Dodaj do ulubionych

Postępy w pracach przy CEiS w Mysiadle

07.03.12, 14:00
Witam
Trwają prace przy Centrum Edukacji i Sportu. W zeszłym tygodniu postawiony został ciężki dźwig. Obecnie trwają prace przy ścianach hali sportowej i płycie dennej pod budynek edukacyjny. Jak na razie, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem prac. Przypomnę tylko, że pierwszy etap ( plan zakończenia to lipiec 2013) obejmuje; budynek dydaktyczny – 16 sal lekcyjnych + 2 dodatkowe sale do zajęć informatycznych, halę sportowa, infrastrukturę ziemną i poziom „ O” dla całej inwestycji, układ drogowy i parking.
Pozdrawiam
mirekwilusz.pl/
Edytor zaawansowany
  • bristo1 07.03.12, 18:27
    Od kilku lat słyszy się tylko o tej szkole. Czy wszyscy z Mysiadła mają dzieci, które będą się tam uczyć. Przecież mieszka tu dużo starszych ludzi, którzy zupełnie nie skorzystają z tej wypasionej budowli.
  • kprzem 08.03.12, 19:41
    Skorzystają.Oprócz sal lekcyjnych będzie hala sportowa,sala widowiskowa,boiska ,tereny spacerowe.
  • mwilusz 08.03.12, 21:32
    Jednym z czynników określających atrakcyjność danego terenu jest infrastruktura edukacyjna. O ile poziom nauczania na terenie naszej gminy jest zadawalający, o tyle obecne warunki w mysiadłowskiej szkole nie nalezą do idealnych. Ma się to zmienić w momencie oddania CEiS do użytku.
    Inwestycja ta (jedna z najnowocześniejszych placówek oświatowych w Polsce) wpłynie na prestiż całej okolicy. Naturalną konsekwencją tego powinien być wzrost cen nieruchomości. W ostatnim czasie kilku właścicieli gruntów wystawionych na sprzedaż, wycofało swoje nieruchomości z rynku. Zakładam, że wystawione zostaną ponownie, kiedy prace przy CEiS będą w końcowym etapie, ( oczywiście ceny ulegną zmianie). Nie możemy również pominąć faktu, że w ostatnim czasie kilka nieruchomości z naszego rejonu znalazło nowych właścicieli, dla których głównym argumentem „za” było powstające CEiS.
    Reasumując, każdy właściciel nieruchomości w Mysiadle i NI będzie beneficjentem tej inwestycji. Oczywiście jedni w sposób bezpośredni, inni pośredni.
    Pozdrawiam
    M.W.

• zbyszek.czapnik 10.03.12, 10:04
    Myślę, że wzrost cen nieruchomości byłby jeszcze większy po przyłączeniu się Mysiadła i Iwicznej do Warszawy. Zwłaszcza, że jako mieszkaniec Iwicznej nie czuję się w jakimkolwiek stopniu beneficjentem inwestycji w sąsiedniej miejscowości. Dodatkowo jeszcze widząc brak inwestycji w Nowej Iwicznej (np. zamknięcie tematu CIS, brak działań zmierzających do uruchomienia ujęcia wody w NI, brak przepompowni który odczuwamy w postaci niskiego ciśnienia wody w kranach itd.) jestem przekonany, że zmiany administracyjne mogły by być wskazane.
  • urzedniczka_74 13.03.12, 08:10
    CIS - przecież powstała śliczna tablica ( przed wyborami), została zrobiona koncepcja/projekt, ba nawet były zbierane pieniądze na ten cel!

Biorąc powyższe sądzić by można, że są to przesłanki do tego aby inwestycja ta została zrealizowana, a tu … pozwolę sobie nie dokończyć.

A co będzie w to miejsce?
    Jak niesie wieść gminna? , na wniosek Wójt Gminy - TEREN ZIELONY, gmina zamierza na ten cel przeznaczyć niecałe 100 tys zł. ?
  • zbyszek.czapnik 13.03.12, 09:47
    urzedniczka_74 napisała:

> A co będzie w to miejsce?
    > Jak niesie wieść gminna? , na wniosek Wójt Gminy - TEREN ZIELONY, gmina zam
    > ierza na ten cel przeznaczyć niecałe 100 tys zł. ?
    Czyli na terenach wykupionych przez Gminę od firmy FOTA ma powstać "sralnia dla piesków"?
    To przynajmniej właściciele czworonogów się ucieszą.
  • pirxthepilot 13.03.12, 09:53
    zbyszek.czapnik napisał:

> Czyli na terenach wykupionych przez Gminę od firmy FOTA ma powstać "sralnia dla
    > piesków"?
    > To przynajmniej właściciele czworonogów się ucieszą.

Lepiej tam, niż na całej Szkolnej, Zimowej, Przebiśniegów, itd. Swoją drogą, to czasami mam ochotę zatrzymać osoby spacerujące ze zwierzami wagi 30 kg i poprosić o pokazanie przygotowanych torebek na odchody...
  • tweedledee 20.03.12, 17:47
    Proszę śmiało zatrzymywać. Na terenie gminy Lesznowola nie został wprowadzony obowiązek sprzątania po psach. Nie ma też zakazu trzymania czworonogów, jest za to bezmyślna polityka, polegająca na sprzedawaniu od lat każdego kawałka wolnego terenu. Wskutek tego nie tylko psy nie mają się gdzie załatwiać, ale też ludzie chodzić na spacer z dziećmi.
    Każdego, kto będzie mieć pretensję, że mój pies obsrywa nieliczne nie zagrodzone tereny, odeślę natychmiast do wójta gminy. Tam proszę zgłaszać pretensje.
  • kataster_precz 20.03.12, 19:26
    Regulamin utrzymania czystości i porządku w Gminie Lesznowola, uchwała z 2007 roku . Par.16 ust. 1 pkt 9) Do obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe a w szczególności psy, należy:
    niezwłoczne uprzątanie zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta w miejscach
    użyteczności publicznej , w szczególności chodnikach, jezdniach, placach i terenach
    zielonych, skwerach.
  • tweedledee 20.03.12, 21:20
    Nie miałem świadomości, że taki przepis został wprowadzony. W takim razie przyznaję się do jego łamania bez żadnych oporów. Nie po to płacę podatki, w tym podatek za psa, żeby sprzątać po nim samemu. Zaś sytuacja, w której 95 proc. terenu miejscowości jest zagrodzone i wybetonowane, nie jest normalna. Najpierw niech UG stworzy miejsca i warunki do wyprowadzania psów, a potem nakłada kary za zanieczyszczanie poza nimi.
  • krasusek 20.03.12, 22:06
    Czy ja dobrze rozumiem, że w Twoim mniemaniu pies powinien rąbać kupy gdzie popadnie i sprzątać powinna po nim gmina? Świetny pomysł. Powiedz gdzie mieszkasz, a każdy z forumowiczów przyjdzie narobić Ci pod drzwiami i sobie posprzątasz.

Ilość betonu/budynków (absolutnie zgadzam się z tym, że zieleni powinno być więcej!) nie ma nic wspólnego ze sprzątaniem po psach. Gdybyśmy mieli tu piękny park to psy mogłyby sobie w nim srać do woli?;)
  • tweedledee 21.03.12, 11:21
    Rozumiem, stali czytelnicy "Wyborczej" zostali zindoktrynowani. Były "GW" kampanie przeciwko kierowcom, były też przeciwko psom. Jak widać, udały się.
    Otóż wymóg sprzątania po własnym psie ma tyle samo sensu co wymóg, aby samemu dokonać utylizacji własnych śmieci. Albo żeby samemu wybudować sobie drogę, po której się będzie jeździć. Albo żeby - jak w "Alternatywy 4" to lokatorzy porządkowali swój blok, a nie osoba, której się za to płaci. Obowiązkiem gmin jest utrzymywać w nich porządek. Nikt z Państwa nie wybiera się w obowiązkowym czynie społecznym kopać trawników ani zbierać papierków - i dobrze, bo od tego jest gmina, na którą płacimy podatki. Nie ma żadnego rozsądnego powodu, żeby z tych obowiązków porządkowych zostało wyłączone sprzątanie akurat po psach. Taka jest logika.
    A wszystkim, którzy chłoną bezmyślnie kolejne kampanie, zwłaszcza te prowadzone przez "GW", doradzam trochę samodzielnego myślenia.
  • pw47 21.03.12, 08:34
    Niezła postawa. Szkoda gadać. Oby takich sąsiadów jak najmniej. Proszę upublicznić swój adres. Na pewno niejeden mieszkaniec chętnie zaniesie tam spotkaną 'kupę'. Sąsiedzie , masz psa - masz obowiązek sprzątania po nim i nic tu nie ma do rzeczy płacenie podatków. Najpierw pomyśl a dopiero potem podziel się swoimi rewelacjami na forum. Ośmieszasz się. Przepraszam ale mocno mnie ruszyły takie rewelacje.
  • janoush 21.03.12, 09:13
    > Nie po to płacę podatki, w tym podatek za psa, żeby sprzątać po nim samemu

O ile wiem, to podatek za psa w naszej gminie wynosi całe 0 (zero), więc nie ściemniaj, że płacisz.
    Też mam psa i jeśli nie idziemy na pola, to po nim sprzątam.
  • owrank 02.04.12, 10:36
    > bezmyślna polityka, polegająca na sprzedawaniu od lat każdego kawałka wolnego terenu

możesz to rozwinąć bo z tego co wiem to pod szkołę w Mysiadle grunty gmina kupiła a pod np. parking przy stacji PKP wydzierżawiła więc albo się mylisz, albo "polityką" nazywasz to, że prywatni właściciele sprzedają swoje grunty

> Na terenie gminy Lesznowola nie został wprowadzony o
    > bowiązek sprzątania po psach
    a co potrzebujesz "amerykańskiej" instrukcji obsługi, która poinformuje Cię, że gorącym płynem można się poparzyć, a kota nie wolno wkładać do mikrofali ???

> Wskutek tego nie tylko psy nie mają się gdzie załatwiać, ale też ludz
    > ie chodzić na spacer z dziećmi
    a wg Ciebie te dwa miejsca mają cokolwiek wspólnego ? gwoli informacji parki też nie są po to, żeby walały się tam odchody psów

• tweedledee 02.04.12, 12:25
    Proponuję zakazać posiadania psów w ogóle. Wtedy będzie elegancko, europejsko i czyściutko, a "Gazeta Wyborcza" dostanie orgazmu z radości.
  • pirxthepilot 02.04.12, 12:29
    tweedledee napisał:

> Proponuję zakazać posiadania psów w ogóle. Wtedy będzie elegancko, europejsko i
    > czyściutko, a "Gazeta Wyborcza" dostanie orgazmu z radości.

Proponuję pozbyć się sarkazmu, i pomyśleć o moich butach, gdy wdepnę bo właścicielowi/właścicielce nie chce się pozbierać. Proponuję pomyśleć również o bakreriach, które w odchodach zwierząt się znajdują i mają łatwiejszą drogę do naszych dzieci, ponieważ właściciel/właścicielka brzydzi się posprzątać.
  • tweedledee 02.04.12, 14:30
    Życie jest wybitnie niezdrowe. Może najlepiej zamknąć się w szczelnym i zdezynfekowanym namiocie tlenowym? Obsesja sprzątania akurat po psach przez ich właścicieli to nie kwestia realnej potrzeby, tylko mody, promowanej w Polsce szczególnie przez jeden tytuł prasowy. A ja nie znoszę, gdy ktoś mnie wychowuje.
    Nie ma jeszcze w Polsce zakazu trzymania psów, choć może pod naciskiem "Wyborczej" kiedyś zostanie wprowadzony, podobnie jak zakaz posiadania prywatnych aut lub przynajmniej jeżdżenia nimi po mieście, bo przecież trują i zastawiają chodniki. A póki nie ma, niech mnie wszyscy nawiedzeni higieniści pocałują wiadomo gdzie.
  • pirxthepilot 02.04.12, 14:57
    tweedledee napisał:

> Życie jest wybitnie niezdrowe.

Grzecznie prosiłem o zaprzestanie używania sarkazmu. Nie chce mi się z Panią/Panem dyskutować.
  • tweedledee 02.04.12, 15:00
    A niby dlaczego? Sarkazm jest tu jak najbardziej na miejscu. Wobec głupawej mody, opartej na praniu mózgów, jest jedyną odpowiedzią.
  • pirxthepilot 02.04.12, 15:04
    > Wobec głupawej mody, opartej na praniu mózgów, jest jedyną odpowiedzią.

Obrzydzenie po wdepnięciu w psie gówno, które mnie ogarnia nie ma nic wspólnego z praniem mózgów. Rzygać mi się od tego chciało zanim ludzie zaczęli marzyć o Wyborczej.
  • tweedledee 02.04.12, 15:12
    To proszę patrzeć pod nogi. Mam nadzieję, że równie obrzydzają Pana śmierdzące śmietniki, porozrzucane papierki, olej cieknący spod zaparkowanych samochodów i świadomość, że na obudowie Pana telefonu komórkowego żyją miliardy bakterii. Życie w nieustającym obrzydzeniu musi być straszne!
  • pirxthepilot 02.04.12, 15:13
    plonk
  • tweedledee 02.04.12, 15:17
    Zachęcam do posługiwania się językiem polskim.
  • owrank 02.04.12, 14:49
    > Proponuję zakazać posiadania psów w ogóle
    jeżeli to JEDYNA z punktu widzenia właścicieli psów metoda, żeby psie kupy nie walały się po chodnikach to może trzeba tak zrobić. Natomiast w mojej opinii jest dużo więcej rozwiązań, żeby jedni mieli psy a drudzy nie musieli wdeptywać w ich kupy...
  • malgorzata-net 15.03.12, 12:55
    Oby pan nie miał racji bo to najdroższa psia toaleta jaka znam ,ja słyszałam ze ma być teren zielony z zakazem wprowadzania psiakow.
  • citronella 19.05.12, 10:07
    i temu bym przyklasnęła!

tez mam dosyc tej beztroski wlascicieli psow.
  • mwilusz 17.05.13, 09:56
    Witam
    Rozpoczęły się prace związane z budową drogi łączącej Puławską z CEiS. Za około tydzień rozpoczną się prace związane z budową ronda łączącego w/w ulicę z przedłużoną Topolową. Za około 3 tygodnie planowane są prace przy budowie końcowego odcinka ulicy Kwiatowej ( droga brukowa oraz oświetlenie). Rozpoczęła się budowa parkingu przy budynku szkoły. W samym budynku trwają prace tynkarskie. Elektryka i hydraulika jest już skończona. Dobierana jest kolorystyka pomieszczeń.
    Serdecznie pozdrawiam
    M.W.
  • mwilusz 01.04.12, 15:54
    Witam
    Trwają prace przy budowie Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle. Wylane zostały płyty pod halę gimnastyczną i budynek edukacyjny. Obecnie stawiane są ściany hali sportowej. Efekt jest już widoczny.
    mirekwilusz.pl/images/CEIS_01.JPG
    mirekwilusz.pl/images/CEIS_02.JPG
    mirekwilusz.pl/images/CEIS_03.JPGPozdrawiam
    M.W.
  • kania_marcin 13.04.12, 10:54
    Dzień Dobry,

Raport z realizacji budowy CEiS w Mysiadle

1. Zakończono prace zbrojarskie na płycie budynku „A”. Płyta fundamentowa została zalana (zużyto ok. 800 m3 betonu).
    2. Zazbrojono i zabetonowano do poziomu „0” ścianę północną, wschodnią i zachodnią sali gimnastycznej.
    3. Rozpoczęto roboty ziemne pod kolejne stopy fundamentowe.
    4. Zamontowano trzy żurawie dźwigowe.
    5. Trwają roboty ciesielsko zbrojarskie przy budowie widowni sali sportowej.

Wszystkie roboty prowadzone są planowo i zgodnie z harmonogramem budowy.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • rasputin007 24.04.12, 22:40
    Mam pytanie do Panów Radnych pisujących na tym forum. Czy CEiS będzie szkołą tylko dla dzieci mieszkających w Mysiadle?

Pytam, bo jestem mieszkańcem Mysiadła. I ostatnio chciałem zapisać dziecko do zerówki w szkole w Nowej Iwicznej. I okazało się, że jest to wykluczone, bo obowiązuje "ścisła rejonizacja". I dlatego moje dziecko będzie się uczyło w szkole nad stawem, do której ma zdecydowanie dalej. Ale to pikuś. Ciekawsze jest to, że 3 dni w tygodniu będzie się uczyło do 18.00! Czy ktoś wyobraża sobie naukę sześciolatków o tej porze?

Natomiast w szkole w Nowej Iwicznej puściutko. Żadnej drugiej zmiany. Zajęcia odbywają się przed południem. Dlaczego moje dziecko nie może się tam uczyć?
  • mwilusz 25.04.12, 08:02
    Witam
    Zgadzam się, że nauka na 2 zmiany jest uciążliwa ( szczególnie dla najmłodszych roczników). Dużo dzieci z mysiadłowskiej szkoły ma ograniczony dostęp do dodatkowych zajęć ze względu na zajęcia szkolne do późnych godzin. Nie wspomnę już o braku regularnych lekcji WF itd. Sytuacja ma się zmienić we wrześniu 2013, kiedy całe „Słoneczko” zostanie przeniesione na ulicę Kwiatową.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • rasputin007 26.04.12, 22:48
    Panie Mirku,

to absolutnie nie jest odpowiedź na moje pytanie. Ja chciałbym wiedzieć czy CEIS będzie tylko dla mieszkańców Mysiadła? Bo skoro obecnie mieszkaniec Mysiadła nie może zapisać dziecka do szkoły w Nowej Iwicznej to czy mieszkaniec Noowej Iwicznej będzie mógł zapisać dziecko do CEIS?

jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało to teraz mamy do czynienia z takim absurdem! Czy są gdzieś dane ile "zerówkowiczów" będzie się uczyć w Słoneczku, a ile w Nowej Iwicznej? I kto podjął tak absurdalną decyzję?
  • mwilusz 27.04.12, 11:15
    Witam
    Obecnie trwają wstępne konsultacje w sprawie nowych obwodów. Wpływa na to fakt, że 1 etap CEiS ma być gotowy w lipcu 2013. Kolejny czynnik to szybkie zmiany demograficzne na terenie gminy. Dla przykładu, w sołectwie Zgorzała przybywa obecnie coraz więcej mieszkańców, i w najbliższych latach szkoła w Lesznowoli może stanąć przed dużym wyzwaniem. Pojawiają się również sygnały, że Ministerstwo Edukacji Narodowej rozważa możliwość całkowitego zniesienia rejonizacji szkół (???). Sytuacja, więc rozwija się dynamicznie, ale na konkrety musimy jeszcze poczekać.
    Jeśli chodzi o klasy „0” to w Mysiadle mamy (na dzień dzisiejszy) zapisanych 60 dzieci ( 63 do klas „1”), a w Nowej Iwicznej 43 ( klasy „1” – 80).
    Jeszcze raz podkreślam, że priorytetem na dzień dzisiejszy, jest rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014 „Słoneczka” na ulicy Kwiatowej.
    Pozdrawiam
  • celeste 27.04.12, 15:52
    Bo skoro obecnie mieszkaniec Mysiadła
    > nie może zapisać dziecka do szkoły w Nowej Iwicznej...

Do gimnazjum może i chyba większośc dzieci z Mysiadła wybiera szkołę w NI (rejon).
  • filipinaw26 28.04.12, 07:16
    Sytuacja w NI też nie jest różowa. W chwili obecnej planowane są 2 klasy "O". Jak przybędzie więcej dzieci (tzn. rodzice dopiszą) będzie 3 klasy "O" z czego jedna będzie musiała chodzić na II zmianę. Wg mnie jest to nie fair. Niektóre osoby kombinują z meldunkami przez co straci być może moje dziecko, które mieszka tu od urodzenia.
  • mwilusz 10.05.12, 07:01
    Witam
    Trwają intensywne prace przy budowie CEiS na ulicy Kwiatowej. Obecnie stawiane są ściany hali gimnastycznej. Na nowo wylanej płycie budowane są ściany i filary piwnicy budynku głównego. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.
    mirekwilusz.pl/images/003.JPG
    mirekwilusz.pl/images/001.JPG
    mirekwilusz.pl/images/002.JPGPozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • kania_marcin 24.05.12, 12:09
    Dzień Dobry,

Raport z realizacji budowy CEiS w Mysiadle

1. Wykonano kompletne ściany żelbetowe poziomu -1 zlokalizowane pomiędzy osiami 6-13/B-J.
    2. Wykonano konstrukcję żelbetową trybuny hali sportowej.
    3. Wykonano płytę fundamentową PF5 w osiach 14-16/H-K.
    4. Wykonano płytę fundamentową PF1 w osiach 17-20/F-J.
    5. Wykonano zbrojenie ścian żelbetowych na płycie fundamentowej Pf1.
    6. Trwają roboty szalunkowe ścian na płycie fundamentowej Pf1.
    7. Trwają roboty ziemne, plantowanie terenu pod płytę fundamentową Pf5, Pf2 i Pf3 w zakresie osi 22-29/F-K.
    8. Trwają roboty zbrojarskie stropu nad poziomem -1, zlokalizowanego pomiędzy osiami 6-11/G-J.
    9. Wykonano konstrukcję widowni Sali sportowej.

Wszystkie roboty prowadzone są planowo i zgodnie z harmonogramem budowy.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • owrank 24.05.12, 23:51
    rozumiem, że to taki zamysł, żeby brzmiało fachowo "oś 14-16/H-K" ale proszę się nie martwić to zwykły kolejny numer elementu w projekcie

zamiast rzucania danych, które osobom nie widzącym projektu nic mówią proszę o informację, zakładając, że prace idą zgodnie z harmonogramem, kiedy pierwsze dzieci rozpoczną naukę w nowej szkole i które obecne szkoły mogą zostać dzięki temu odciążone...

pozdrawiam
  • mwilusz 25.05.12, 07:08
    Przy CEiS wykonano następujące prace:
    1. Kompletne ściany żelbetonowe poziomu-1 ( hala gimnastyczna).
    2. Konstrukcję żelbetonową trybuny hali sportowej.
    3. Płyty fundamentowe pod głównym budynkiem.
    4. Konstrukcję widowni sali sportowej.

Przypomnę tylko, że pierwszy etap ( plan zakończenia to lipiec 2013) obejmuje; budynek dydaktyczny – 16 sal lekcyjnych + 2 dodatkowe sale do zajęć informatycznych, halę sportowa, infrastrukturę ziemną i poziom „ O” dla całej inwestycji, układ drogowy i parking.
    Pierwsze dzieci rozpoczną naukę we wrześniu 2013. Od września 2013 planowane jest przeniesienie „Słoneczka” do budynków nowej szkoły. Mowa jest również o gimnazjum. Pamiętać również musimy, że w wyniku szybkich zmiany demograficznych, w najbliższej przyszłości podjęte zostaną decyzje, o zmianie obecnych okręgów na terenie naszej gminy.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • kania_marcin 25.05.12, 11:49
    Dzień Dobry,

Ogłoszenie o przetargu jest dostępne - www.lesznowola.eobip.pl/bip_lesznowola/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=11&layout=1&offset=30&count=15 , www.lesznowola.eobip.pl/_gAllery/13/23/13230/ogloszenie_o_zamowieniu.pdf

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • owrank 25.05.12, 16:38
    > ficznych, w najbliższej przyszłości podjęte zostaną decyzje, o zmianie obecnych
    > okręgów na terenie naszej gminy

szkoła w Lesznowoli się powoli przepełnia więc trzeba będzie przerzucić trochę dzieciaków do innych szkół bo przecież szkoła 500 metrów od Urzędu Gminy nie ma prawa być dwuzmianowa... jakby się czuł urzędnik kończący pracę o 15:00 i nie mógłby odebrać dziecka ? ... to byłaby niedopuszczalna sytuacja...
  • kania_marcin 19.06.12, 15:29
    Dzień Dobry,

Wójt Gminy Lesznowola, Pani Maria Jolanta Batycka-Wąsik również była dziś z gospodarską wizytą na placu budowy CEiS w Mysiadle.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • rasputin007 19.06.12, 22:34
    niesamowite :) ludzie piszą o problemach z systemem zmianowym w szkołach, etc. a radni piszą o gospodarskich wizytach sercem wybranej pani wójt. kogo my wybieramy do tej Rady? masakra!
  • mwilusz 20.06.12, 08:33
    rasputin007 napisał:

> niesamowite :) ludzie piszą o problemach z systemem zmianowym w szkołach, etc.
    > a radni piszą o gospodarskich wizytach sercem wybranej pani wójt. kogo my wybie
    > ramy do tej Rady? masakra!
    Witam
    Proszę nie używać liczby mnogiej.
    Dziękuję i pozdrawiam
  • rasputin007 20.06.12, 20:51
    Przepraszam Panie Mirku, chodziło mi oczywiście o Radnego Kanię. a żeby nie było ciągle negatywnie to napiszę, że naprawdę ściskam kciuki za gminę i radnych. i mam nadzieję, że już niedługo nasze dzieci będą się uczyły w świetnej szkole.
  • karol_us 20.06.12, 09:11
    Jak za Gierka.
  • kania_marcin 01.08.12, 15:38
    Dzień Dobry,

Uwaga! Na wysokości Mysiadła w stronę Piaseczna rozpoczęły się roboty związane z układem drogowym obsługującym Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle.

Trwają również prace w rejonie ul. Topolowej związane z przebudową kanalizacji sanitarnej (w tym przepompowni) oraz budową kanalizacji deszczowej.

Pozdrawiam

--

Marcin KANIA
    Radny Gminy Lesznowola
  • mwilusz 03.08.12, 14:10
    W dniu dzisiejszym podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej otrzymaliśmy kolejny raport z realizacji Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle.
    Na obecnym etapie realizacji wykonywane jest;
    1. Betonowanie ścian budynku głównego.
    2. Prace zbrojarsko-ciesielskie schodów eliptycznych w poziomie 0.
    3. Prace przy budowaniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej.
    4. Rozpoczęto budowę układu komunikacyjnego obsługującego CEiS -droga od ulicy Puławskiej do nowej szkoły.
    5. Zaraz po zakończeniu prac przy kanalizacji sanitarnej na ulicy Topolowej, rozpoczną się prace związane z nowym układem komunikacyjnym Topolowej.
    Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Również wszelkie kwestie finansowe wobec wykonawcy realizowane są zgodnie z umową.

Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • mwilusz 03.08.12, 15:19
    www.nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=905
    www.lesznowola.waw.pl/upload/zal%2010%20-%20CEiS.jpg
    Droga 4KD połączy CEiS z ulicą Puławską ( budowa właśnie się rozpoczęła), a ulica Topolowa będzie przedłużona do ronda.
    Pozdrawiam
    M.W.
  • rasputin007 03.09.12, 21:19
    mam pytanie:
    podczas rozpoczęcia roku w szkole w Mysiadle rodzicie zostali poinformowani o przeniesieniu Słoneczka do nowo budowanego CEiS od 1 września 2013 r. natomiast podczas rozpoczęcia roku w szkole w NI informowano o uruchomieniu w CEiS gimnazjum. Data identyczna. Która informacja jest prawdziwa?
  • mwilusz 04.09.12, 09:00
    Podczas inauguracji roku szkolnego w Mysiadle powiedziałem; „planowane jest oddanie 1 etapu CEiS w sierpniu 2013, życzę więc całemu środowisku szkolnemu, aby kolejna uroczystość związana z rozpoczęciem nowego roku w szkole podstawowej w Mysiadle, odbyła się już na ulicy Kwiatowej.”
    Takie są plany na dzień dzisiejszy. Sprawa gimnazjum jest sprawą otwartą. Na dzień dzisiejszy koncentrujemy się na pracach budowlanych.
    Pozdrawiam
    M.W.
  • kania_marcin 10.09.12, 14:35
    Dzień Dobry,

Pragnę poinformować, że na najbliższej Sesji RG przyznane zostaną środki finansowe na budowę przyłącza energetycznego linii SN wraz z transformatorem. Powyższe pozwoli na oświetlenie stadionu sportowego i parkingów. Instalacja energetyczna po wybudowaniu pozostanie własnością gminy.

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
  • kania_marcin 15.09.12, 12:00
    Dzień Dobry,

Zakończono betonowanie płyty żelbetowej stropodachu, zakończono betonowanie schodów eliptycznych, zakończono betonowanie kompletu stóp fundamentowych, zakończono roboty żelbetowe związane z kanałem technologicznym, trwają roboty murowe – ściany sali gimnastycznej, trwają roboty związane z układaniem instalacji drenarskiej wokół budynku, trwają roboty związane z układaniem sieci zewnętrznych przy budynku (kanalizacja sanitarna i deszczowa), zakończono roboty związane z przełożeniem instalacji oświetlenia wzdłuż ul. Puławskiej, trwają roboty związane z układaniem krawężników i podbudów pod zjazd i wyjazd w skrzyżowanie ul. 4KD i ul. Puławskiej, trwają roboty związane z korytowaniem i wymianą gruntu przy projektowanej drodze 4KD. Wszystkie roboty prowadzone są planowo i zgodnie z harmonogramem budowy.

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola

Ps. środki finansowe na budowę przyłącza energetycznego linii SN wraz z transformatorem przyznano
  • kprzem 18.10.12, 17:05
    Na budowie CEiS prace idą pełną para.Dobrze ,że pogoda sprzyja.
    Rozpoczęto właśnie montaż drewnianych konstrukcji klejonych ,które będą podtrzymywać dach nad halą sportową.Wrażenie robi ich rozpiętość.
    Katarzyna Przemyska
  • ordyl 19.10.12, 21:38
    Trzymamy kciuki szczególnie za halę i marzymy żeby na niej w końcu zagrać turniej, mecz lub chociaż zacząć trenować

Zdrówka
    --
    nowy serwis informacyjny www.mysiadlo.eu
  • pw47 22.10.12, 10:47
    Dzień dobry. Takie mam wrażenie, że chyba zapomniano zasiać trawę na odcinku zjazdu z Puławskiej. Piękny zjazd, piękne pobocze z kruszywa, piękny chodnik - tylko trawnik się nie chce zazielenić i urosną chwasty :) Pozdr.
  • mwilusz 19.10.12, 14:31
    Postępy w pracach przy budowie Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle;
    1. Trwa produkcja konstrukcji antresoli hali sportowej. Część elementów dachu ( drewno klejone) zostało już dostarczone na plac budowy.
    2. Zakończono montaż komór przepompowni ścieków w ulicy Kwiatowej i Topolowej.
    3. Trwają prace związane z budową ostatnich odcinków kanalizacji sanitarnej, deszczowej i odwodnienia terenu.
    4. Zakończono prace związane z budową pasa zjazdowego z ulicy Puławskiej.
    5. Trwają roboty związane z korytowaniem i wymianą gruntu przy projektowanej drodze, która połączy CEiS z ulicą Puławska.

Wszystkie prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem.

Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • mwilusz 23.11.12, 14:21
    W dniu dzisiejszym na Komisji Gospodarczej otrzymaliśmy raport o stanie realizacji Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Nie ma żadnych opóźnień.
    Pozdrawiam
    M.W.
  • citronella 16.01.13, 21:31
    Ostatnio z trzech rożnych źródeł usłyszałam, że we wrześniu 2013 r. do CEiS zostanie przeniesione gimnazjum z Nowej Iwicznej a nie szkoła podstawowa Słoneczko. Nie bardzo bym się tym przejmowała, gdyby nie fakt, że jednym ze źródeł była nauczycielka z gimnazjum w NI. I jestem strasznie zaniepokojona, bo Słoneczko jest zdecydowanie nieprzystosowane do takiej liczby uczniów. I jest jedyną szkołą w Gminie, w której dzieciaki uczą się na dwie zmiany. O braku porządnego boiska nie wspomnę.

Czy to prawda? Czy może ktoś wie kto będzie się uczył w CEiS? Może Radni wiedzą?

--
    A ja chce być podróżnikiem i jak Tony Halik jeździć po Afryce i palić z murzynami blanty
  • mwilusz 17.01.13, 06:40
    Witam
    Sprawa nowych obwodów szkolnych ma być procedowana podczas posiedzeń komisji w lutym. Decyzja w tej sprawie leży w gestii Radny Gminy. Na dzień dzisiejszy skupiamy się na pracach budowlanych i „ trzymamy kciuki” za to, aby nie było dużych mrozów.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • danstel_1 17.01.13, 16:51
    mwilusz napisał:

> Witam
    > Sprawa nowych obwodów szkolnych ma być procedowana podczas posiedzeń komisji w
    > lutym. Decyzja w tej sprawie leży w gestii Radny Gminy. Na dzień dzisiejszy sku
    > piamy się na pracach budowlanych i „ trzymamy kciuki” za to, aby ni
    > e było dużych mrozów.
    > Pozdrawiam
    > mirekwilusz.pl/

Tłumacząc Pana Radnego na język mniej formalny :

1) potwierdzam w sprawie Słoneczka Pani rewelacje, :-)
    2) Termin oddania nowej szkoły w zakładanym terminie czyli we wrześniu nie zostanie dotrzymany.... :-)

Ostatnio spacerowałem i rzuciłem okiem na stan zaawansowanie budowy i uważam że termin zakończenia prac nie zostanie dotrzymany. Ale to tylko taka moja uwaga, obym się mylił....
    około czerwca powinny się zakończyć wszystkie prace....... no chyba że radni zakładają prace 3 zmianową ( 24h/dobe ) :-) jest to możliwe ale jakość prac będzie porównywalna z jakością oddawanych w Polsce autostrad....

Pozdrawiam
    danstel
  • mwilusz 17.01.13, 20:35
    Od momentu rozpoczęcia budowy, otrzymujemy regularne reporty nt. postępów w pracach budowlanych www.mirekwilusz.pl/acrobat/wniosekCEiS_KPG_01.pdf
    Ostatni raport w formie pisemnej otrzymaliśmy w grudniu. Wynika z niego, że „wszystkie prace kontynuowane są zgodnie z harmonogramem”. Prace trwają nieustannie od rozpoczęcia budowy. W zeszły piątek było tam około 150 pracowników. Nie będę po raz kolejny podkreślał znaczenia tej inwestycji, ale zapewniam, że jak tylko pojawią się jakiekolwiek merytoryczne przesłanki ( nie zwykłe spekulacje) o ewentualnych problemach, będziemy o tym informować.
    Jeżeli posiada Pan informacje na podstawie których czuje się Pan uprawniony do potwierdzania i zaprzeczania ważnych zagadnień związanych z CEiS to bardzo proszę o informację na kontakt - radnywilusz@onet.pl
    Najnowsze zdjęcia z budowy CEiS zostały zrobione w piątek 11 stycznia. Są pod tym linkiem. Zestawiłem jak wyglądał plac budowy rok temu, a jak wygląda dzisiaj. mirekwilusz.pl/acrobat/2013_01_15_2010_20141.pdf
    Serdecznie pozdrawiam
    M.W.
  • citronella 17.01.13, 20:57
    Zatem trzymam kciuki za lekkie mrozy :)

Mam też nadzieję, że nasi radni będą głosowali za przeniesieniem Słoneczka do nowego budynku. Pani Kasiu, panie Mirku, panie Marcinie czy możemy na Was liczyć?

--
    A ja chce być podróżnikiem i jak Tony Halik jeździć po Afryce i palić z murzynami blanty
  • danstel_1 18.01.13, 13:55
    Panie Mirosławie,

Pisałem ,że mam nadzieję że tak się nie stanie.I dalej kibicuję Wam, nam i wszystkim aby się udało. Ale już Panu tłumaczę skąd się biorą moje wątpliwości.Otóż jestem osobą pracującą w branży budowlanej w wykonawstwie w pionie zarządzającym i niejedno już widziałem i słyszałem i wiem że często gęsto harmonogram żyje własnym życiem a budowa własnym.Sformułowanie że "papier wszystko przyjmie" tutaj ma jak najbardziej uzasadnienie.
    Nie tylko osoby związane z budową wiedzą że tzw "schody" zaczynają się na etapie począwszy od stanu surowego zamkniętego , czego ja na zdjęciach ze stycznia 2013 nawet nie widzę ( może tego zdjęcia nie pokazują ale chyba nie ma nawet kompletu warstw zamykających dach). A biorąc pod uwagę chęć rozpoczęcia nauki we wrześniu to około czerwca wykonawca musi zgłosić obiekt do odbioru ( myślę o wszystkich służbach, których tutaj będzie cały komplet ), więc mamy 5 miesięcy.
    Proszę się nie obrażać tylko odłożyć papierowy harmonogram i wsłuchać się w zdrowy rozsądek oraz w głos Pana wyborców. OBY SIĘ UDAŁO!

Pozdrawiam
    danstel

mwilusz napisał:

> Od momentu rozpoczęcia budowy, otrzymujemy regularne reporty nt. postępów w pracach budowlanych www.mirekwilusz.pl/acrobat/wniosekCEiS_KPG_01.pdf
    > Ostatni raport w formie pisemnej otrzymaliśmy w grudniu. Wynika z niego, że 
    > 222;wszystkie prace kontynuowane są zgodnie z harmonogramem”. Prace trwaj
    > ą nieustannie od rozpoczęcia budowy. W zeszły piątek było tam około 150 pracown
    > ików. Nie będę po raz kolejny podkreślał znaczenia tej inwestycji, ale zapewnia
    > m, że jak tylko pojawią się jakiekolwiek merytoryczne przesłanki ( nie zwykłe s
    > pekulacje) o ewentualnych problemach, będziemy o tym informować.
    > Jeżeli posiada Pan informacje na podstawie których czuje się Pan uprawniony do
    > potwierdzania i zaprzeczania ważnych zagadnień związanych z CEiS to bardzo pros
    > zę o informację na kontakt - radnywilusz@onet.pl
    > Najnowsze zdjęcia z budowy CEiS zostały zrobione w piątek 11 stycznia. Są pod tym linkiem. Zestawiłem jak wyglądał plac budowy rok temu, a jak wygląda dzisiaj. mirekwilusz.pl/acrobat/2013_01_15_2010_20141.pdf
    > Serdecznie pozdrawiam
    > M.W.
  • mwilusz 19.01.13, 10:22
    Dziękuje za kilka cennych spostrzeżeń. Na pewno są to informacje, które będą przydatne w dalszych działaniach. Proszę nie traktować, mojej wypowiedzi, jako, „buńczucznej.” Uważam, że powinniśmy weryfikować każdy sygnał w sprawie CEiS, który „daje do myślenia”. Nie inaczej było w sprawie niefrasobliwego artykułu w Kurierze, dotyczącego omawianej kwestii.
    Pozdrawiam
    M.W.
  • neutron 19.01.13, 21:45
    Jak było Słoneczko szykowane pod szkołę to na pewno w czerwcu nie bylo gotowe do przyjmowania odbiorów. Z tego co pamietam to w czerwcu to ekipy remontowe urzędowały w budynku niż zdawczo odbiorcze.
  • mwilusz 21.02.13, 14:39
    Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej przedstawiony został harmonogram prac budowlanych przy Centrum Edukacji i Sportu.
    1. Na ukończeniu jest montaż szklanych ścian hali sportowej.
    2. Trwa montaż instalacji wentylacyjnych w budynku hali.
    3. Trwają roboty ziemne związane z korytowaniem pod przedłużenie ulicy Topolowej.
    4. Trwają prace związane z pokryciem dachu hali sportowej.
    Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Planowany dzień uruchomienia 1 etapu Centrum Edukacji i Sportu to 01.09.2013r.
    Pozdrawiam
    mirekwilusz.pl/
  • kprzem 22.02.13, 10:16
    W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi otwarcia CEiS jak również ewentualnych zmian obwodów szkolnych Wójt Lesznowoli skierowała pismo do Rodziców uczniów szkol w Mysiadle i Nowej Iwicznej.
    Z treścią pisma można się zapoznać na stronie Gminy:

www.lesznowola.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=7063&menu_id=0
    Katarzyna Przemyska

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.