Dodaj do ulubionych

Czy Poczta Polska działa jeszcze u nas?

17.03.16, 20:37
Od jakiegoś czasu przesyłki dostarczane przez Pocztę Polską dochodzą z wielkim opóźnieniem, lub wcale. Ostatnio fakturę z PGNiG dostałem razem z SMS o zaleganiu z wpłatą. Przesyłek poleconych wcale nie dostaję. List polecony nadany 26.02 nigdy nie doszedł. Na kolejny czekam już 2 tygodnie. Czy też macie podobne doświadczenia?
Edytor zaawansowany
  • owrank 17.03.16, 23:36
    zdecydowanie tak - na PIT z Warszawy czekałem dwa tygodnie
    a swoją drogą w PGNIG można ustawić otrzymywanie faktury PDF na maila
  • automotorisport 19.03.16, 11:49
    Identyczny problem. Nie dostarczyli 3! kart z różnych banków. Polecone dochodzą z gigantycznym opóźnieniem. Zapłaciliśmy kary i odsetki za nieterminowe opłacanie rachunków (dostarczone np. po 3 tygodniach) Byłem na poczcie to mówią że nie mają ludzi do pracy a reklamację przyjmują ustną! Po prostu szopka taka, że aż strach. Nie wiem jak można wspierać i liczyć na tą naszą pocztę, która ma nadal monopol. A najgorsze, że mało co możemy zrobić, przydałaby się zbiorowa informacja do władz poczty wyżej - o tym jak od kilku miesięcy fantastycznie funkcjonuje nasza placówka.
  • madzia19681 21.03.16, 12:25
    Niestety, to co się ostatnio dzieje z przesyłkami i listami woła o pomstę do nieba! Od 2,5 tyg. czekam na OPŁACONĄ przesyłkę. Na poczcie w Mysiadle potrafili stwierdzić jedynie, że jest info w systemie o nadaniu, a dalej....czarna dziura. Po dwóch tygodniach dostałam informację na maila, że przesyłka jest na poczcie w Piasecznie (czy po to jest na niej kod 05-515 by trafiała do tego Trójkąta Bermudzkiego?). Miałam nadzieję, że zastanę w takim razie przynajmniej awizo... Nic bardziej mylnego. Awiza nie ma, przesyłki nie ma. Jest za to informacja, że miała miejsce "nieudana próba doręczenia". Pytam się zatem - komu poczta chciała ją doręczyć??? Bo nie mnie. :( Mam dość. Mam dość poczty w Piasecznie i Mysiadle. Mam dość cudzych listów w mojej skrzynce i zaginionych przesyłek i listów do mnie. Nie wiem jak inni - ja zaczynam pisać tu: skargi@centrala.poczta-polska.pl
  • rogersen 21.03.16, 15:42
    Normą jest także to, że na poczcie zazwyczaj otwarte jest tylko jedno okienko a czeka od 6 do kilkunastu osób. Zwłaszcza wieczorami jest problem, gdy przychodzą ludzie z awizami.
    Opóźnienia w otrzymywaniu rachunków to niestety problem który wciąż narasta. Bije nas to dodatkowo po kieszeniach i zmusza do uzyskiwania kopii faktur (np. z zakładu energetycznego czy gazowni) mailem.

To ja już wolałem pocztę w Piasecznie, bo takich numerów nie było!
  • owrank 21.03.16, 16:17
    Wiele wyjaśnia to co zasłyszałem od pracownicy w okienku, kiedyś stojąc w kolejce przy Topolowej., gdy ktoś chciał zgłosić skargę. Dowiedziałem się (razem z dziesięcioma osobami w ogonku), że Pani naczelnik pracuje od 7 do 15 i wtedy można złożyć skargę. Niestety jak widać nawet dla naczelniczki to jest URZAD pocztowy czynny w godzinach dla bezrobotnych a nie punkt obsługi klienta.
    Co najlepsze w całej historii to budżet państwa czyli każdy Polak dotuje 23% wartości każdej przesyłki przez ustawowy brak VATu, podczas gdy wszystkie firmy kurierskie muszą takowy odprowadzać...
  • madzia19681 22.03.16, 07:25
    Chcąc złożyć skargę - usłyszałam na poczcie w Mysiadle, że owszem, mogę, moje prawo. I odesłano mnie na pocztę w Piasecznie :/ bo w Mysiadle nie ma komu takiej skargi przyjąć. :(
    Nic tak nie uzdrawia rynku jak konkurencja. I tego Poczcie Polskiej życzę z całego serca - KONKURENCJI. Niemalże wszystko dziś można kupić na poczcie - od książek zaczynając, na herbacie i pościeli kończąc. Mają "bank" w okienkach. Tylko podstawowe usługi, do których świadczenia poczta jest zobowiązana - szwankują na całej linii....
  • lolek255 22.03.16, 16:18
    Zachęcam do złożenia reklamacjii na infolinii Poczty Polskiej.
    Tylko w ten sposób możemy dać znać, że cos jest nie halo z UP Mysiadło.
    Ja dziś złożyłem reklamację na list polecony.

Nr infolini 801 333 444 lub 438 420 600

Pozdrawiam
  • qbe666 20.04.16, 21:56
    Mam bardzo podobną sytuację.Widzę w systemie,że list priorytetowy leży od 2 dni na poczcie w Piasecznie, też jest informacja o nieudanej próbie doręczenia ( o 6 rano haha).Ja dopiero czekam 6 dni a list był wysłany z jakże dalekiej Warszawy .Ciekawa jestem czy i kiedy zostanie dostarczony (miał to być drobny prezent na urodziny,które były wczoraj).Też napisałam skargę na podany e-mail,może jeżeli więcej osób zacznie zgłaszać takie sytuacje to coś się zmieni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka