Dodaj do ulubionych

szkoła-1sza klasa w barkach przy stawie

13.02.15, 13:01
Witam,
Podobno od września klasy 1-3 mają się uczyć w barkach przy ul. Puławskiej a nie w nowo pobudowanej szkole. Czy ktoś ma więcej informacji na ten temat?
Pozdrawiam
czaron
Edytor zaawansowany
  • kprzem 13.02.15, 16:23
    Dzień dobry.

W dniu wczorajszym i dzisiejszym obradowały Komisje RG.Dominujący tematem(szczególnie Komisji Społecznej) były sprawy oświaty .

Rodzice uczniów wiedzą doskonale ,że wszystkie szkoły w Gminie borykają się z dużą ilością dzieci(co cieszy ale jest dla nas jednocześnie trudnym problemem)Już w zeszłym roku na spotkaniach z Radą Rodziców ZSP w Mysiadle przedstawiciele Gminy deklarowali ,że intensywnie szukają rozwiązań mających poprawić do czasu budowy II etapu CEiS sytuację w szkole w Mysiadle.
    Proponuje się następujące rozwiązania:

1.We wrześniu 2015 roku ruszy filia szkoły w Zgorzałe( w świetlicy zaadoptowanej na ten cel)przyjmie on dzieci z kl.0 i I z Zamienia i Zgorzały.Przewiduje ona 6 oddziałów.

2.Dawne pomieszczenia szkoły Słoneczko w Mysiadle,przy barze Sonia, przyjmą we wrześniu dzieci z kl.O i I z Mysiadła.Tu planuje się 8 oddziałów.
    Ocenia się ,że świetlica w Zagorzale i sale Słoneczka przyjmą około 230 dzieci.Pozwoli to na w miarę sprawne funkcjonowanie CEiS .

3.Zostały opracowane nowe kryteria rekrutacji do szkół w Gminie ,tak aby ograniczyć możliwość zapisywania do szkół gminnych dzieci spoza gminy.Kryteria dotyczą przyjęć do kl 0 i 1.

Od razu wyjaśnię(bo różne informacje”chodzą” po wsi,że pomieszczenia te są w bardzo dobrym stanie,przygotowane bezpośrednio dla potrzeb młodszych dzieci(tam odbywały się lekcje kl.0 i 1 ,gdy szkoła mieściła się przy ul.Osiedlowej.Obecnie część pomieszczeń wynajmuje społeczne przedszkole.

Dodam,że dzieci będą miały do dyspozycji 2 plac zabaw przy szkole,boisko i 4 place zabaw przy starym przedszkolu.Obiady będą dowożone ze stołówki w CEiS.

4.. Do klas II-IV szkoły podstawowej i gimnazjum ,z ustawy, musimy przyjąć każde dziecko zamieszkałe w rejonie(nawet od wczoraj)-nie zameldowane-zamieszkałe.Od ubiegłego roku podnosimy kwestię,aby maksymalnie sprawdzać czy dzieci rzeczywiście tu mieszkają(nawet łącznie ze skierowaniem wniosku do prokuratury w razie podejrzenia o złożenie nieprawdziwego oświadczenia). Został opracowany taki wniosek do prokuratury i podczas rekrutacji do szkół rodzice będą uprzedzani ,że w przypadku podejrzenia oświadczenia nieprawdy o zamieszkiwaniu w rejonie szkoły wnioski będą kierowane do prokuratury.

5.Pani Wójt deklaruje ,przed okresem rekrutacji do szkół i przedszkoli(czyli na początku marca) zorganizowanie spotkania w pomieszczeniach szkoły Słoneczko z rodzicami dzieci z kl.I zameldowanych w Mysiadle .Będzie możliwość wyjaśnienia wątpliwości i obejrzenia pomieszczeń szkoły.Takie spotkanie będzie również dla rodziców zerówkowiczów.Dodatkowo spotkania informacyjne,jak zawsze ,zorganizuje P.Dyrektor ZSP w Mysiadle.

6.Dodatkowo informuję ,że przy CEiS,za placem zabaw, powstanie tymczasowe boisko sportowe o wymiarach 40x24 ze sztuczną nawierzchnią(pozyskaną z planowanego remontu boiska w Nowej Iwicznej). Boisko zostanie ogrodzone i skomunikowane chodnikiem ze szkolą.Przy boisku powstanie wiata rowerowa.Boisko ruszy od nowego roku szkolnego.Jest to oczywiście rozwiązanie tymczasowe .

7.Dnia 17 lutego odbędzie się Sesja Rady Gminy.Przygotowywane projekty uchwał dotyczące w/w spraw- zasady rekrutacji,powołanie filii szkoły w Zagorzale ,oddziału szkoły na ul.Osiedlowej,nowe obwody szkolne w związku z powstaniem kl.3 gim. w Mysiadle znajdziecie Państwo wkrótce(najpóźniej w poniedziałek) na BIP Gminy:

www.lesznowola.eobip.pl/bip_lesznowola/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=270&layout=1&page=0
    Mam nadzieję ,że ta krótka ,na gorąco zrobiona notatka wyjaśni choć częściowo wątpliwości rodziców związane z organizacją nowego roku szkolnego w CEiS w Mysiadle .
    Bardzo proszę o podzielenie się tą informacją z innymi zainteresowanymi rodzicami.

Pozdrawiam,życzę miłego weekendu
    Katarzyna Przemyska
    radna Gminy Lesznowola
    www.katarzynaprzemyska.pl
  • sila.czka 13.02.15, 21:02
    Nie doszłoby do takiej sytuacji, gdyby nie przyjmowano do CEiS mnóstwa dzieci spoza gminy. Obecnie w klasie gimnazjalnej są dzieci z Józefosławia, Piaseczna, Gołkowa a nawet ...z Białołęki. Jestem przekonana, że dzieci gminnych było dużo mniej, aby stworzyć jedną klasę mniej. Na poziomie podstawówki pewnie nawet ze dwie klasy na poziomie takich dzieci się uzbiera.
  • kprzem 14.02.15, 10:21
    W szkole w Mysiadle(informacja od P.Dyrektor) jest 67 dzieci spoza Gminy:dzieci pracowników ,z osiedla Złota Kaczka,tych którzy w trakcie zmienili miejsce zamieszkania itp.Jeśli chodzi o gimnazjum to dzieci w gimnazjum było tyle,że trzeba było utworzyć nową klasę ,do jej uzupełnienia przyjęto uczniów z poza gminy(wszystkich z czerwonymi paskami) co podnosi ogólny poziom kl.1 gimnazjum.
    pozdrawiam
    Katarzyna Przemyska
  • jaro.36 14.02.15, 14:05
    To 10% stanu szkoły +2 razy tyle z fałszywymi adresami, których nikt nie sprawdza. Czerwone paski obcych dzieci podnoszą statystyki gminy a nie poziom nauczania. Czy Pani tego nie dostrzega?
  • citronella 19.02.15, 20:03
    Bardzo ciekawa jest struktura "dzieci pracowników szkoły"
    Szkoła miesiąc temu prowadziła rekrutację na pracownika administracyjnego w Ursynowskim Paśmie.
    Podczas gdy w sekretariacie leżą podania osób z GMINY.
    O rekrutacji nie było słowa na tablicy informacyjnej szkoły.

--
    A ja chce być podróżnikiem i jak Tony Halik jeździć po Afryce i palić z murzynami blanty
  • jakastakao 19.02.15, 23:25
    Co ma jedno, do drugiego?
  • citronella 19.02.15, 23:53
    jak to co?
    po kiego grzyba zatrudniać pracowników spoza gminy, tym bardziej, że związane to jest z zatrudnianiem ich dzieci.

--
    A ja chce być podróżnikiem i jak Tony Halik jeździć po Afryce i palić z murzynami blanty
  • jakastakao 19.02.15, 23:59
    Myślę, że ważniejsze są kompetencje pracowników niż ich miejsce zamieszkania. Każdy ma prawo tam pracować, nie tylko mieszkańcy gminy.
  • jakastakao 20.02.15, 00:03
    Poza tym, po czym Pani wnioskuje, że zatrudniane są tam dzieci pracowników?
  • citronella 19.02.15, 20:06
    Pytanie:
    dzisiaj pracownicy gminnych przedszkoli dzwonili do rodziców uczęszczających tam dzieci z pytaniami o meldunek i adres zamieszkania.

Przedszkola mają też być objęte rejonizacją?
    Chodzi mi o to, czy dzieci z Mysiadła będą wywalone z Zamienia czy Wólki, albo z Wólki z Mysiadła?
    Jaki był tego cel?
  • j_rutka 25.02.15, 14:38
    Pomysł ł jest wręcz "cudowny" - o dzieciach z zerówek nikt nie myśli - dzieciaki zdążyły się już przyzwyczaić do ładnej, fajnej szkoły, do panujących zwyczajów układu, do swoich klas. Teraz jak pójdą do pierwszej klasy to zmienią kolegów, bo będzie inna rejonizacja. Trafią do nowego nieznanego im budynku. Dlaczego nikt nie myśli o tych małych dzieciakach, dla których rok adaptacji w zerówce szkolnej był przełomowy, a teraz władze gminy fundują im nową rewolucję w życiu. I dlaczego do szkoły w Mysiadle mają chodzić dzieci pracowników, jeżeli szkoła w Mysiadle nie należy do ich terenu....nie mogą uczęszczać do szkoły, która jest ich rejonową szkołą ? 67 dzieci to już 2 klasy. Czy musimy 6-7 letnim dzieciakom co roku fundować rewolucję w życiu...
  • bemark76 26.02.15, 09:19
    67 dzieci spoza rejonu to nie 2 klasy - te dzieciaki są w różnym wieku, z różnych roczników. To są średnio ok. 2-3 osoby na każdą klasę. Szkoła mając wolne miejsca w tych klasach może te dzieci przyjąć. Norma to 25 dzieci w klasie - jesli klasy są małoliczne (np. 18-19 dzieci) to może na te wolne miesjca przyjąc dzieci spoza rejonu. To szczególnie ma znaczenie w klasach od 2 w zwyż - są przypadki, że rodzice zabierają dzieci ze szkoły i z klasy 20 osobowej nagle jest 17. Czy dokoptowanie 3 a nawet 4 dzieci - nawet spoza obwodu jest złe? Czy lepiej rozwalić taką małoliczną klasę np. na 3 i przydzielić dzieci do np. pozostałych klas z tego rocznika? Już widzę jak rodzice by wtedy protestowali..... Za każdym dzieckiem - z obwodu czy spoza - idzie taka sama dotacja z budżetu państwa bezpośrednio do gminy, potem do szkoły. Zatem takie działanie szkoły jest jak najbardziej racjonalnie i ekonomicznie uzasadnione. Są wtedy środki na stołówkę, na dowozy, na inne zajęcia dodatkowe. Generalnie 67 dzieci spoza obwodu na szkołę liczącą 700 dzieci to nie jest dużo. Warto zweryfikować te liczby z innymi szkołami, nawet tymi z gmin ościennych. Można się zdziwić....
    Co do kwestii że dziecko z 0 gdzie obecnie chodzi do CEiS pójdzie do innego budynku na rok i potem znowu wróci do CEiS - powiem tylko tyle, że idzie tam ze swoja Panią, którą zna już rok, idzie ze swoimi dziećmi w klasie..... kwestia budynku nie będzie miała tu znaczenia. To czasem my rodzice na wyrost rozdmuchujemy problem, który dla dziecka nie jest aż tak istotny.
  • j_rutka 26.02.15, 13:12
    Pani z zerówki nie będzie uczyć dzieci w pierwszej klasie - wiem , bo pytałam wychowawczynię.
    My mieszkamy w Zgorzale, więc moj syn bedzie chodził do klasy tylko z kolegami z rejonu - nie będzie tam dzieci, które są z Mysiadła , więc argument o tej samej klasie jest nie trafiony.
    Budynek nie jest wyremontowany, nie jest oddany , więc de facto nie wiemy nic.
    Porównywanie psychiki i przystosowania do warunków dzieci 6/7 letnich, które są w dosyć specyficznym okresie rozwoju układu nerwowego i emocjonalnego do dzieci starszych ma się do siebie nijak.
    Z skutkami takich rozwiązań będziemy borykać się my rodzice i nasze małe dzieci - tego nikt nie widzi.
    Przykro mi ale kolejne szalone pomysł kolejnych reform, zmian zazwyczaj ponoszą maluchy - szkody jakie czynione są w ich psychice nikogo nie obchodzi
  • bemark76 26.02.15, 13:26
    czyli co?-podzielą klasę na dzieci z Mysiadła i one pójda do Słoneczka a reszta czyli Zamienie i Zgorzała do Świetlicy w Zgorzale? a potem znowu do CEiS? jesli tak to rzeczywiscie "nie przemyslane". Mam syna w starszej klasie, nie myslałem że to tak wygląda.
    Nota bene swietlica w Zgorzale to z tego co kojarze to budynek w stanie surowym pod dachem, na stronie UG jest ogłoszony przetarg na wykonanie, pytanie czy zdążą w pół roku..... A Słoneczko? czy to sa gotowe sale po starej szkole? czy też jakis barak do remontu bo nie wiem, nie interesowałem sie tym....?
  • j_rutka 26.02.15, 13:49
    Tak właśnie tak ma to wyglądać - dwa oddziały zgodnie z rejonem zamieszkania.
    Jedzenie dowożone z Mysiadła ze stołôwki - czyli dzieci jedzą ze styropianu.
    Za rok znowu wracają do głównego budynku.
    Niewiadomo co ze świetlicą z budynkiem, nie wiadomo co z logopeda , zajęciami dodatkowymi.
    Jeden wielki znak zapytania .
    Dlatego mnie tak zdenerwował temat dzieci spoza rejonu.
  • bemark76 26.02.15, 13:59
    a mnie sie wydaje ze to nie tu tkwi problem, choc ona na pewno tez ma jakies znaczenie (sprawa meldunek vide zamieszkanie to budzi tez watpliwosci).
    To powinna byc normalna tania "kostka" ale zbudowana od razu w calosci w tych samych pienidzach co 1 etap ceis, wtedy probelmu by nie było i nie trzebaby wydawac teraz kasy na rozwiazania "tymczasowe", czyli 2x..... wtedy tez nikt spoza rejonu nie łasił by sie na te luksusy.... i nie byłoby problemu. A tak niestety taka szkoła kusi...
  • j_rutka 26.02.15, 14:25
    No cóż - szkoła jest ładna, nie zaprzeczę - osobiście wolałabym go zawozić do nowej iwicznej, bo mam bliżej.
    Dla mnie wyznacznikiem szkoły nie jest jej wygląd tylko opinia innych rodziców i dzieci w niej się uczące.
    Czerwone paski nie robią na mnie wrażenia, bo to nie jest wyznacznik mądrości i prawdziwej wiedzy.
    Ja nie postrzegam jej jako miejsca wyjątkowego , ale stawiam szkole inne wymagania.
    Mnie marzy się miejsce gdzie indywidualniść i potrzeby dziecka są zaspokajane, jak do teraz widzę że nic sie nie zmieniło od czasów gdy sama kończyłam szkołę - siedź cicho i sie nie wychylaj, bądź łatwą do strowania bezwolną marionetką robiącą wyniki w statystykach.
    Na mnie starystyki , słupki, piękne wnętrza nie robią wrażenia, bo brakuje podejścia do potrzeb dzieciaków.
    Syn chodzi do tej szkoły bo jest to nasz rejon.

• bemark76 26.02.15, 14:43
    racja...
    ale dla rodzicow co posyłaja dziecko po raz pierwszy do szkoły i nie sa w stanie zweryfikowac jakości inaczej jak fajny budynek i extra warunki na swietlicy - to niestety podejmuja decyzje "oczami", nie opiniami, ani nawet statystykami. Mysle ze .min. dlatego mamy dzieciaki spoza gminy.
  • j_rutka 26.02.15, 14:50
    To też warunkiem przyjęcia powinno być zameldowanie, a nie oświadczenie o zamieszkaniu.
    Zameldowanie może być w końcu również czasowe.
    Czy jak oświadczę , że jestem miss świata to będą mnie tak nazywać ?
    Tylko za chwilę wchodzi nowa ustawa o meldunku i będzie samowolka .
    Chciałabym też wiedzieć czy osoby, które tak ochoczo oświadczają zamieszkanie w gminie rzeczywiście odprowadzają podatki na rzecz gminy czy w swoim rodzinnym mieście gdzie są zameldowane. A przypadków takich znam naprawdę sporo.
  • klara.01 26.02.15, 09:27
    Moim zdaniem cały problem wynika z braku jakiegokolwiek planowania w zakresie oświaty. Najpierw idziemy na żywioł, a potem gasimy pożary. Jeżeli było wiadomo ile jest dzieci w naszym rejonie z rocznika 2008 i 2009 i było wiadomo, że w wyniku najnowszej reformy te dzieci pójdą do pierwszej klasy łącznie w 2015 r., to może chociaż nie trzeba było przekazywać budynku Słoneczka na przedszkole, tylko pozostawić go do wykorzystania przez klasy 0-3. Uniknęlibyśmy wówczas ogromnego tłoku na Kwiatowej, a najmłodsze dzieci miałyby również zapewnione godne warunki nauki. Ponadto wypadało poinformować rodziców zapisujacych swoje dzieci do zerówki na Kwiatową w 2014 r., że bedą miały możliwość nauki tutaj tylko przez jeden rok. Sądzę, że mając taką wiedzę spora część rodziców zostawiłaby swoje dzieci w przedszkolach, żeby nie fundować im stresu co rok. Myślę, że prawo do takich informacji powinno być czymś oczywistym.
  • bemark76 26.02.15, 09:49
    Zgadzam z Panią i wogóle przystepując do budowy CEiS nie wzięto tego pod uwagę, że te tereny są rozwojowe i będzie przybywać mieszkańców - rodzin z dziećmi. Niestety niech się nasi radni uderzą w pierś - Ci co za tym glosowali a nie teraz pozorują działania "dla dobra" dzieci i straszą prokuraturą rodziców, którzy "zwabieni" taką infrastrukturą chcą tu posyłać swoje dzieci spoza rejonu. Mozna było zrobic tańszy ale mniej "wypasiony" i pokazowy budynek, za to w tych pieniądzach wybudować od razu obydwa etapy, wiedząc że szkoła w całości będzie potrzebna od razu. Budynek jest przepiękny, ponadczasowy, ale jakie to ma znaczenie jak trzeba w nim siedzieć do 17.00 a przyszłościowo może i dłużej. Gmina przeinwestowała totalnie.....
  • badam1 26.02.15, 10:37
    Tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze, zwykle nawet nie dla siebie. Często przejeżdżam obok nowo wybudowanej prywatnej szkoły Heliantusa. Nikt tam się nie silił na niewiadomo jaki projekt. Normalna kostka, przypominająca moją podstawówkę. No ale tam ktoś wydaje swoje pieniądze, a nie podatników.
  • mwilusz 26.02.15, 11:10
    Za każdym dzieckiem - z obwodu czy spoza - idzie taka sama dotacja z budżetu państwa bezpośrednio do gminy, potem do szkoły. Zatem takie działanie szkoły jest jak najbardziej racjonalnie i ekonomicznie uzasadnione. działanie szkoły jest jak najbardziej racjonalnie i ekonomicznie uzasadnione.Generalnie 67 dzieci spoza obwodu na szkołę liczącą 700 dzieci to nie jest dużo”.

Kilka faktów. Subwencja pokrywa tylko część kosztów jakie ponosi gmina www.mirekwilusz.pl/acrobat/subwencja_oswiatowa.pdf
    Do subwencji na każde dziecko dokładamy 3880złotych z budżetu gminy Lesznowola. Do dzieci z poza rejonu gminy tylko w CEiS podatnicy dokładają ponad 250tys.złotych, co roku, kosztem innych gminnych inwestycji. Nie wspominam o fakcie, że subwencja nie pokrywa kosztów elektryki, wody, wyposażenia, dopłat do obiadu, …………..itd.
    67dzieci to 10%. 10% Budowy 1 etapu CEiS to ponad 5mln złotych!!!! Nie wspominam o fakcie „przeludnienia” i faktu systemu 2 zmianowego.
    Jako podatnik i mieszkaniec tej gminy nie dostrzegam tu żadnego „racjonalnego” i „ekonomicznego” działania. Cieszę się, że rozpoczęła się debata nad zasadnością przyjmowania dzieci do naszych placówek oświatowych, którzy nie są mieszkańcami naszej gminy i nie płacą tu żadnych podatków. Niech puentą będzie fakt z niedzielnego spotkania w Słoneczku. Na spotkanie zaproszeni zostali rodzice dzieci, które już uczęszczają do klas 0 w CEiS lub są jeszcze w oddziałach przedszkolnych. Z 56 osób, które wpisały się na listę obecności 17 nie było mieszkańcami gminy Lesznowola, czyli 30%.
    Pozdrawiam
    M.W.

• bemark76 26.02.15, 12:29
    ok. ma Pan rację. W całej tej sytuacj jednak nie można też patrzeć tylko na swój garnuszek i okopywać się przy stanowisku "moje", bo przecież nasi uczniowie - gimnazjaliści ale też młodsze dzieci uczą się w innych szkołach np. w Warszawie, Piasecznie i wtedy te koszty za naszych mieszkańców płacą inne samorządy. Mnie się wydaje że wobec takich kosztów i ciążących na Gminie dopłat do subwencji oświatowych - nie było zasadne budowanie takiej odjechanej i przez to drogiej w wykonaniu szkoły. Wiadomo - czasu nie cofniemy - ale trzeba było myśleć rozsądniej w decydowaniu o takiej inwestycji.
  • bemark76 26.02.15, 12:44
    chciałbym tez dodac, że w Pana wypowiedzi jest też niestety sporo argumentów - jak dla mnie "populistycznych"
    - nie może Pan wprost przekładać że 10% dzieci spoza rejonu do 10% kosztów budowy CEiS czyli 5 mln zł. bo ta szkoła powstałaby niezaleznie od tego czy byłyby w niej dzieci z naszej gminy czy obce, jesli radni podejmowali decyzje o tej inwestycji nie przewidując takiego przełożenia, to jest to przykre że dopiero teraz to dostrzeżono,
    - w artykule podanym w odnośniku jest napisane: "Niższa liczba dzieci w placówkach oświatowych skutkuje niższa subwencja oświatową. Niestety mniejsza liczba uczniów nie przekłada się na niższe koszty związane z obsługą systemu" co wprost przeczy temu co Pan napisał, bo jednak te 10% przyciąga jakiekolwiek pieniądze do szkoły pokrywając koszty które i tak byłyby poniesione niezaleznie od liczby uczących sie tam dzieci...
  • mwilusz 26.02.15, 17:06
    Sytuacja w Warszawskich szkołach wygląda zgoła inaczej niż w Lesznowoli. Nie wydaje mi się, aby lekcje tam kończyły się o 18 a szkoły „pękały w szwach”??? Znam rodziców, którzy faktycznie posyłają dzieci do Warszawy, ale tylko, dlatego że nie chcą, aby dzieci kończyły zajęcia o 17-18 w Lesznowoli. W poniżej w podanym artykule opisane jest nawet, że niektóre szkoły w tym w Warszawie świecą pustkami.
    Dlaczego do kosztu utrzymania dzieci z poza gminy Lesznowola nie powinniśmy wliczać kosztów budowy infrastruktury oświatowej?????? Mogę pójść dalej i podać kolejne koszta, które generuje fakt, że w naszych placówkach są dzieci z ościennych gmin. Musimy o tym mówić !!!!!!!!!
    Pytanie czy zasadne była budowa takiej szkoły proszę zadać RG z kadencji 2002-06.
    Niższa liczba dzieci w szkołach fatycznie skutkuje niższą subwencją. Jest to istotny problem w gminach gdzie zauważalny jest niż demograficzny - www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/likwidacja-szkol-elektronik-samorzady-oswiata-wydatki-finanse-publiczne/
    Niestety w przypadku takiej gminy Lesznowola większą liczba dzieci pustoszy tylko budżet gminy, gdyż a) dokładamy do subwencji każdego dziecka b) duża część rodziców tych dzieci nie płaci podatków w naszej gminie c) środki przeznaczane na dzieci z poza rejonu gminy uniemożliwiają realizację inwestycji ….itd.
    Pewnie jest coś w tym prawdy, że brzmi to populistycznie, ale dobrze, że rozpoczęła się ta debat i mam nadzieję, że szybko nie zakończy.
    Pozdrawiam
  • j_rutka 26.02.15, 19:21
    W końcu mamy najładniejszą szkołę w Polsce i to jest jedynym kryterium wyboru tej placówki osób z zewnątrz ?
    Bo piękne ściany to już 300% sukcesu dydaktycznego - wiedzę wchłania się oczami ????
    O tym ile dzieciaków będzie w klasach pierwszych wiadomo plus minus od 2 lat - czy nie można było o tym pomyśleć już w 2013 roku gdy oddawano obecną szkołę ?
    Reforma wprowadzona w 2013 a rozwiązań szuka się na szybko pół roku przed terminem.
    Problem będzie się nasilał, bo oddawane są kolejne inwestycje i jeżeli zachęcanie Państwo nas do osiedlania się w gminie i płacenia podatków dajcie nam możliwość normalnego życia i edukacji dzieci, bo niejako my dajemy Wam nasze pieniądze .
  • bemark76 27.02.15, 08:52
    Po przeczytaniu tego artykułu widzę, że to jest ogólnopolski problem, nie tylko gminy Lesznowola. Oznacza to, że gdziekolwiek obywatel pojawi się z dzieckiem w szkole to ktoś do niego musi dołożyć....
    Na końcu tego artykułu jest bardzo fajna puenta - cyt. "Nie wszyscy chcą oceniać finansowanie oświaty wyłącznie w kategorii kosztów i wydatków. Wiele osób widzi w tym wyższe dobro, wyższe cele."
    Ja kształciłem się w malej szkole pod Piotrkowem, potem liceum w Piotrkowie i studia we Wrocławiu - teraz mieszkam w Mysiadle a pracuję Warszawie..... jeśli wszędzie by w tych poprzednich miejscach patrzyli na mnie wyłącznie w kategoriach kosztu jaki generowałem tamtejszym samorządom uczęszczając do szkół w różnych miejscach - a moi rodzice płacili podatki jeszcze gdzie indziej (bo byli rozwiedzeni) to czułbym się lekko mówiąc dziwnie....

Wszyscy płacimy podatki i niezależnie gdzie one potem trafiają to i tak mamy równe prawo do dostępu do tego co nam gwarantuje konstytucja - opieka zdrowotna, oświata.... Czy warszawskie szpitale nie udzielają pomocy potrzebującym z gmin ościennych tylko dlatego, że utrzymują je samorządy warszawskie, do których Ci chorzy spoza Warszawy nie dopłacają? Wiemy przecież że nie wszystkie szpitale są rentowne, niektóre są dofinansowywane.
    Ale to inna bajka. Nie kwestionuję tego, że błędem jest przyjmowanie dzieci spoza gminy - bo to dezorganizuje szkołę - ale czy mamy prawo zabraniać innym dostępu do tej szkoły? nie wiem.... nie chcę tego rozstrzygać, a już przynajmniej nie wyłącznie w kwestiach ekonomicznych - trzeba patrzeć jeszcze na kwestie społeczne.
  • j_rutka 27.02.15, 14:02
    Tylko NFZ ma budżet ogólny na kraj, potem na województwo i rozlicza to sobie wewnętrznie.
    Za oświatę odpowiada gmina , a nie wiem czy jest jakiś system rozliczeń pomiędzy gminami.
    Jeżeli byłby to nie byłoby problemu najprawdopodobniej .
    Ja rozumiem odpowiedzialność społeczną etc. wszystko pięknie i ładnie , ale w momencie gdy przez takie a nie inne zachowania nasze dzieci chodzą na 2 zmiany , a teraz brakuje sal, a w wawie szkoły są luźne , bo ich uczniowie robią u nas " tłumek", bo szkoła ładna to już mnie to obchodzi i przestaje być tak ładnie i ideaologicznie.

• klara.01 26.02.15, 14:49
    A jam mam kilka prostych pytań:
    1. ile oddziałów klasy 0 i klasy I będzie uczyć się w barakch
    2. ile jest tam sal lekcyjnych
    3. jaką powierzchnię ma świetlica?
  • bemark76 26.02.15, 14:58
    gdzies czytałem, że 8 oddzialów, na Zgorzale 6
    na stronie UG na BIPie jest - w zwiazku z zamówieniem publicznym na wykonczenie Zgorzały - cały projekt aranżacji wnętrza. Ale to Zgorzały. Nie znalazłem baraku na Mysiadle, bo to chyba skonczona inwestycja...?
  • kprzem 26.02.15, 17:39
    Dzień dobry.
    W minioną niedzielę w pomieszczeniach dawnej szkoły ?Słoneczko? przy ul. Osiedlowej odbyło się spotkanie władz Gminy z rodzicami przyszłych uczniów kl.0 i I mających od września rozpocząć naukę w tych pomieszczeniach. Ze względu na wyjazd nie mogłam być na nim obecna .Spotkanie było gorące, bo i emocje rodziców dzieci były duże. Rodzice przedstawili P. Wójt swoje obawy i zastrzeżenia co do funkcjonowania ich dzieci w tych pomieszczeniach.
    Ponownie ( bo już na jesieni Rada Rodziców CEiS wystąpiła z takim pomysłem) padła propozycja aby rozważyć lokalizację szkoły na ul. Ogrodowej ,w budynku prywatnym, który jeszcze w zeszłym roku wykorzystywała prywatna szkoła muzyczna .Budynek jest większy niż pomieszczenia Słoneczka i jest usytuowany bliżej CEiS(istotne dla rodziców ,których drugie dziecko uczęszcza do CEiS) oraz położony jest w bardziej przyjaznym miejscu .
    Pani Wójt podjęła czynności ,żeby ocenić możliwości realizacji tego postulatu. Sprawdzane są min. sprawy związane z odbiorem technicznym budynku, pozwolenie na użytkowanie, szacowane koszty zorganizowania szkoły w tym budynku .Porozumiano się z właścicielem ,który wstępnie wyraził zainteresowanie wynajęciem budynku. W dniu dzisiejszym służby gminne miały dokonać wizji lokalnej .
    Jutro na posiedzeniu połączonych Komisji Rady Gminy pani Wójt zaprezentuje całej radzie Gminy koncepcję zorganizowania zajęć dla klas 0 i I dla dzieci z Mysiadła w pomieszczeniach przy ul. Ogrodowej. Przypominam ,że dzieci ze Zgorzały i Zamienia(najmłodsze) będą od września uczyły się w budynku świetlicy wiejskiej w Zgorzale ,specjalnie zaadoptowanej na ten cel.
    Jeżeli zapadną jakieś decyzje odnośnie budynku przy ul. Ogrodowej radni z Mysiadla będą o tym informować.
    Pozdrawiam
    Katarzyna Przemyska
    radna Gminy Lesznowola
    www.katarzynaprzemyska.pl
  • j_rutka 26.02.15, 19:08
    Gratuluję Państwu optymizmu i jeżeli chodzi o tempo wykończenia budynku w Zgorzale - przeczytałam warunki przetargu i daty w jakich ma wszystko być wykonane.
    Cuda się podobno zdarzają
  • bemark76 27.02.15, 08:26
    tak się z ciekawości zapytam - gdzie była informacja że odbędzie się spotkanie z rodzicami w Słoneczku?
    Na stronie Pana Wilusza - zaproszenia nie widze, na stronie Pani Przemyskej - także nie, na stronie szkoły - brak. Moi sąsiedzi mają dziecko które idzie do 1 szej klasy i też o tym nie wiedzieli, a pewnie chętnie by poszli.... ? to jak to zostało zorganizowane?
  • j_rutka 27.02.15, 08:37
    Rodzice podobno dostali zaproszenia imienne - ale może tylko Ci, którzy mają dzieci w zerówce szkolnej.
    My takowe wczoraj dostaliśmy w szkole na niedzielę w sprawie Zgorzały......
  • bemark76 27.02.15, 08:54
    to prosze napisac jak było na spotkaniu....
  • j_rutka 27.02.15, 14:03
    Napisze w poniedziałek , bo spotkanie jest w najbliższa niedziele
  • a_rej 27.02.15, 10:21
    Witam,
    Moja córka kończy 5 lat, od września pójdzie do zerówki. Pytałam o rekrutację w szkole w Mysiadle, odesłano mnie z kwitkiem, że trzeba czekać na marzec. Teraz z forum dowiaduję się o jakimś spotkaniu, o jakiejś inwestycji, o jakichś planach. Informacja jest żadna. Mieszkamy w Mysiadle, jak mam zapisać dziecko do zerówki.
  • j_rutka 27.02.15, 13:56
    Wejść na stronę szkoły tam są wszystkie informacje jeżeli chodzi o nowe odzdziały.
    A rekrutacja zawsze jest w marcu - wszystkie informacje są w zakładce rekrutacja.
  • a_rej 02.03.15, 09:48
    Ostatni wpis dotyczący rekrutacji do oddziału przedszkolnego jest z wiosny zeszłego roku. Informacje są , ale dotyczące pierwszej klasy a mnie interesuje zerówka. Poza tym, nie ma żadnej informacji o spotkaniu z rodzicami, jakie miało już miejsce.
  • kasiazelbeen 04.03.15, 12:47
    Juz sa nowe informacje na stronie szkoly na temat rekrutacji do zerówek.Tez chce zapisac syna i ni jak sie w tym nie łapię.Mieszkamy w Mysiadle i tu byloby najblizej...i o spotkaniu tez nic nie wiedzialam..załamka...
  • mwilusz 09.03.15, 15:47
    www.lesznowola.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=7710&menu_id=0
    Pozdrawiam
    M.W.
  • kasiazelbeen 10.03.15, 11:55
    Jak nie ma się meldunku to dziecka nie przyjmą do szkoły?
  • a_rej 16.03.15, 11:11
    Na zebraniu w szkole w zeszłym tygodniu pani dyrektor na tak zadane pytanie odpowiedziała: pierwszeństwo mają dzieci z meldunkami. Potem liczone są punkty. Dziecko bez meldunku ma bardzo małe szanse na przyjęcie do szkoły.
  • rogersen 10.03.15, 23:49
    mwilusz napisał:

> www.lesznowola.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=7710&menu_id=0
    A ile to będzie kosztowało rocznie?
  • mwilusz 11.03.15, 07:00
    Mniej więcej tyle ile kosztowałoby budżet gminy spełnienie oczekiwań zwianych z budynkiem na Osiedlowej ( panele akustyczne od strony Puławskiej, droga łącząca Słoneczko z drogą Puławska –CEiS, itd.). W szczegóły nie będą wchodził gdyż jak pokazały ostanie wydarzenia nie dla wszystkich dobro tej gminy jest czymś znaczącym.
    Serdecznie pozdrawiam
    M.W.
  • rogersen 11.03.15, 10:01
    mwilusz napisał:

> Mniej więcej tyle ile kosztowałoby budżet gminy spełnienie oczekiwań zwianych z
    > budynkiem na Osiedlowej ( panele akustyczne od strony Puławskiej, droga łącząc
    > a Słoneczko z drogą Puławska –CEiS, itd.).
    Czyli gmina zamiast inwestować we własną infrastrukturę, woli te same pieniądze przeznaczyć na wynajem?
    Dokładne kwoty można poznać prosząc o nie oficjalnie gminę. To takie prawo obywatelskie umożliwiające dostęp do informacji publicznych. Dziwne jest to, że radny zamiast szeroko o tym informować woli unikać prostej (kwotowej) odpowiedzi.

> W szczegóły nie będą wchodził
    > gdyż jak pokazały ostanie wydarzenia nie dla wszystkich dobro tej gminy jest cz
    > ymś znaczącym.
    Jakie wydarzenia ma Pan na myśli?
  • mwilusz 11.03.15, 12:02
    Proszę więc o wyrozumiałość i skorzystać ze swojego prawa obywatelskiego umożliwiającego dostęp do informacji publicznej. Radny jak i każdy urzędnik czy profesjonalista nie powinien „szeroko” rzucać liczbami, które przynajmniej na etapie trwania negocjacji nie powinny być jawne.
    Zawsze można podpisać się z imienia i nazwiska i wystąpić z wnioskiem do gminy a nie oczekiwać informacji na anonimowych portalach internetowych.
    Pozdrawiam
  • ula266 05.10.15, 23:58
    Witam chcialabym sie skontaktowac z kims kto aktualnie ma dziecko w 2 lub 3 klasie podstawowki w lesznowoli, jest ktos taki na forum?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka