Dodaj do ulubionych

leniwa jestem, zębów nie myję

04.06.07, 17:45
tylko 3 razy dziennie, a jem częściej.
dopiero się narobi jak próchnicy dostanę. mądry polak po szkodzie.
Edytor zaawansowany
  • heca5 04.06.07, 20:51
    hehe ja myje dwa razy dziennie, płukam gdy potrzeba po jedzeniu smile nie mam więcej czasu na zabawę wink
    --
    Noszę aparacik od stycznia 2006 smile
  • carol1977 04.06.07, 22:10
    przez pierwsze pol roku biegalam ze szczotka po kazdym zjedzonym kesie i mylam
    zeby a potem niestety mi przeszlo. Potem juz tylko rano i wieczorem. Nie mam
    nowych ubytkow, ale jednak uwazam, ze jestem zlym przykladem.
    --
    pozdrawiam,
    Carol
  • mootya 05.06.07, 18:59
    najgorsze jest to, że ty przestałaś myć tak często po pół roku, a ja po... 2
    dniach indifferent
    znajdzie się większy len ode mnie? chyba nie...
  • sisigma 05.06.07, 00:35
    A ja myję 4-5 razy - ale zawsze tak myła, po prostu lubię mieć czyste zęby. I
    chyba samo mycie aż tak bardzo nie wpływa na próchnicę bo ciągle coś mi się
    dziurawi, mimo tego mycia. Jedyne co się zmieniło to długosć mycia - nawet pięc
    minut albo czasem dłużej je czyszczę i używam elmexu płynu i żelu raz w tygodniu
    co rzeczywiście pomaga bo zniknęła nadwrażliwość.
    może jestem nienormalna ale lubie czyścić zeby i zawsze mnie to jakoś tak
    uspokaja i nastraja pozytywnie...
  • monikjon 05.06.07, 10:40
    I super ze tak często myjesz, moje uznanie, bo ja myje min 2 razy dziennie, a przewaznie 3 razy dziennie. Po każdym posiłku jakoś nie moge się zebrać. Lenistwo i tyle. Naszczęscie ubytków nowych nie mam, ale również uważam, że przykładu ze mnie brać nie należy.
  • ortodonta 05.06.07, 12:04
    drogie panie, ubytków nowych to może mieć nie będziecie, ale jest spora szansa, że pojawi się demineralizacja szkliwa w postaci kredowo białych plam nad zamkami - tam zalega płytka bakteryjna.

a to gorsze niż próchnica, bo na płaskiej licowej powierzchni niewiele da się z tym zrobić.

wygląda to fatalnie.

polecam częste szczotkowanie a szczególne solidne to ostatnie , wieczorem.
    --
    Aparat INCOGNITO - przyszłość ortodoncji

www.ortodoncja.piskorscy.pl
  • mootya 05.06.07, 18:55
    ups, chyba zacznę się przykładać do częstszego mycia
    chociaż... i tak pewnie będę sobie wmawiać że mnie tam ani próchnica, ani
    demineralizacja nie złapią, więc kto jak kto ale mi styknie 3 razy dziennie :]
  • anai_86 18.10.07, 00:16
    Aparat mam od 2 lat i przez caly ten okres myje zeby po kazdym
    posilku, no chyba ze jest to niemozliwe bo jestem poza domem np. w
    szkole.
    Ale wtedy zawsze po jedzeniu zuje gume by mi nigdzie resztki
    jedzenie nie zostaly.

Konkluzja: po 2 latach zadnej dziury mimo noszenia aparatu ;]
    Ktos mnie jest jeszcze bardziej gorliwy w higienie?
  • heca5 06.06.07, 16:39
    Hmmm to chyba bede sie bardziej starac smile ale uzywam jeszcze elmexu min. 2x na miesiąc i mam nadzieje, ze to mnie uratuje big_grin
    --
  • tigra.14 06.06.07, 17:44
    podczas pierwszego leczenia ponad 2 lata myłam zęby po każdym posiłku. Bo tak
    Pani dr mi kazała, więc tak myłam.

Teraz...właśnie mijają 2 lata myję zęby 3 razy dziennie bardzo starannie a
    reszte tak bardzioej na szybko (ok 3 minut). Po 1,5 roku zaczęło mnie draznic
    tak częste mycie...więc dla rozrywki kupiłam sobie szczoteczkę elektryczną i
    irygator. I przyznam, że od razu zachciało mi się znowu myć zębysmile natomiast po
    operacji i zadrutowaniu miałam brudne zęby od wewnętrznej strony...bo to
    naturalne, że nie mogłam ich umyć. I od tego czasu bardzo przykładam się do tego
    mycia...mam jakiś uraz do brudnych zębów. Bo co mi po prostych ale brzydkich i
    przebarwionych zębachwink

pozdrawiam i zyczę wytrwałościbig_grin
    --
    www.e-cavalier.pl
  • daisy90 06.06.07, 20:58
    a ja wyjeżdżam na obóz i bedziemy dojezdzac autokarem jakies dwa, trzy dni i
    nie bede mogla myc zebow!! Coś sie stanie? Jakie jedzienie wziasc zeby tego
    aparatu nie upaprac???
  • mootya 06.06.07, 22:21
    weź se kurdebalans jakąś butelkę z wodą, pastę i szczotkę (i moze jeszcze płyn).
    przecież będziecie mieć jakies postoje na siusiu kurdebalans:]
  • sisigma 07.06.07, 13:16
    W dodatku najprawdopodobniej na stacjach benzynowych, na niektórych możesz nawet
    prysznic wziąć nie tylko zęby umyć. Nie ma takiej sytuacji, że nie można umyć
    zębów jeśli tylko sie chce. Wyobrażasz sobie Twój autokar w którym jedzie przez
    trzy dni 40 nieumytych gąb? Uhhhhh....
  • heca5 09.06.07, 19:46
    no i witam tez czasem u dentysty ktory przeczyszcza jakies ciemne podejrzane miejsca miedzy zębami smile
    --
  • panda_78 17.06.07, 12:14
    A ja myję po każdym posiłku (zmniejszyłam do trzech dziennie), dodatkowo
    wieczorem, przed snem bujam się z czyszczeniem nitką oraz jeszcze masuje sobie
    dziąsła pomiędzy zębami patyczkiem drewnianym (tz. wkładam go pomiędzy zęby, tuż
    przy nasadzie dziąseł i wykonuję koliste ruchy).

Ostrzeżono mnie o demineralizacji, o czym pisał Pan Orto i sądzę że warto się
    przemęczyć. Choć pierwszego mycia długo nie zapomnę...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.