Dodaj do ulubionych

Podwyższenie poziomiomu znajomości języka

04.04.16, 12:05
Parę dni temu okazało się, że mam bardzo dużo wolnego czasu, bo dostałam 3-miesięczne wypowiedzenie ze zwolnieniem z wykonywania obowiązków służbowych. Czyli laba! Ale postanowiłam, żeby się tak nie obijać bez celu, że podwyższę sobie poziom znajomości angielskiego, który jest teraz taki "intermediate". Jak to zrobić i czy da się to zrobić w 3 miesiące? Mam pełno materiałów, stale coś kupowałam z nadzieją, że to kiedyś wykorzystam i właśnie chyba przyszedł na to czas.
Edytor zaawansowany
 • marthapp 04.04.16, 21:26
  Zapraszam na stronę www.engly.pl na której jest mnóstwo ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.
  Ćwiczenia są darmowe, a system sprawdza odpowiedzi (warto się zalogować, aby wyniki były zapamiętywane). Ćwiczenia można robić również na tablecie czy komórce. W wolnej chwili polecam i zapraszam :)
 • jeambeam1980 05.04.16, 08:50
  dobrze jest mieć lektora 1 na 1 tak w początkowym czasie przynajmniej raz w tygodniu.Ja też wspieram się aktualnie innowacyjnym e-learningiem online,daje linka : www.bellsenglishcourse.pl/
 • lady.godiva 06.04.16, 21:10
  Na razie nie mogę sobie pozwolić ani na kurs, ani na native spekera: nie mam żadnych wolnych środków, a nie wiem kiedy znajdę nowe zajęcie.
  Pozwolę sobie nie zgodzić się, że nie można nauczyć się języka samemu: podstawy angielskiego kiedyś dawno tego "nabyłam" sama, w drodze kursu ESKK, potem rzeczywiście chodziłam na kurs, a potem przestałam i trochę znajomośc mi podupadła. Wybrałam sobie materiały, które będę przerabiać, a dodatkowo będę oglądać tv w oryginale, filmy, seriale itp oraz czytać.
  Na razie musi mi to wystarczyć.
 • kam2x2 08.04.16, 11:09
  Prawda, każdy musi sam odkryć metodę idealną dla siebie. Ja kiedyś próbowałam uczyć się z rozmówek, później z samych podręczników i niestety nie dawało to efektów. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest kurs online plus jeszcze audiobooki ESKK. Do tego jeszcze dużo słucham muzyk i tłumacze sobie teksty z angielskiego na polski. Lubie też oglądać filmy bez lektorów i ostatnio nawet kupilam sobie czasopismo anglojęzyczne i to już trochę trudniejsze do ogarnięcia, ale daje radę :)
 • ak-69 08.04.16, 15:32
  Ja z takich "klasycznych" szkolnych metod, od kilku miesięcy stosuję praktykę.
  Jestem na poziomie średnim i z przerabiania kursów, wkuwania słówek i gramatyki przeszedłem na wyłączną praktykę:
  1. TV często w oryginale (często bez patrzenia w ekran);
  2. Radio w oryginale non stop jak się da i gdzie się da (stacje BBC);
  3. Audiobooki;
  4. Książki w oryginale (rzadko zaglądając) w słownik, ale te które lubię po polsku (nie z przymusu);
  5. Czytanie równoległe: najpierw po angielsku, potem po polsku; ostatnio odwrotnie.

  ad.1: Czy niezbyt wiele rozumiejąc np. z filmu, może lepiej zacząć od polskich napisów tak krytykowanych, zamiast słyszeć jedynie mało zrozumiały dialog?
  ad.2,3: Czy słuchanie bierne (w tle) jest faktycznie pożyteczne czy jedynie marnuje prąd?
  ad.4,5: Czy lepiej czytać w kolejności pl-ang, czy ang-pl? Podobnie przy "fiszkach"... Czy czytać nie zwracając uwagi zupełnie na słownik (dla niewielu nieznanych słów), gdy rozumie się z kontekstu?
 • lady.godiva 15.04.16, 20:42
  Fiszki też mam- i jako aplikacje w telefonie i w wersji papierowej, wypisuję sobie z podręcznika słówka i powtarzam, najpierw z angielskiego na polski, a potem odwrotnie.
  Filmy myślę oglądać lepiej w oryginale, bez napisów, ew z angielskimi. Przy polskich napisach stale się skupiam na czytaniu, traci na tym i angielski i akcja filmu.
 • kasia1982.interia 19.04.16, 14:40
  też polecam kurs w osadzony w internecie Bell's,super metodyka poprzez filmy z lektorem.Widziałem u siebie efekty juz po 2 miesiacach studiowania z ich metodyki.Jest pewne że ten e-learning nie jest monottony jak inne : www.bellsenglishcourse.pl/
 • benedict.c 20.04.16, 15:05
  Także nie zgadzam się, że samemu nie można się nauczyć języka, sam jestem samoukiem, który (kiedy poczuł się już pewniej), postawił kropkę nad "i" i ukończył kurs - zawsze jakiś certyfikat przyda się w życiu... :)
  Skoro masz teraz dużo wolnego czasu, możesz faktycznie wziąć sprawy w swoje ręce. Skup się teraz na sobie i podszkol swój angielski:) Ostatnio natknąłem się, z racji mojej profesji na ciekawy wpis na blogu Gosi Zimniak: Co dobrego możesz zrobić dzisiaj dla swojej kariery? ? porady dla freelancerów (gosiazimniak.pl/co-dobrego-mozesz-zrobic-dzisiaj-dla-swojej-kariery-porady-dla-freelancerow/) i tam polecała ona Angloville, oferujące kursy on-line i konwersacje z native speakerem (bez wychodzenia z domu!) oraz językowe wyjazdy, podczas których obowiązuje zakaz mówienia po polsku. Jest tam też materiał video o Angloville - zobacz sobie. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku to zda egzamin i dzięki temu nie tylko podszkolisz swój angielski, ale też pozbędziesz się bariery językowej, no chyba, że jej nie masz (ale chyba każdy ją ma, jeśli chodzi o mówienie...) Powodzenia:)
 • kasia1982.interia 21.04.16, 14:59
  Bells jest ok jeśli chodzi o nauke ang online,warto przetestować dla tych co nie maja czasu na lektorów :
  www.bellsenglishcourse.pl/
 • olanana90 28.04.16, 20:21
  Jestem przekonana, że najlepszy sposób nauki języka to w środowisku językowym, radzę ci wyjechać na wakacje do Anglii z kursem angielskiego. Nawet 2-3 tygodni w Anglii będą korzystniej długotrwałych kursów w Polsce, jaki dobry lektor nie byłby, nie może o dać życia w rodzinie angielskiej ;)
  Słyszałam że szkoła LEXIS ma duży wybór szkol w Anglii www.lexis.edu.pl/anglia_kursy-krotkie.htm
 • lady.godiva 04.05.16, 10:30
  Niestety nie mogę sobie pozwolić na wyjazd dlatego pytałam o naukę w domu
 • baba67 27.07.16, 10:16
  jasne, absolutnie cudowne rozwiązanie dla dziewczyny która straciła prace i nie wiadomo kiedy znajdzie nową. Te drogie kursy. Czytania ze zrozumieniem nie ucza za to dobrze płacą za spamowanie, co?

  --
  Piękno nie jest rzeczą, jest sposobem patrzenia na rzeczy.
 • lady.godiva 02.08.16, 22:51
  Dziękuję wszytkim za rady, przerabiałam sobie podręczniki i płyty, które miałam w domu, słuchałam lekcji na youtubie i oglądałam seriale po angielsku.
  Pracę na szczęście znalazłam, ale teraz znowuż muszę znaleźć czas na naukę, nie jest łatwo. Na wyjazd zagranicę nie mam na razie ani czasu ani oszczędności ;)
 • bronbron1 29.08.16, 13:52
  Polecam. www.snpro.pl. Oni mają taki ekspresowy kurs. Jeżeli masz już intermediate to rezultat będzie 👌 super.
 • stjowi 18.09.16, 16:30
  O, to ja polecam intensywny kurs angielskiego nowatorską metodą:

  www.fast-forward.pl/kursy/english-worth-spreading-ted

  Przyswoisz mnóstwo nowych słówek i poprawisz rozumienie ze słuchu
  Przy okazji posłuchasz ciekawych wykładów poszerzających horyzonty.
 • zofia.zofia1976 05.04.18, 12:28
  serdecznie polecam professordwarf.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka