Dodaj do ulubionych

Znów problem z psimi kupami w Mysiadle

12.01.12, 19:37
Dzień Dobry,

Znów problem z psimi kupami w Mysiadle – łącznik ulic Kwiatowa - Ogrodowa

Powiedzmy sobie szczerze: sprzątanie po psach to żadna przyjemność. Trzeba się schylić. Widzą to sąsiedzi. Już to dla wielu jest ogromnym problemem. No i jeszcze trzeba w torebkę zebrać kupę i wyrzucić ją do kosza. A - jak widać na łączniku ulic Kwiatowa – Ogrodowa - ta czynność jest już nie do pokonania dla właścicieli czworonogów. Sprzątanie po psach, to nic więcej jak nasz "psi obowiązek". W związku z powyższym ponownie apeluję do właścicieli psów o wykorzystanie koszy zgodnie z ich przeznaczeniem. Pokażmy, że potrafimy wykorzystać daną szansę zadbania o czystość naszej okolicy. Pamiętaj!!! Twój pies po sobie nie posprząta.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
Radny Gminy Lesznowola
Edytor zaawansowany
  • redmaciek.1 13.01.12, 06:55
    Dzień Dobry Panie Kania

„Znów problem z psimi kupami w Mysiadle – łącznik ulic Kwiatowa – Ogrodowa”
    Czy to oznacza, że w ostatnich dniach psy powróciły i wszystkie korzystają z tego samego łącznika?
    „Pamiętaj!!! Twój pies po sobie nie posprząta.”
    Dziękuję za cenną informacje.

• w-boc 13.01.12, 08:21
    A teraz z innej beczki. Czy Pan/Pani (bo nie wiadomo kto pod tym nickiem się ukrywa:) redmaciek.1 z zawodu jest dręczycielem - ironistą? Jest Pan/Pani całkowitym/tą przeciwnikiem/czką Radnego Kani, ale czy to znaczy, że musi go Pan/Pani za każdym razem w jakiś sposób piętnować, ironizować jego wypowiedzi. To raczej cecha płytkich ludzi. Mysiadło ma 3 Radnych ale Pan/Pani redmaciek.1 przygląda się tylko jednej osobie. Czyżby to brak możliwości podzielności uwagi? :)

Zdrówka
    Wojtek
  • redmaciek.1 13.01.12, 11:24
    Nie uwziąłem się na Pana Kanie tylko sprawa, która mnie najbardziej interesowała związana była właśnie z jego działalnością. Dla przykładu sprawa hotelu robotniczego na Okrąg. Pomimo wielokrotnych pytań, Pan Kania nigdy nie udzielił odpowiedzi na proste pytania; dlaczego planował utworzenie mieszkań komunalnych w budynku hotelu? Dlaczego kilka miesięcy później zażądał wyburzenia go, aby zaraz później wnioskować o zrobienie tam posterunku policji? Jestem architektem i zastanawiam się czy Pan K. wykonał ekspertyzy dotyczące stanu technicznego omawianego budynku?
  • w-boc 13.01.12, 11:57
    Skoro nie uzyskał Pan odpowiedzi na to pytanie od Radnego do radziłbym skontaktować się z Urzędem Gminy bo to raczej ona powinna taką ekspertyzę wykonać a nie Radni. Zresztą jakaś firma prowadzi w tym budynku działalność gospodarczą, więc chyba jakieś pozwolenia na użytkowanie tego budynku Gmina ma skoro podnajmuje lokal.
    Zdrówka
    Wojtek
  • redmaciek.1 13.01.12, 14:21
    Myślałem, że skoro Radny składa tak poważne wnioski, to podpiera się przesłankami merytorycznymi i posiada informacje które mnie interesowały.
    Rozebrać ten budynek można, ale co dalej? A może warto go wyremontować i zrobić centrum medyczne z prawdziwego zdarzenie.

• badam1 13.01.12, 08:24
    redmaciek1

A ja nie rozumiem tej uszczypliwości.
    Problem z kupami jest pewnie wszędzie, ale może na łączniku widać to najbardziej, a może ktoś akurat ten teren panu Radnemu podsunał.
    Generalnie to chyba dobrze, że po raz kolejny zwraca na to uwagę, nieprawdaż?

Pozdrawiam
  • pirxthepilot 13.01.12, 09:09
    Oczywiście, że dobrze, iż problem jest dyskutowany. Pomijam sprawę estetyki oraz nieprzyjemne konsekwencje wdepnięcia; bardziej obawiam się chorób, powodowanych przez mikroorganizmy znajdujące się w odchodach zwierząt...
  • wafel2.4 13.01.12, 10:59
    Problem psich odchodów dotyka wszystkich w Mysiadle i NI i dobrze że się o tym mówi. Ja natomiast życzyłbym Panu radnemu z Mysiadła takiej samej determinacji jak w walce z kupami, w walce ze wstrętnymi garażami, które szpecą Mysiadło i Nową Iwiczną. Proszę pamiętać, że ten przygnębiający krajobraz nie jest tylko wewnętrzną sprawą Mysiadła, ale dotyka również NI. Czy jest prawdą, że Pan jest współużytkownikiem jednego z tych blaszaków?
  • kania_marcin 13.01.12, 11:43
    Dzień Dobry,

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za wzięcie udziału w dyskusji dotyczącej problemu psich odchodów w Mysiadle. Prawie trzy lata temu ruszyła akcja mająca na celu poprawienie stanu czystości ulic, placów i terenów zielonych, polegająca na oczyszczeniu ich z psich kup. W Mysiadle rozstawione zostały charakterystyczne szare kosze uliczne oraz charakterystyczne czerwone kosze na psie odchody...

redmaciek.1 i wafel2.4 to ta sama osoba - mieszkaniec ul. Borówki. IP mówi wszystko.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • badam1 13.01.12, 12:31
    Numer IP, numerem IP, a na pytanie zawsze można odpowiedzieć...
  • neutron 14.01.12, 01:06
    Spacer lacznikiem jest bardzo ciekawy gdy idzie sie z dzieckiem albo jedzie wozkiem
    taki slalom pomiedzy odchodami to wspaniala sprawa

a ja mam pyatnie czy nie mozna podniesc odpowiednio podatkow od posiadaczy psow aby sfinansowac firme ktora co jakis czas bedzie czyscila chodniki z psich odchodów ?
    to chyba zalatwialoby sprawe...
  • kania_marcin 14.01.12, 17:29
    Dzień Dobry,

Podatek od psa

Opłatę od psa pobiera się od osób fizycznych posiadających psy (choć prawo nie nazywa jej podatkiem lecz opłatą, ma ona charakter podatku i tak też powinna być traktowana). W danym rejonie do rady gminy należy decyzja, czy w ogóle jest ona pobierana oraz - jeśli już jest - to jaka ma być jej wysokość . Rada Gminy Lesznowola kilka lat temu zniosła podatek od posiadania psa, ponieważ regularnie płaciła go 1 osoba za 2 psy. Był to więc w naszej gminie przepis martwy.

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • neutron 14.01.12, 23:42
    na tej zasadzie powinno sie zlikwidowac ograniczenia do 50km/h na pulawskiej bo w wielu miejscach nikt ich nie przestrzega...

czyli problem jest z egzekucją i rozumiem ze nie da sie tego rozwiazac...
  • kania_marcin 16.01.12, 20:03
    Dzień Dobry,

Na chwilę obecną nie ma możliwości skutecznego wyegzekwowania przez gminę "ewentualnego" podatku od psa.

Chciałbym podkreślić, że w myśl przepisów prawa właściciel nieruchomości ma obowiązek stworzyć warunki techniczne do usuwania psich nieczystości, natomiast właściciel zwierzęcia ma obowiązek posprzątać odchody i umieścić w zamkniętym opakowaniu, a następnie wrzucić do pojemnika na psie odchody lub zwykłego kosza ulicznego. Obowiązek ten wynika z Uchwały Nr 85/VIII/07 Rady Gminy Lesznowola z dnia 29 czerwca 2007 r. Posiadanie psa wymaga poczucia obowiązku i pełnej odpowiedzialności za posiadane stworzenie, w sposób zapewniający poczucie komfortu innym mieszkańcom.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • kulka85 26.01.12, 12:30
    Kosz na psie odchody na Polnej leży oparty o tablicę sołecką od listopada-czy nie można go ustawić na nowo?
  • kania_marcin 20.03.12, 21:47
    Dzień Dobry,

Ponownie apeluję do właścicieli psów o wykorzystanie koszy zgodnie z ich przeznaczeniem.

Pokażmy, że potrafimy wykorzystać daną szansę zadbania o czystość naszej okolicy.

Pamiętaj!!! Twój pies po sobie nie posprząta.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • kania_marcin 30.03.12, 15:33
    Dzień Dobry,

Stosowny Apel jest już na www.lesznowola.waw.pl/index.php?id=1&n_id=3852 . Apel będzie również zamieszczony w Biuletynie Gminnym.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • chytry.lis 19.05.12, 11:12
    ciekawe czy apel "ruszy" właścicieli czworonogów,
    ja sie poddałem i przestałem sprzątać psie kupy, które zostawiają właściciele psów pod moim domem, co prawda wyglada to obrzydliwie bo sterta psiego łajna jest imponująca ale niby dlaczego to ja mam sprzątać za jakiegoś niewychowanego buraka z pieskiem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka