Dodaj do ulubionych

Tak dla S7

01.02.12, 15:43
Jeśli jesteś mieszkańcem południa aglomeracji warszawskiej
Jeśli kiedykolwiek stałeś w korku próbując z tej strony wjechać lub wyjechać z miasta
Jeśli ważny jest dla Ciebie rozwój komunikacji południa Warszawy
To, wejdź na stronę internetową
www.takdlas7.pl
i podpisz petycję.
Z Twoją pomocą, S7 może powstać już w 2015 roku.

Pozdrawiam
mirekwilusz.pl/

Obserwuj wątek
  • badam1 Re: Tak dla S7 03.02.12, 14:00
   Jak dla mnie to fantastyczna inicjatywa. Zastanawiam się tylko dlaczego tak mało ludzi jest zainteresowanych. Może konieczna jest jakaś szersza akcja informacyjna...

   Pozdrawiam,
   Adam
   • mwilusz Re: Tak dla S7 23.03.12, 06:02
    Witam
    28 marca 2012 w kilku lokalizacjach (szkoły, sklepy) naszych sołectw postawione zostaną tzw. standy, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł złożyć podpis pod petycją (www.takdlas7.pl/files/obwodnica/petycja.pdf ) wspierającą budowę trasy S7. Jest to ważna inicjatywa społeczna, która wspiera realizację najbardziej strategicznej inwestycji dla południowych przedmieść aglomeracji warszawskiej.
    Zachęcam również wszystkich mieszkańców do składania podpisów w formie elektronicznej na stronie: www.takdlas7.pl/
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/


    • mwilusz Re: Tak dla S7 02.10.13, 08:25
     Witam
     wyborcza.pl/1,91446,14676279,Tusk__poludniowa_obwodnica_Warszawy_kosztem_trasy.html#ixzz2gVksdol6
     mirekwilusz.pl/acrobat/S7_obwodnica1.pdfPozdrawiam

     • klara.01 Re: Tak dla S7 04.10.13, 12:38
      Niestety wszystko wskazuje na to, że najlepszym wyjściem jest przeprowadzenie się do Warszawy. W ostatnim czasie nagromadziło się kilka decyzji, które jasno wskazują, że stolica nie ma zamiaru tworzyć sensownej aglomeracji warszawskiej. Tworzy się coraz wyraźniejszy podział na "prawych Warszawiaków", którym należą się zniżki na baseny, teatry, komunikację miejską, nowe drogi oraz na "biednych krewnych" z podwarszawskim miejscowości. Nikt o nas nie dba i nie będzie dbał, ponieważ nas głos nie liczy się - chociażby w najbliższym warszawskim referendum. Smutne, ale prawdziwe...
     • zbyszek.czapnik Re: Tak dla S7 08.10.13, 10:04
      W zasadzie to dla nas (mieszkańców gminy Lesznowola) nawet lepiej!
      Planowana trasa S7 miała przebiegać przez najżyźniejsze obszary rolnicze gminy. Spowodowało by to wzrost zanieczyszczenia, zwiększenie ruchu i hałasu a przez to spadek wartości okolicznych nieruchomości.

      Lepszym rozwiązaniem będzie inwestowanie w komunikację zbiorową. Jeśli powstanie SKM do Piaseczna, to ruch samochodowy znacząco spadnie. To bardziej ekonomiczne i ekologiczne.
      • badam1 Re: Tak dla S7 08.10.13, 11:36
       A jaki mamy pożytek z najżyźniejszych gruntów w Gminie? I co jest lepsze: masa samochodów stojąca w korku i emitująca spaliny, czy ta sama ilość samochodów przejeżdżająca szybciej i spalająca przy tym mniej benzyny?
       Poza tym moim zdaniem, usprawnienie komunikacji wpłynie na zwiększenie wartości gruntów, nie odwrotnie.
      • mwilusz Re: Tak dla S7 08.10.13, 16:58
       Panie Zbyszku
       Nie wiem jak żyzne są tereny rolnicze w Lesznowoli, ale mam przeczucie, że za kilka lat rolnictwo w naszej gminie będzie zjawiskiem marginalnym, o ile nie egzotycznym. Zresztą, nawet gdyby ta ziemia była bardzo żyzna, to spaliny samolotowe przedostające wraz z opadami deszczu robią swoje.
       Odstąpienie od budowy S7 będzie miało bardzo poważne konsekwencje dla mieszkańców, podmiotów gospodarczych, inwestorów i budżetu gminy. Nikt nie jest w stanie powstrzymać procesu urbanizacyjnego. „Zwiększenie ruchu” jest nieuchronne i proponuję spojrzeć na tę sprawę, nie przez pryzmat 20-25 tys. mieszkańców tylko np. 40-50.
       Pozdrawiam
       M.W.
       • zbyszek.czapnik Nie dla S7 10.10.13, 05:44
        Chwilunia!

        Nie są przecie planowane żadne zjazdy i wjazdy na S7 w rejonie Nowej Woli ani Zgorzały więc dla mieszkańców gminy będzie to droga bezużyteczna. Co gorsza utrudni komunikację ulicą Krasickiego, ponieważ w Nowej Woli nie planuje się wiaduktu nad obecna ulicą.

        Po co nam droga tranzytowa z której nie moglibyśmy korzystać?
         • zbyszek.czapnik Re: Nie dla S7 10.10.13, 19:44
          Węzeł na Zamieniu to połączenie z ul. Karczunkowką a w Lesznowoli to skrzyżowanie z planowaną obwodnicą Lesznowoli (jeśli ta kiedykolwiek powstanie). Tak więc z Nowej Woli, Nowej Iwicznej, Mysiadła ani Zgorzały się na S7 nie wjedzie ani nie zjedzie. A Krasickiego zatkają na amen.
          • badam1 Re: Nie dla S7 10.10.13, 20:28
           Ja tam widzę na planach pełne węzły z dojazdami na trasę z każdej strony zarówno w Zamieniu jak i w Lesznowoli. Może i obwodnica nie powstanie, ale moim zdaniem węzęł jest częścią projektu drogi S7, a nie obwodnicy.

           Zainteresowanych odsyłam tutaj:
           siskom.waw.pl/mapy/s7/warszawa-grojec/WARIANT_II_1_5000.pdf
           • zbyszek.czapnik Re: Nie dla S7 11.10.13, 11:05
            A ja widzę zablokowaną ulicę Krasickiego. Nawet straż pożarna nie dojedzie. A co z pogotowiem? Co z Policją? Zjazd w Zamieniu jest do ul Karczunkowskiej (czyli w sąsiedniej gminie).
            • badam1 Re: Nie dla S7 11.10.13, 12:26
             A gdzie Ty widzisz tą zablokowaną Krasickiego? Ten żółty prostokącik? Że niby blokuje? To jest wiadukt. Krasickiego zostanie przejezdna tak samo jak teraz.
             W Zamieniu też jest wiadukt, a pod wiaduktem rondo. Czyli ulica Dawidowska będzie tak samo przejezdna jak była. Wjazdy są z obydwu stron.
   • badam1 Re: Tak dla S7 08.10.13, 14:10
    W tej sytuacji?!
    Próbowano to zrobić jakiś czas temu, ale odwagi wystarczyło tylko na pomysł. Tym bardziej teraz nie sądzę by pojawił się nawet pomysł.
     • olko-polko Re: Tak dla S7 11.10.13, 22:28
      olko-polko napisał(a):

      > Skoro jeden Guział doprowadził w Warszawie, to może mieszkańcy Mysiadła wywalc
      > zą bus pas:) Pomyślmy drodzy sąsiedzi:):)


      ZAPOMNIALEM DODAC REFERENDUM!!! Piatek jest wybaczcie:P
  • mwilusz Re: Tak dla S7 29.10.13, 19:12
   www.powiat-piaseczynski.info/informacja-stanowisko-ministra-transportu-budownictwa-i-gospodarki-morskiej-w-sprawie-budowy-odcinka-drogi-s7-warszawa-grojec,5990.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka