Dodaj do ulubionych

Zebranie wspólnoty 2017

22.03.17, 21:18
Remont klatek?a czy jest pomysł by ten remont był widoczny przez dłuższy czas skoro nasze klatki są przechowywanią wszystkiego na co w domu nie ma miejsca tj. Kaski, rolki, kwiatki, narty, zabawki, wózki chociaż na klatce dzieci wózkówych brak, itd itp?????nie widze sensu remontowac/odnawiać czegoś co zaraz zostanie ponownie zniszczone. Pomysł może jakiś?
Edytor zaawansowany
  • 24.03.17, 20:49
    Klatki po tylu latach powinny zostać odnowione. Może właśnie ich remont uświadomi lokatorom, że jest to dobro wspólne i należny o nie dbać równie starannie jak o swoje własne a u rodziców spowoduje refleksje, że za dotychczasowe "hodowanie" dzieci a nie ich wychowywanie płacimy my wszyscy.
    Naiwne? Być może, ale nie tracę nadziei smile
  • 25.03.17, 20:20
    Pomalować jak dotychczas? Wydamy pieniądze na farbę i robociznę za efektu po miesiącu już nie bedzie widać.
  • 27.03.17, 21:44
    Nie podoba mi się sposób prowadzenia postępowania w sprawie remontu.
    Działania na podstawie kosztorysu "naszego inspektora" który to kosztorys jest podany do publicznej wiadomości to chyba żart.
    Wiadomo już za ile Rychu i Ździchu mają położyć żeby Antek wziął za ile trzeba...
    Bardziej mnie rozwala jednak sprawa ochrony czyli oczywiście dodatkowego stanowiska.
    Nie słyszałem nic o wypowiedzeniu warunków umowy. Z materiałów, które otrzymaliśmy wynika, że zabrano jeden etat a o obniżce wynagrodzenia nic nie napisano.
    Po prostu nie zgadza się wartość kwoty jaką oszczędza firma ochroniarska zabierając jedno stanowisko w stosunku do podwyżki jaką musieli by ponieść.
    Tzn. jeżeli podwyżka wyniosła ok. 150PLN brutto to jest to podwyżka o 7,5% (minimalne wynagrodzenie 2016 1850PLN, w 2017 2000PLN brutto. Zabierając jedno stanowisko z trzech zabrano nam 33% obsady czyli powinniśmy zaoszczędzić 33% kosztów za jedno stanowisko i ponieść koszty podwyżki dla pozostałych dwóch stanowisk. W rezultacie powinniśmy poczuć obniżkę o ca.25%.
    Z planu przedstawionego w materiałach które przekazano mieszkańcom wynika że planowane jest obniżenie opłaty za ochronę o 3 grosze/m2. Te 3 grosze to nieco ponad 3% więc w dalszym ciągu brakuje ponad 20%.
    I jeszcze pozostały finansowy aspekt propozycji zarządu.
    Kwota 0,45PLN/m2 przy całkowitej powierzchni wynoszącej 27661m2 daje miesięcznie 12447PLN.
    Zakładając, że pracownicy naszej ochrony zatrudnieni są na umowę o pracę, koszt ich stanowiska wynosi 2412PLN/m-c. Do obsady jednego stanowiska potrzeba 3 osób więc razem to jest 7236PLN/m-c. Różnica wychodzi 5211.
    Tyle zostaje w firmie ochroniarskiej z jednego stanowiska na naszym osiedlu. MA być ich 3... Tak sobie myślę, że ankra tego gościa od firmy ochroniarskiej bierze więcej niż nasza. Biedny miś.
    No i jeszcze "truskawka na torcie". Kto oglądał wczoraj mecz albo memy po nim wie o co chodziwink
    Z uzasadnienia naszego zarządu w sprawie konieczności obsadzenia dodatkowego stanowiska wynika, że ta trzecia osoba potrzebna jest do asysty ABW (to mnie ujęło najbardziej - zajady pęknięte, nie ma co) ale też policji, komornika no i cholera też przy wywozie nieczystości.
    Nie wiem czy tu nie daję wszelkim obecnym i przyszłym przestępcom czytelnej wskazówki w internecie, że jak nie chcą mieć z tymi trzema pierwszymi instytucjami do czynienia to powinny zamieszkać na osiedlu bez ochrony. O wywóz nieczystości to już zacząłem się bać o chłopaków. Jak się okaże, że im śmieciarka zniknie podczas wykonywania obowiązków na naszym osiedlu to wszystkie osoby, które w głosowaniu sprzeciwią się pomysłowi dodatkowej osoby na ochronie nie będą automatycznie pociągnięte za współudział. O to się boję najbardziej.

• 12.04.17, 16:55
    Można o informację kiedy będą remonty klatek i w jakiej kolejności?Jak najbardziej trzeba je odświeżyc po tylu latach
  • 08.05.17, 17:22
    smile)))) aż dwa razy oczy przecierałem dziś rano wychodząc z mieszkania - a jednak chcieć to móc - i miejsce na zabawki pozostawione na klatce się znalazło i na rolki, narty, inne śmieci smile)) nawet rowery i nieużywane wózki także miejsce swoje znalazły - nieprawdopodobne!!!! (oczywiście do trzymania rowerów i wózków używanych nic nie mam)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.