ile zębów naraz mozna usunąć? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie, ile jednorazowo zębów można wyrwać? Aby założyć aparat mam
    wytypowane 4 zęby do usunięcia, dwa na górze i dwa na dole... czy mogę usunąć
    wszystkie 4 naraz w narkozie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź, Ania
    • a jak bedziesz jesc? Przeciez bedzie bolało i bedzie opuchlizna, no i mozna
      wypłukac skrzep. Dla mnie to bezsensowna meczarnia.
    • hej,mysle ze chodzi o te same zeby na gorze i na dole po obu stronach,. Ja
      musiałam usunąć 4 szóstki, tez myślałam o 4 zębach na raz, ale dentysta sie nie
      zgodził i dobrze bo juz po pierwszym rwaniu, które trwało ok 20 min. miałam
      dość,gdy znieczulenie przestało działac, bolało a musiałam dociskac jeszcze
      gaze w tą dziure, bo krew sie lała. Nastepne rwania były podobne,nie mogłam
      jeść ta strona przez nastepne dwa dni.Nie wobrażam sobie teraz takich
      4ekstrakcji na jednej wizycie.
      pozdrawiam i powodzenia
      • ja usunęłam na jednej wizycie 2 zęby naraz 1 na dole a 2 na górze oba to były 5
        także gazy dociskały się do siebie... niestety faktem jest, że krew pokazywała
        się dłużej o kilka godzin niż z 1 zębem i znieczulenie trzymało dosyć długo ale
        dla mnie to było ok bo nie musiałam przezywać 2 wizyt oddzielnie...
        najgorsze były tylko te 4 zastrzyki znieczulenia...ale jakoś żyję big_grin
        • 1) Zadnej narkozy! Szkoda zdrowia.

2) Jesli twoj dentysta nieumiejetnie posluguje sie strzykawka i boisz sie
          znieczulenia, poszukaj gabinetu, ktory ma urzadzonko "TheWand". To jest
          sterowane mikroprocesorowo urzadzenie, ktore reguluje cisnienie podawanego
          srodka znieczulajacego w taki sposob, ze powierzchnia dziasla jest znieczulana
          juz przed wkluciem, dzieki czemu nic nie czujesz, a w miare zaglebiania igly
          kolejne obszary sa dokladnie znieczulane. Dla mnie rewelkasmile

3) Dla wlasnego komfortu lepiej jest wyrywac po jednym zebie. Ja sie uparlem
          zeby naraz wyrwac u dolu obie 4'ki, i byla masakra. Bo do ekstrakcji w zuchwie
          podaje sie znieczulenie przewodowe + nasiekowe pod zeba, a przy dwoch zebach
          wychodzi maksymalna dopuszczalna dawka srodka znieczulajacego. No i bolalo... Do
          zebow w szczece stosuje sie tylko znieczulenie nasiekowe. Przynajmniej u mniesmile
          Jak bym mial wyrywac jeszcze raz, to rwal bym po dwa naraz, ale parami lewa gora
          i dol, prawa gora i dol.
        • ja wyrywałam górną piątke i górną czwórke za jednym razem. potem fakt zle sie
          je... ale dałam radetongue_out jesli chodzi o dolne zeby to nie zdecydowałabym sie na
          dwa na raz, bo na dole chyba bardziej boli... przynajmniej mnie bardziej bolalo
          ;/ pozdrawiam
          • Witam Was serdecznie!
            Wyrywałam dwa zęby na górze, oba na jednej wizycie. Nie bolało i szybko poszło!
            Po 9 miesiącach zakładam dolny łuk i mam do wyrwania dwie piątki na dole! Orto
            dała mi miesiąc na to. Myślałam, aby również wyrwać dwa zęby odrazu, ale z tego
            co czytam tutaj zaczynam się obawiać. Czy wyrywanie zębów na dole bardzo boli
            mimo dobrego znieczulenia oraz świetnego chirurga? Boję się tego!
            • Samo wyrywanie dolnego zęba ze znieczuleniem nie boli, a nawet mam wrażenie, że
              moze pojść szybciej niż górnego, bo to chyba dla chirurga łatwiejsze (w sensie,
              że przynajmniej korzeń nie może ci wpaść do zatoki jak na górze --> niestety
              miałam tę watpliwą przyjemność). Gorzej jest jak znieczulenie przestaje
              działać. W pierwszym dniu wziełam tabletke i pomogło, a przez następnych kilka
              czułam lekki ból właśnie na dole, ale to nic takiego, bardziej denerwował mnie
              smak krwi w ustach. W sumie nic czego nie mozna by spokojnie przeżyć. smile
              • ja lepiej wspominam wyrywanie dolu mimo wszystko. Znieczulenie bolalo jak
                cholera, tzn. zastrzyk, ale wyrywanie trwalo kilka sekund, zeby wyszly w calosci
                (mimo ze byly martwe, z wielkimi plombami), natomiast gorne sie polamaly, trzeba
                bylo wygrzebywac korzenie i cuda niewidy. Samopoczucie juz po w przypadku
                dolnych zebow gorsze niz w przypadku gornych, niewielki bol (gora nie bolala),
                rany sie gorzej goja. Ale plus taki, ze dolu nie widac. A krater mam
                gigantyczne, bo wyrywalam dolna szostke.
                • ja wyrwałam na jednej wizycie 2 zęby naraz górną i dolną 5 i jakoś przeżyłam,
                  krew może pojawiała się z godzinę dłużej niż przy 1 zębie i znieczulenie też
                  ale dotąd myślę że 2 naraz były lepszym rozwiązaniem niż 1 wczesniejszy smile no i
                  też uważam że 4 zastrzyki znieczulenia były straszniejsze, nie bolały ale ja
                  boję się igieł więc czułam jakbym schodziła z tego świata big_grin
    • Nie wiem czy miałaś kiedykolwiek znieczulenie ogólne (ja miałam 2 razy przy
      operacji i nie jest tak kolorowo jak się wydaje), ale powiem, że zdecydowanie
      lepiej wyrwać przy znieczleniu miejscowym. Czy 2 na raz czy pojedyńczo
      osobiście polecam powierzyć stomatologowi, poniewaz każdy przypadek jest
      indywidualny (również pod względem komfortu psychicznego). Miałam również
      usuwane 4 zęby-nie taki diabeł straszny...
      • Ja mialam znieczulenie ogolne, nie przy zebach, ale rowniez podczas operacji i
        wiem, ze na pewno nie dalabym sobie wyrwac zebow pod narkoza. Pamietam, ze jak
        szukalam dobrego chirurga stomatologa, zeby mi usunal zeby, to znalazlam taki
        jeden gabinet, w ktorym usuwano zeby TYLKO i WYLACZNIE pod narkoza, nawet jesli
        w gre wchodzilo usuniecie tylko jednego zeba. Moim zdaniem szkoda zdrowia,
        narkoza to fatalna sprawa.
      • ja miałam wyrywane 3 zęby - u góry 4 oraz 5 a na dole mleczną jeszcze 5. Przy
        tej mlecznej zero bólusmile Przy 5 i 4 (miałam osobno wyrywane), może nie tyle
        polało, co podobno byłam blada jak ściana i moja dentystka o mało co nie
        umarławink Krew mi nie chciała lecieć, tylko mroczki przed oczamitongue_out Ale to dlatego
        że światło mi skierowała prosto w oczy i wogóle tylko światełko w ciemności
        widziałamtongue_out Ale wszystkie te zęby mi normalna dentystka wyrywała do której mam
        zaufaniewink Korzenie miałam przeeedługie ale nie ułamały sie nic, tylko siedziały
        w diąśle i nie chciały wyjśćwink
    • ja musialam usunac 5 zabkow-2 dolne 8 i trzy czworki. usunelam wszystko za
      jednym zamachem pod narkoza. Zadnego bolu po 20 min wyszlam z gabinetu
      oblozylam szczeke lodem wzielam tabletke poszlam spac i nastepnego dnia nic mi
      nie bylo. jadlam sobie miksowane jedzonko. gdybym musiala zrobic to jeszcze raz
      to na pewno zrobilabym to w ten sam sposobsmile
      • ja mialam do wyrwania cztery piatki, wyrwalam wszystkie na raz. dluzej szlo samo
        znieczulanie niz rwanie. da sie przezyc, pierwszy dzien jest najgorszy, ale u
        mnie nie bylo duzej opuchlizny (minimalna) tylko ze mi mocno krwawilo, no i
        jadlam takie plynne pokarmy przez pierwsze dwa dni.
    • jezeli o mnie chodzi-
      mialam wyrwane na pierwszej wizycie dwa zęby, na drugiej też dwa.
      w sumie pozegnalam sie z czterema czworkami.
      nic nie bolalo. dentysta mowil, ze szkoda mu wyrywac takie zdrowe zęby... no
      ale coz... w mojej szczęce bylo za malo miejscasmile

--
      mówię tak, mówię nie, bywa, że czasem jestem dziwnasmile
      renatulka.sympatia.pl
      • Kilkanascie dni temu moja Mama miala usunietych w narkozie az 19 zebow. 12 gora i 7 dol. jeszcze 2
        dni po narkozie nie czula bolu. A potem byl juz niewielki, jak przy gojeniu dziasel. Wiec widocznie sie
        da. aha no i musze uscislic, ze musiala miec te zabki usuniete pod protezke.
        --
        • 1eya napisała:

> Kilkanascie dni temu moja Mama miala usunietych w narkozie az 19 zebow. 12 gora
          > i 7 dol. jeszcze 2
          > dni po narkozie nie czula bolu. A potem byl juz niewielki, jak przy gojeniu dzi
          > asel. Wiec widocznie sie
          > da. aha no i musze uscislic, ze musiala miec te zabki usuniete pod protezke.

jejku... współczucie ja bym nie mogłasmile Nawet pod narkozą - na samą myśl mnie
          szczęka rozbolaławink

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.