wszystko zależ
  > y od właściciela.

  >
  > 2. Szkoła nie ma konkurencji prywatnej lub społecznej. I to wpływa
  na to ,że op
  > łaty mogą windować jak chcą; i tak robią. Zła komunikacja z W-wą
  powoduje, że s
  > zkoły społeczne w W-wie nie stanowią konkurencji.
  > Podobnie jest z nauczycielami. Rotacja jest b. duża.
  >
  > 3. Poziom jest... na poziomie b.dobrych szkół publicznych na
  Ursynowie. Wyniki
  > z ogólnopolskiego portalu www.scholaris...coś tam powiedzą prawdę
  o każdej szko
  > le.
  > Liceum chyba nie do końca istnieje. Zatem nikt jeszcze matury nie
  zdawał w tej
  > szkole. Absolwenci gimnazjum na Zielonej w większości wybieraja
  licea w W-wie.
  > Tańsze i pewniejsze, sprawdzone.
  >
  > 4. Porównania ze szkołami publicznymi w Piasecznie jednak robić
  nie warto. Szk
  > oła Marzeń, choć nie jest szkołą marzeń, bije na głowę publiczne z
  okolicznych
  > gmin, pod każdym względem.
 • farfalina 23.03.10, 10:37
  wczoraj weszlam na strone szkoly i czytalam umowe.przerazilam sie
  czesnym ktore nalezy placic za miesiace wakacyjne z gory!wychodzi na
  to ze za 3 mce,paranoja...
 • konwalia333 31.03.10, 14:22
  pytanie tylko co to znaczy dobra szkoła?
  --
  koliber
 • aagje 28.08.10, 16:36
  moje dziecko idzie tam lada dzień do pierwszej klasy.

  moja opinia na razie nie jest najlepsza i mam spore obawy co do tego,
  czy uda mi się do tej szkoły przekonać. już w tej chwili biorę pod
  uwagę zmianę szkoły za rok. ale zobaczymy... dajmy szansę. jest kilka
  argumentów za, m.in. nieduża odległość od domu i obecność w klasie
  koleżeństwa z przedszkola.

  dlaczego jestem na nie?
  - spotkanie informacyjne. dyrektor niekontaktowy i parę razy minął
  się z prawdą, co było weryfikowalne natychmiast.
  - dyrektor i pani prezes głośno deklarują i podkreślali to na
  spotkaniu, że szkoła jest placówką świecką. niemniej nie prowadzą
  zajęć z etyki, a dzieci, które na religie nie chodzą mogą sobie pójść
  na jakieś inne lekcje do innej klasy (bo religia w zeszłym roku
  szkolnym nie zawsze była na pierwszej lub ostatniej lekcji)
  - umowa podpisana, wpisowe 2000 zł wpłacone w terminie (do 20
  kwietnia). jest koniec sierpnia, a pani prezes nie raczyła podpisać
  umów i zwrócić ich rodzicom. mieli to zrobić w ciągu (chyba) dwóch
  tygodni
  - na spotkaniu informowano, że powstanie jedna nowa pierwsza klasa (i
  jedna pierwsza klasa z istniejącej już zerówki). jak się okazało na
  pikniku (ten temat pominę, żeby już nie zanudzać), szkoła uruchomiła
  jeszcze jedną pierwszą klasę i przyjmowała dzieci, które nie
  podchodziły do egzaminu w marcu, gdy miał miejsce oficjalny egzamin.

  generalnie moje wrażenia do tej pory są złe. może panie
  wychowawczynie okażą się fajne i kompetentne. na to liczę. z nimi
  będzie się stykać dziecko, a nie z panią prezes, czy panem
  dyrektorem. • bombina 02.09.10, 08:40
  Szkoła Marzeń ma swoje plusy i minusy, ale chyba nie ma takiej coby
  ich nie miała. Dla mnie widoczne są gołym okiem różnice między
  Zielona a Okręzną. Jak ktoś zauważył ta druga jest super dla
  maluchów, choć wg mnie jest trochę traktowana po macoszemu jak bidna
  kolonia.
  Niestety Szkoła Marzeń jest jedyną prywatną szkoła wśród
  przepełnionych państwowych w rejonie. Nie widać, ani też nie
  słuchać, aby jakaś sensowna konkurencja miała powstać w najbliższym
  czasie. Jeśli miałabym w okolicy państwową z 15-20 dzieci w klasie i
  angielskim 4xtyg, z sensownym poziomem i opieką do 18.00 nie
  zastanawiałabym się ani chwili. Szkoda, że rodzice tylko żalą się na
  nią na forach lub myślą o przenoszeniu swoich dzieci a nie próbują
  coś zdziałać w kwestii funkcjonowania szkoły. Być może oporna na
  zmiany pani Prezes w takim wypadku jest w stanie ulec, naprawdę
  drążenie skutkuje !!!

  Jeśli chodzi o kondycję finansową Szkoły Marzen to chyba, aż tak źle
  nie jest skoro powstało również Przedszkole w nowym budynku.

  A tak z ciekawości o co chodzi z piknikiem ?
 • malila 02.09.10, 11:16
  to nie jedyna szkoła niepubliczna w okolicy. Jest jeszcze szkoła w Mysiadle i szkoła przy Julianowskiej w
  Józefosławiu - chociaż o tej ostatniej nie mam żadnych informacji. Większym problemem jest brak gimnazjów.
  --
  tak wielu mesjaszy wie wszystko o wszystkim,
  no to czemu ich wizje skłócają wyznawców tak?
 • aagje 07.11.10, 22:44
  na Julianowskiej chyba też jest gimnazjum?

  co do nowych szkół - podobno przedszkole Nibylandia buduje obok siebie podstawówkę z terminem startu na wrzesień 2011.

  a co do szkoły na Zielonej. minusy są, ale plusów też nie brakuje. dyrektor okazał się zupełnie ludzkim człowiekiem z fajnym podejściem do dzieci. jestem mile zaskoczona - moje dziecko go bardzo polubiło.

 • malila 09.11.10, 10:32
  A czy mogłabyś napisać coś więcej na temat plusów i minusów? I jak sprawdzają sie nauczyciele?
  --
  tak wielu mesjaszy wie wszystko o wszystkim,
  no to czemu ich wizje skłócają wyznawców tak?
 • puntik 13.04.13, 23:23
  AAgje jak wrazenia po dwoch latach? Nadal chodzi tam twoja corka?
 • chica1230 28.11.13, 21:28
  Dzień dobry,
  Nie wiem czy pytanie aktualnie, ale obecnie jestem w trzeciej gimnazjum i jest to mój trzeci rok w tej szkole. Jak dla mnie atmosfera jest niespodziewanie dobra. Szkoła ma mnóstwo zalet, w szczególności jestem zadowolona z możliwości nauczycieli, którzy prowadzą nie tylko konsultacje i kółka przedmiotowe (dla uczniów zdolnych) ale także zajęcia wyrównawcze dla trzecich gimnazjum. Ten rok, jako że jest ostatni i niedługo czeka nas test nie jest łatwy. Zaliczam się raczej do uczniów przeciętnych, dlatego też postanowiłam że muszę chodzić na wiele korepetycji. Szczerze mogę przyznać, ze niektórzy nauczyciele przesadzają, ale wiem że jeżeli teraz będę stosować się do ich wymagań to test końcowy zdam bez zająknięcia. Średnio wracając do domu ok godziny 18 uczę się do ok godziny 22. Moje oceny to głównie 3,4 i 5. Myślę, ze jestem zadowolona. Cieszę się że chodzę do tej szkoły, a kiedy będe ją opuszczć będzie mi przykro
 • karolc-ia321 29.01.11, 16:46
  Mam zamiar posłać do klasy "o" dziecko ( alergik ) do tej szkoły ale od znajomych słyszałam , że nie ma tam wentylacji w klasach a poza tym w szatni jest grzyb i wilgoć. I czy rzeczywiście panuje tam straszna ślizgawica w zimie bo nikt nie odśnieża i nie sypią piaskiem?
 • katasiakasia 08.02.11, 12:50
  Nie wiem jak na Zielonej jest z tą wentylacją. Jeśli chodzi o Okręzną budynek z pewnością nie powstał z myślą o potrzebach szkoły, w związku z tym warunki nie są marzeniem. Trzeba przyznać że jest sporo braków ( ale otoczenie super) np w zeszłym roku przy roztopach w niektórych klasach postawione były garnki, gdyż przeciakało. Rzeczywiście przy opadach śniegu jest dość ślisko.
  Co do obiadów nie wiem nic o wersjach dla alergików (być może są, ale różnie jest z przepływem informacji w szkole) i specjalnie nie cieszą się zachwytem dzieciaków (w każdym razie wśród znajomych dzieci).
 • flash_54 08.02.11, 18:45
  I znowu jak co roku pełno pytań do niesprawdzonych informacji.Przecież co roku są spotkania informacyjne i ogląd szkoły.Wczoraj przeszłam dyskretnie i sprawdziłam że kratki są w klasach a w szatni nie widziałam ani wody ani grzyba , wręcz uważm że było tam za gorąco.Budynek nie był napewno budowany na szkołę ale żeby tam była, musiał być odbrany przez wszystkie służby tzn.straż , sanepid itp a oni są,, trudni,, I skoro są tam już tyle lat to mają odpowiednie dokumenty.Teren jest trudny, wokół woda a poziom wód gruntowych się podniósł - sama mam duże problemy z wodą na działce.Teren jest piękny.Jeżeli nie mieszka się w centrum to zimą oprócz dróg pierwszej kat odśnieżania raczej wszędzie jest ślisko a droga do budynku jest posypywana piaskiem.Wiem tylko o obiadach dla wegetarian bo przy recepcji jest menu i tam jest wypisane.
 • helgaho 15.06.11, 17:33
  czy możecie wpisywać kolejne opinie na końcu. Przeszukiwanie nowych wątków, gdzieś w środku jednak dość dużego wątku jest niełatwe.
  Czy można prosić również o informację której szkoły dot. refleksje czy Zielonej czy Okrężnej ?
 • farfalina 17.06.11, 14:01
  wiec moje dziecko trafilo do szkoly marzen w Jazgarzewszczyznie i ...chyba bede tego załowac po tym co do tej pory sie dzialo.Po krotce:Pan od karate targa dzieci za uszy,wystawia ciuchy za kono jesli sa nieposluszni.Podobno byla rozmowy z owym panem i obiecal ze sie poprawi.Skandal.Moja corka nie chodzi na te zajecia ale chlopcy z jej klasy owszem.Pani od angielskiego krzyczy i wyzywa dzieci od debili-rowniez informacja z pierwszej reki(nazwiska z oczywistych powidow nie podam),dzieci gina w szkole bo sa poprostu niedopilnowane,moja corka tez sie "zagubila"-oczywiscie nikt nie wiedzial gdzie jest po czym byla na zajeciach na ktore miala nie chodzic.Wycieczki?owszem jest ich sporo ale ostatania byla prawie tragiczna w skutkach.Autokar bez pasow po czy pan kierowca jadac za szybko wjezdza na hopek czy slupek(corki cale szczescie na niej nie bylo)i dzieci przestraszone a w tym jeden(o tym mi wiadomo bo z naszej klasy)leci w gore i spada rozwalajac sobie noge,dziewczynka sie potlukla.Rodzicie odboerajac dzieci w tym dniu nie wiedza o niczym po czym malo tego pytane nauczycielki jak bylo na wycieczce mowia ze super!!!wszystko zamiatane pod dywan,wszelkie interwencje koncza sie na zalagodzeniu tematu.Tragedia.Jak tak dalej pojdzie napewno corke stamtad zabiore,wszycy rodzice narzekaja na bezpieczenstwo w tej szkole.
  pozdrawiam i zycze przemyslanego wyboru szkoly
 • moll77 02.02.12, 15:25
  Zbliża się termin spotkań informacyjnych, podbijam temat, co nowego możecie napiszać o Szkole Marzen, ul. Zielona, warto posłać dziecko do 1 szej klasy?
 • k.o.r.b.k.a 15.02.12, 12:20
  Ja też szukam aktualnych opinii o tej szkole. Zastanawiam się, czy to dobra szkoła (ew. zerówka) dla mojego sześciolatka. Bo opinie są skrajne - albo cudowna szkoła, albo fatalna...
 • farfalina 23.02.12, 09:08
  ja niestety nie polecam,mam zamiar dziecko przeniesc do innej ale poki co czekamy na miejsce.
  Wszystko pieknie wyglada na pierwszym zebraniu informacyjny,reklame robia idealna..i na tym koniec sielanki.
  Zamiatane pod dywan wszystkie problemy,obecnie jest epidemia szkarlatyny a szkoła milczy i udaje,ze nic sie nie dzieje.To nie sa pojedyncze przypadki,mowie o okolo 30 przypadkach!
  Ja nie polecam
 • moll77 23.02.12, 12:43
  Hej dzięki za info, z tego co pamietam twoje dziecko jest w szkole w Jazgarzewszyznie - czy moze sie tez wypowiedziec rodzic z Zielonej? W sobote spotkanie, mąż ciśnie, zeby dzieciaka zapisać, a ja mam wielkie opory...
 • farfalina 23.02.12, 14:39
  mam znajomych ktorzy maja dzieci na Zielonej,sprawa wyglada dokladnie tak samo co do rozwiazywania problemow,szczegolnie z Panem dyrektorem.Zalezy na jakiego nauczyciela dziecko trafi,choc u nas jest "walka" z jedna z pan od jezyka juz kilka lat i tak to nic nie daje,maja nas gdzies....
 • karoling0 23.02.12, 21:44
  "Szkoła marzeń " - tylko w nazwie. Rzeczywistość jest całkiem inna .... Totalny brak organizacji, zakłamanie ze strony dyrekcji.. a do tego doszło jeszcze ukrywanie przez nią faktu wybuchu epidemii szkarlatyny w szkole. Ciekawe czego się boi szkoła zatajając ten fakt przed rodzicami ??? a może nie spełnia odpowiednich warunków sanitarno- techno - lokalowych. Sale są malutkie ciasne , o szatni nie wspomnę - ścisk i tłok szczególnie rano, ledwo dziecko może kurtkę powiesić. a świetlica jest ciasna , jak przychodzę po dziecko to czuć tam zaduch byż może to wina nieodpowiedniej wentylacji.
  Plac zabaw - popsute lub rozwalające się zabawki ( szczególnie równoważnie ) widze taki stan rzeczy od 2 lat odkąd moje dziecko chodzi tu do szkoły ....
  Dookoła szkoły położona jest terakota ( czy coś w tym stylu ) w zimę jest tam potwornie ślisko jak na lodowisku , wiele osób się tam juz wielokrotnie przewróciło w tym dzieci również... a szkoła nawet tego niczym nie posypie ani nie zabezpieczy .
  Na terenie szkoły jest wiele niebezpiecznych miejsc chociażby "stawy " które są ogrodzone mizernym płotkiem albo łańcuchem, przez które każde dziecko może się prześliznąć i wpaść wprost do wody....
  Dzieci nie są należycie pilnowane były przypadki poszukiwania zagubionych dzieci już nie raz.
  Szkoła ta jest bez sensu , nikomu nie polecam, bardzo się zawiedliśmy ........ a poczatek wyglądał tak ładnie .....

  Moje dziecko też niestety chodzi do tej szkoły ale od przyszłego roku szkolnego pójdzie do innej
 • artsg 24.02.12, 01:41
  karoling0 napisała:

  > "Szkoła marzeń " - tylko w nazwie. Rzeczywistość jest całkiem inna

  Założenia projektowe jak i stan obecny tego budynku to dom/rezydencja ale w żadnym przypadku szkoła
  --
  Program wyborczy Bufetowej
 • kubam4 26.01.15, 12:21
  pani od muzyki jest faktycznie nieudana, trochę jej się priorytety nauczania pomyliły lub ktoś nie powiedział o co chodzi w muzyce w szkole podstawowej, ale inni nauczyciele na bardzo wysokim poziomie i bardzo przyjażni poziom wysoki ale to chyba dobrze? Co prawda nauki jest tyle ze nie ma czasu na zajecia dodatkowe lub po prostu dziecko jest zmeczone. inna szkoła to Montessorii w konstancinie ale droga i poziom niski podobno.
 • kubam4 26.01.15, 15:55
  pani od muzyki jest faktycznie nieudana, trochę jej się priorytety nauczania pomyliły lub ktoś nie powiedział o co chodzi w muzyce w szkole podstawowej, ale inni nauczyciele na bardzo wysokim poziomie i bardzo przyjażni poziom wysoki ale to chyba dobrze? Co prawda nauki jest tyle ze nie ma czasu na zajecia dodatkowe lub po prostu dziecko jest zmeczone. inna szkoła to Montessorii w konstancinie ale droga i poziom niski podobno.
 • elfabrzoza127 28.05.13, 13:52
  Ja bym nie posyłała...szkoda nerwów, po pół roku albo i krócej będziecie żałowali.
  Poszukajcie dobrych opinii o tej szkole......poza dyrekcją nikt nie wystawia.
  Ja nie spodziewałam się, że w szkole prywatnej może być taka ignorancja a zarazem arogancja dyrekcji oraz niektórych nauczycieli wobec rodzica.
  W szkole dał się zauważyć jeden rodzynek... Pan polonista o złotym sercu i poglądach John'a Keating'a z Stowarzyszenia Umarłych Poetów....
 • pawluskiewicz 01.11.13, 19:13
  Po pół roku w tej szkole dziecko wraca do domu i rozmawia tylko o jednym: ile coś kosztuje , gdzie koledzy i koleżanki jeżdżą na wakacje i ile kosztował samochód ojca. Totalny materializm. Zabrałem dziecko, poszło do "normalnej" szkoły i znowu zaczęło być "dzieckiem" a nie "handlowcem". Osobiście odradzam.

  elfabrzoza127 napisała:

  > Ja bym nie posyłała...szkoda nerwów, po pół roku albo i krócej będziecie żałowa
  > li.
  > Poszukajcie dobrych opinii o tej szkole......poza dyrekcją nikt nie wystawia.
  > Ja nie spodziewałam się, że w szkole prywatnej może być taka ignorancja a zaraz
  > em arogancja dyrekcji oraz niektórych nauczycieli wobec rodzica.
  > W szkole dał się zauważyć jeden rodzynek... Pan polonista o złotym sercu i pog
  > lądach John'a Keating'a z Stowarzyszenia Umarłych Poetów....
 • flash_54 27.02.12, 11:31
  Pisząc to rozumiem bieżesz odpowiedzialność za to bo ja na twoim miejscu wezwałabym sanepid skoro jesteś taka zaniepokojona a może siejesz niepotrzebną panikę i chcesz swoje sprawy załatwić na forum. Z tego co wiem to od grudnia do chwili obecnej wystąpiły 4 przypadki szkarlatyny - gdybyś zapytała to taką odpowiedź byś uzyskała ale sprawdziłam również u rodziców.Poczytaj sobie również co to za choroba i jak się można zarazić - może szkoła nie jest winna. Idzie wiosna , w szkołach państwowych już się zaczęła ospa - jak się pojawi w szkole marzeń to też będzie ich wina? są choroby które dzieci muszą przejść i lepiej wcześniej niż później.W każdym takim zbiorowisku jest pewne że choroby się przenoszą i nic w tym dziwnego ani nagannego. Ale jeżeli znalażłaś szkołe sterylną , z maseczkami na twarzy- prawie z namiotem tlenowym to gratulacje. Przenieś córkę i życzę zdrowia i to dużo bo będzie jej potrzebne.Już zacznij szukać odpowiedniej szkoły średniej pod tym kątem no i studiów bo im dalej tym bardziej będzie wyjałowiona i narażona na wszystkie choroby .Ale to Twój wybór i Twoje dziecko. Ale taką opinię jak już piszesz to napisz stan faktyczny a nie wyssane z palca informacje żeby siać panikę wśród innych rodziców.
  Z życzeniami zdrowia
 • malila 28.02.12, 11:55
  W których szkołach pojawiła się ospa?
  --
  I see the strings that control the system
  I can do anything with no assistance
  ...Cause I can lead a nation with a microphone
 • flash_54 09.03.12, 13:37
  W dniu dzisiejszym wywieszono w szkole wycinek z dzisiejszego Kuriera Piaseczyńskiego
  z obwieszczeniem Starosty Piaseczyńskiego o zezwoleniu na inwestycję budowy ulicy Okrężnej.
 • vym3 14.03.12, 18:28
  Tylko, że tu chodzi o inną Okreżną, w Lesznowoli
 • elfabrzoza127 20.03.12, 14:12
  Podobną opinię mogę wydać o Szkole Marzeń z ul. Zielonej.
  Wszelkie uwagi od rodzica są ignorowane, niektórzy nauczyciele są bardzo niemili i aroganccy wobec uczniów. Choć jest parę wyjątków (pan od Polskiego wzór dla innych nauczycieli !!!!) Rano pod szkołą jest istny horror, nie da się podjechać pod szkołę spokojnie- każdy parkuje gdzie chce, byle miał najbliżej do szkoły, szkoła nie dysponuje parkingami dla rodziców, jedyne parę miejsc przeznaczono dla nauczycieli i dyrektora reszta niech się sama martwi. Brak dostępu do świetlicy gdy dziecko oczekuje na lekcję. Egzaminy wstępne... stresują dzieci a później i tak 100 % przyjmują.
  Sklepik szkolny - istny wyścig szczurów, kto pierwszy ten lepszy, nauczyciele wpychają się bez kolejki...przykład idzie dalej i reszta robi to samo.
  Konsultacje odbywają się na 9 lekcji, wtedy dzieciak najpewniej coś zaliczy..., douczy się...., paranoja, które dziecko po tylu lekcjach jest w stanie skutecznie myśleć....
  Fakultety.... 8,9 lekcja..... przymusowe !!!!
 • moll77 21.03.12, 10:06
  Hej, dzięki za info o szkole na Zielonej, co do tego, ze 100% dzieci przyjmuja, to chyba nie do konca tak jest, zobacz na stronie, jest lista przyjetych i dluga lista rezerwowych. Moje dziecko jest wlasnie na tej rezerwowej liscie, myslicie, ze duzo rodzicow sie nie zdecyduje na poslanie dziecka i zwolnia sie miejsca, ktoś wie jak to wygląda?
  Przyznam, ze oczywiscie biore pod uwage negatywne opinie o szkole, ale mam tez porownanie z publiczna szkola, do ktorej (do zerowki) chodzi moj syn. I naprawde jestem w szoku, co tam wyprawia wychowawca - terror i zastraszanie dzieci, ZERO kontaktu z rodzicem,
 • elfabrzoza127 24.03.12, 01:13
  Miałam na myśli Gimnazjum do którego uczęszczała córka.
  Jak jest teraz w podstawówce niewiem. Ogólnie patrząc na dzieci to 75-80% uczęszcza dziewczynek ogólnie żeńska szkoła. Z roku na rok przybywa dzieci, robi się zwykła szkoła choć za dużą kasę.W Gimnazjum było po dwie klasy teraz już są trzy. Było ciężko rano dowieźć dziecko, niewiem jak jest teraz ale napewno dużo gorzej. Wydłużają zajęcia w szkole, ponoć teraz z natloku dzieci są już dwie przerwy obiadowe po 0,5godz co wydłuża czas w szkole. Z perspektywy czasu chyba jednak nie posłałabym ponownie dziecka. Szkoła chwali się swoimi znanymi absolwentami którzy jak wiadomo po ostatnich doniesieniach chluby jej nie dają....mam na myśli młodego aktora Antka K. który wdał się w bujkę z Policją a ostatnio po mocno zakrapianej imprezie urodzinowej chyba wywieźli kolegę w stanie śpiączki do szpitala.
 • vym3 24.03.12, 08:38
  Ale bzdury!
 • jajecz.niczka 05.03.12, 22:00
  Zawiozłem syna na egzaminy rekrutacyjne na ul. Okrężną i o mało mi się samochód nie rozpadł na ulicy prowadzącej do szkoły. Próbowałem znaleźć inną drogę ale niestety wszystkie drogi w pobliżu tej szkoły i prowadzące do celu są w bardzo złym stanie. Dziury, bardzo głębokie dziury i błoto... Dziecku się zrobiło niedobrze od skakania i bujania się po tych dołach. Nie wyobrażam sobie dowozić i odwozić syna do szkoły po takich drogach przez cały rok szkolny. To jest kompletna dewastacja auta i nie mam zamiaru kupować sobie czołgu czy traktora by dojeżdżać z synem codziennie do szkoły. Oprócz tego, nie ma możliwości zostawienia dziecka w pobliżu, aby samo doszło do szkoły ponieważ brak chodników i błoto utrudniają normalne dojście do celu.
  Mam pytanie do rodziców dzieci uczących się w Szkole Marzeń: czy ktoś interweniował w sprawie poprawy stany dróg w okolicach szkoły? Czy istnieje nadzieja poprawy stanu dróg w najbliższym czasie? Jeśli mam codziennie skakać i bujać się po takich dołach to raczej z góry zrezygnuję!
 • flash_54 08.03.12, 10:51
  Wiem że szkoła wielokrotnie interweniowała i interweniuje w tej sprawie o czym informowała Rodziców wywieszając pisma w gablocie , nawet podpisywaliśmy petycję do władz miasta w tej sprawie.Odpowiedziano na nią że po zrobieniu kanalizacji na okolicznych ulicach i przy szkole będzie można zająć się drogami. Ponieważ kanalizacja była robiona do później jesieni 2011 roku mamy nadzieję że gmina w tym roku poważnie podejdzie do sprawy stanu dróg w tej okolicy. Wiem że mieszkańcy również interweniują w tej sprawie i są już mocno zdenerwowani cała tą sytuacją.Sądzimy ,że ten rok przyniesie wyraźną poprawę.
 • monti56 09.02.13, 17:26
  To może są jakieś zmiany na lepsze czy nie ma co na to liczyć? Zbliża się kolejny nabór. Szukać gdzieś czy dać szanse?
 • mamkram 11.02.13, 16:22
  W kwestii dojazdu zmieniło się niewiele, tłok pod szkołą jest ciągle bardzo duży. Moim zdaniem ważniejsze są jednak inne sprawy niż lokal, transport, itp., chociaż rzeczywiście samo poranne parkowanie pod szkołą może od niej skutecznie odstraszyć. W klasach 1-3 wszystko zależy od wychowawczyni, które w większości są w porządku, chociaż zdarzają się osoby, które powinny zajmować się wszystkim innym, tylko nie wychowywaniem dzieci. Mnie najbardziej martwi fakt, że ta szkoła od małego funduje dzieciom wyścig szczurów. Dzieci mają bardzo dużo zajęć obowiązkowych, nauczyciele zadają bez umiaru, dzieci siedzą do późnego wieczoru, żeby to wszystko odrobić, są permanentnie przemęczone. Dyrekcja jest głucha na argumenty wielu rodziców, żeby nie narzucać dzieciom tak wielu obowiązków twierdząc, że niektórym rodzicom to nie przeszkadza, albo wręcz domagają się, żeby dzieci miały więcej zajęć. W szkole nie ma mowy o indywidualnym traktowaniu dzieci i rozwijaniu ich talentów. Dzieci nie mają czasu, żeby rozwijać swoje zainteresowania, uprawiać sport poza szkołą czy zwyczajnie pobawić się na podwórku, ponieważ są przytłoczone codzienną nauką prowadzoną w sposób, który nie zmienił się od kilkudziesięciu lat i ciągle opiera się na wkuwaniu mnóstwa niepotrzebnych informacji. Zarówno dyrekcja, jak i część nauczycieli nie bierze pod uwagę faz rozwojowych dzieci i wrzuca na barki małych dzieci obowiązki, którym ciężko sprostać. Rodzi to dużą frustrację u części bardziej wrażliwych czy ambitnych dzieci i poczucie, że mimo wysiłku nie daje się rady. Obserwuję moje dziecko i widzę, jak bardzo taki sposób szkodzi jego rozwojowi. Wydaje mi się, że szkoła zbyt duża uwagę przykłada do tego, żeby mieć wysoką pozycję w rankingach, a za małą do tego, co rzeczywiście jest dobre dla dzieci. Już dawno ta szkoła nie jest dla mnie "szkołą marzeń", mimo, że kiedyś wydawała mi się najlepszą opcją w tym rejonie.
 • kasia1096 13.02.13, 20:15
  MAMKRAM - zaskoczyło mnie kilka twoich stwierdzeń, pozwolisz ze odniose sie do nich:
  - odnośnie tłoku pod szkołą - sama odwożę córkę do szkoły codziennie i widzę, jak my (rodzice) sami jesteśmy temu winni. Pokupowaliśmy sobie auta (ważniejsi mają wieksze samochody, chociaż wzrostem nie grzeszą) i nie umiemy nimi parkować, nie ustepujemy sobie wzajemnie, pchamy się, a najlepiej jak moglibysmy wjechać do środka, pod samą klasę. Czyż nie tak ?
  - wyścig szczurów - ja tego nie zauważam, dzieci maja dużo zajęć tak, bo szkoła chce jak najszerzej zaprezentować możliwości aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Czy dlatego nie oddajemy dzieci do zwykłych szkół, gdzie tylko zajęcia obowiązkowe i... do domu albo na podwórko (o ile jest).
  My z mężem wybraliśmy własnie tę szkołę, bo daje więcej (więcej polskiego, więcej matematyki, więcej angielskiego), bo propozycja zajęć poza obowiązkowymi jest szeroka i dziecko jest zadowolone. Córa nie narzeka i znajduje czas na zajęcia tak jak większość z jej klasy. Wiele jest też dzieci, które zmuszone są przez nas - rodziców - do tego że siedzą do wieczora w szkole, bo to my, odbieramy je w ostatniej chwili, tuż przed 18.00. W takich wypadkach kto miałby ochotę na cokolwiek będąc w szkole od 8 do 18 ? to nawet tyle my nie jesteśmy w pracy, bo do niej jedziemy po odstawieniu pociech do szkoły a wcześniej wychodzimy, aby je ze szkoły odebrać.
  - wysoka pozycja w rankingach - cieszę się że w rankingach szkoła ma wysoką pozycje - dlatego dzięki temu łatwiej my, rodzice, podejmujemy decyzję o tym gdzie nasze dziecko posyłamy. Jeśli w rankingach pozycja jest stała przez kilka lat, to chwała szkole i jej kadrze. Starają sie i pracują z naszymi dziećmi, aby uzyskanej pozycji nie stracić. Czy nie łatwiej dostać sie do szkół o poziomach wyższych, jeśli uczyło się w dobrej szkole ?

  Tak juz na sam koniec. Nie chcę przekonywać cię, że ta szkoła jest naj... a jeśli nie jest to już szkoła twoich marzeń, zawsze możesz dziecku zmienić marzenia. Pozdrawiam, Kaśka
 • 3alfa.alfa 14.02.13, 08:41
  Widzę że i sama dyrekcja Szkoły Marzeń zabrała głos
  Jakbym czytał ulotkę reklamową
  --
  Kochaj Ryżego jak siebie samego
 • elfabrzoza127 14.02.13, 23:52
  Ewidentnie widać ripostę dyrekcji szkoły.
  No dojazd do szkoły superowy winni debilni rodzice, sami tworzą korek a szkoła ma super parkingi.
  A kto parkuje? Tylko nauczyciele i dyrekcja, a rodzice gdzie? ano nigdzie, parkują wzdłuż ulicy (ci od młodszych klas odprowadzający pociechy) i blokują cały pas.
  Prawo jest beznadziejne , zezwala prywatnym szkołom na prowadzenie działalności bez zapewnienia odpowiednich miejsc parkingowych.
  Chcesz mieć szkołę, najpierw kup odpowiedni teren ...tak powinno być.

  Fakultety....?? no cóż...pozostawię bez komentarza.
  Poziom nauczania języków.....bez komentarza...dużo godzin i nic z tego...
  A na sam koniec, korepetycje....!!!! Tak .....wielu uczniów chodzi poza szkołą na korepetycje, wg mnie to skandal w "szkole m....ń"
 • eufrozyna14 18.02.13, 11:23
  niestety podobna sytuacja jak w gimanazjum, którą opisał blocked6 ma miejsce w klasach 4-6.
  Dzieci nie mają czasu na nic , choć nie do niestety nie przekłada się to na umiejętności i wiedzę. Wysokie miejsce w rankingach - po szkole prywatnej z niewielkimi klasami i zwiększoną liczbą godzin, można by oczekiwać znacznie więcej. Niektóre szkoły państwowe w rejonie mają bardzo zbliżone lub nawet wyższe wyniki a uczniów w klasach jest znacznie więcej i to tych „niby niewyselekcjonowanych”. Ilu uczniów SzM pisze test na 40 ? No, ale nie ma się co dziwić, kiedy rozprasza się na wiele wymyślnych przedmiotów czy 2 język a nie skupia na tym co rzeczywiście jest istotne zwłaszcza matematyka czy polski itp. Dzieciaki nie są uczone, od nich się wymaga: mnóstwo kartkówek, klasówek i zamiast utrwalać wiedzę tylko się ją egzekwuje. Ot, takie przysłowiowe studenckie zakuć i zapomnieć. Dzieci są zmęczone ogromną ilością sprawdzianów a system zupełnie nieefektywny. Korepetycje - sporo dzieci korzysta lub rodzice solidnie muszą wziąć się do roboty.
 • 3alfa.alfa 18.02.13, 14:54
  Wysokie miejsce w rankingach - po szkole prywatnej z niewie
  > lkimi klasami i zwiększoną liczbą godzin,

  No naprawdę dyrekcja ma niezły tupet żeby porównywać swoją szkołę gdzie rekrutacja odbywa się na podstawie egzaminów do okolicznych szkół publicznych które muszą przyjąć każde dziecko. Chcą się porównywać, to owszem, ale do szkół o takim samym systemie rekrutacji.

  --
  Kochaj Ryżego jak siebie samego
 • elfabrzoza127 18.02.13, 21:36
  Ja myślę, że może 10 lat temu ta szkoła wyróżniała się, teraz nie specjalnie, robi się taki sam kocioł jak w publicznych, coraz więcej dzieci, coraz mniej miejsca. Sala gimnasytczna ładna ale jak ćwiczą 3 klasy robi się ciasno.
  Opłaty wysokie. Pamiętajmy, że tu za wszystko się płaci. W szkołach publicznych dzieci z rejonu dowożą autokary bezpłatnie, obiady są po 5 PLN. Wg mnie to co oferuje ta szkoła nie jest warte uwagi.
 • dostatos 27.02.13, 15:55
  W tym roku dzieci w szkole jest ciut mniej. Kryzys odbił się na niektórych klasach dość widocznie...
  SM jak wszystko ma plusy i minusy
  + wysoki poziom angielskiego
  + przyjazna i bezpieczna atmosfera
  + dzieci (te które znam) bardzo lubią tę szkołę
  + dobre towarzystwo

  - infrastruktura (szczególnie na Okrężnej)
  - niezdrowa presja ze strony niektórych rodziców
  - średnio ciekawe zajęcia dodatkowe
 • poniewaz1 25.05.13, 10:43
  Wszystko potwierdzam co poniżej...Nic ująć , co najwyżej dodać...
  elfabrzoza127 napisała:

  > Ewidentnie widać ripostę dyrekcji szkoły.
  > No dojazd do szkoły superowy winni debilni rodzice, sami tworzą korek a szkoła
  > ma super parkingi.
  > A kto parkuje? Tylko nauczyciele i dyrekcja, a rodzice gdzie? ano nigdzie, par
  > kują wzdłuż ulicy (ci od młodszych klas odprowadzający pociechy) i blokują cały
  > pas.
  > Prawo jest beznadziejne , zezwala prywatnym szkołom na prowadzenie działalności
  > bez zapewnienia odpowiednich miejsc parkingowych.
  > Chcesz mieć szkołę, najpierw kup odpowiedni teren ...tak powinno być.
  >
  > Fakultety....?? no cóż...pozostawię bez komentarza.
  > Poziom nauczania języków.....bez komentarza...dużo godzin i nic z tego...
  > A na sam koniec, korepetycje....!!!! Tak .....wielu uczniów chodzi poza szkoł
  > ą na korepetycje, wg mnie to skandal w "szkole m....ń"
 • mamkram 27.03.13, 10:08
  No właśnie - jak się nie podoba, to można zabrać dziecko - to dokładnie stanowisko, jakie mniej lub bardziej wyraźnie komunikuje się rodzicom, którzy mają jakieś uwagi. A tak się składa, że dziecko, to nie taboret, który można sobie dowolnie przestawiać. Ma swoją klasę kolegów i przyzwyczajenia i to się składa na jego poczucie bezpieczeństwa. I dlatego zależy mi, żeby to szkoła wzięła pod uwagę fakt, że świat się zmienia, dzieci też i do tego trzeba dostosować sposób uczenia. A tymczasem przywala się te dzieci jakąś horrendalną liczbą godzin i wymaganiami nie do ogarnięcia. Ciekawe, który dorosły byłby w stanie temu podołać. W gimnazjum, dziecko, które zachoruje, wpada w panikę, że nie może sobie pozwolić na opuszczenie nawet jednego dnia w szkole, bo potem nie będzie w stanie tego nadrobić. Czy to jest normalne, żeby dzieci poddawane były aż takiej presji? Z roku na rok te wymagania wobec dzieci są coraz wyższe, liczba godzin też i wygląda to tak, jakby ktoś robił na nich jakiś mroczny eksperyment i testował, ile są w stanie wytrzymać, zanim trafią do psychiatry.
 • elfabrzoza127 27.03.13, 17:32
  Program nauczania jest bzdurny. Proszę obejrzeć program nauczania choćby biologii w Gimnazjum. Zasób wiedzy objęty programem kwalifikuje się na wyższą uczelnię.
  Pamiętam biologię 8 klasa, Nauka o człowieku, wpajano nam ogólną wiedzę i każdy był w stanie to zrozumieć na tym etapie.
  Absencja w Gimnazjum "Szkoły Marzeń "jest problemem, nadrobienie wiadomości jest bardzo trudne. Dzieci są w dużym stresie, presja, brak wypoczynku. Czy o to chodzi? Ja to nazwę dwoma słowami- wyścig szczurów.
 • beatiti 30.03.13, 10:15
  Niestety nie należe do grona zadowolonych rodzicôw ze Szkoły Marzeń. Po lajtowych klasach 0-3 nagle przychodzi szok. Dzieci z klas 4-6 wpadają w jakimś koszmar, harôwkę bez opamiętania. Dzieci są przeciążone nauką, zestresowane natłokim różnych klasówek. W klasie 6 w ramach przygotowań comiesięczny sprawdzian na ocenę !!! A ciężar przygotowań do niego spoczywa głównie są w rękach dzieci . Szkoła ma tylko wymagania. W między czasie gonienie materiału. Kiedy więc dzieciaki mogą zrobić coś innego niż szkolna nauka?
 • elfabrzoza127 18.02.13, 21:46
  Zgadzam się z kwestią rozwoju własnych zainteresowań.
  Szkoła narzuca jakieś określone dziwne fakultety. Nie ma mozliwości wykazania własnych talentów dziecka, nawet wręcz są nagabywane i zniechęcane- szczególnie można to zaobserwować podczas słynnych prezentacji .
 • malinowykrzak 27.02.13, 11:50
  Na szczęście w okolicy powstają nowe szkoły. W Józefosławiu pojawiła się Magellana i Gaudeamus, w Ustanowie w zeszłym roku ruszyła szkoła przy przedzkolu Kidi. Może te placówki złamią w końcu monopol Szkoły Marzen. Szkoda tylko, że sa dla maluchów. Niestety brak sensownych starszych klas podstawowych a szczególnie gimnazjum.
 • poniewaz1 25.05.13, 10:13
  Stanowczo nie polecam.
  Rodzice na siłe szukają szkół by przenieść dzieciaki.
  Brak organizacji, brak komunikacji z dyrekcją.
  Wszystkie problemy zamiatane pod dywan.
  Tylko wymagania nic poza tym. Rodzic czuje się jak intruz.
  Dzieciaki o 16tej kończą lekcję, zmęczone i wykończone.
  W salach gorąco. Nauczyciele wspomagają się wiatrakami nakierowanymi na biurko, a dzieci zalewają się potem przez 8 godzin.
  Szkoła robi łaskę że uczy i to za spore pieniądze. Dzieci siedzą po nocach w domach nad książkami. Jeden wielki chaos. Jedno wielkie nieporozumienie. Szczęśliwcy Ci którym udało się przenieść dzieciaki za wczasu.
  Szkoła Marzeń przestałą być SZKOŁĄ MARZEŃ dwa lata temu. Wielka szkoda bo miałą ogromny potencjał i świetną opinie.
 • polinea23 22.08.13, 20:51
  To teraz ja sie wypowiem.

  Jestem uczennicą tej szkoły i aktualnie idę do 3 gimnazjum. Z niektórymi opiniami sie zgadzam a z niektórymi nie.

  Owszem może rano przed szkółą (na zielonej) jest tłok lecz moim zdaniem to w dużej mierze jest wina rodziców. Nie wszyscy z nich mają dzieci w najmłodszych klasach, ale i tak muszą odprowadzić pod klasę pożegnać sie co trwa godzinę a samochód zostawiają na środku zaraz przy wejściu.

  Co do ogólnego poziomu gimnazjum to z porownaniem np z GOSiR-em szkoła ma dużo większy poziom. Po za tym jeśli chodzi o towarzystwo to jest lepsze, ponieważ większość z osób chodzących tam wpada w złe towarzystwo. Poziom tez jest większy zwłaszcza z angielskiego. Na lekcjach w naszej szkole jesteśmy nawet "zmuszani" do probowania mówienia po angielsku, a w publicznych szkołach tak nie jest. Można to zobaczyć nawet po wynikach gimnazjalnych. W pierwszej klasie poziom podstawowy egzaminu z angielskiego większość może napisać na 100% a rozszerzony na 90% lub wiecej. Także inne przedmioty są prowadzone w języku angielskim np biologia, lecz nie jest to obowiązkowe, tylko na dodatkową ocenę, czyli dobre jeśli komuś sie to w przyszłości przyda.
  Nauczyciele w większości są bardzo mili i umieją dobrze podejść do młodzieży. Czasem są rożne problemy ale szybko można je rozwiązać z wychowawca lub jest nauczyciel który zajmuje sie prawami ucznia.

  Co do tego ze mamy 7-8 lekcji owszem może jest to dużo ale jakby nie patrzeć w większości szkół tak jest

  (+ dla mnie bardzo dużym plusem jest to Ze są szafki)
 • aniawk1970 02.09.13, 11:16
  Błagam... Jeśli to pisała uczennica to ja jestem księdzem. Na kilometr "pachnie" panią wicedyrektor.
 • bacynka 07.02.14, 11:35
  Szkoła Marzeń to ogromne rozczarowanie, naprawdę trudno znaleźć jej dobre strony. Tak jak wcześniej pisano niestety, dzieci są ogromnie zmęczone, przeciążone zupełnie zbędnym dodatkowym bagażem nauki. Efekty śmiechu warte. To nie plus, że dzieciaki nagminnie biorą korepetycje, żeby mieć trochę lepszą ocenę i siedzą godzinami, piątek-świątek. Naprawdę nie wiem kto o tym marzy ? Niby ma być to renomowana szkoła o wysokim poziomie i właśnie z tego powodu wiele dzieci sobie nie radzi. Dla mnie może przerost formy nad treścią ? Opinia o władzach szkoły zasłużona, buta, ignorowanie opinii rodziców. W tym roku szczególnie rozczarowani byli Ci z klas 6, kiedy dyrekcja narzuciła dzieciakom ze szkoły (pomimo protestów), egzaminy rekrutacyjne do gimnazjum (!!!!!). Czyżby oceny uzyskane przez ogromną ilość sprawdzianów to za mało i sama dyrekcja nie wierzyła w poziom ? A króluje testologia stosowana. No i forsowany przez szkołę pomysł mundurków, ręce opadają :(.

 • zgaga1000 17.04.14, 21:49
  Niestety opinia bacynki jest prawdziwa. Klasy 1-3 były w sumie fajne, czwarta była szokiem, piąta - kopalnią ale nie talentów tylko bezsensownym przerzucaniem urobku...
  Jak na szkołę, w której klasy mają do 17 osób, teoretycznie bardzo dobrą kadrę - w ogóle nie ma indywidualnego podejścia do dziecka. Dzieci wybijające się są ściągane, żeby nie rozwalały programu, dzieci z problemami w nauce w zasadzie pozostawione same sobie (czytaj problem przerzucony na rodziców). Króluje schematyczne podejście do "wyrabiania" ocen, testy, zaliczanie materiału. mam wrażenie, że oceny stały się w tej szkole głównym celem.
  Trzeba pamiętać, że w tej szkole raczej nie ma dzieci zaniedbanych, dla większości rodziców korki nie są problemem - więc reklamowanie się średnią nie jest żadnym argumentem. Wartość dodana nauki jest przeciętna, jak na tę opłatę i ciągłą reklamę - nieadekwatna.
  Z jednym wyjątkiem - języki, tu wg mnie jest b. dobrze i z angielskim i z drugim językiem.
  Niestety szkołę tworzą też rodzice, a ci wg mnie w większości chcą zapłacić i mieć problem z głowy. Inna rzecz, że uroczy i złotousty Pan Dyrektor skutecznie utrąca próby reform i krytyki, ale jak widać rodzice zaczynają się organizować (jak w przypadku autokarów albo kateringu).
  Na szczęście monopol szkoły w okolicy Piaseczna został skutecznie złamany przez Magellana, powstaje też coś nowego w Piasecznie, rusza się szkoła gdzieś za Zalesie Górnym. Jeżeli szkołą chce utrzymać obłożenie gimnazjum w przyszłym roku, to chyba musi nas do siebie przekonać.
 • pstan 20.07.14, 13:33
  Tak, w Zalesiu Górnym (czyli w sumie 10-15 minut drogi) będzie od tego roku szkoła Eureka. Przenoszą się z Ustanowa, gdzie byli od dwóch lat.
  Właściwie przeciwieństwo szkół, w których dzieci są wymęczone nauką, a nauczyciele ścinają wychylających się uczniów. Od zerówki chodzi tam moja córka i prawdę mówiąc jestem zachwycony. Dzieciaki uczą się cały czas coś robiąc - chodzą do lasu, eksperymentują, budują, sami sprawdzają co jak działa. Efekt - moja córka (i inne dzieci też) uwielbiają tam chodzić.
  Na razie nie ma wyników z egzaminów, ale mimo, że dzieciaki naprawdę nie są przemęczone, to w 1. klasie z wielu przedmiotów robią już program 2. czy 3. klasy. Bo im szybko idzie, no je to bawi.
  Ważna rzecz - mają bardzo dużo ruchu. WF jest traktowany na równi z innymi przedmiotami, mają w ramach zajęć obowiązkowe aikido (super prowadzone) i inne rzeczy wspomagające rozwój mózgu. Generalnie szkoła jest mocno oparta na badaniach naukowych, wiedzy z neurodydaktyki itp.
  Jak dla mnie Eureka to absolutnie świetna szkoła. No i ich nowy budynek w Zalesiu - genialny.
  No tak - wyszła laurka, ale z pełnym przekonaniem :)
 • zgaga1000 13.11.14, 17:55
  W nowym roku szkolnym stawiam szkole ponowny plus. Albo zadziałała konkurencja albo ktoś monitoruje to forum a może po prostu zadziałała rada rodziców. Pojawiła się dodatkowa sala na odrabianie pracy domowej, częściowo wprowadzono zmiany kadrowe. Wróciła stara dobra jakość. Ale nadal czuwamy.
 • elfabrzoza127 13.11.14, 21:06
  A niech wprowadzają zmiany.... dla mnie to wyrzucone pieniądze i nie warto było posyłać tam dzieciaka, człowiek uczy się na błędach niestety. Ja widzę same minusy w tej szkole. No może poza jednym wyjątkowym nauczycielu z języka polskiego.
 • puntik 13.11.14, 22:41
  Elfabrzoza 127: a mozesz jakies konkrety napisac, jakie minusy widzisz teraz. Widze stare wpisy, ale chcialabym wiedziec jak teraz wyglada sytuacja. Z
 • chica1230 09.12.14, 18:36
  W tym roku ukończyłam gimnazjum w Szkole Marzeń i bardzo chętnie odpowiem na wiele pytań dotyczących minusów i plusów w tej szkole.
 • gwiazdeczka2014 21.11.14, 14:17
  Do wszystkich zainteresowanych Szkołą Marzeń. Trudno mi sobie wyobrazić lepsze warunki kształcenia i opieki niż te które oferuje właśnie ta szkoła. Moja wypowiedź nie jest płatną reklamą czy pisana na czyjeś konkretne zamówienie. Mam w tej szkole trójkę dzieci w różnym przedziale wiekowy i na każdym etapie otrzymujemy bardzo dobrą usługę.
  Nie jest też prawdą , że dzieci muszą brać korepetycje aby nadążyć z materiałem. Wszystko można wyjaśnić lub skonsultować z nauczycielami w trakcie zajęć dodatkowych (bezpłatnych). Same plusy. Jak wszędzie zdażają się drobne niedociągnięcia ale Zarząd szkoły jest otwarty na każdą zgłoszoną uwagę. Polecamy . Ta szkoła to gwarancja dobrego poziomu nauczania, dbania o kulturę osobistą uczniów, pielęgnowania polskiej tradycji i patriotyzmu z jednoczesnym otwarciem na świat oraz spokój rodziców.
 • majaak 21.11.14, 19:30
  Zgadzam się z gwiazdeczką w 100%. Jestem z tą szkołą związana 7 lat. Widzę jak z roku na rok wspaniale się rozwija, przybywa uczniów. Poczyniono inwestycje. Moje dziecko jest w tej chwili w gimnazjum. Dużo się uczy, ale z przyjemnością do tej szkoły chodzi. Zaległości, braki, niejasności może nadrobić na dodatkowych zajęciach. Kadra nauczycielska jest bardzo zaangażowana. Do nauczycieli można zgłosić się ze wszystkimi problemami i niejasnościami.
  Konkurencja pojawiła się ,ale pozycja "szkoły marzeń" jest bardzo dobra.
  Jedyna wada to ta ,że trzeba płacić. Ale co zrobić ,jeśli państwowy system nauczania
  ( z nauczycielami, którzy mam wrażenie są nimi za karę) się nie sprawdził.
 • elfabrzoza127 21.11.14, 22:50
  "Zaległości, braki, niejasności może nadrobić na dodatkowych zajęciach"
  dobreeee....... na 8, 9 a nawet 10 lekcji, jak połowa uczniów śpi i kona ze zmęczenia, powrót do domu o 17 tej...
  Jest parę dobrych państwowych szkół w powiecie.
  Chyba każdy rozszyfruje autoreklamę....
 • gwiazdeczka2014 24.11.14, 01:19
  Elfabrzozo, mój wpis nie jest autoreklamą a moje dzieci nie wracają o 17 do domu więc może te powroty o tej porze to nie z winy szkoły. Wiem , że wielu rodzicom jest wygodnie odbierać dzieci później z różnych powodów z czego również sporadycznie korzystam ale ja doświadczyłam a właściwie moje dzieci szkół państwowych w jak to nazwałeś-aś w powiecie i po prostu nie stać mnie na te szkoły . Miesięczny koszt korepetycji z dwóch przedmiotów + język obcy bo chyba nie masz wątpliwości że w państwowej szkole nie nauczysz się języka obcego-to ok 1400 zł od jednego dziecka! Do tego zajęcia kończą się o 14 lub 13 zależy od klasy i co dalej?
  Jednym słowem przecież nikt nie musi wybierać szkoły marzeń jeśli jest tak negatywnie nastawiony zawsze pozostają szkoły w powiecie. Ta szkoła jest dla tych którzy rozumieją jej misję , dzieci i młodzież też muszą wiedzieć dlaczego mają się teraz uczyć, w czy im to pomoże w przyszłości . Ja , mój mąż i nasze dzieci cenimy sobie to co ta szkoła oferuje i jeszcze raz polecamy wszystkim tym którzy cenią sobie dyscyplinę naukową i kulturową.
 • muress 27.11.14, 17:15
  Więcej nie napiszę, bo jeszcze mam tam dziecko i nie wiem, jak długo jeszcze będzie musiało tam chodzić. Jestem niezadowolona z wielu powodów, choć przyznaję, że jest kilka plusów.
 • elfabrzoza127 27.11.14, 21:22
  Muress rozumiem Cię doskonale..... zastanów się i rozważ przeniesienie dziecka do normalnej szkoły. Naprawdę są szkoły państwowe których poziom jest wyższy niż w tej szkole i dzieciaki nie kończą o 17 tej . Dla przykładu środa, klasa Gim1 lekcja 10-ta konsultacje z matematyki (16.25-17.10), w inne dni do 16,20. Fakultety także o tak późnych godzinach. Czy to nie jest chore? ponad 9 godzin zegarowych !!!! powrót do domu, jakiś odpoczynek i odrabianie lekcji w nocy... Tutaj przykładowo plan zajęć: www.szkolamarzen.pl/gimnazjum/uczen/plan-zajec-pozalekcyjnych/ więc wypowiedzi osób....typu gwiazdeczka2014 mają się tyle co autopromocja szkoły.
  Nauczanie angielskiego w tej szkole wcale nie jest na wysokim poziomie a nauczyciel od native speakers to wielkie nieporozumienie.
  Jest to jedyna szkoła w całym powiecie która nie ma parkingu i nie ma normalnej drogi dojazdowej.
 • chica1230 09.12.14, 18:34
  W tym roku ukończyłam to gimnazjum i z perspektywy czasu zawdzięczam mu dużo i na prawdę żałuję, że już nie mogę tam uczęszczać.
 • wrzosowa666 10.12.14, 22:29
  nie dziwi mnie, że Pani nie jest zadowolona ze szkoły, nie trudno mi to zrozumieć po przeczytaniu zdania: "a nauczyciel od native speakers to wielkie nieporozumienie". czy "native speakers" to jakiś nowy przedmiot?
 • chica1230 09.12.14, 18:32
  muress napisała:

  > Więcej nie napiszę, bo jeszcze mam tam dziecko i nie wiem, jak długo jeszcze bę
  > dzie musiało tam chodzić. Jestem niezadowolona z wielu powodów, choć przyznaję,
  > że jest kilka plusów.
  W tym roku ukończyłam tę szkołę. Obecnie jestem w pierwszej klasie liceum. Rzeczywiście były dla mnie momenty, kiedy miałam ochote się wypisać, gdyż nie wyrabiałam się z nauką. Ale jednak gdyby nie ta szkoła prawdopodobnie egzaminy gimnazjalne nie poszłyby mi tak dobrZe. 3/4 mojej klasy dostało sie do pierwszej 20 liceów warszawskich. Chodząc do gimnazjum w szkole marzeń, kilkukrotnie żałowałam, że muszę tam być. Teraz, kiedy patrzę na to z perspektywy czasu, chciałabym tam wrócić. Materiał jaki tam przerobiliśmy sięga pierwszemu semestrowi w liceum. Bardzo jest mi przykro z powodu "rozstania się" z poszczególnymi nauczycielami, ich profesjonalne podejście do pracy, a za razem troskliwość i pomocność jest całkowicie nie porównywalna do szkół publicznych. W razie jakichkolwiek pytań, chętnie pomogę :)
 • sonia-braga 22.12.14, 21:38
  "jeszcze raz polecamy wszystkim tym którzy cenią sobie dyscyplinę naukową i kulturową" - dyscyplinę naukową? co za bzdura! gdzie podmiotowe traktowanie ucznia? gdzie miłość, szacunek? - biedne te Twoje dzieci
 • elfabrzoza127 21.05.16, 18:39
  ale hipokryzja.... akurat skuteczność nauczania w tej szkole jak dla mnie 40 % szkoda kasy nerwów i zdrowia dziecka
 • majaak 30.11.14, 22:20
  Jak jest tak źle, to po co trzymasz tam swoje dziecko,
  przecież jest kilka lepszych państwowych szkół w powiecie i to za darmo? Podobno.
  z tego co wiem, nikt w szkole marzeń nikogo na siłę nie trzyma.
  A tak na marginesie, które to szkoły mają wysoki poziom? Ja wybierając szkołę dla swojego dziecka, takiej nie znalazłam.
 • wrzosowa666 10.12.14, 22:41
  zgadzam się w 100%. nikt nikogo pod pistoletem nie trzyma, tak jak i w innych dziedzinach życia, decyduje prawo wolnego rynku, szczególnie, że w przypadku prywatnych szkół płacimy za edukację naszych dzieci.
  moje dziecko w tej szkole jest zadowolone i to jest dla mnie najważniejsze, z zadaniami się wyrabia, oceny ma dobre i bardzo dobre. oczywiście nie zostawiamy całej odpowiedzialności za wykształcenie syna tylko nauczycielom, ale w domu też staramy się z nim pracować i go wspierać.
  a tak a propos dojazdu, brak miejsc do parkowania itp itd: proszę mi powiedzieć, gdzie w Piasecznie można znaleźć nie zakorkowaną ulicę i dużo wolnego miejsca do parkowania, szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych? ;-/
 • sonia-braga 22.12.14, 21:34
  To jakaś prowokacja. Żaden rodzic przy zdrowych zmysłach nie napisałby czegoś takiego. Dyrektor nie ma pojęcia o zmieniającej się rzeczywistości. Niski poziom nauczania. Zabraliśmy nasze dziecko z tej tak zwanej szkoły ''marzeń". Proszę podzwonić po okolicznych poradniach pedagogiczno-psychologicznych. 50% pacjentów to uczniowie szkoły marzeń. I dość istotna rekomendacja.
 • vym3 23.12.14, 08:55
  "Proszę podzwonić po okolicznych poradniach pedagogiczno-psychologicznych. 50% pacjentów to uczniowie szkoły marzeń." Bzdura. Zgadzam się z wrzosowa666.
 • sonia-braga 25.12.14, 12:34
  Czyżby sama dyrekcja zabrała głos?
 • vym3 26.12.14, 09:02
  Nie trzeba być w dyrekcji żeby stwierdzić, że zdanie"Proszę podzwonić po okolicznych poradniach pedagogiczno-psychologicznych. 50% pacjentów to uczniowie szkoły marzeń." to wyssana z palca bzdura.
 • chica1230 28.12.14, 23:55
  Niski poziom nauczania? W tym roku ukończyłam gimnazjum. 3/4 moich kolegów z klasy a także równoległych dostało sie do pierwszej 30 liceów w rankingu warszawskim. Wiele osob jest w takich szkolach jak Batory, Kopernik, Zamojski, Kochanowski, Jeziorański. Nigdy nie miałam aż takich nauczycieli jak w tej szkole. Nie tylko szanowali nas i do kązdego niemalże podchodzili indywidualnie, ale także zdobyli nasze zaufanie, co bardzo pomagało w rozwiązywaniu wielu problemów. Nie wspomnę już o poświęceniu, jakie dla nas zrobili, abyśmy napisali dobrze egzaminy. Konsultacje, kółka przedmiotowe a także zajęcia z kazdego przedmitu przygotowywujące do egzaminó końcowych, chyba wiecej nie da się zaoferować. niektórzy narzekaja na nadmiar godzin, ale osoby które to pisza niech się zastanowia co chcą aby dziecko osiągnęlo w zyciu? Prosze bardzo, w piasecznie sa inne gimnazja i podstawówki, np.gosir, ile osób z tej szkoły dostało sie do liceów w pierwszej 10? (jeżeli w ogóle znajdą się takie osoby). a jesli chodzi o angielski, przyszłam to tej szkoły nie potrafiąc powiedzieć nic w tym języku (uczęszczałam do publicznej podstawówki), po trzech latach nauki w Szkole Marzeń jest w stanie płynnie rozmawiać po angielsku, a także mam zaliczony egzamin FCE. Bardzo zabawna jest plotka, że 50 % osób w poradniach psychologiczno-pedagogicznych to osoby ze szkoły marzeń. Przez trzy lata uczęszczania do tej szkoły nie spotkałam się z choćby jedną osobą, która musiałaby skorystać z owych usług.
 • sonia-braga 14.01.15, 02:55
  ... aż trudno uwierzyć, że to napisał tego roczny absolwent gimnazjum ;-). Kpina z forum.
 • wrzosowa666 18.01.15, 14:10
  bzdura total. w Piasecznie i tzw okolicy jest tylko jedna poradnia psych-pedagog i akurat tak sie składa że mam bardzo bliski kontakt z tą placówką. nie przypominam sobie nagłego nawału pracy z powodu zalewu uczniów ze Szkoły Marzeń, wręcz przeciwnie, nie kojarzę żadnego badanego dziecka z tej szkoły, więc nie wiem skąd taka propaganda.
  jeżeli ktoś szuka szkoły idealnej dla swojego dziecka, to życzę powodzenia i może lepszego kontaktu z rzeczywistością. nie każda szkoła jest dla każdego dziecka.
  jeżeli któreś z dzieci nie radzi sobie w tej akurat szkole, lub coś komuś nie odpowiada - zawsze jest możliwość zmiany na inną. ale pisanie na forum nieprawdy, jakoby Szkoła Marzeń przyczyniała się do rozwoju zaburzeń u uczniów tam uczęszczających to już przesada... Tak a propos, w Szkole Marzeń jest zatrudniony psycholog i pedagog, więc dzieci na bieżąco mają dostęp do specjalistów, jeżeli tylko miałyby taką potrzebę.
 • laviol 10.06.15, 16:04
  Odnośnie tego, że nie kojarzy Pani żadnego dziecka z tej szkoły, które byłoby badane w Poradni psychologiczno- pedagogicznej. Pani może nie, ale ja tak i jest nim mój syn. Działo się to jeszcze w czasach, gdy szkoła mieściła w Piasecznie, w internacie przy obwodnicy. Stało się to dopiero w 4-ej klasie, ponieważ nauczycielka z klas 1-3 nie zauważyła, że syn jest dyslektykiem. Ogólnie poziom tej pani oraz jej stosunek do dzieci pozostawiał wiele do życzenia. Ówczesna dyrektorka niewiele mogła zrobić z uwagami i zastrzeżeniami zgłaszanymi przez rodziców, bo rządzi właścicielka/p. prezes i zgadzam się z wpisami osób, które uważają, że jest nastawiona na zysk. Z tego co czytałam wydaje mi się, że nauczycielka od muzyki jest ta sama. Już wtedy wiele dzieci z klasy syna reagowało bólem brzucha na myśl o zajęciach z nią następnego dnia - nazywały ją "Krzykalska". Plusem był angielski i świetna matematyczka w klasie 4. Nie tylko go nauczyła, ale i spowodowała, że lubił ten przedmiot. Na życzenie syna, od klasy 5-tej, chodził do szkoły przy. al. Kasztanów, bo jak stwierdził: jest chyba za normalny ;)
 • sonia-braga 22.12.14, 21:34
  To jakaś prowokacja. Żaden rodzic przy zdrowych zmysłach nie napisałby czegoś takiego. Dyrektor nie ma pojęcia o zmieniającej się rzeczywistości. Niski poziom nauczania. Zabraliśmy nasze dziecko z tej tak zwanej szkoły ''marzeń". Proszę podzwonić po okolicznych poradniach pedagogiczno-psychologicznych. 50% pacjentów to uczniowie szkoły marzeń. I dość istotna rekomendacja.
 • 134anna.kowalska 13.01.15, 10:08
  Witam, przeczytałam te opinie i się trochę przestraszyłam. Jestem przed spotkaniem i egzaminem syna do pierwszej klasy. Od koleżanki, która ma dziecko w 6 klasie szkoły marzeń słyszałam, że podobno muzyka jest na takim poziomie, że dziecko nie chce chodzić do szkoły bo się boi. Czy ktoś mógłby polecić inną prywatną szkołę w okolicy najlepiej od razu z gimnazjum? Raczej nie poślę do tej szkoły syna, bo to mądry chłopak, raczej będzie robił szkole dobrze niż sobie - szukam szkoły na normalnym poziomie i z dobrą atmosferą.
 • pstan 13.01.15, 12:21
  Gimnazjum jeszcze nie ma, ale polecam szkołę Eureka w Zalesiu. Dwoje moich dzieci tam chodzi i na pewno się nie boją. Muzyka jest świetna, pozostałe przedmioty też. Zero wyścigu szczurów, za to mądry program i dużo normalnego, ludzkiego podejścia.
 • elfabrzoza127 21.05.16, 18:33
  100 % prawdy
 • 134anna.kowalska 13.01.15, 10:16
  Jestem przed wyborem szkoły dla syna. przeczytałam wszystkie wpisy i popytałam. Szkoła odpada, opinie rodziców pod szkołą są kiepskie. Gdzie posłać dziecko? Gdzie jest dobra podstawówka i gimnazjum razem?
 • kubam4 26.01.15, 15:56
  pani od muzyki jest faktycznie nieudana, trochę jej się priorytety nauczania pomyliły lub ktoś nie powiedział o co chodzi w muzyce w szkole podstawowej, ale inni nauczyciele na bardzo wysokim poziomie i bardzo przyjażni poziom wysoki ale to chyba dobrze? Co prawda nauki jest tyle ze nie ma czasu na zajecia dodatkowe lub po prostu dziecko jest zmeczone. inna szkoła to Montessorii w konstancinie ale droga i poziom niski podobno.
 • tolpen 30.01.15, 14:01
  Pani od muzyki nie jest jedyną, której obsesyjnie się wydaje, że jej przedmiot jest najważniejszy, niestety. W gimnazjum to się dopiero dzieje. Dzieci koszmarnie są przeciążone, siedzą w szkole od 8,15 do 15,30-16,20 a potem jeszcze odrabianie lekcji i kucie. Cały swój po szkole, w weekedy poświęcają na naukę. Co z tego, że ilość godzin lekcyjnych jest zwiększona, nie wpływa to zmniejszenie czasu spędzonego nad książkami.Ogromna ilość klasówek, sprawdzianów, projektów, prezentacji itp. Czy to oznacza wysoki poziom czy tresurę testową? Dzieciaki gonią w piętkę no i wsparcie zewnętrzne często jest niezbędne, bo materiału ogrom a i często wymagania są spoza podstawy programowej. Angielski oczywiście niby godzin dużo, ale gorzej z praktyką, głównie kucie gramatyki i słówek,mówieniem tak sobie. Cała nauka jest pod testy a uczniowie zmęczeni ich ilością i zestesowani.
 • sonia-braga 07.02.15, 22:54
  I to szkoła "marzeń"?
 • gwiazdeczka2014 13.03.15, 00:18
  Pani Soniu a czy Pani mogłaby odwiedzić tę poradnię bo Pani wpisy z punktu mojego zawodu , dla Pani lepszego samopoczucia specjalizacji nie podam, są niepokojące.
  Dla rodziców którzy chcą posłać dzieci do tej szkoły, jeszcze raz napiszę że to szkoła ceniąca i dbająca o kulturę naukową i osobistą uczniów a dla mamy która miała problem z interpretacją tych słów wyjaśniam że miłość to mają dawać rodzice a nie szkoła. Co do tłoku przed szkołą to co mają powiedzieć Chińczycy:) Może już niebawem minie moda na samochody terenowe do jazdy po mieście. A co np. z Uniwersytetem Warszawskim gdzie Państwa dzieci będą parkowały samochody ?
 • bruford 23.04.15, 12:31
  No , już się z żoną napatrzyliśmy parę lat na tę "dyscyplinę" - szczególnie kulturową :)
  W tym zakresie nieco kadry powinno pobrać solidne korepetycje.

  Szkoła Marzeń ma przede wszystkim dobry marketing. I szczerze mówiąc - niewiele więcej.
 • sonia-braga 07.02.15, 22:51
  Szkoła Montessorii ma niższy poziom? Skąd takie informacje. Moje dziecko chodziło niestety do szkoły marzeń a obecnie jest w Montessorii, i jedno mogę stwierdzić , uczy się w szkole, w domu odpoczywa, lubi szkołę i jest szczęśliwe, że ma czas na swoje hobby . Jedynie co do ceny masz rację.
 • balbi33 13.03.15, 19:22
  Szkoła przekonuje wszystkich o swojej atrakcyjności, z dumą informuje o sukcesie frekwencyjnym w gimnazjum na poziomie 90%. Prawda jest mniej optymistyczna, bo to nie wynika z ogromnej miłości uczniów do szkoły i niechęci do opuszczania porywających zajęć. Każdy dzień nieobecności to ogromne zaległości, które naprawdę trudno uzupełnić. Do szkoły chodzą, więc chorzy uczniowie, często na antybiotykach. Kolejny mit Szkoły Marzeń to świetny poziom angielskiego. Skoro tak dobrze uczą i jest tyle godzin, to niech ktoś mi wyjaśni dlatego tak dużo dzieciaków chodzi na zajęcia dodatkowe językowe? A jest to naprawdę spore wyzwanie znaleźć jeszcze czas w tak przeładowanym planie dnia a zajęcia szkolne trwają do 16,20 a czasem dłużej. Uczniowie mocno zestresowani, przemęczeni i tylko z roku na rok przybywa godzin. Niestety argumenty rodziców trafiają jak grochem o ściane. A szkoła tylko pławi się w samouwielbieniu.
 • berlusek 13.03.15, 22:22
  Opinii na temat Szkoły Marzeń pewnie tyle ile rodziców. Wszystko zależy priorytetów tychze i co za tym idzie oczekiwań względem szkoły.
  Jeśli ktoś szuka miejsca w którym przygotują jego dziecko do pracy w korporacji na stanowisku managerskim , w środowsku o narzuconym sproceduralizowanym kieracie, to ze SM bedzie zadowolony.
  Jeśli natomiast liczy na to, że dziecko rozwinie swoje zdolności artystyczne albo szkoła zauważy predyspozycje dziecka i zachęci do szerszego zgłębienia tematu to pewnie będzie mocno rozczarowany.
  Szkoła, mimo, iż próbuje sie wykreować na artystyczną, taką nie jest. Zajęcia w tym kierunku odbywaja sie dopiero po godzinie 17. Nigdy też nie zauważyłam żeby którykolwiek z nauczycieli widząc większe zainteresowanie jakimś przedmiotem/tematem zachęcił dziecko do dalszych poszukiwań. Pominę przygotowania do konkursów czy olimpiad, bo nie o to mi chodzi.

  To czego szkole nie można odmówić to sposób prezentacji materiału. Często jest atrakcyjny i zachęcający. Większość nauczycieli stara się uprzyjemnić naukę np. projektami czy samodzielnie przygotowanymi prezentacjami. Wyjątkiem jest wspomniana już pani od muzyki. Szczerze zaskoczyło mnie moje dziecko kujące materiał na kartkówke ?? z muzyki. Czy dziobiące tekst pisenki na muzyke po angielsku, prowadzoną, przez męża pani od muzyki :).

  Jeśli chodzi o języki: angielskiego jest dużo, skrajnie dziecko razem z przygotowaniami do egzaminu (daliśmy się ponieść fali :). miało 9 h tygodniowo. Oczekiwałabym ze w związku z tym po tych kilku latach nauki (nie jest już na etapie edukacji wczesnoszkolnej) bedzie umiało samo z siebie przeprowadzic, krótką, prostą rozmowę. Niestety nawet teraz dzieciaki na lekcji nie rozumieją native'a i odwrotnie.

  Dodatkowo szkołą ma szeroko rozwinięty system pochwał i uwag (indywidualnych i klasowych). Uwagę można załapać za wszystko, natomiast mając pochwałę też można sobie życie fajnie ułatwić. Na porządku dziennym sa kartkówki "za karę" czytaj brak dyscypliny na lekcji, dodatkowe zadania, czy wypracowania.

  Samych kartkówek i sprawdzianów też jest bardzo dużo. Szkołą odeszłą o klasycznego odpytywania. Nie ma tutaj "nie znasz dnia ani godziny" nic nie umknie bo solidarnie wszyscy piszą z tematu poprzedniego.

  Reasumując: jeśli preferujesz metodę kar i nagród w swoim wychowaniu, jeśli uczysz dziecka cięzkiej metodycznej pracy od małego to Szkoła Marzeń jest dla Twojego dziecka.

  Myli się ten kto mysli, ze to sarkazm :). Zdziwilibyście się jak wielu rodziców wnioskuje o dodatkowe zajęcia, o systematyczne sprawdzanie wiedzy dzieci, dodatkowe lekcje angielskiego i o to aby dzieciaki przycisnąć jeszcze bardziej.
 • godzigo 24.04.15, 15:28
  Szkoła Marzeń skupia się na nauce pod testy a problemem jest umiejętność zastosowania praktycznej wiedzy. Co roku oprócz ogromnej ilości różnego rodzaju sprawdzianów i co semestr testów z kilku przedmiotów. Szczytem jest gimnazjum, gdzie 3 klasiści są poddawani co miesiąc kompletowi ocenianych egzaminów no i oczywiście bieżące klasówki. Niełatwo, więc liczyć na dobre oceny, co zdecydowanie nie ułatwia startu do dobrego liceum. Godzin lekcyjnych zatrzesięnie i mnóstwo prac domowych. Marketing to jedno a codzienność to przemęczenie, stres i brak czasu na własny rozwój.
 • basik_t 26.02.16, 17:23
  Polecam Szkołę Wordschool w Zalesiu. Na koniec I klasy przeniosłam syna ze Szkoły Marzeń również w Zalesiu, moja córka chodzi do przedszkola Bajka prowadzonego przez tych samych właścicieli - jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z przedszkola jak i ze szkoły, zresztą tak jak i inni rodzice, których dzieciaki tu są.
 • elfabrzoza127 21.05.16, 18:30
  Podobne zdanie i doświadczenia ja mam. Nie polecam tej szkoły, nazwa mija się z prawdą, skandalem jest aby jeszcze uczniowie brali korepetycje, taka szkoła marzeń???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.