Dodaj do ulubionych

Młodzież licealna i studencka- hala CEiS

07.02.14, 10:33
Witam
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Lesznowola informuje, że we wtorki w godz. 20-21.30 w hali sportowej Centrum Edukacji i Sportu odbywają się zajęcia sportowe, finansowane z budżetu komisji, dla młodzieży licealnej i studenckiej z terenu sołectwa Mysiadło. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt radnywilusz@onet.pl.
Serdecznie pozdrawiam
M.W.
Edytor zaawansowany
  • kania_marcin 07.02.14, 16:17
    Dzień Dobry,

A kiedy radnemu Wiluszowi udało się zarezerwować salę we wtorek na 20.00, że zbiera zapisy? W załączeniu mój wniosek w odpowiedzi, na który GKRPA zdecydowała się przyznać środki finansowe. Organizuję więc grupę osób grającą w piłkę nożna – chętnych zapraszam do zgłoszeń na maila: radny.kania@interia.eu

Pana Wilusza również, jeśli potrafi grać na średnim poziomie.

www.marcinkania.pl/images/www/gkrpa.pdf

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
    Serwis Piaseczno i okolice
  • mwilusz 07.02.14, 17:03
    GKRPA poinformowała mnie i radną Przemyską, że istnieje możliwość skorzystania z obiektu przez młodzież z Mysiadła. Stąd ta informacja. Oczywiście bardzo chętnie skieruję wszystkich miłośników i miłośniczki ( jak rozumiem:) piłki nożnej do pana radnego. Natomiast dziewczęta i chłopcy, którzy chcieliby pograć np.; w piłkę siatkową mogą zgłosić to do radnej Przemyskiej kprzem1@tlen.pl
    Serdecznie pozdrawiam
    M.W.
  • kania_marcin 08.02.14, 23:00
    Dzień Dobry,

Informacja z GKRPA:

"Panie Marcinie, my też jesteśmy mocno zdziwieni, bo Pana Wilusza to w ogóle nie znamy, ale dlaczego to Pan Wilusz zbiera chętnych? No to my też jesteśmy w mocnym szoku."

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
  • aqq89 08.02.14, 23:40
    Witam.
    Czemu ktos ma cos ustalac z Pania Przemyska badz z Panem skoro inicjatorem jest ktos inny w tym przypadku Pan Marcin? Troszke to niepowazne bo z tego co tu widac "podpial" sie Pan pod temat i jeszcze hmm delikatnie podpina kolejna radna w mysl zasady "sukces ma wielu ojcow a porazka jest sierota". Powiem szczerze ze pierwszy raz slysze ze Pan jest radnym reprezentujacym Mysiadlo w gminie i tu moje podwojne zdziwienie bo pierwsze wrazenie robi sie tylko raz a Pan juz mnie rozczarowal taka "polityka":). Pozdrawiam.
  • mwilusz 09.02.14, 07:48
    Witam
    Sprawę wyjaśnimy w gronie radnych na najbliższych posiedzeniach komisji merytorycznych, a urzędnik ( a może nie?) tego maila będzie miał okazje poznać członków RG ze szczególnym uwzględnieniem pozostałej dwójki z Mysiadła. Nie może być tak, że pan Kania będzie ustalał indywidualnie zasady gry w Mysiadle i wyznaczał Tych, którzy mogą lub nie, skorzystać z hali sportowej. Obiekt jest własnością wspólną i korzystać z niego będzie każdy młody człowiek z naszej okolicy ( również NI), bez znaczenia czy „urodził się w Mysiadle czy nie” i „czy jest z okręgu wyborczego p. Kani”.
    Serdecznie pozdrawiam
    M.W.
  • kania_marcin 09.02.14, 08:15
    Dzień Dobry,

Wniosek jest mój i tak naprawdę to ja mogę wyrazic zgodę, bo jestem organizatorem calej akcji.

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
  • mwilusz 09.02.14, 10:09
    kania_marcin napisał:

> Dzień Dobry,
    >
    > Wniosek jest mój i tak naprawdę to ja mogę wyrazic zgodę, bo jestem organizator
    > em calej akcji.
    >
    > Pozdrawiam
    >
    Panie Marcinie
    Skoro jest Pan „organizatorem” całej akcji to proszę to tak zorganizować, aby skorzystać mogła cała młodzież z okolic Mysiadła i NI a nie tylko wyselekcjonowana przez Pana grupa. Pomimo faktu, że pracuję nad „poważniejszymi” sprawami, nie mogę pozostać obojętny na sygnały od innych licealistów, którzy nie rozumieją, dlaczego halę opłacaną ze środków publicznych zarezerwował pan Kania na potrzeby własnego elektoratu. Nie przypominam sobie, aby ogłoszenie o tej inicjatywie opublikował Pan na stronie www czy nawet forum Mysiadła. Proszę zrobić tak, aby ta informacja ( wraz z Pana pismem) była ogólnie dostępna, a zapewniam, że nikt nie będzie ingerował i na pewno Pana zaangażowanie warte będzie uznania a Pan okrzyknięty „głównym organizatorem”.
    Natomiast inną sprawę wyjaśnimy na najbliższych posiedzeniach komisji. Zakładam, że skoro oświadczenie Komisji Alkoholowej dostępne jest na forum internetowym( pod tytułem „Kultura wyższych lotów”), jest to dokument publiczny. Poprosimy członków komisji, którzy napisali to pismo ( liczba mnoga) o wyjaśnienie nieścisłość a przede wszystkim mechanizmu dystrybucji środków publicznych, który zapewnia darmowe korzystanie z obiektów sportowych tylko wybranej grupie młodzieży.
    Pozdrawiam
  • kania_marcin 09.02.14, 10:39
    Dzień Dobry,

Stosowna informacja została zamieszczona m.in. na jednym z portali społecznościowych. Wkrótce, po podpisaniu umowy będzie również na stronie GKRPA.

Na chwilę obecną zgłosiło się do mnie ok. 15 osób zainteresowanych grą w piłkę nożną. Osoby te mieszkają m.in. na ul. Kwiatowej, Granicznej, Różanej, Osiedlowej, Okrąg.

Warto podkreślić, że Pan radny Wilusz głosował i mocno lobbował jako jedyny radny z Mysiadła za wprowadzaniem opłat za korzystanie z gminnych obiektów sportowych w Gminie Lesznowola.

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
  • mwilusz 09.02.14, 12:26
    Panie Marcinie
    Z tematu na temat i atak:) Ciekawe, co będzie następne?:)
    Ale do rzeczy
    1. Opłaty dla mieszkańców za najem obiektów sportowych obowiązywały od lat, więc nic tu nie zmieniło.
    2. Wprowadzone opłaty dla UKS wynoszą dla przykładu, 5 złotych z godzinę za 1 sektor hali w Mysiadle. Przy założeniu, że w 1 sektorze przebywa 10 dzieci, indywidualny koszt „na głowę” to 50gr za godzinę.
    Dlaczego opłaty?
    1. Hala w Mysiadle czynna jest do godz. 23. W godzinach nocnych firma zewnętrzna musi posprzątać cały sektor sportowy, tak, aby od godzin porannych mogły odbywać się tam lekcje WF. Do sprzątania wykorzystywana jest specjalna maszyna do zmywania dużych powierzchni a koszt jest wysoki.
    2. Zanim pojawił się pomysł wprowadzenia opłat, niektóre podmioty chciały mieć udostępnioną ( darmową) halę sportową na 70 godzin tygodniowo. Sytuacja ta doprowadziłaby to tego, że niektóre stowarzyszenia maiłby wyłączność na halę w CEiS a obiekt wykorzystywany byłby do uprawiania 1-2 dyscyplin. Dzieci, które chciałyby uprawiać inne dyscypliny sportu nie miałyby możliwości skorzystania z obiektu.
    3. Sprawę wprowadzenia opłat konsultowałem z przedstawicielami stowarzyszeń, i nasza decyzja spotkała się ze zrozumienie. Mówiła o tym nawet Pani Wójt.
    4. Nie odnotowałem również faktu, że stowarzyszenia, które chciały korzystać z obiektów CEiS po wprowadzeniu opłat zrezygnowały z zajęć.
    5. Opłat doprowadziły do racjonalnego wykorzystania obiektu, co skutkuje tym, że zaczynają powstawać nowe inicjatywy ( sekcja karate, sekcja żeńska piłki nożnej), w których inni mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje talenty.
    6. Koszt godzinnego zajęcia dla dziecka w GOK-ach wynosi 8-15 złotych za godzinę, a w hali, CEiS około 50 groszy.
    7. Za omawianą uchwałą głosowali wszyscy obecni radni gminy oprócz. P. Przemyskiej i P. Kani.
    I na koniec Panie Kania
    Proszę nie kłamać, że lobbowałem za wprowadzeniem opłat. Otrzymałem taki projekt uchwały przedstawiony przez ZOPO. W przeciwieństwie do Pana zawsze przeprowadzam analizy merytoryczne i w tym przypadku nie miałem żadnych złudzeń. Jeżeli Pana opinia była inna to należało publicznie zaprezentować swoje stanowisko na sesji przedstawić analizy finansowe oraz ewentualne źródło finansowania, przemawiające za nie wprowadzaniem opłat. Zamiast tego wraca Pan do Mysiadła i wylewa żale na portach internetowych w niedzielny poranek. Gratuluje!
  • rasputin007 09.02.14, 11:24
    Ale o co chodzi? Rozumiem, że radny Kania napisał pisemko i gmina dała kasę na 2- godzinne zajęcia sportowe dla młodzieży z Mysiadła. Ale dalej juz nic nie rozumiem ;)
    1. Dlaczego nie mozna informować młodych ludzi o możliwości korzystania z sali? komuś zależy na tym, żeby ludzie się o tym nie dowiedzieli?
    2. Dlaczego to radny Kania ma decydować kto będzie mógł grać? W końcu w pisemku nie było nawet pół słowa o selekcji prowadzonej przez radnego. Sala miała być dostępna po prostu dla młodzieży.
    3. Dlaczego radny Kania zaprasza do gry radnego Wilusza, który raczej do młodzieży się nie zalicza? Przecież gmina finansuje zajęcia dla młodzieży a nie rozrywkę dla radnych. Czy radny Kania też za darmo pogra?
    Dziwne to wszystko :)
  • aqq89 09.02.14, 12:20
    w tym wszystkim nie chodzi o to kto kogo do czego zaprasza a kto sie podpisuje pod sukcesem. Pan Wilusz jak widac odrazu zaatakowal bardzo mocno,widac pelna agresje(porozmawiamy na sesji itd trzeba bylo wczesniej rozmawiac) :) jakimi to waznymi sprawami sie Pan zajmuje hęę (zdjecia smietnikow po zimie czy moze kupy na chodnikach? no fakt bardzo wazny temat ktory dotyczy tylko gminy lesznowola i nigdzie indziej tego problemu nie ma... zadnych waznych spraw nie widzialem u Pana na stronie.Na forum wkleja Pan informacje ktore tak naprawde widnieja juz gdzies wczesniej albo podkleja sie Pan tak jak dzisiaj. Czemu nie podal Pan maila do Pana Kani tylko swoj? skoro o tej sprawie wie Pan tyle co wyczytal albo gdzies tam uslyszal? Niech Pan nie mowi o zbieraniu elektoratu bo w tym momencie osoba ktora na sile zbiera eklektorat jest Pan, nie istniec przez cala kadencje ale w pol roku nadrobic cala nieobcecnosc jak w polskim rzadzie,oj wyrobil sie Pan za granica na tych studiach :)
  • kania_marcin 09.02.14, 14:19
    Dzień Dobry,

Pan radny Wilusz powinien zabrać się do pracy społecznej na własne konto, przynajmniej w ostatnim roku swojej kadencji.

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
  • neutron 09.02.14, 23:40
    wpisy aqq89 dla mnie na kilometr pachną propagandą i wyglądają jak pisane pod dyktando

trzeba mieć bardzo niskie mniemanie o inteligencji mieszkańców Mysiadła żeby liczyć na to że taka nachalna propaganda będzie niezauwazona a wpisy Pana Kani i aqq89 są dziwnie zbieżne i pojawiają się zaraz po sobie o tych samych godzinach :-)

• pirxthepilot 10.02.14, 12:43
    neutron napisał:

> trzeba mieć bardzo niskie mniemanie o inteligencji mieszkańców Mysiadła żeby li
    > czyć na to że taka nachalna propaganda będzie niezauwazona a wpisy Pana Kani i
    > aqq89 są dziwnie zbieżne i pojawiają się zaraz po sobie o tych samych godzinach
    > :-)

Do dokładnie takiego samego wniosku doszedłem. Bez dalszego komentarza.
  • aqq89 10.02.14, 18:40
    Pokaz mi te godziny bo sam sie doszukac nie moge:) Sobota 23:40? haha no tak teraz to jestem totalnie zdemaskowany, takze komisja do spraw smoleńska czeka na tak bieglych obserwatorow... Boze mieszkam tu 25 lat i Mysiadło zaskakuje mnie kazdego dnia:)...
  • neutron 10.02.14, 22:24
    Nie bój nic! Ludzie swój rozum mają i odpowiednio odczytają twoje pochwalne posty na cześć Pana Kani...

• neutron 09.02.14, 23:47
    > w tym wszystkim nie chodzi o to kto kogo do czego zaprasza a kto sie podpisuje
    > pod sukcesem.
    O tym "sukcesie" Pana Kani to się dowiedziałem dzięki Panu Wiluszowi. Ciekawe ze Pan Kania jakos nie chwalil się tym ze zalatwil zajecia na hali CEiS. Rozumiem ze z powodu wrodzonej skromności nie chciał się samemu chwalić sukcesem wśród mieszkancow Mysiadla.

Ale zrozumialem ze w tej dyskusji chodzi o to ze teraz to Pan Kania decyduje o tym kto może grac a kto nie za gminne pieniądze na hali CEiS.
  • kania_marcin 10.02.14, 12:38
    Dzień Dobry,

Umowa z prowadzącym zajęcia została podpisana. Chętnych z Mysiadła zapraszam do zgłoszeń na maila: radny.kania@interia.eu Na zajęciach o godz. 20.00 gramy w piłkę nożną. Jeżeli są zainteresowani z Mysiadła grą w siatkówkę to proszę o kontakt z dwójką pozostałych radnych na maila. Z tego, co wiem jest wolna hala w godz. 21.30 – 23.00. Jest wiec szansa na dodatkowe zajęcia z siatkówki. Oczywiście „organizator” grupy siatkarskiej musi załatwić osobę do prowadzenia zajęć.

Pozdrawiam

--

Marcin Kania
    Radny Gminy Lesznowola
  • aqq89 10.02.14, 18:32
    Widzisz nie wiele zrozumiales z tej calej dyskusji wiec zamiast skupiac sie na grze w pilke wez w reke ksiazke i czytanie ze zrozumieniem ćwicz:) Nie sieje propagandy trolu internetowy, ja sie dowiedzialem z fejsa na profilu Marcina Kanii(fejs ma chyba wieksza moc niz profil ktoregokolwiek radnego wiec przesledz sobie fejsa tam bankowo znajdziesz info). Przeczytalem wniosek pod ktorym widnial 1 podpis wiec to oczywiste kto go zlozyl? Jak sklada go grupa to wszyscy sie podpisuja to logiczne tak???
    Reasumujac:
    nikt Ci nie zabronil grac w pilke na sali jak masz ochote-graj:). Dodatkowe info w poniedzialek tez jest sala na iwicznej (za free odrazu Ci wytlumacze bo masz z tym problem chyba PONIEDZIALEK 20.00 SALA DLA ABSOLWENTOW NI)
  • neutron 10.02.14, 22:30
    Na razie zrozumialem tyle ze z jednej strony piszesz peany na cześć Pana Kani a z drugiej obrażasz ludzi
    ciekawe połączenie ...
  • aqq89 11.02.14, 16:23
    Jak juz mowimy o obrazaniu to sam zaczales:) Mowienie o propagandzie i o tym ze pisze pod dyktando to twoim zdaniem co? Uwazam ze dyskusja z Toba jest jałowa i nie sensu jej kontynuowac. Takze Ty masz racje ja mam spokój.
  • krasusek 19.02.14, 16:28
    Panowie radni, zamiast się tu licytować kto więcej zrobił, dajcie sobie po razie i rozstrzygnijcie, który z Was jest większym macho, bo ta dyskusja jest naprawdę niskich lotów...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka