Dodaj do ulubionych

podrażniona śluzówka i drapanie zamków

11.02.17, 19:20
Witam
Mam aparat metalowy ok.1,5 miesiąca, od dwóch tygodni moja śluzówka w jamie ustnej reaguje na wszystkie zamki, drapanie zamków jest okrutne. Płukałam Eludrilem, teraz trzeci dzień przestałam. Oklejam się od dwóch tygodni woskiem na noc, a 3 dzień non stop woskiem i nic nie ma poprawy. Czy ktoś z Was tak miał?
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • gryzelda5 11.02.17, 19:34
    Proszę o wypowiedź P.Ortodontę
  • marysia191 11.02.17, 20:01
    Ja nie miałam.
    Owszem, drapie mnie od czasu do czasu któryś zamek, albo nowy drut, jak nie z przodu, to z boku wink Ale z reguły po oklejeniu miejsca woskiem i upływie jednego dnia, wszystko samo przechodzi.

--
    strelicjaa.blogspot.com/
    mojenaparstki.blogspot.com/
  • maryshaa 14.02.17, 14:19
    Ja miałam na początku... kleiłam non stop... i potem po "dokręcaniu" jak zęby się przesuwały, już sporadycznie pojedyczne czamki. Jak drut wychodzu na końcu aparatu to możesz skoczyć do orto i go pomiędzy wizytami trochę przyciąć. Przede wszystkim uważaj z Eludrilem, bo on może i dezynfekuje, ale może wysuszać przy dłuższym użyciu. Raczej kup sobie coś powlekającego. Dobre są żele dla bobasów na ząbkowanie.
    Oklejaj woskiem non stop zamki, które Cię drapią. Śluzówka musi mieć czas na wygojenie się - 3 dni to za mało na efekty.To nic, że w nocy oklejasz, ale w dzień znowu to miejsce drażnisz... także zaklej póki co non stop... Jak zapomnisz i zjesz wosk z jedzeniem...trudno, przeleci. Myj żeby i naklejaj nową łatkę smile Musi się wygoić to co póki co jest podrażnione. Z czasem jednak buzia się przyzwyczaja do aparatu i coraz mniej się obciera. Potem to już naprawdę tylko pojedyczne zamki czasami daja się we znaki. 1,5 misiąca to począki jeszcze smile
  • gryzelda5 16.02.17, 10:01
    Dziękuje za wypowiedź, troszkę się podbudowałam. Oklejam się nadal i jest ciut lepiej.No noc stosuję maść Solcoseryl i mam nadzieję, że to drapanie przejdzie .
    Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.