Dodaj do ulubionych

Dr.Grażyna Banaszek-opinie

11.04.08, 22:33

-- Czy to jest dobry neurolog? Czy ktos był z dzieckiem na badaniu,
poproszę o opinie, może będą też przydatne dla innych mam
poszukujących dobrego specjalisty
Marlena mama Fabianka
Obserwuj wątek
          • iwpal Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 26.04.08, 05:28
            Bo zobaczyła na własne oczy najlepsze efekty (jezeli terapia jest
            prawidłowo prowadzone) i największe mołżiwości doagnostyczne dzięki
            wykorzystaniu prób wg Vojty.
            Jezeli inny lekarz nie zobaczył tego, co ona, to może sie okazać, że
            wykonał zbyt pobieżne badanie.
            --
            Pozdrawiam
            IwonaP.
        • grzalka Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 18.08.08, 17:44
          to nie jest tak, że Vojta jest najlepsza- jest najlepsza w
          niektórych przypadkach, a cały myk polega na rozpoznaniu kiedy ten
          przypadek właśnie wystąpił
          --
          Prawo Katza - ludzie i narody będą działać racjonalnie wtedy i tylko
          wtedy, gdy wyczerpią już wszystkie inne możliwości
          • martamarta_2008 Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 26.08.08, 22:21
            Ja jestem bardzo zadowolona z metody Vojty. Mój synek był
            rehabilitowny Bobathem, ale przy tym marne efekty były. Po tygodniu
            stosowania Vojty już zobaczyłam efekt!
            Mój synek ma 18 miesięcy i świetnie znosi tą metodę, w ogóle nie
            płacze!
            --
            Marta mama Wiktorka
            • akapsa Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 23.11.08, 19:55
              mialam raczej nieprzyjemnosc poznac ta Pania.
              diagnoza w jej wykonaniu to jakis absurd - nawet nie zbadala dziecka a po
              wywiadzie juz chciala dziecku podac leki opierajac sie na wyniku badan eeg z
              przed roku.ta pani mysli bardzo schematycznie i rutyna ja zzarla chyba - nawet
              nie pomyslala by postawic rozne hipotezy - dopakina i do widzenia
              nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              • elk19300 Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 24.11.08, 22:20
                A ja przeczytawszy opinie o tej dr postanowilam mimo wszystko
                sprobowac pokazac dziecko. Rehabilitantka wspolpracujaca z dr
                Banaszek nastraszyla nas MPD i bylam przekonana, ze dr to potwierdzi.
                I tu sie bardzo pozytywnie zaskoczylam, bo dr nas uspokoila, nakazal
                sie nie martwic i troche zganila pospiech fizjoterapeutki w
                stawianiu diagnoz na wyrost.
                Ja bylam z wizyty i diagnozy bardzo zadowolona.
                • iziaaaaak Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 01.04.09, 09:24
                  Nie byłam z dzieciakiem u pani Dr ale miałam przyjemność gościć u niej na wielu konsultacjach neurologicznych. Wiem jak dokładnie przeprowadza wywiad, jak dokładnie bada dzieci, i w trafny sposób stawia diagnozy. A najbardziej urzekł mnie sposób w jaki podchodzi do rodziców i ich pociech!!!
                  Wiele mnie nauczyła, i przedewszystikm bezinteresownie pomogła w pisaniu pracy, Bardzo ją polecam wszystim!!!
                  A to ze broni i stawia na Metodę Vojty! - broni swojej prawdy :D poprostu !
    • taby Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 01.05.09, 11:28
      Witam, u nas niepotrzebnie zleciła terapię Vojtą. Po prawie 3 miesiącach super nieprzyjemnych dla nas ćwiczeń skonsultowałam się z drugim neurologiem (z CZD), która stwierdziła, że dziecko mam zupełnie zdrowe i cała terapia absolutnie nie powinna być zalecona! Dodam tylko, że dziecko się teraz ładnie rozwija.
      • iwpal Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 07.05.09, 09:28
        >>taby napisała:
        Po prawie 3 miesiącach super> nieprzyjemnych dla nas ćwiczeń skonsultowałam się
        z drugim neurologiem (z CZD),> która stwierdziła, że dziecko mam zupełnie zdrowe<<

3 m-ce cwiczen dla małego dziecka to bardzo dużo, wiec prawdopodobnie twój
        maluch zrobil w tym czasie ogromne postępy; byc moze gdybyscie nie cwiczyli tych
        postępów by nie było.
        Dr Banaszek jest jedną z tym osób, które bardzo duża uwage zwracają na niuansy,
        na które inni neurolodzy machaja ręka na zasadzie "niektóre dzieci tak maja"
        "przeciez nie wszyscy rozwijają sie równo", a potem problemy wychodza w okresie
        szkolnym (wady postawy, skoliozy, nadpobudliwośc wynikajaca z niedojrzałości
        układu nerwowego).
        Wielu rodziców uwaza, że lekarz przesadza, jezeli zwraca uwage na drobiazgi, czy
        jakość ruchu (nie tylko ilość), bo nie uświadamiają sobie, ze to, co zainwestuja
        w prawidlowy rozwój niemowlaka (przejście prawidłowo WSZYSTKICH kamieni milowych
        - od prawidłowych obrotów, poprzez pełzanie, raczkowanie, chodzenie bokiem), to
        inwestycja w dobrze rozwijającego sie ucznia.
        Jezeli ktos szuka usprawiedliwienia, to zawsze znajdzie sie jakiś lekarz, ktory
        zmiesza z błotem tego, kto kazał wprowadzić jakas forme terapii.
        --
        Pozdrawiam
        IwonaP.
        • akapsa Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 27.05.09, 11:12
          witam

zupelnie sie nie zgodze z tym ze pani doktor zwraca uwage na niuanse, jak juz
          wyzej pisalam, nawet nie poobserwowala dziecka,skupila sie na zwracaniu uwagi
          rodzicom i wychwalaniu metody vojty i skutecznosci lekow przeciwpadaczkowych.ja
          uwazam ze i vojta jest dobra i bobhat ale wszystko zalezy od mozliwosci
          psychicznych zarowno dziecka jak i rodzicow ,czasem koszty psychiczne sa
          proporcjonalnie ogromne w stosunku do tych osiagniec fizycznych zw z
          vojta,dlaczego tego nie bierze sie pod uwage.rozwoj poczucia bezpieczenstwa u
          dziecka w pierwszych miesiacach zycia ma takze ogromny wplyw na jego
          funkcjonowanie w pozniejszych latach, a malenstwo (na pewno nie kazde!!!)
          cwiczenia vojta odbiera jako przemoc - bierzcie to tez pod uwage.np. bobhatem
          mozna osiagnac to samo bez takich kosztow.
          no ale nie o metodzie bylo pytanie
          dodam ze nasze dziecko w koncu zostalo zdiagnozowane(zespol angelmana) i objawy
          ktore mial byly widoczne jak byk - i neurolog z takim doswiadczeniam nie mogla
          tego zlozyc w calosc???????????????????????
          troche sie rozpisalam ale chcialam podkreslic ze nie ma jedynych cudownych i
          slusznych metod - do terapi i rozwoju malego dziecka trzeba zawsze podchodzic z
          roznych stron i dobrac najlepsze formy pomocy - o czym w naszym kraju nikt nie
          mysli bo decyzje podejmuje sie po 5 min spotkania.
    • tamaras69 Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 10.05.13, 16:20
      Cześć,

z czystym sumieniem polecam dr Banaszek. Leczyłam u niej obie moje córki. U starszej dosyć późno, bo w wieku 4 msc, stwierdzono nieprawidłowe napięcie mięśniowe i tylko dzięki fachowej opiece pani doktor i zleconej rehabilitacji udało się ją wyprowadzic w ciągu zaledwie 5 miesięcy. Dodam tylko, że stan był już dosyć poważny, bo zaczęły się już przykurcze rączek oraz problem z dźwiganiem główki.Od neurologa w rejonie usłyszałam, że dziecko jest po prostu leniwe i dlatego nie podnosi główki! Wiem, że metoda Vojty wygląda drastycznie, ale liczy się skuteczność. A na logikę biorąc: przytrzymanie dziecka w jakiejś pozycji przez 30 sekund nie jest wielką tragedią, chociaż wyszyskie drą się w takej sytuacji w niebogłosy,Ale przecież wiadomym jest, że dzieci generalnie nie lubia przytrzymywania.

--
      tamaras69
      • marlena2727 Re: Dr.Grażyna Banaszek-opinie 26.05.13, 19:55
        przyjeżdża do naszego ośrodka Neurokinezis w Nowym Sączu co 2-3 mies.
        byłam z Małym. Bardzo dokładna i rzeczowa. wizyta 1-sza trwała ok. 1h!
        wychwyciła wszystko to co nawet rehabilitanci mówili: postawa, łopatki, brzuch, wyprost kręgosłupa. Dostaliśmy zalecenia co dalej co do ew. diagnozy.
        Na Vojcie od 2 mies. życia, a dziecko ma już 2latka 8mies. i jakoś żyjemy ;)
        --
        [url=http://lilypie.com][img]http://lb2m.lilypie.com/TikiPic.php/WYwxs65.jpg[/img][img]http://lb2m.lilypie.com/WYwxp2.png[/img][/url]
        http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/alicja_rusnak/]ALICJA[url]
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka