Dodaj do ulubionych

co to moze byc?gdzie sie udac?

24.11.13, 21:57
Jestem mama wczesniaka z 31tc.w tej chwili Jagoda ma prawie rok a kprygowane 10mcy.rehabilitujemy sie intensywnie od pol roku ponad.mloda intelektualnie idzie do przodu ale motoryka stoi.nie pbraca sie na boki nie pelza nie siedzi.dokad sie udac zeby sprawdzic co jej jest?neurologow odwiedzilismy kilku.mowia ze jest wnm i nic wiecej.a ja z dnia na dzien siwieje
--
Zuzia 18 stycznia 2005:)
Jagódka 5 grudnia 2012:)

www.zuzikk.blog.pl/
Edytor zaawansowany
  • aleksandrajurek 29.11.13, 16:26
    a jaka metada jest rehabilitowana? sama rehabilituje dziecko od ponad roku metoda PNF, ta okazala sie najskutczniejsza. Zmienialismy rehabilitanta i metode cwiczen bo maly nie ruszal do przodu, moze warto sie nad tym zastanowic jesli nie ma efektow. Jak z lezeniem na brzuszku? jak z kontroloa glowy i proba trakcji? moj maly niby szybko sie obracal, niby "jakos" przechodzil trakcje ale jak mial prawie 8 miesiecy to nawet dobrze nie kontrolowal glowy w osi ciala jak byl ciagniety przez lekarza w probie trakcji do siadu, no a o siedzeniu nie wspomne. Zaczal siadac jak mial 11 miesiecy i ciagle sie chwial siedzac.
  • osmag 01.12.13, 00:09
    A badania metaboliczne lub genetyczne robiliście? Poziom wapnia i fosforu?
  • aggata78 01.12.13, 20:13
    nie sprawdzałam poziomu wapnia i fosforu. robiłam tylko morfologie i poziom hormonow tarczycy. po co to badac?moze miec wplyw?
    my sie rehabilitujemy bobath. nie znam tej metody o ktorej piszesz...
    badania metaboliczne i genetyczne tez nie byly robione, nikt nam nie zlecil
    --

www.zuzikk.blog.pl/
  • osmag 02.12.13, 10:23
    Jeżeli roczne dziecko, czy po korekcji 10-cio miesięczne, nie umie obracać obracać się na boki to jest poniżej 5 mies. w swoim rozwoju. Warto zatem poszukać przyczyny zaburzeń napięcia mięśniowego.
    A jakie postępy przez te pół roku poczyniło dziecko.? Co się zmieniło? Czy lubi leżeć na brzuchu i w jaki sposób lubi się sama bawić.
  • aggata78 02.12.13, 13:09
    Bawi sie zabawkami robi papa.na brzuchu lubi lezec wyciaga raczki do zabawek przeklada z reki do reki.wyjmuje przedmioty z pudelka.smieje sie w glos mowi papa baba mama.to chyba tyle.w usg na poczatku wyszla leukomalacja w obu platach czolowych ktora w 4 usg wykluczyli bo nie ma zabliznien.

www.zuzikk.blog.pl/
  • osmag 04.12.13, 13:09
    Widać, że intelektualnie jest dobrze rozwinięta. Pozostaje Wam opóźnienie jeżeli chodzi o motorykę. Może warto rozważyć zmianę metody rehabilitacji na np. Vojtę?
  • aggata78 04.12.13, 23:29
    Jagoda już jest na takim etapie, ze mocno sie buntuje na rehabilitacji, mysle ze vojta moglby przyniesc odwrotny efekt, szczegolnie, ze slyszalam ze vojta jest dla dzieciakow ktore same nie potrafia cwiczyc, a bobath to metoda w formie zabawy troche. slyszalam o innych metodach niestety malo rozpowszechnionych w Polsce, a w Łodzi to juz w ogole trudno o dobrego rehabilitanta...zaczelysmy chodzic na basen, metoda hallwick. zobaczymy, mam nadzieje ze pomoze. dzis bylysmy u neurologa. doktor powiedziala ze nawet jak jest porazenie to w niewielkim stopniu. intelektualnie Jagoda to zyleta, tylko ta motoryka stoi...
    --

www.zuzikk.blog.pl/
  • osmag 05.12.13, 11:21
    Vojta nie jest tylko dla dzieci nie mogących ćwiczyć samodzielnie, ale faktycznie w tym wieku trudno ćwiczy się z dzieckiem. Jest świadome i wie czego nie chce robić. PNF jest dla dzieci i dorosłych współpracujących z terapeutą. Terapia w wodzie jest fajnym pomysłem, ale nie ma tam momentu podporowo- wyprostnego. Dlatego jeszcze coś przydałoby się robić na " lądzie".
  • aleksandrajurek 05.12.13, 12:34
    my tez na poczatku mielismy rehabilitanta z Lodzi, ale zrezygnowalam bo nie bylo postepow, polowa cwiczen to zabawa (ok fajne jest takie podejscie ale jak dziecko przez pol zajec sie bawilo, drogie pol bylo uspokajane albo karmione to w sumie cwiczen bylo malo). Pozniej znalazlam swietna rehabilitantke w Konskich, podejscie do dziecka indywidualne, cwiczyla met PNF, bylo kilka uciskow Vojty na poczatku. Niestety dziecko plakalo ale efekty rewelacyjne. Mielismy zestaw cwiczen do domu, doslownie po kilka powtorzen.
    Jej slowa "ja jestem by pomoc dziecku" Panstwo sa od kochania (powiedziala to w kontekscie gdy dziecko plakalo i sie buntowalo). Zmien metode rehabilitacji, uwazam ze cwiczenie w formie zabawy jest ok, ale jak dziecko "w miare nadrabia", niestety czasem trzeba znalesc zloty srodek.
    Inelektualnie Twoja Mala rozwija sie fajnie, moj ok roczku zaczal nasladowac (a nie jest wczesniakiem). Pozno zaczal gaworzyc i byl bardzo bierny w kontakcie z nami. Ok roczku wszystko zaczelo sie normowac jak zaczal raczkowac. Sam usiadl majac 11 miesiecy wiec tez nie bylo rewelacji tym bardziej ze siedzial chwiejnie.
  • aggata78 07.12.13, 22:26
    Mieszkamy kolo lodzi a tu metody bpbath i vojta.nie ma nic innego.podobno jest jakas nowa metoda ze szwajcarii ale jeden rehabilitant w polsce i ma na full zaladowany kalendarz.ja juz nie wiem czego sie lapac.na razie znow mocno ja mlotkuje w domu i widze niewielkie postepy-zaczela sie ladnie podpierac na walku.trzyma rece wyprostowane w podporze na brzuchu.w ogole mam wrazenie ze ona nie ma miesni brzucha i ze ma jakas blokade w miednicy.jak sie jej polozy zabawke nad glowa to ciagnie cialo ale miednica nie rusza.nogi podkurcza wysoko ale nie podniesie ich do buzi.dodam ze ona jest duza.wazy prawie 11kg wiec na wczesniaka nie wyglada;)moze to tez ja wstrzymuje?kurcze.nie wiem co robic
    --

www.zuzikk.blog.pl/
  • misia685 18.12.13, 10:45
    zanim dostaniesz się do PPP trochę czasu minie. My podjęliśmy terapię jeszcze przed orzeczeniem, byliśmy prywatnie. Zaraz po otrzymaniu opinii i zaczelismy działać. W 3 miesiące postępy ogromne, a my nadal czekamy w kolejce do neurologa :/
    chodzimy do p. Kasi, mam prywatnego maila k.sucajtys@gmail.com ale można ją też pewnie jakoś wygooglować.
  • misia685 18.12.13, 10:46
    zapomnialam z tego wszystkiego dodać - mieszkamy pod Warszawa
  • aleksandrajurek 18.12.13, 14:12
    aggata78 jak corka? sa postepy? co mowia lekarze?
  • aggata78 22.12.13, 18:12
    Motorycznie nadal srednio...posadzona siedzi ale chwiejnie i nadal sie przewraca.opanowala podpor.intelektualnie coraz lepiej.lekarze mowia ze ma mieszane napiecie i ze nadal trzeba rehabilitowac intensywnie.zapisalysmy sie na basen metoda pnf i do kolejnego osrodka wczesnego wspomagania rozwoju z naciskiem na motoryke.na poczatku stycznia mamy wizte u kolejnego neurologa a w marcu w instytucie matki i dziecka w warszawie.nie wiem co wiecej moge zrobic.boje sie o jej rozwoj
    --

www.zuzikk.blog.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka