Dodaj do ulubionych

*Droga Bez Męki -wielki powrót

23.08.06, 21:33
Temat miał zainteresować big_grin aby każdy chciał tu wejśc.

Otóz, jutro zakładam stały aparat ortodontyczny big_grin dokładnie na szesć zębów
(od kła do kła górnego) w celu zlikwidowania distemy(szpary) miedzy górnymi
jedynkmi (1,5- 2mm około) Jezeli nie uda sie aparatem segmentowym dołozymy
jeszcze zameczki na pozostałe zeby big_grin

Temat ten załozyłam po to aby opowiadac o moich 'przeżyciach' z aparatem wink,
efektach leczenia...

pozdrawiam serdecznie
mam nadzieje ze zainteresuje was mój temat

P.S jeżeli bede robiła błędy w ortografii poprawcie mnie big_grin to wszystko z
pospiechu
Obserwuj wątek
    • mmmycha środa -Dzień przed załozeniem 23.08.06, 21:44
      Najbardziej denerwuje sie chyba tym jak bede wygladac a nie tym jakie to
      przyniesie efekty. Mieć metal na zebach to nie lada wyzwanie tongue_out Ciekawe jak
      zaregauje moja rodzinka ;D jak mnie zobaczą... Jak ja bede jadła? no nie wiem.
      To musi strasznie wchodzic miedzy druty...
      Nie bede sie juz uzalac nad sobą ;? raczej może...

Trzeba zawsze dązyc do swojego celu ! O tak to bardzo wazne motto. Trzeba
      odnaleźc własna legende jak mawiał alchemik (coelho) big_grin i jak mawiał szymon
      w . "Dobrze jest
      Jeżeli w życiu widzisz głębszy sens
      Jeżeli robisz coś ze wszystkich sił
      Byś dobrze żył
      Dlatego poddaj się
      Pragnieniu które w twoim sercu jest
      Pokusie odkrywanej raz po raz
      Na jakiś czas

Ref):
      Nasze życie będzie jak poemat
      Trzeba tylko znaleźć dobry temat
      Trzeba się odnaleźć w każdej chwili
      Trzeba być
      Tyle jeszcze drogi jest przed nami
      Z tym że trasę wyznaczymy sami
      Po co dalej w miejscu tkwić
      Trzeba żyć

O ile łatwiej jest
      Jeżeli wiesz co dalej robić chcesz
      Jeżeli w swoim sercu serce masz
      To jest twój czas
      I wtedy będzie tak
      Jakby się nigdy miał nie skończyć świat
      Jakby się nigdy miał nie skończyć dzień
      Bo masz swój cel

Ref):
      Trzeba być
      Trzeba żyć

Trzeba być
      Kiedy trzeba żyć

Nie rezygnujmy ze swych marzeń
      Kto to wie co jeszcze czas pokaże
      Kto to może wiedzieć co się stanie
      Choćby dziś
      Trzeba się odnaleźć w nim
      Aby być"

i jak mawiała moja śp babcia "nigdy nie zbaczaj z obranej drogi choc los ci
      rzuci kłody pod nogi "

to było tak na pocieszenie dla tych którzy zakładaja aparaty i dla mnie tongue_out

tak... było miło

napisze jutro o moich wrazeniach jakl nie zapomne big_grin

jak macie pytania to czekam big_grin
      • andzia109 Re: środa -Dzień przed załozeniem 25.08.06, 14:20
        pawdopodonbnie juz zalozylas aparatsmile podziel sie wrazeniamismile ja dopiero
        zdecydowalam sie na aparat i chcialabym sie dowiedziec jak sie w tym "chodzi".
        jak jest z jedzeniem, czy mowi sie niewyraznie itp. czy po każdym jedzeniu
        trzeba zaraz czysciec zęby?
        zapewne noszenie takiego aparatu kosztuje wiele wyrzeczen i potrzeban jest silna
        wola i nie poddawanie sie zeby wytrwale dążyćdo zamierzonego celu. bo to chodzi
        wlasnie o osiagniecie tego calu.

z góry dziekuje za odpowiedz.
        pozdrawiwm i zycze przyjemnego noszenie aparatusmile
        • mmissiaa Re: środa -Dzień przed załozeniem 25.08.06, 21:53
          Powodzeniasmile

Andzia, kiedyś też zadawałam takie pytania. Potem załozyłam podobny temat, żeby
          "dzielić troski" heh smile. A po kilku miesiącach noszenia aparatu okazało się, że
          życie jest takie same smile. Praktycznie żadnych wyrzeczeń, silna wola też nie
          potrzebna. Ja już nie pamiętam, że mam coś metalowego w buzi. Znajomi, patrząc
          na mnie, nie widzą już srebrnego uśmiechu. A co do higieny, to jeśli ktoś w
          dziecinstwie nauczył się częstego mycia zębów, to podczas noszenia aparatu, nie
          odczuje zadnej różnicy! smile Nie trzeba wytrwale dążyć, bo aparat robi to za
          nassmile. Sam działa, bez szczególnej naszej pomocy smile. Mamy tylko jeden obowiązek-
          fundować mu power, chodząc regularnie na wizyty !!! big_grinbig_grinbig_grin :]
          JEST OK smile

Pozdroofkasmile
          • mmmycha Re: czwartek-dzien załozenia 31.08.06, 19:25
            Głupio mi teraz pisac ale w koncu to zrobie. Moze nie uwierzycie ale aparat
            ktory miałam miec załozony tydzien temu mam dopiero od jakis 5 godzin. Okazało
            sie ze wystapiłu komplikacje.

Mam juz aparat. Na szesc zebów górnych. Zwykły metal z zamkami mini. Jesli
            chodzi o to czy mnie sciska to nie. Bardziej mnie boli to obcieranie
            szczegolnie na trójkach. Jesli chodzi o to jak wygladam to ... nie za bardzo
            kiedy sie usmiecham. Kedy mówie tak bardzo nie rzuca sie w oczy.

mam pytanie jakie były wasze wrazenia po załozeniu aparatu: co do wygladu big_grin?

• miamaja Re: czwartek-dzien załozenia 31.08.06, 23:35
                pierwszy raz zobaczylam sie w lusterku jak wsiadlam do samochodu- prowadzilam go chwile po tym jak sie zobaczylam, i nawet nie pamietam jak jechalam bylam taka podekscytowanasmileale chyba jechalam dosc szybko.. wink chcialam sie jak najszybciej pokazac najblizszymsmile)
                na poczatku smialam sie z tego jak wygladam (tez mam metalowy aparacik) latalam i smialam sie jak jakas wariatkawink nastepnego ranka przeszlam male zdolowanie - ale to bylo chwilowesmile

nosze aparat juz prawie 1,5 miesiaca i mieszane uczucia dawno minelysmile czesto zapominam ze go w ogole mamsmile

img130.imageshack.us/img130/1356/1lz0.jpg
                pozdrawiam i zycze powodzenia i poprawy nastrojusmile

• 100kroteczka1 Re: czwartek-dzien załozenia 01.09.06, 17:52
                    No własnie po co Ci?

U mnie jest gorzej, tzn te moje zamki mini wydaja sie jakies wieksze, a zeby
                    mam dos duze.

Ale teraz mam doła... wszystko mnie boli i mam wrazenie ze mam zniekszatałcona
                    buzie... i z trudnoscia cos mówie...

pocieszcie mnie crying
                    • mmmycha Re: piatek-dzień po 01.09.06, 17:56
                      Jest juz dzien po załozeniu. A ja sie czuje nie najlepiej, zle wygladam (tak mi
                      sie wydaje) jestem jakas inna, boli mnie ...

mnie rowniez prosze pocieszyc ;[

P.S ;stokrotko nie martw sie ? jaka wade leczysz?
                      • aparatkaaa Re: piatek-dzień po 01.09.06, 18:03
                        Pomyslcie sobie o efektach i prostych zebach.
                        Chociaz szczerze przyznam, ze ja juz tez tak entuzjastycznie nie podchodze do
                        tego calego leczenia ortodontycznego jak wczesniej. No ale trza byc twardym:]
                        • miamaja Re: piatek-dzień po 01.09.06, 22:49
                          dzieki smile

kilka lat zastanawialam sie nad aparatem.. od zawsze slyszalam ze powinnam nosic aparat od stomatologow i ortodontow, jednak fakt ze zeby sa rowne i z przodu ladnie wygladaja przeszkadzal w podjeciu decyzji. Mam zgryz krzyzowy- nie widac tego na zdjeciu- z jednej strony szczeki zle troche zle sie skladaja i zaczely cierpiec na tym zeby- 2 martwe a inne ciagle sie kruszylysad udalo mi sie ze mam proste zabki, jednak zgryz jest do poprawienia. Wiec wreszcie podjelam decyzje i to wylacznie dla zdrowia moich zabkow mam aparatsmile

zobaczysz ze bol szybko minie. to kwestia kilku dni i hop siup bedzie po bolusmile

• mmmycha Re:poniedziałek- 5 dzień 04.09.06, 19:07
                            jestescie kochani dziekuje za pocieszenie ;*
                            naprawde big_grin

zaczne od tego ze w sobote byłam cały dzien poza domem(z rodzinka)
                            strasznie sie obtarłm bo moja orto miała miec dostawe wosku dopiero wieczorem.
                            ponadto spuchałam i dookola ust miałam zaczerwienione. bolało strasznie.
                            dopiero wieczorem płukałam szałwia, przykladałam zimnie okłady i opuchlizna
                            zeszla. przykleiłam wosk i posmarowałam mascia (nazywała sie jakos na S)ale nie
                            wiem dokładnie jak. w niedziele powtarzałam czynnosci i trochye przeszło.cały
                            czas chodze z woskiem w buzi i to pomaga. jak musze zdjac do jedzenia to
                            jeszcze drapie. mam nadzieje ze z kazdym dniem bedzie coraz lepiej.

zastanawiam sie tylko dlaczego iektore osoby noszace aparat mówia ;ze 'jest
                            fajny"?

pozdr
                              • mmmycha Re:juz dwa ... miesiace po załozeniu 06.11.06, 20:38
                                Hej!

Wiecie co -nie wiedzaiałam ze ten czas tak szybko bedzie leciec... załozyłam
                                ten temat bo myslałam ze bede miała mnostwo problemów...ale tak było na
                                szczescie tylko na poczatku ;D ale nie mowie 'hop';D mam nadzieje ze wszystko
                                pojdzie zgodnie z planem.

2.11.06-moja trzecia wizyta
                                (kolor gumek jak zwykle stalowy wink) jestem nieugieta ;D pani orto nie moze mnie
                                przekonać!
                                ale obiecałam sobie... ze jak juz nie bede miała tej wstretnej dziury, to
                                pozwole sobie załozyc jakis kolorek wink) ale nie jaskarawy !
                                Jesli chodzi o efekty - to narazie nie ma prawie wogole roznicy ;/ przynajmniej
                                nie widac
                                porobiły mi sie tylko przerwy pomiedzy wszytkimi zebami big_grin a diastema jaka była
                                taka jest ;D pani orto powiediała ze zabki mi sie spionizowaly-no i
                                rzeczywiscie moze mam takie jakby troche na ukos ...
                                powiedziała tez ze... do swiat sie przemeczymy z pionizowaniem...a po bedzie
                                zkładac mi grube łuki -sciagajace zeby ;P
                                'podobno' na koniec leczenia wszystkie przerwy maja sie pozamykac ;D

pozdrawiam

--------------------------------------------------------
                                ;*** kochany sereczek ;*** mua ;* mau ;* mua ;***
                                    • mmmycha Juz ... prawie 4 miesiące !!! :)) 22.12.06, 19:49
                                      Hej, witam ponowinie, nareszcie zmobilizowalam sie napisac.
                                      Od pewnego czasu zapomnialam ze wogole mam aparat... ale teraz juz go wyczuwam.
                                      Wczoraj bylam u ortodonty i podobno mam juz spionizowane zeby i dlatego
                                      zalozyla mi grubszy drut i zwykle gumki. Podono ma mi juz przesuwac ''sciskac''
                                      zeby zeby zamknac diasteme. Pozniej ma mi zalozyc jakis lancuszek jeszcze-
                                      >ardziej sciskac. Mam nadzieje ze niedlugo ZOBACZE efekty, bo teraz sa, ale dla
                                      mnie nie widoczne ;D Diastema jaka byla taka jest, ale napisze jak tylko mi
                                      sie zmniejszy. Do tego- teraz mam umocowany drut inaczej, tak ze wystaje w
                                      innym miejscu i aaaaałłłłł! zaczyna mnie obcierac, ale nie tak strasznie jak na
                                      poczatku. Jeszcze chyba naderwalam sobie dolne wiazadelko, przez przypadek (jak
                                      mylam zeby) i czuje ze mnie boooollli crying Hmmmm czuje tez ze mi troche sciska
                                      zeby i jak zamykam szczeke to mam tak jakby inaczej ustawione zeby ;D to dobry
                                      znak tongue_out Tak bardzo mnie nie bola , raczej swedza wink

pozdrawiam

i zycze wesołych cieplych i NIEZAPOMNIANYCH swiat wink)) ;**

• mmmycha Re: Juz ... prawie pół roku :P 14.02.07, 12:21
                                        Witam bardzo bardzo serdecznie!

Pewnie zastanawiacie sie dlaczego mam taki dobry humorek smile)
                                        Moge powiedziec ze to dzieki moim zabkom tongue_out
                                        W styczniu orto zalozyla mi 'lancuszek'gumowy przezroczysty-ktory sciskal mi
                                        zeby i przy tym bardzo bardzo bolało... uncertain
                                        Ale o dziwo moja przerwa przez miesiac zmniejszyla sie o połowe smile))
                                        Tydzien temu tez bylam u orto i... tez mi zalozyla 'sciskacz' i juz nie boli -
                                        chyba sie przezwyczailam tongue_out
                                        Teraz moja przerwa ma jakies pol milmetra i ku mojemu zaskoczniu nie ma wogole
                                        przerw miedzy innymi zebami smile))

pozdrawiam
                                        smile))
                                        • ania19610 Re: Juz ... prawie pół roku :P 23.03.07, 21:23
                                          Hej, diastema to spora przerwa miedzy jedynkami na przodzie? Jeśli tak, to i ja
                                          męczę się z tym problemem. W związku z tym, że zęby zaczęły mi się przesuwać
                                          muszę iść do ortodonty, więc i zastanawiam się czy i z tą przerwą nic nie zrobić.
                                          Ale mam problem i proszę o radę, czy ma sens zakładanie aparatu w wieku przed
                                          30tką i czy można jeszcze liczyć na większe zmiany. Ile mniej więcej
                                          płaciłyście, czy ktoś z Was jest z rejonu Częstochowa-Katowice?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka