Dodaj do ulubionych

Aparat w późnym wieku

06.04.17, 21:06
Witam , jestem tu nowa , potrzebuje porady .Mam 36 lat , zastanawiam się nad aparatem , od paru lat zauważyłam ze moje przednie żeby bardziej się wysunęły nam tzw królicze i jedna jedynka zaczyna się skręcać . Jeden z ortodontow powiedział ze mam dużo martwych i mogą tworzyć się torbiele dodam ze brakuje mi dwóch zębów u góry i chyba to jest powód wysuwania się jedynek . Mąż uważa ze przesadzam i szkoda pieniędzy żeby w tym wieku zakładać i ze nie mam krzywych zębów .jakie macie doświadczenia w tym wieku ?
Edytor zaawansowany
  • maryshaa 07.04.17, 13:41
    W żadnym wieku nie jest za późno żeby zadbać o zdrowie. Aprat w Twoim przypadku to nie estetyczna fanaberia, tylko dbanie o zdrowie. Estsetyka estetykę, wiadomo każdy marzy o pięknym uśmiechu, ale zapominamy że zdrowy zgryz to także zdrowe zeby, zdrowe żeby to zdrowy organizm, zdrowe i dobrze schodzące się zęby to poprawnie przerzuty pokarm i zdrowy układ trawienny... Uzupełenienie braków i korekcja to mus niezależnie od wieku. Chyba jeszcze planujesz pożyć conajmniej drugie tyle - także powiedz męzowi, że cieszysz się niezmiernie, ze mu się podobasz taka jesteś ale tu chodzi także o Twoje zdrowie smile I wierz mi...znam dużo starsze "aparatki" smile
  • klau54 01.05.17, 14:11
    Zgadzam się, uzupełnienie braków jest bardzo ważne niezależnie od wieku. Warto zdecydować się na aparat, szczególnie jeżeli ortodonta tak doradził. Szczególnie, że zęby są bardzo potrzebne bo służą do gryzienia pokarmu. Jednym z rozwiązań, by wypełnić nieestetyczne braki, jest implant zęba. Aby dobrać odpowiedni rodzaj trzeba wybrać się na wizytę, gdzie specjalista doradzi jakie rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze. Istotny jest dobór gabinetu z fachową obsługą, który zadba o dobro klienta.

---------------------------------
    www.implantygliwice.biz.pl
  • bulka_z_budyniem 10.04.17, 16:32
    Ja założyłam aparat rok temu i niedawno zdjęłam. Mam prawie 40 lat smile Nie jesteśmy w "późnym wieku", jeszcze trochę przed nami i warto się uśmiechać. Miałam tylko jedną dwójkę krzywą i kompleks całe życie. Mój mąż też mowił że wydziwiam i że szkoda kasy a teraz mówi że ładnie wyglądam.
  • maszkaczyz 10.04.17, 18:30
    Córka ma 14 lat i tez potrzebuje ortodonty , na ta chwile szukam w Poznaniu (nam tam 70 km ) ale tam tylko są dobrzy i szukam z możliwością na raty , nie wiem jak to wyglada z ratami ale stwierdzam najpierw ja później córka
  • marysia191 12.04.17, 21:13
    O, dziewczyno smile Jaki tam późny wiek big_grin
    Ja mam aparat od roku, a lat 46 big_grin

--
    strelicjaa.blogspot.com/
    mojenaparstki.blogspot.com/
  • kimm34 25.01.18, 15:34
    Ja mam 34 lata i jeszcze pół roku temu nosiłam aparat ortodontyczny. Także myślę, że jeśli zależy Ci na ładnych, prostych ząbkach, warto zainwestować w leczenie ortodontyczne. Ja zgryz leczyłam w gabinecie stomatologicznym ezdent.pl/oferta/leczenie-ortodontyczne/ i jestem bardzo zadowolona z efektu. Teraz moje zęby są równe, proste i wreszcie mogę uśmiechać się szeroko bez skrępowania i dyskomfortu, które towarzyszyły mi przez wiele lat.
  • savannah0102 09.03.18, 16:34
    Zgadzam się. Na aparat tak naprawdę nigdy nie jest za późno. Moi rodzice nosili go w wieku 45 lat więc tym bardziej Twój wiek nie jest tutaj przeszkodą. Ja też nosiłam aparat, mimo że długo się przed nim wzbraniałam. Po ok. 1,5 roku mogłam się już cieszyć równym uśmiechem smile Zgodzę się z tym, że wydatek nie jest mały, ale uważam, że warto, bo jest to coś na całe życie. Sama powinnaś stwierdzić czy potrzebujesz aparatu czy nie, mąż nie ma tu nic do gadania tongue_out To w końcu Twoje zęby.

--
    "To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia"
  • przejurek 26.04.18, 07:04
    Ostatnio moja mama w wieku 55lat korzystała z usług ortodonty. Tak ze wiek nie jest przeciwwskazaniem, jedynie dostała zelecenie, aby właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Wszystkie produkty kupujemy w sklepie internetowym profilactica.pl jeśli jesteśmy w Krakowie to odbieramy je w sklepie stacjonarnym. Od kiedy zaczęliśmy stosowanie past specjalistycznych do zębów pozbyliśmy się krwawienia dziąseł i próchnicy. Naprawdę warto.
  • elizaczekany 29.04.18, 10:24
    W każdym wieku jest dobrze dbać zęby .Wiadomo ze z wiekiem u ludzi następują rożne zmiany.Warto jednak przed pojsciem do ortodonty zrobić porządne prześwietlenie zębów,gdyż nie każdy posiada rentgen.Ja zrobiłam że tak powiem na zapas. Jestem z Warszawy ,więc wybrałam się do pracowni Diagdent,tam zaproponowali mi zrobienie pantomogramu, to takie prześwietlenie jakby panoramiczne.Dzięki temu dentysta od razu wie jakich problemów może się spodziewać.
  • twoja_frustracja 17.05.18, 01:21
    Nie polecam aparatu ortodontycznego osobom po 30 roku życia. Robią się zmarszczki na twarzy, szybciej przebiega proces starzenia się skóry. Zagniecenia są trwałe, robią się dziury w miejscach gdzie łamie się uśmiech. Masakra! tkanka tłuszczowa się przemieszcza, kości też, skóra zaczyna wisieć, kości policzkowe nie mają podparcia. Jak wyrwiecie zęby jeszcze do tego, to przyśpieszycie na własne życzenie ten proces starzenia... zmieniają się rysy i kształt twarzy u mnie beznadziejny jest , skóra przez ponad trzy lata jest wiele razy naciągana i w końcu zrobi się miejscami flap. Będziesz kwiczeć i przeklinać dzień w którym zdecydowałaś się na założenie aparatu. Nie mogę na siebie patrzeć w lustrze. Zaakceptujcie siebie takimi jakimi jesteście. ja bardzo żałuję wydałam sporo na aparat i wszystko co z leczeniem związane . Z moją wadą dało się żyć. To kłamstwo, że aparat Damon odmładza, mnie postarzył o wiele lat tak też się czuje.. Skóra nie jest już po 30 roku życia taka gęsta... gdybym mogła cofnąć czas wolałabym wydać te pieniądze na jakąś wycieczkę, postarzałam się bardzo w szybkim czasie z aparatem. Przemyśl to sobie kobieto, która doczytałaś do tego miejsca, to nie jest dobry pomysł w wieku ponad 30 lat ten aparat, wyglądam ohydnie, nie chce mi się uśmiechać bo nie mam ku temu powodów.
  • patria5 27.05.18, 19:24
    no nie mogę czytać spokojnie tego co napisano powyżej surprised
    aparat zdjęłam 2 lata temu, a mam teraz 45!! i uważam że było warto smile cieszę się uśmiechem i równymi zębami jakich nigdy nie miałam
    natomiast trzeba mieć świadomość , że wada wadzie nie równa, że aparat to nie jest rozwiazanie na wszystkie problemy z uzębieniem; że być moze trzeba będzie uzupełnić brakujące zęby aby nie stracić tego co się osiągnie w wyniku noszenia aparatu; albo do końca życia nosić retainer... podstawa to dobry lekarz , który powie o wszystkim - co mozna osiągnąć, w jakim czasie, za ile i o co ew. jeszcze trzeba zadbać zeby efekt był trwały.
  • ala.rusiecka90 28.09.18, 12:38
    Jak przeczytała temat wątku "Aparat w późnym wieku", to myślałam, że pisze jakaś pani co najmniej 60+ wink
    36 lat to przecież młodość! big_grin Aparat ortodontyczny zakładają też duuuużo starsze osoby. Jeśli jesteś z okolic Wrocławia, to mogę polecić ortodontę we wrocławskim gabinecie Tarabuła: www.tarabula.com/ortodonta-wroclaw-olesnica/
    Ja tam wstawiałam implant zęba i leczyłam się u ortodonty. We Wrocławiu to chyba jeden z lepszych gabinetów, przed wizytą robiłam rozeznanie w sieci i wśród znajomych wink
  • duff231 14.12.18, 00:54
    Nigdy nie jest za późno by zadbac o swoje zęby wink. Jeżeli miałbym coś polecic to stawiałbym na ortodontica.pl. Zajmują sie miedzy innymi właśnie aparatami dla doroslych.
  • jolakonarska 16.01.19, 18:39
    Jeśli będziesz się lepiej czuła, to zakładaj śmiało! Wiem jak to jest, bo zdecydowałam się na aparat grubo po 30-ce wink. Nie chciałam jednak nosić takich drutów, więc znalazłam Invisalign- takie przezroczyste wkładki. Nie było łatwo znaleźć kogoś, kto to zakłada, ale zaufałam dr Pniok i nie żałuję. Jestem mega zadowolona, a aparatu prawie nie widać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.