Dodaj do ulubionych

Jaką książkę do nauki angielskiego polecacie?

25.04.13, 16:20
Poziom raczej zaawansowany, tak, żeby było w niej wszystko: gramatyka, słownictwo, wszystko razem w jednej książce? Poziom liceum, ale z perspektywą wyjazdu.
Edytor zaawansowany
  • tacx 28.04.13, 07:15
    nie ma książki w której jest wszystko. Zwłaszcza do angielskiego - języka na interesującym cię poziomie bardzo trudnego i obszernego. Ucząc się jedynie z książki nie opanujesz języka na poziomie zaawansowanym. Jak myślisz o wyjeździe to ćwicz speaking, listening żywego ulicznego angielskiego bo BBC English a rozmowa z Anglikiem z przedmieścia to dwa różne światy i może okazać się że pomimo przewałkowania podręcznika dla zaawansowanych i znajomosci 1000 frazali nie jesteś w stanie zrozumieć prostego przekazu tylle że przekazanego w formie "wyszłem, poszłem.. a on dalej nie wyłancza". Angielska pisownia, interpunkcja to też zagadnienia którym poświęcono osobne pozycje wydawnicze.
    Na pewno warto skupić się na klasycznych podręcznikach do gramatyki których jest kilka i są popularne na tyle że łatwo je wyszukać, ale obawiam się że jednej pozycji obejmującej 'wszystko' to nigdy nie znajdziesz

www.youtube.com/watch?v=jdv5ZZVv76c
    Potrafisz zrozumieć o czym oni rozmawiają?
  • oster5 15.10.14, 22:06
    Polecam Ci "ANGIELSKI KOMPLETNY". W tej książce jest niemal wszystko czego potrzebujesz. Kompletna gramatyka, obszerne słownictwo i wyrażenia, absolutnie wszystko co być powinno. Ostatnio odkryłem tą książeczkę i jestem mega zadowolony. W nawiązaniu do Twojego opisu to zdecydowanie mogę Ci ją polecić.
  • grammarbuddha2000 25.01.15, 22:38
    Angielski-korepetycje 1, Andrzej Michalski
    albo
    Angielski-korepetycje 2, Andrzej Michalski

Bardzo dobre, dużo ćwiczeń, masa wiedzy.
    Jeśli jesteś w liceum, kup obie - przydadzą ci się na całe życie.
    Jedynka nauczy cię podstaw całej gramy i da wiedzę słownikową.
    Dwójka pokaże ci jak przekazywać informacje na wiele różnych sposobów.
    Miłej nauki.
  • ineedenglish 24.02.16, 15:33
    ja aktualnie moge polecić Market Leader - fajne biznesowe mają edycje i definitywnie nowy e-learning
    ,który całkiem niedawno miał debiut w Polsce i super z niego się uczy tylko online.
    link : www.bellsenglishcourse.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka