Dodaj do ulubionych

odsłonięte szyjki, recesja dziąseł

28.12.05, 22:28
Witam.
Czy możecie polecić jakieś pasty do zębów na odsłonięte szyjki zębów? Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Niestety recesja dziąseł jest wielkim przeciwskazaniem u mnie do założenia aparatu sad
Obserwuj wątek
    • beata0502 Re: odsłonięte szyjki, recesja dziąseł 29.12.05, 08:54

Polecam specjalnie na odsłonięte szyjki, recesje dziąseł zel o nazwie Green Or
      do zakupienia w aptekach lub w wysylkowej sprzedazy Dentonetu cena 55zl zl
      kuracja zelem trwa 2 tyg efekty znakomite polecam warto.Moj szwagier stomatolog
      mi polecil a moja ortodontka przyznala racje ,ze na razie jest najlepszy na
      rynku.
        • ortodonta Re: odsłonięte szyjki, recesja dziąseł 29.12.05, 11:08
          od kiedy to pasta do zębów leczy recesję?

jedną z metod leczenia i zapobiegania chorobom przyzębia jest
          wielospecjalistyczne, w tym ortodontyczne leczenie.

jak jest przyczyna recesji?ile masz lat? jaki jest stan twojego uzębienia,
          gdzie występują te recesjie? czy towarzyszy temu wada zgryzu?jaka? jak często
          wykonywany był skaling? czy palisz? jak szczotkujesz zęby? jaka jest wysokość
          dziąsła rogowaciejącego? czy są zaniki kości? itd,itditd.....

na podstawie odpowiedzi na te i wiele innych pytań można dojść do przyczyny i
          opracować plan postępowania. a środków jest wiele, od zmiany nawyków poprzez
          leczenie ortodontyczno-chirurgiczno-protetyczno-periodontologiczne.

pasta do zębów ma naprawdę drugorzędne znaczenie.

--
          ....
          • biedak20 Re: odsłonięte szyjki, recesja dziąseł 29.12.05, 12:06
            22 lata.
            Zęby mam zdrowe.
            Recesja głównie na 3 i 4-ach, szyjki nawet mocno odsłonięte
            Wada zgryzu fatalna, górna szczęka zbyt wąska, na dole krzywe zęby, szczęka dolna wysunięta do przodu.
            Skaling - nigdy - a co to jest?
            Nie palę.
            Zęby 3 razy dziennie myję, szczotkuję, hmm, jak się da, bardzo dokładnie myję zęby.
            Myślę, że ta recesja powstała wskutek tego, iż nosząc aparat zdejmowany, rokręcałem go szybciej niż kazała mi ortodotntka, człowiek młody to głupi sad
            • ortodonta Re: odsłonięte szyjki, recesja dziąseł 29.12.05, 12:16
              skaling-to profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia i osadu.
              przez internet diagnozy i planu leczenia nie ustalimy, ale na pewno warto
              sprawdzić technikę szczotkowania, bo zła może być przyczyną recesji, rodzaj
              szczoteczki.
              wadę zgryzu warto wyleczyć, aby zlikwidować węzły urazowe, które również mogą
              być przyczyną recesji.
              zbyt szybkie rozkręcanie aparatu ruchomego recesji raczej spowodować nie mogło.
              chyba że spowodowała to zła konstrukcja aparatu.
              --
              ....
              • biedak20 Re: odsłonięte szyjki, recesja dziąseł 29.12.05, 13:23
                Dzięki za informacje.
                To samo o szczotkowaniu mówiła mi moja ortodontka.
                Kiedyś używałem twardych szczoteczek i pamiętam, że dosć ostro szorowałem swe zębiska - mam bzika na punkcie czystości swych zębów. Teraz używam średnich, jeśli chodzi o twardosć, szczoteczek, oraz past z dużą ilości fluoru.
                Właśnie chcę się leczyć - mam plan leczenia. Tylko najpierw konieczne jest rozszczepienie szwu podniebiennego. W najbliższym czasie bedę miał konsultację u chirurga szczękowo-twarzowego. Zabieg a potem hyraqx na górę. Zobaczymy co się będzie dało zrobić.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka