Dodaj do ulubionych

czemu służy EEG przy opóźnieniu

04.04.06, 12:28
mowy? Nie bardzo wiem od czego zacząć. Mój smyk ma 2,5 roku powtarza wyrazy,
mówi "nie ma",dom, mama tata, trzy, prąd, kant i inne i ogólnie jest tych
wyrazów powyżej 50+ dźwiękonaśladowcze. Polecenia rozumie. Ale martwię się,
bo żeby chociaż zdania proste budował. Rodzina kaze czekać do wakacji kiedy
będzie miał kontakt z innymi dziećmi i że wtedy jak nie zacznie mówić zacznę
go diagnozować a teściowa stwierdziła że jej syn (a mój M) do 3 lat nie mówił.
Michaś wszystko rozumie, słuch ok. Ćwiczenia z dmuchaniem, bańkami ma
opanowane do perfekcji. Co ja mam robić? To czekanie mnie dobija.
Obserwuj wątek
    • madziulec Re: czemu służy EEG przy opóźnieniu 05.04.06, 11:45
      ja bylam u psychologa. Co prawda w zupelnie innej sprawie, ale...
      Tez rozmawialysmy w sprawie mowy.
      Myszol ma dwa lata.
      Slowa tata nie uzywa, uzywa mama, baba, dziadziu, kaka i to praktycznie
      wszystko. Jest kilkanascie dziewkonasladowczych.

Pani powiedziala, ze jesli chodzi o Myszola to widac olbrzymia wole mowienia, a
      to jest najwazniejsze.
      Nie wiem, jak u Twojego synka - czy on sam z siebie mowi, czy jest raczej
      milczkiem.
      Ostatnio dowiedzialam sie tez, ze synek znajomych zaczal mowic, gdy mial 5
      lat!!!! I z zazdroscia patrze na inne gadajace juz dwulatki...
      I wtedy sobie mysle, czy my nie przesadazamy?? Bo moze chcemy swoje dzieci
      zunifikowac, zeby wszystkie zaczynaly tak samo - chodzic w tym samym wieku, jesc
      same w tym samym wieku, mowic w tym samym wieku...

A przeciez kady z nas jest inny

--
      Forum refluks, zum i wady układu moczowego u dzieci
      Mam wampira inie zawaham sie go uzyć
      • anatemka Re: czemu służy EEG przy opóźnieniu 06.04.06, 11:19
        tylko widzisz madziulec, niektóre dzieci nie zaczynają mówić 'w swoim czasie'.
        O ile u dwulatka mozna uznac niemówienie przy braku innych objawów za normę, to
        u czterolatka na pewno nie. Czasami wystarczy, że logopeda czy neurolog tylko
        nadzoruje rozwój dziecka. A dla matki jest bardzo ważna świadomość że niczego
        nie zaniedbała.
        --
        każdy spotka tego diabła którego sie boi /rz_nr_5/
        • mamisio Re: czemu służy EEG przy opóźnieniu 06.04.06, 13:17
          Anatemko, ja już pisałam na Twoim forum, to nie jest tak, że Michał nie mówi,
          mówi, tylko mało i część wyrazów przekręca. Rozwija się prawidłowo, wykluczony
          został niedosłuch, logopeda go widziała, pozostaje neurolog ze względu na
          niedotlenienie, ale moi bliscy każą mi jeszcze dać mu czas, bo mówić mówi (ok.
          50 słów + dźwiękonaśladowcze), rozumie, wykonuje prawidłowo polecenia. Może ja
          się czepiam? Może rzeczywiście jestem nadgorliwa, bo jak poproszę: synku jak
          coś chcesz od mamy to powiedz daj, a moje szczęśćie krzyczy: daaaj. Wczoraj
          nauczył się odmieniać mama - mamo, tata - tato. Babcie uważają aby mu dać czas,
          za chwilę skończy 2,5 roku, jeszcze te 2, 3 miesiące będą wakacje i kontakt z
          dziećmi a od września do przedszkola.
    • annanow261 mam podbny problem 13.08.06, 17:07
      moja córka ma 2 lata 8 m-cy i podobnie jak twój syn , rozumie niektóre rzeczy
      ale nie odważyłabym się powiedzieć wszystko. Ale nie o niej teraz, mój brat
      zaczął mówić w wieku 4 lat a wcześniej tylko parę słów raczej bym nie
      panikowała z tego powodu.
    • iwonasz2 Re: czemu służy EEG przy opóźnieniu 14.08.06, 18:15
      Wybaczcie, ale trzęsie mnie jak słyszę, że chłopcy to mogą czekać z mową do 4 lat.
      W sprawie mojego synka / 3 latka i 2 m/słucham tego od roku, ostatnio nawet od neurologa. Uparcie
      poszłam do innego lekarza prywatnie, dostałam skierowanie na EEG. W czasie snu wyszły uogólnione
      zmiany napadowe.
      Synek nigdy nie miał żadnego napadu padaczkowego - przynajmniej ja nie zauważyłam nawet jakiegoś
      podejrzanego zamyślenia.
      Przez ostatni rok chodziłam z synkiem po omacku po psychologach, psychiatrach, neurologopedach i
      logopedach. Jak nie mówił, tak nie mówi.
      Trzeba walczyć o nasze dzieci!
      • waxi Re: czemu służy EEG przy opóźnieniu 14.08.06, 22:29
        A może lekarze nie wiedzą co robić i zmyślają wynik badania EEG. U mojego 3
        latka też wyszły te napady uogólnione a w życiu nie widziałam u niego zachowań
        padaczkowych. Lekarz powiedział żebym przyjechała to da mu leki padaczkowe
        które pomogą mu rozwinąć mowę??? Podejrzewam że będzie chciał dać Depakine bo
        to taki standard. A jak na razie to chcą wykluczyć mu autyzm i chodzę od
        lekarza do lekarza...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka