Dodaj do ulubionych

Inwestycje mieszkaniowe przy planowanych trasach

04.07.05, 15:06
Przy rezerwach pod przyszłe trasy bezkolizyjne w Warszawie zabudowa idzie w najlepsze. Podam tu dwa przykłady.

1. Na skraju ulicy Woronicza tuż przy planowanej Trasie NS.
Jeden 10-cio pietrowy dom już stoi i nawet jest zamieszkały i nic już nie można zrobić.
Rozpoczęto natomiast właśnie budowę innego bloku. Spółdzielnia Mieszkaniowa Politechnika. Tel. 848 54 11.
Zadzwoniłem i zapytałem się.
Blok tylko dla członków spółdzielni i pracowników Politechniki Warszawskiej.
Nie mogłem więc udawać klienta zainteresowanego zakupem.
Po krótkiej i przyjemnej rozmowie z pewnym panem, przystąpiłem wiec do konkretów:
- Czy wiedzą Państwo, ze stawiają blok tuż przy planowanej trasie szybkiego ruchu?
- "SBM": Ale kiedy to będzie - przyjazny ton głosu ze słuchawki zmienił się w oschły - za kilkanaście lat...
- A skąd Pan wie, ze dopiero za kilkanaście?
- "SBM": Mamy swoje pewne informacje...
- Czy informują Państwo członków spółdzielni, że będa kiedyś mieszkać przy trasie o sporym ruchu?
- "SBM":.... no... są spotkania z członkami spółdzielni.... Tak... informujemy
- I o czym informujecie? - że trasa będzie za kilkanascie lat?
- "SBM": Proszę Pana - głos w słuchawce zmienił ton na wrogi - kim Pan w ogóle jest i o co Panu chodzi? Co mi Pan tu imputuje?
- Chodzi mi o ustalenie, czy władze spółdzielni są uczciwe i informują mieszkanców bloku o przyszłej trasie tuż pod oknami...
- "SBM": To dziękuję za rozmowę...
- A może się Pan przedstawić?
- "SBM": Nie... (trzask)...

2. Dom Development. tel. 860 68 80. Ursynów osiedle Olimpia 2. Tuż przy weźle z POW Ursynów Zachód.
- Dzień dobry. Jestem zainteresowany kupnem mieszkania na Ursynowie... Ponoć budują Państwo gdzieś tam osiedle Olimpia..
- "DD": Tak, to nasza nowa inwestycja, osiedle ogrodzone i strzezone, blablabla
- Tak.. rozumiem, ale ja nie znam Ursynowa, a z Państwa mapki w internecie niewiele wynika. Co tam jest w okolicy tego osiedla?
- "DD": Doskonała lokalizacja, blisko do hipermarketu Geant, Obi, w okolicy są sklepy, blisko do Lsu Kabackiego.
- A co z komunikacją? słyszałem, ze na Ursynowie są korki...
- "DD": Zdarzają się, sle tylko w godzinach porannych, poza tym blisko do stacji metra.
- Proszę Pani... Ja nie znam Ursynowa, proszę mi opowiedzieć, co znajduje się w okolicy osiedla lub co będzie tam budowane.
- "DD": Osiedle połozone jest w centrum Ursynowa, więc teren zagospodarowany, w okolicy są szkoły, sklepy, do Geant 5 minut na piechotę. To pierwszy etap naszej inwestycji, bo osiedle będzie rozbudowywane. Poza tym osiedle strzezone.
- No a co z planowaną autostradą przez Ursynów?
- "DD": Autostrada będzie szła w tunelu
- W tym miejscu będzie już tunel?
- "DD": No tak.
- To ja się jeszcze zastanowię.

--
Forum SISKOM TAK dla obwodnicy w Warszawie
Strona internetowa SISKOM
Edytor zaawansowany
  • 04.07.05, 16:08
    Hehehehe... jakie to typowe...

Zadzwoń jeszcze do Ronsona - osiedle Lazurowa Dolina II - tak na oko to okna
    będą wprost na węzeł północnej obwodnicy z Lazurową... A tu już nikt nie może
    mówić że to za kilkadziesiąt lat bo ogólnie wiadomo że za 2-3...
  • 04.07.05, 16:32
    Przysyłajcie nam informacje o takich budowach przy pasach zarezerwowanych na
    nowe trasy. Przede wszystkim podawajcie adres, a do tego najlepiej nazwę
    developera, nazwę inwestycji i telefon kontaktowy. Gwarantujemy, że zadzwonimy,
    wypytamy i zdamy szczegółową relację.
    --
    TAK dla warszawskiej obwodnicy
    www.siskom.waw.pl
  • 05.07.05, 00:36
    to może Marina Mokotów? wink ciekawe czy mówią ludziom, że za oknem będzie szła
    trasa NS....
  • 05.07.05, 06:26
    Mój znajomy badał tam sprawę kupna mieszkania. Mieli jakąś lokalizację bliżej
    Żwirki i Wigury i "planowanej trasie N-S(!)" jak się wyraził, ale jego laska
    nie chciała tak blisko drogi. Coś napomknął że mieszkania przy przyszłej N-S są
    nieco tańsze niż te wewnątrz.

Muszę go wypytać o to i czy o N-S wiedział tak sam z siebie czy poinformowało
    go o tym biuro sprzedaży... Bo przecież N-S na tym odcinku nie jest w
    najbliższych planach budowy.

------------
    Forum SISKOM TAK dla warszawskiej obwodnicy
  • 02.10.05, 23:59
    To ja zgłaszam nową inwestycję przy skrzyżowaniu Płaskowicka i Ghandi. Zespół
    mieszkaniowy "Nowy Imielin" budowany dla Skarbiec przez RoCapital Dewelopment -
    Augustówka. Planują wystartować z budową w październiku 2005 i zakończyć w
    kwietniu 2007. Podaję ich stronę i telefon: www.nowyimielin.pl a tel 022 855-64-
    33.
    Wśród atutów z informatora wyczytałem: "rozległe tereny zielone, bezpieczne
    place zabaw dla dzieci"... Dobre. Czekam na relację z rozmowy he,he..
  • 05.10.05, 16:41
    piotrwalachowski napisał:

> To ja zgłaszam nową inwestycję przy skrzyżowaniu Płaskowicka i Ghandi. Zespół
    > mieszkaniowy "Nowy Imielin" budowany dla Skarbiec przez RoCapital
    Dewelopment -
    >
    > Augustówka. Planują wystartować z budową w październiku 2005 i zakończyć w
    > kwietniu 2007. Podaję ich stronę i telefon: www.nowyimielin.pl a tel 022 855-
    64
    > -
    > 33.
    > Wśród atutów z informatora wyczytałem: "rozległe tereny zielone, bezpieczne
    > place zabaw dla dzieci"... Dobre. Czekam na relację z rozmowy he,he..

Zadzwoniłem.
    Przez telefon niestety zbyt wiele nie można się dowiedzieć. Od razu zapraszają
    do biura, proszą o namiar telefoniczny.
    Z krótkiej rozmowy jednak dowiedziałem się, że gdybym kupił mieszkanie na tym
    osiedlu, to mam zagwarantowaną cisze i spokój i rozległe tereny zielone.
    W sumie dowiedziałem się tyle, co można wyczytać na stronie internetowej.

O Południowej Obwodnicy Warszawy ani słowa.
    A osiedle będzie położone nie dalej, jak 150 m od węzła Ursynów Zachód.
    www.siskom.waw.pl/mapy/projekty-pow/09b0_Wezly.gif

Jak będe miał czas, to wybiore się do nich osobiście.

--
  • 13.10.05, 13:54
    Planuję zakup działki budowlanej w rejonie Wólka Węglowa, Dąbrowa Leśna, czy
    gdieś jest dostęna szczegółowa mapa przebiegu trasy S-N??? Niestety nie mogę
    nigdzie się takowej doszukać.
  • 13.10.05, 14:19
    rasia7 napisała:

> Planuję zakup działki budowlanej w rejonie Wólka Węglowa, Dąbrowa Leśna, czy
    > gdieś jest dostęna szczegółowa mapa przebiegu trasy S-N??? Niestety nie mogę
    > nigdzie się takowej doszukać.

Nie ma. U nas też jest tylko w skali 1:20000. Najlepiej na zwykłej mapie
    połączyć linią skrzyżowania:
    Sierakowska/Zachodnia
    Wiślana/Kampinowska
    Równoległa/Prosta
    Estrady/Widokowa

pociągnięta linia na północ przetnie obecną Kolejową w Łomiankach (tu będzie
    węzeł Kiełpin). Na południe obok zachodniej strony cmentarza NS-ka dotrze w
    rejon Chomiczówki. Dla tego terenu mapy są już w dobrej skali (patrz Trasa
    Mostu Północnego na stronie) pozwalającej b. dobrze zorientować się w terenie.

--
  • 03.02.15, 22:04
    odświeżę trochę temat, bo poszukuję aktualnych informacji o ostatecznych wersjach Trasy Mostu Północnego i Trasy SN w okolicy Chomiczówki (Księżycowa/Kwitnąca). Budują tu teraz:
    - www.profbud.info/kwadry-ksiezycowej/lokalizacja
    - ksiezycowa60.pl/?page_id=8
    - maszewska20.pl/
    - www.telka.com.pl/warszawa-zolwia-20/ - to "odrobinę" dalej ale za to już wybudowane
    Wszyscy mówią, że trasa będzie, ale nie wiadomo kiedy a jak już wybudują to w tunelu...

Jakie są najaktualniejsze propozycje przebiegu trasy w tej okolicy? Tunel czy droga prowadzona na poziomie -1, czy może jeszcze inaczej?
    Podobno ulica Kwitnąca ma nie być przejezdna do Księżycowej (tak jak to jest obecnie), czy to prawda? Którędy poprowadzą dojazd do już istniejących osiedli / domów?
    Czy węzeł trasy NS z TMP na Chomiczówce będzie czy nie?

Z góry dzięki za informacje.
  • 10.07.05, 15:51
    "tak na oko" - oczywiściwe twoje, hehe
    Ja kupiłem tam mieszkanie, okna są głownie na wschód i zachód, okna na południe
    zasłonięte przez budynek Corpores - to oni mają większy problem - więc wytłumacz
    mi łaskawie jakim cudem okna z II etapu - który notabene jest bliżej fortu
    blizne, bardziej schowany - wychodzą wprost na węzeł z lazurową??? Proponuję Ci
    wybrać się tam, zamiast pisać pierdoły. Z frugiej strony mam pytanie: w jakiej
    odległości można zamieszkać od trasy ekspresowej i czy dzielący od niej pas
    ziemi to ma być trawnik? pustynia? las? I pytanie drugie: czy lepsza jest np.
    lokalizacja przy skrzyżowaniu górczewskiej z powstańców śląskich, gdzie buduje
    J.W. Destruction

P.S. Ronson informuje gdzie ma być poprowadzona trasa, jest mapka poglądowa u
    nich w siedzibie.
  • 17.11.08, 23:54
    > w jakiej odległości można zamieszkać od trasy ekspresowej
    > i czy dzielący od niej pas ziemi to ma być trawnik? pustynia? las?

parking, a myślałeś że co?

BP,NMSP.
  • 21.07.05, 10:46
    Obok metra nad trasą
    Coraz mniej miejsca w sąsiedztwie planowanej Trasy N-S - kolejne domy wyrosną
    tuż obok arterii, którą każdego dnia ma jeździć 100 tys. samochodów. Przeciw
    jej budowie protestują mieszkańcy takich osiedli od Mokotowa po Chomiczówkę.
    Dziś między ul. Górczewską a Jana Olbrachta działają giełda materiałów
    budowlanych, zakład przerobu gruzu i produkcji betonu oraz stacja paliw. To
    niezbyt atrakcyjny teren. Na razie. Właściciel giełdy, firma PZ-Bud, chce tu
    bowiem zbudować osiedle mieszkaniowe. Liczy, że ludzie chętnie kupią
    mieszkania, bo przy południowej granicy działki w przyszłości ma powstać stacja
    drugiej linii metra.
    - Dopiero staramy się o warunki zabudowy. Nie chcę nic mówić, bo jeszcze
    zapeszę - kryguje się Władysław Kazimierczak, prezes PZ-Budu.
    Nam jednak udało się poznać plany inwestora. Na liczącym ponad 19 hektarów
    terenie chce postawić 18 pięcio- i sześciokondygnacyjnych budynków. W pierwszym
    etapie miałyby się pojawić trzy budynki od strony ul. Olbrachta. Mają w nich
    się znaleźć mieszkania o popularnych metrażach - 34-69 m kw. Osiedle projektuje
    Olgierd Jagiełło z pracowni JEMS Architekci. Wewnątrz kompleksu zaplanował
    także centrum handlowe, które ma zostać urządzone w zaadaptowanym magazynie z
    czerwonej cegły. Wokół niego powstanie miejski plac, do którego będzie
    prowadzić szeroki spacerowy bulwar dochodzący aż do ul. Górczewskiej. Jednak
    przyszli lokatorzy powinni też wiedzieć, że tuż obok projektowanego osiedla od
    zachodu będzie w przyszłości przebiegać Trasa N-S. Nawet 100 tys. samochodów
    dziennie ominie nią od zachodu centrum Warszawy.
    Taka wiadomooeć bywa szokująca dla mieszkańców nowych bloków, które masowo
    powstają w sąsiedztwie tej arterii. Dwa lata temu lokatorzy os. Włodarzewska na
    Ochocie gorąco protestowali, gdy odkryli, że trasa ma przebiegać nieopodal ich
    domów. Przed zasiedleniem mieszkań Spółdzielnia "Włodarzewska" dyskretnie to
    przemilczała.
    Dlaczego obok Trasy N-S inwestorzy chcą budować kolejne osiedla, a ratusz na to
    pozwala? W wielu przypadkach wynika to z braku szczegółowych planów
    zagospodarowania - jest nimi pokryte tylko ok. 14 proc. miasta. Choć akurat
    osiedle przy ul. Jana Olbrachta jest zgodne z planami rozwoju stolicy.
    Inwestor przekonuje, że sąsiedztwo trasy wcale nie będzie uciążliwe. Zlecił
    analizę hałasu. Ten będzie w normie, jeżeli wzdłuż projektowanej Trasy N-S i
    ul. Górczewskiej pojawią się ekrany akustyczne.
    - Teraz osłania się nimi każdą nową ruchliwą arterię - uspokaja inżynier
    Wojciech Odrzywołek, rzeczoznawca Ligi Walki z Hałasem, autor opracowania. - Na
    nowym osiedlu architekci tak rozplanują mieszkania, że od strony trasy będą
    głównie łazienki i kuchnie. Moim zdaniem mieszkanie będzie tam mniej uciążliwe
    niż przy Marszałkowskiej albo nad Trasą Łazienkowską
    - zapewnia.
    - To prawda, że na tym odcinku staną ekrany, a część trasy będzie schowana w
    wykopie - potwierdza Wojciech Dąbrowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
    Autostrad. Jednak wieść o nowym osiedlu go niepokoi: - Za jakiś czas przyszli
    mieszkańcy tych bloków na pewno zaczną protestować przeciwko budowie drogi.
    Ciągle nas zaskakują informacje o planowanych inwestycjach sąsiadujących z
    Trasą N-S. Wielu deweloperów woli zaczynać budowę bez uzgodnień z nami. Liczą,
    że społeczne protesty wymuszą np. schowanie trasy w tunelu. A to nie wszędzie
    jest możliwe i podwyższa koszty inwestycji - podkreśla dyr. Dąbrowski.

Data: 20.07.2005
    MICHAŁ WOJTCZUK

Tekst z gazety wyborczej - nieruchomości. Niestety w internecie nie znalazłem.
    --
  • 30.07.05, 12:50
    W pobliżu przyszłej trasy S8 naliczyliśmy kilka osiedli mieszkaniowych -
    użytkowanych lub w budowie - poniżej wykaz począwszy od Trasy AK:

1. Osiedle Bemowo Park zlokalizowane przy ul. Wrocławskiej/Radiowej, budowane
    przez Strabag, tel. 622-40-60, pozwolenie na budowę nr 842/Bem/2003 z 25-08-
    2003 r.

2. Ul. Pełczyńskiego 22 (a, b, c, d, e, f), najbardziej narażone budynki-klatki
    C i D, osiedle oddane do użytku w styczniu 1999 r.

3. ul. Pełczyńskiego 26?, TBS Bemowo budynki C1 i C2 (bliżej przyszłej trasy),
    pozwolenie nr 293/2003 z 31-12-2003 r.

4. ul. Pełczyńskiego 28?, TBS Bemowo budynki E1 i E2 (zasłonięte przez C1 i C2
    patrząc od trasy), pozwolenia nr nr 117/2004 i 118/2004 z dnia 21-05-2004 r.

5. ul. Pełczyńskiego 30 (a, b, c), osiedle oddane do użytku w zeszłym roku,
    najbardziej narażony budynek 30C

6. ul. Pełczyńskiego 32? "Nad Jarem", Dorem Sp. z o.o., tel. 629-23-44,
    www.dor.pl - nie zaczęte (i bardzo dobrze)

7. ul. Pełczyńskiego 34? "Słoneczne tarasy"-etap III, Invest Bemowo, tel. 664-
    08-84, www.bemowoinvest.pl - nie zaczęte, ale ma być oddane do użytku w IV kw.
    2006 r (ciekawe)

8. ul. Lazurowa - nr 173, 175, 177, 179, 181, 183 (te stoją) i 185 w budowie
    ("Lazurowa Dolina"), poza budynkami nr 173 i 175 - najbliżej węzła Lazurowa,
    pozostałe budynki są raczej bezpieczne pod względem oddziaływania na nie przez
    trasę S8.

Zauważyliśmy inwestycje przy ul. Rosy Bailly, ale dokładne dane podamy, gdy
    urządzimy sobie wycieczkę wzdłuż przyszłej trasy S7

--
  • 01.08.05, 17:22
    Hihihi.
    Na stronie startowej reklamówka osiedla. Między innymi "Cisza i świeże
    powietrze"....

O zgrozo. A to jedyny developer, co też informował klientów o pobliskim
    przebiegu Trasy AK. Pisał jednak o tym, że dzięki trasie będzie dobry dojazd...

--
  • 01.08.05, 17:28
    Tekst ze strony internetowej www.bemowo-park.com.pl/
    "Osiedle ma bardzo dobre połączenie z planowaną w ponliżu Trasa ekspresową AK,
    która umożliwi szybki dostęp do obwodnicy Warszawy."

1. Ciekawe o jakim dogodnym połączeniu z Trasą AK piszą?
    2. Jak Trasa AK umożliwo dostęp do obwodnicy, skoto to Trasa AK jest obwodnicą?

--
  • 01.08.05, 17:31
    Niestety dobrego dojazdu też nie będzie, bo nie ma węzła Trasy AK z Powstańców.
    Czyli jazda do węzła przez Obozową i Prymasa lub przez Radiową, Powstańców i
    Górczewską. Sam nie wiem co lepsze. Za to zdecydowanie na plus, że informowali.
    Klienci musieli kupować z pełną świadomością i nie powinni protestować.
    --
  • 01.08.05, 17:38
    Nie powinni, ale i tak protestują. Mieszkania w Bemowo Park były o kilkanaście
    tysiecy tańsze od mieszkan o takim samym standardzie w innej warszawskiej
    lokalizacji. To ich pociągnęło. Oraz rozumowanie: kupi się, zaprotestuje się i
    trasy nie zbudują.

--
  • 02.08.05, 12:36
    tarantula01 napisał:

> 2. Ul. Pełczyńskiego 22 (a, b, c, d, e, f), najbardziej narażone budynki-
    > klatki C i D, osiedle oddane do użytku w styczniu 1999 r.

> 3. ul. Pełczyńskiego 26?, TBS Bemowo budynki C1 i C2 (bliżej przyszłej
    > trasy), pozwolenie nr 293/2003 z 31-12-2003 r.
    >
    > 4. ul. Pełczyńskiego 28?, TBS Bemowo budynki E1 i E2 (zasłonięte przez C1 i
    > C2 patrząc od trasy), pozwolenia nr nr 117/2004 i 118/2004 z dnia 21-05-2004
    > r.

Tak to wygląda w internecie:
    www.tbs-bemowo.waw.pl
    > 5. ul. Pełczyńskiego 30 (a, b, c), osiedle oddane do użytku w zeszłym roku,
    > najbardziej narażony budynek 30C

> 6. ul. Pełczyńskiego 32? "Nad Jarem", Dorem Sp. z o.o., tel. 629-23-44,
    > www.dor.pl - nie zaczęte (i bardzo dobrze)

www.dor.pl/inwestycje.php?id=5
    > 7. ul. Pełczyńskiego 34? "Słoneczne tarasy"-etap III, Invest Bemowo, tel. 664-
    > 08-84, www.bemowoinvest.pl - nie zaczęte, ale ma być oddane do użytku w IV
    > kw. 2006 r (ciekawe)

www.bemowoinvest.pl
    Poniżej zaś zamieszczamy mapkę zbiorczą dla tych osiedli.
    www.siskom.waw.pl/mapy/mapa-bemowa_inwestycje.jpg
    Praktycznie wszystkie powstały na terenie dawnych baz - nie bez przyczyny były
    tam zlokalizowane.

--
  • 02.08.05, 17:25
    BemowoInvest to jest developer, który budował też mój dom. Tyle, ze wtedy
    nazywał się Invest DLS. Ale to ci sami ludzie pod inną nazwą. Po mojej
    inwestycji narobili jakiegos bałaganu na Pradze i szybko zmienili nazwę.
    Znam kogoś, kto wszedł w inwestycję tego developera w Słonecznych Tarasach I.
    Musiałem jej (tej osobie) potem wiele pomagać w sprawach notarialno-prawno-
    budowlanych.

--
  • 01.08.05, 18:09
    W związku z licznymi protestami mieszkańców Chomiczówki, którzy kupili
    mieszkania przy węźle trasy S7 z Trasą Mostu Północnego ostrzegamy kolejnych
    potencjalnych nabywców mieszkań w tamtej okolicy. W pobliżu węzła TMP z ul.
    Wólczyńską, w kwadracie Wólczyńska, Conrada, Bogusławskiego, TMP powstają 4
    wieżowce, 3 z nich o wysokości 15 pięter. Inwestycja:
    - nazywa się "Przylądek Bielany"
    - należy do Asbudu www.asbud.pl tel. 6547278
    - mapa z lokalizacją www.siskom.waw.pl/mapy/tmp/tmp01-chomiczowka.jpg
    (kolor czarny)
    --
  • 01.08.05, 23:41
    No tak. Typowa polska rzeczywistość budownictwa mieszkaniowego.
    A najgorsze jest to, że developer ma niemal we wszystkim rację.
    Tu trochę stanę po stronie developera. Wyjaśnień wymaga kilka kwestii:

- rzeczywiście zakup lokalu i miejsca postojowego nie może odbyć się jednym aktem notarialnym, skoro jest takie orzeczenie SN. Przedtem dochodziło do wielu nieporozumień z tym związanych, bo w niektorych przypadkach garaż podziemny był traktowany jako część mieszkania, ale w większosci nie. Jakie to ma znaczenie? - w stawce VAT. Mieszkanie obecnie opodatkowane jest stawką 7%. Garaż od lat opodatkowany był i jest 22%. Jako część mieszkania garaż winien też być opodatkowany stawką 7%. Dawało to kilka ładnych tysięcy mniej.

- póki nie ma aktów notarialnych, to mieszkanie prawnie nie nalezy do lokatora, tylko wciąż do developera. Sam odbiór techniczny lokalu daje tylko możliwosć przejęcia lokalu do jego wykańczania i korzystania z ulgi remontowej. Protokół zdawczo-odbiorczy wraz z umową przedwstępną są wystarczającymi dokumentami stwierdzającymi prawo do lokalu w przypadku tej ulgi, ale nie są prawem własnosci mieszkania. Lokator powinien zdawać sobie sorawę, że do czasu podpisania aktów wykańcza mieszkanie nie sobie, tylko developerowi. Gdyby się okazało, że developer ma długi, a działka na której stoi blok obciążony jest hipoteką, bank może przejąc całość wraz z właśnie co połozonymi kafelkami i przywiezionymi meblami.

- poślizgi w podpisywaniu aktów to norma. Znam przypadki, że akty takie ludzie podpisywali w rok, czy półtora po otrzymaniu kluczy.

- niechęć developera do przejecia aktów przez innego notariusza jest całkowicie uzasadniona. Jego notariusz prowadzi inwestycję zapewne od samego poczatku, czyli od momentu nabycia przez developera gruntu. Jak do tej pory ten notariusz jednak narobił się, a za wiele nie zarobił. Zarobi dopiero w momencie podpisywania aktów i pobierania opłat od każdego lokatora. Nowy notariusz wchodziłby na gotowe, nic dziwnego, że daje jakiś tam upust.

- jeśli budowa nie została zakonczona, to lokatorzy sami sobie winni, że dokonywali odbiorów lokali. Winni, albo i nie. Bardzo często developerzy idą na rękę swoim klientom i podpisują protokoły zdawczo-odbiorcze na kilka miesiecy przed oficjalnym zakończeniem budowy. Klienci mają przez to dłuższy czas na wykańczanie lokali i korzystanie z ulgi remontowej. Obecnie w perspektywie likwidacji tej ulgi z dniem 1 stycznia 2006, lokatorzy powinni całowac developera po rękach, że podpisał z nimi te protokoły odpowiednio wcześniej. Bo co by było, gdyby developer się uparł i podpisywał założmy 15 grudnia? Z końcem roku kończy się ulga remontowa, a wiec możliwość odliczenia od podatku 19% wydatków na cele modernizacyjno-remontowe. Rząd przebąkuje coś o nowej uldze VAT-owej, ale będzie ona (o ile w ogóle będzie) mniej korzystna. Z koncem roku wiec wszelkie składy, baumarkety i kanciapy budowlane zostaną ogołocone do ostatniego worka cementu. Podobnie z wykonawcami usług remontowych. Jak to u nas, wszyscy obudzą się za 5 dwunasta i ruszą w grudniu po materiały remontowe. W tym roku pod choinkę najlepiej kupić lub dostac klej Atlas.
    Czemu więc lokatorzy marudzą? Widzieli co odbierali, ze nie ma prądu, wody itp. Nie musieli podpisywac odbiorów lokali. Mogli poczekac do połowy grudnia.

- narzucony przymus administrowania blokiem przez developera to też norma. Nie znam developera, któryby nie chciał jeszcze dorobić sobie na tym. Najcześciej taki zapis jest też w akcie notarialnym, że developer administruje blokiem jeszcze rok lub dwa. Zwykle żąda wygórowanych stawek.
    Ale uwaga: taki zapis w akcie notarialnym jest g... wart. Zależy od lokatorów, czy i kiedy się zorganizują we wspólnotę, wybiora zarząd, który poszuka aministratora tańszego i solidniejszego na wolnym rynku. Jeśli tak zrobią nawet w dzień po podpisaniu aktów, to od razu mogą zrezygnowac z usług developera, a ten może ich tylko cmoknąć.

To tylko głowne nieścisłości, jakie wyczytałem w artykule o ASBUD-zie.
    Przepraszam za ten przydługi post i OFF TOPIC, ale w budownictwie mieszkaniowym i prawie podatkowym czuję się jeszcze bardziej jak ryba w wodzie, niż w kwestii dróg i autostrad.
    --
  • 02.08.05, 00:14
    A - jeszcze kwestia samego opóźnienia i konieczności zapłacenia rewaloryzowanej ostatniej raty.
    W artykule stoi takie stwierdzenie jednej z lokatorek:
    " Kłopoty zaczęły się już podczas podpisywania umowy przedwstępnej. Chcieliśmy ją negocjować, niestety od sprzedawcy usłyszeliśmy, że nie ma takiej możliwości, a jak nam się nie podoba umowa, to możemy iść gdzie indziej."

Developer niestety znów ma rację (choć w imię image firmy nie powinien mówić takich słów). Z developerem jest możliwość negocjacji umowy, ale podkreślam MOŻLIWOŚĆ. Nie istnieje prawo nakazujące developerowi, by z każdym lokatorem negocjował umowę. To wolny rynek. Jeśli jest duży popyt na mieszkania, to i developerzy zachowują się jak markety tuż przed podwyżką cen cukru.
    Lokatorka jednak pomimo tych pierwszych kłopotów podpisała umowę. Widac wzięły górę inne rzeczy - lokalizacja, cena, rozkład mieszkania.
    Umowę przed podpisaniem trzeba też czytać. Najlepiej ze zrozumieniem. Jeśli lokator podpisał taką umowę, to i developer postępuje zgodnie z jej zapisami.
    Tu przypomina mi się nieco sytuacja ludzi se stowarzyszenia na Chomiczówce.
    Jak ktos inwestuje nieraz majątek swego życia w mieszkanie, to nie powinien pożałować na wstępie kilku dni i kilkuset zł. na sporawdzenie nie tylko planów zagospodarowania przestrzennego, ale i skonsultowania umowy z prawnikiem. Jeśli tego nie zrobił, nich wini siebie.

Kwestią do sprawdzenia jest kto rzeczywiście winny jest opóźnienia. Dziennikarz RZ pisze tu bardzo enigmatycznie. Bardzo często jest tak, że developer nie jest winien temu, ze jest opóźnienie w inwestycji. Jeśli tak jest, to i z czystym sumieniem moze stosowac korzystne zapisy w umowie przedswtępnej. Prawo wszak oznacza prawo. Jeśli lokatorzy mają dowody, że opóźnieniu winy jest developer, to sądownie mogą dochodzić swoich praw.
    Jednak ze swego doświadczenia wiem, ze zazwyczaj winny jest system, urzędnicy i biurokracja.

Budowa mojego bloku oźniła się o pół roku, bo akurat zaczeto budowac Wola Park i UD Wola sprzedało kilka ha gruntu francuzom. Jak mój developer miał robic przyłącza, okazało się, ze głowny wodociąg przebiega pół metra za granicą działki i o pozwolenie na podłączenie trzeba pytać się Francuza. Urzędnicy sprzedajac grunt pod WOLA Park nie sprawdzili, że tam idzie głowny wodociąg miejski. Prawo jest takie, że kto jest właścicoelem gruntu, ten tez ma wszystko to, co jest na nim i pod nim. Tak oto Auchan stał się nieswiadom niczego właścicielem głownego wodociągu dostarczającego wodę na Bemowo.
    Pół roku trwało odkręcanie umów i podpisywanie nowych alktów notarialnych, nim wodociąg wrócił znów na ziemie polskie i mój developer mógł sie podłączyć.

--
  • 02.08.05, 10:10
    niechęć developera do przejecia aktów przez innego notariusza jest uzasadniona
    z innego powodu. Otóż ten wybrany notariusz ma dzięki deweloperowi zapewniony
    przychód z załóżmy 100 aktów notarialnych (to taki nieduży blok). Razy taksa
    notarialna, powiedzmy 1000 zł. od aktu, to mamy okrągłą sumkę w góra 3
    tygodnie. Jasne jest, że przyprowadzając notariuszowi tylu klientów deweloper
    musi dostać coś w zamian. I pewnie jest to albo coś w naturze (usługi np. za 1
    zł.), albo żywa gotówka w postaci prowizji od każdego klienta. Jest to
    zrozumiałe i bynajmniej nie łapówka, a zwykła prowizja, jaka występuje w
    obrocie gospodarczym. Jednak nikt nie może narzucić klintowi danego notariusza.
    Mnie jako klienta nie interesuje kto sie dla kogo napracował. Jeśli mogę
    zapłacić mniej u innego, to dlaczego mam płacić więcej? Radzę wszystkim
    kupującym mieszkania porównanie cen u kilku notariuszy innych niż ten polecany
    przez dewelopera. Mnie taki naciągnął na kilkaset zł. pobierając taksę
    niezgodnie z przepisami.
  • 02.08.05, 11:07
    yoss2 napisał:

> niechęć developera do przejecia aktów przez innego notariusza jest
    uzasadniona
    > z innego powodu. Otóż ten wybrany notariusz ma dzięki deweloperowi zapewniony
    > przychód z załóżmy 100 aktów notarialnych (to taki nieduży blok). Razy taksa
    > notarialna, powiedzmy 1000 zł. od aktu, to mamy okrągłą sumkę w góra 3
    > tygodnie. Jasne jest, że przyprowadzając notariuszowi tylu klientów deweloper
    > musi dostać coś w zamian. I pewnie jest to albo coś w naturze (usługi np. za
    1
    > zł.), albo żywa gotówka w postaci prowizji od każdego klienta. Jest to
    > zrozumiałe i bynajmniej nie łapówka, a zwykła prowizja, jaka występuje w
    > obrocie gospodarczym. Jednak nikt nie może narzucić klintowi danego
    notariusza.
    >
    > Mnie jako klienta nie interesuje kto sie dla kogo napracował. Jeśli mogę
    > zapłacić mniej u innego, to dlaczego mam płacić więcej? Radzę wszystkim
    > kupującym mieszkania porównanie cen u kilku notariuszy innych niż ten
    polecany
    > przez dewelopera. Mnie taki naciągnął na kilkaset zł. pobierając taksę
    > niezgodnie z przepisami.

Ta taksa (wszystkie koszty) to jest coś ok. 4000 zł za jeden akt notarialny.
    --
  • 02.08.05, 11:18
    Taksa notarialna jest u każdego notariusza mniej więcej taka sama. Co najwyżej
    różni się o 100-200 zł.
    To co pisze Tarantula, to kwota łącznie z podatkiem od czynności cywilno-
    prawnych. Ale te pieniądze idą do fiskusa.
    Zaraz może uda mi się tu podesłać specjalistkę od tych spraw.

--
  • 02.08.05, 12:08
    To o czym pisze Tarantula, to kwota jaką zwykle płacimy u notariusza, ale
    nikoniecznie DLA notariusza. poza taksą not. zawiera podatki (CCP vide post
    vampi_r'a), ale także opłaty sądowe, np. za założenie ksiegi wieczystej, wpis
    hipoteki gdy wzięlismy kredyt(ja płaciłem, ale teraz chyba jest częściowe
    zwolnienie z tej opłaty). O podatku VAT już nie wspomnę. A co do taksy
    notarialnej to rozporządzenie określa tylko jej maksymalne stawki jakie
    notariusz może stosować. Jeśli chce moze pobierać taksę niższą, choćby 1 zł.
    Zresztą wszyscy mamy rację, bo taksa max. określona jest jako procent od
    wartości przedmiotu więc może sięgać baaardzo dużych kwot. 1000 zł. jakie
    podałem to chyba takie minimum dziś, jeśli chodzi o samą taksę.
  • 02.08.05, 09:49
    PBM Południe buduje kompleks budynków mieszkalnych z wieżowcem na rogu Rosoła i
    Płaskowickiej. Skrzyżowanie to będzie stanowić w przyszłości element węzła
    Ursynów Wschodni w ciągu POW. Kontakt do PBM Południe 6491100 lub 6492249.
    --
  • 02.08.05, 10:59
    PBM Południe:

Właśnie zadzwoniłem. Zapytałem o mieszkania 3 pokojowe. Jest. Powierzchnia 73
    m2 cena 343 tys. zł. co daje około 4700 za m2. Czemu tak drogo? - bo są udziały
    w gruncie, jak wyjasniła mi przez telefon bardzo miła pani.
    "ja": - ale teraz wszyscy od lat budują wraz z udziałem w gruncie.
    "PBM": - prosze Pana, ja nie wiem jak to jest gdzie indziej.

Spytałem o lokalizację, bo "ja zupełnie Ursynowa nie znam, wiem tylko, że jest
    takie osiedle".
    "PBM": - Przy skarpie wiślanej, niedaleko Park Natoliński,a Nowoursynowska to
    bardzo cicha i spokojna ulica.
    Spytałem o komunikację.
    "PBM": - inwestycja położona pośrodku dwóch stacji metra, po około 10 minut na
    piechote do którejkolwiek z nich. Niedaleko pętla autobusowa.

"ja": - rozumiem, czyli będę miał dobry dojazd a jednocześnie cisze i spokój?
    "PBM": - dokładnie tak.

"ja": - a co z autostradą, która ma przebiegać w pobliżu?
    "PBM": - Prosze Pana, ta autostrada buduje się od 16 lat i jak na razie jej nie
    ma. Poza tym wie Pan chyba co się dzieje. Jak się dowiedzieliśmy ostatnio w
    Dyrekcji Dróg i Mostów (cytat) to zapewnili nas,że tej autostrady w ogóle już
    tu nie będzie.

"ja": - Dziękuję za informację. To ja się jeszcze zastanowię.

Następnym razem będę musiał nagrywac te rozmowy telefoniczne, bo nikt mi nie
    uwierzy, jakie to bzdury wygadują, by tylko złapac klienta.
    --
  • 02.08.05, 11:10
    > "PBM": - Prosze Pana, ta autostrada buduje się od 16 lat i jak na razie jej
    > nie ma. Poza tym wie Pan chyba co się dzieje. Jak się dowiedzieliśmy ostatnio
    > w Dyrekcji Dróg i Mostów (cytat) to zapewnili nas,że tej autostrady w ogóle
    > już tu nie będzie.

Dyrekcja Dróg i Mostów oraz pewnie Kładek dla Pieszych big_grin
    --
  • 02.08.05, 12:16
    Szukam mieszkania jako lokatę kapitału. Po kupnie chcę je wynająć, więc zalezy
    mi, by łatwo znaleźć lokatora. Ma być więc dobry dojazd, cisza i spokój. A
    najlepiej dużo zieleni.

Telefon odebrał wpierw jakiś facet. Porozmawialiśmy trochę.
    Potem przełączył mnie na kolezankę, która widac lepiej orientuje się w tej
    inwestycji. Na koniec moja rozmówczyni przedstawiła się jako Małgorzata
    Szczygieł.

"MSz" - jeśli szuka Pan mieszkania jako lokatę kapitału i pod wynajem, to
    dobrze Pan trafił.
    "ja" - no właśnie, bo wie Pani chodzi mi o to, by mieszkanie nie traciło na
    wartości oraz by był dobry dojazd i komunikacją zbiorowa i własnym autem, a
    jednoczesnie by była cisza i spokój.
    "MSz" - nasza inwestycja spełnia wszystkie te wymagania. Niedaleko będzie
    stacja metra. Poza tym wokół jest dużo zieleni, w pobliżu jest las - otulina
    Kampinosu.
    "ja" - Jest las?!?!?! Oj to dobrze. Interesuje mnie mieszkanie 3 pokojowe na 5-
    6 piętrze od północy.
    "MSz" - tak, mamy takie mieszkania. Powierzchnia 69 metrów, w cenie 307 tys. co
    daje około 3800 zł/m2.
    "ja" - Oj, jak tanio. Dużo jest tych mieszkań jeszcze do sprzedaży? Bo nie
    wiem, czy mam szybko się decydowac, czy mogę się nieco pozastanawiac.
    "MSz" - no jeszcze trochę zostało, ale niech Pan nie zwleka, bo mieszkania
    rozchodza się szybko, bo cena atrakcyjna i lokalizacja.
    "ja" - Ja jeszcze chciałem dowiedziec się o ten dojazd. Czy na Bielanach są
    obecnie korki? Bo jakbym wynajmował mieszkanie, to chciałbym mieć argument z
    dobrym dojazdem.

"MSz" - Nie ma korków, ulice są puste i przejezdne. I jeszcze coś... eeee...
    niedaleko będzie budowana Trasa Mostu Północnego, wiec będzie dobry dojazd na
    Tarchomin i wyjazd z miasta na północny wschód.
    "ja" - Tam ma być jakaś trasa?
    "MSz" - Tak, ale to jakieś półtora kilometra na północ od naszej inwestycji,
    więc nie ma strachu.
    "ja" - Aha, to ja się jeszcze zastanowię....

Ma ktoś z was dyktafon? Zadzwonie wtedy raz jeszcze i musze to nagrać, bo
    inaczej h108 mi nie uwierzy.

--
  • 18.09.05, 16:49
    Po przebyciu pieszo odcinka POW (S2) od Puławskiej do al. Jerozolimskich,
    jedyna większa przygotowywana inwestycja w okolicach tej trasy zlokalizowana
    jest przy Gawota (SM Wola?) po południowej stronie nasypu torów prowadzących do
    STP. Tuż obok istnieje już niedawno zbudowane osiedle domów wielorodzinnych
    (ul. Gawota), którego duża część mieszkańców, według informacji uzyskanych od
    osób wywłaszczanych po POW, rozważa jak najszybszą wyprowadzkę.
    --
  • 18.10.05, 00:54
    W sąsiedztwie planowanej trasy ekspresowej na Ursynowie powstaje wiele osiedli

Krzysztof Śmietana, Michał Wojtczuk 17-10-2005, ostatnia aktualizacja 17-10-2005 23:49

Mieszkania w Warszawie sprzedaje się tak dobrze, że grunt, na którym można budować, to skarb. Dlatego deweloperzy budują już nawet tuż obok planowanej trasy ekspresowej na Ursynowie. Rzadko z własnej woli uprzedzają o tym sąsiedztwie klientów

Przy ul. Płaskowickiej, kilkaset metrów na wschód od hipermarketu Géant, powstaje właśnie osiedle Olimpia 2. Inwestor - firma Dom Development - chwali inwestycję, wskazując m.in. na bliskość metra i to, że w okolicy jest duży wybór sklepów.

Nie wspomina o drobiazgu: za pięć-sześć lat zacznie się tu budowa trasy ekspresowej. Połączy ona biegnącą od zachodu autostradę A2 z południowymi dzielnicami Warszawy, a w przyszłości także z autostradą w stronę wschodniej granicy Polski.

Nic nie będzie widać

Tymczasem na niedawnych targach nieruchomości w Pałacu Kultury jedna z pracownic Dom Development bagatelizowała: - Nie wiadomo, czy w ogóle ona powstanie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyobraża sobie już innego przebiegu południowej obwodnicy Warszawy. Zgodziły się na to wstępnie władze Warszawy. Zależnie od tego, w jak długim tunelu zostanie schowana trasa, mieszkańcy Olimpii będą oddaleni od ekspresówki o 100-200 metrów.

- Dojazd do osiedla? Uliczką Lelka, przy której stoją domy jednorodzinne - mówi pracownica funduszu inwestycyjnego Skarbiec, który buduje zespół mieszkaniowy Nowy Imielin tuż obok Olimpii 2. O planowanej trasie ekspresowej mówi dopiero wtedy, gdy wyraźnie o nią pytamy. - Po przejściu przez Puławską ma schować się w tunelu. Na wysokości naszej inwestycji na powierzchni nie będzie nic widać - zapewnia.

Ekspresówka? Nie wierzę

- Z tą autostradą to pianę biją już kilkanaście lat. Jestem z Ursynowa i nie wierzę, że zbudują tę drogę - mówi pracownica biura sprzedaży zespołu mieszkaniowego Natolin Plaza Center u zbiegu ulic Płaskowickiej i Rosoła. - Jeśliby miała być, to wylot z tunelu będzie już za skarpą. Ile to od osiedla? No, w metrach to panu nie powiem.

Policzyliśmy - około trzystu.

Na wieść o kolejnych osiedlach powstających wzdłuż planowanej trasy ręce załamuje dyrektor Wojciech Dąbrowski z mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg. - Niedługo wprowadzą się tam ludzie, którzy będą się z nami kłócić i protestować. Ale co ja mogę zrobić, przecież nie zabronię budowy tych osiedli - twierdzi dyr. Dąbrowski.

serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,2972710.html------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście mieszkańcy Olimpii 2 powiedzą potem, że "nic nie wiedzieli".

--
  • 10.02.06, 22:45
    W niedługim czasie zamierzamy przeprowadzić "inspekcję" terenów wzdłuż
    wariantów S7. Mając własny pogląd na ilość kolizji będziemy mogli lepiej
    informować o tym co w trawie piszczy w sprawie S7.
    --
    TAK dla obwodnicy w Warszawie
    www.siskom.waw.pl
  • 16.02.06, 15:02
    siskom_tak napisał:

> W niedługim czasie zamierzamy przeprowadzić "inspekcję" terenów wzdłuż
    > wariantów S7. Mając własny pogląd na ilość kolizji będziemy mogli lepiej
    > informować o tym co w trawie piszczy w sprawie S7.

Jeszcze dokładnie wszystkich inwestycji nie zinwentaryzowaliśmy, ale o prawie
    rok zostaliśmy wyprzedzeni przez dziennik Rzeczpospolita
    www.siskom.waw.pl/artykuly/050228-rz.jpg
    --
  • 17.02.06, 12:39
    Osiedle Leśne nie jest najbliżej nowobudowanym osiedlem położonym przy
    planowanej S7. Nie mniej jednak jest blisko - tak jest prezentowane przez
    developera w internecie:
    www.mostostal-invest.com.pl/lesne/wizualizacje.html
    Mapka z tej strony wraz z naniesioną w przybliżeniu S7 jest tu:
    www.siskom.waw.pl/mapy/s7/os_lesne-planS7.jpg
    A tutaj mapka z przybliżonym przebiegiem S7 i S8 na planie Warszawy
    www.siskom.waw.pl/temporary/tmp1a.jpg
    --
  • 17.02.06, 12:59
    A propos mapki i nowego wariantu TMP - w przypadku schowania w tunelu S7 za
    Arkuszową gdzie i jak byłby rozwiązany węzeł S7/TMP?

> A tutaj mapka z przybliżonym przebiegiem S7 i S8 na planie Warszawy
    > www.siskom.waw.pl/temporary/tmp1a.jpg
  • 16.02.06, 22:42
    właśnie gmina piaseczno wydała pozwolenie na wybudowanie budynku o
    piękniebrzmiącej nazwie!!! ZIELONA PUŁAWSKA. Budynek powstaje w pasie drogowym
    (wszystkie pozostałe są oddalone o kilka metrów od tej drogi) i ewentualne
    poszerzenie do 4 pasów puławskiej odbędzie się kosztem terenów Szkoły
    Policyjnej. Ale to nie jedyny wynalazek ulica Dworcowa w Piasecznie zyskała
    nowy budynek słynnego dewelopera, którego barierki w nienaturalny sposób
    wypuszczono na ulicę zwężając chodnik o 1/3 w stosunku do wszystkich
    pozostałych inwestycji. Z wygospodarowanego NASZEGO CHODNIKA gmina pozwoliła
    zrobić teren prywatny z prywatnym, ogrodzonym parkingiem
  • 18.02.06, 16:53
    He, he ...
    Każdy, kto kupuje jakąś nieruchomość powinien sprawdzić dobrze, co jest
    planowane obok...
    Ciekawe, że Trasa Olszynki Grochowskiej ma przebiec między osiedlami Derby i
    Agroman (Zielona Białołęka), co oznacza, że będzie to jakieś 100-200 metrów od
    nowopowstałych (już w XXI wieku) budynków mieszkalnych. Na wszystkich planach
    miasta "Copernicusa" przebieg TOG i TMP jest zaznaczony, oczywiście rezerwy
    grunów były od dawien-dawna zaznaczone także na Planach Zagospodarowania
    przestrzennego Białołęki. A pomimo to mieszkania tamże "idą jak woda".

--
    Salaamu Wa-alleikum

Chaladia Bolandi
  • 22.02.06, 11:54
    Dziś ukazało się pierwsze ogłoszenie: "apartamanty na Bielanach". Bez mapki z
    lokalizacją, ani nawet adresu.
    Wiedziony przeczuciem zadzwoniłem.

Osiedle Aleksandria ma być położone na rogu Pstrowskiego róg Heroldów.
    Na północ od Trasy Mostu Północnego w odległości około 150-200 metrów od trasy.

Przez moment porozmawiałem przez telefon z bardzo miłym panem.
    Spytałem wprost o TMP.
    Od razu padła odpowiedź, że oczywiście TMP będzie własnie 150-200 m na południe.
    Przedstawiłem się więc, skąd dzwonię.
    Okazało się że Pan po drugiej stronie słuchawki zna SISKOM i wielokrotnie bywał
    na naszej stronie. Powiedział, ze wykonujemy bardzo dobrą robotę.

Poprosiłem, by developer zawsze informował klientów o Trasie Mostu Północnego.
    Dla lokalizacji tego osiedla TMP to wielki plus i tak powinnom się do tego
    podejść. Ukrywanie faktu budowy TMP przed ludźmi nic nie da, a wręcz spowoduje
    odpływ klientów.

Będziemy co jakiś czas dzwonić do developera i pilnować i zobaczymy, czy
    rzeczywiście klienci otrzymują od razu informację o TMP.

--
  • 05.03.06, 17:06
    Korzystając z wczesnowiosennej pogody sprawdziłem dziś okolice planowanej trasy NS przy Woronicza.
    I bardzo przykra niespodzianka - Arche buduje jeszcze jeden budynek, jeszcze bliżej rezerwy pod Trasę NS. Nowy blok jest wprost "przytulony" do istniejących już apartamentowców. Na oko - nowy blok powstaje w odległosci 60 m od torów kolei radomskiej.

Wchodząc na stronę internetową Arche czytamy o inwestycji Woronicza Park:

"Proponujemy Państwu ciekawa ofertę. Zamieszkanie w parku. Z kolekcją kildziesięciu gatunków i odmian drzew i krzewów, ze specyficznym mikroklimatem, a jednocześnie położoną w centrum Warszawy na Górnym Mokotowie. To osiedle "Woronicza Park" przy ul. Woronicza 78.
    Na 60% działki zostanie zachowana dotychczasowa zieleń, przejdzie ona płynnnie na tarasy budynków. Domy zaprojektowano tak, aby zachować jak najwiecej z bogactwa i róznorodności świata roślin. Z każdego mieszkania bedzie można bez ograniczeń go podziwiać, a część mieć na własnym tarasie. Po pracy bez uciążliwości dojazu możemy żyć w harmonii z naturą. Możemy odpoczywać spacerując wśród rzadkich okazów drzew i krzewów, pograć w tenisa czy w piłkę, skorzystać z fitness.
    Na terenie 17 000m2 będącym własnścią "Arche" wybudowne będa dwa budynki z 300 apartamentami o powierzchi od 32m2 do 184m2. Dla bezpieczeństwa mieszkańców osiedle będzie ogrodzone i całą dobę strzeżone. Pod budynkami wybudowane będą dwupoziomowe garaże podziemne, skąd cichą winda hydrauliczną można będzie dojechać do każdego mieszkania. Dodatkowo wybudowany będzie wielopoziomowy garaż wolnostojący."

Jest to opis istniejacych już apartamentowców.
    Niestety na stronie Arche nie ma nic na temat nowego bloku. Może to buduje się ten wolnostojący garaż wielopoziomowy?
    Jednak na tablicy informacyjnej napisane jest "budowa domu wielorodzinnego".
    Dowiemy się jutro dzwoniąc do developera.

--
    www.siskom.waw.pl
  • 06.03.06, 10:21
    jeeli piszesz o tym rozgrzebanym prostopadloscianie najblizej Woronicza to chyba
    to buduje spoldzielnia "Politechnika"
  • 06.03.06, 12:05
    Politechnika buduje obok. Swoją drogą, to oba budynki pasują do siebie... jak
    Cesarska do ekologii...

Dzwoniłem przed chwila do Arche. Tam buduje się garaz wielopoziomowy.
    W sumie dobrze, bo budynek osłoni co niższe mieszkania przed Trasą NS.
    Jednak tak i tak Arche dostaje od nas czerwoną kartkę za osiedle Woronicza
    Park, a zwłaszcza za opis budowanego osiedla z internetu. Mieszkania w parku...
    hyhy... Im bardziej parkowa lub zielona lub leśna nazwa osiedla, tym osiedle
    zlokalizowane jest bliżej jakiejś trasy...

Poza tym pomiędzy Woroniocza, a Marynarska przy rezerwie pod NS buduje się
    obecnie trochę budynków biurowych. Rozbudowuje się Wiśniowy Biznes Park po
    zachodniej stronie torów kolei radomskiej, a tuż przy Marynarskiej też powstaje
    jakiś kompleks biurowy.
    To dobry kierunek rozwoju tych terenów. Przyszła trasa białym kołnierzykom nie
    będzie przeszkadzała podczas pracy. Te nowoczesne biurowce zwykle mają
    nieotwieralne okna i klimatyzację. Hałas od trasy nie będzie więc im uciążliwy.
    --
  • 06.03.06, 15:23
    vampi_r napisał:
    > Mieszkania w parku...
    > hyhy... Im bardziej parkowa lub zielona lub leśna nazwa osiedla, tym osiedle
    > zlokalizowane jest bliżej jakiejś trasy...

Przecież jest wzmianka o specyficznym mikroklimacie... smile

--
  • 22.05.06, 15:07
    Zadzwoniłem dziś do firmy SUPO, która rusza z inwestycją mieszkaniowa we
    Włochach. Osiedle za 4 lata będzie położone przy ulicy Nowo-Lazurowej.

Po krótkiej rozmowie Pani po drugiej stronie linii powiedziała, że obok osiedla
    jest planowana ulica Nowo-Lazurowa. Było to jednak dopiero jak zapytałem o
    dogodne dojazdy, zwłaszcza samochodem. Przedtem usłyszałem, że Dźwigowa
    zakorkowana jest od czasu do czasu...
    Przedstawiłem się więc i poprosiłem miłą panią, by na stronie internetowej
    inwestycji SUPO znalazła się wzmianka o ulicy Nowo-lazurowej wraz z mapkami.
    Zostałem poproszony o przesłanie mapek i innych informacji na temat nowej
    inwestycji drogowej.

na adres SUPO wysłałem więc maila o następującej treści:

-----------------------
    Szanowni Państwo.

Jako przedstawiciel stowarzyszenia promującego inwestycje komunikacyjne w
    Warszawie pragnę się zwrócić do Państwa z uprzejmą prośbą o pełniejsze
    informowanie klinetów o planowanej ulicy Nowo-Lazurowej.

Państwa nowa planowana inwestycja we Włochcach przy ulicy
    Ks. J. Chrościckiego uzyska w ciągu najbliższych 4 lat bardzo dobre połaczenie
    drogowe z innymi rejonami Warszawy. Będzie to droga główna - ul.Nowo-Lazurowa.

Obecnie ten rejon miasta jest komunikacyjnie niemal odcięty od reszty Warszawy.
    Naszym zdaniem wielką zaletą Państwa inwestycji mieszkaniowej będzie właśnie
    perspektywa zbudowania do 2010 roku ulicy Nowo-Lazurowej.

Prosilibyśmy bardzo, by wszelkie informacje o planowanej inwestycji drogowej
    znalazły się na Państwa stronie internetowej, w dziale opisującym osiedle przy
    Ks. J. Chrościckiego (w przyszłosci równiez przy Nowo-Lazurowej) oraz by
    informacja trafiała do klientów, którzy zainteresowani są kupnem mieszkania na
    tym osiedlu.

Wszelkie mapy i opisy ulicy Nowo-Lazurowej znajdziecie Państwo na naszej
    stronie internetowej:
    www.siskom.waw.pl/nowolaz.htm
    Wyrażamy równiez zgodę na to, by po prostu zamieścili Państwo link do naszej
    witryny opisującej ul. Nowo-Lazurową.

Będziemy często zaglądać do Państwa oferty i sprawdzać, czy informacja o
    Państwa nowoplanowanym osiedlu przy ul.Ks. J. Chrościckiego jest pełna.

Z poważaniem
    Robert Chwiałkowski
    SISKOM
    ---------------------------

Poczekamy wiec około 2 tygodni. Jeśli informacja o Nowo-Lazurowej nie znajdzie
    sie na stronie internetowej SUPO, będziemy musieli podjąć bardziej drastyczne
    działania.
    --
    TAK dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie
  • 23.05.06, 12:13
    Opis inwestycji: Ekskluzywny kompleks mieszkaniowy położony w najbardziej
    korzystnej strefie klimatycznej Warszawy, na wysokiej skarpie wiślanej, w
    ekologicznie czystym siedlisku dawnej wsi Wolica na warszawskim Ursynowie,
    graniczący ze starodrzewem 150-letniego Parku Natolińskiego, gdzie można
    jeszcze usłyszeć śpiew ptaków, a w nocy zobaczyć polującą sowę, gdzie nawet
    krótki sen w absolutnej ciszy, jest przywracającym siły bezcennym darem tego
    nieskażonego jeszcze terenu Warszawy.

Ta inwestycja była już "bohaterem" artykułu w Gazecie Stołecznej:
    miasta.gazeta.pl/warszawa/1,60265,2972710.html
    Osiedle w rzeczywistości będzie położone w odległości nie większej jak 300
    metrów od węzła POW Ursynów-Wschód.
    Od razu uprzedzam - lokalizacja osiedla bardzo dobra, a bliskośc planowanej
    trasy i węzła jest tu wyjatkowym atutem dla tych, którzy są aktywni zawodowo i
    chcą szybko przemieszczac się pomiędzy dzielniacm,i Warszawy.

Postanowiłem zadzwonić, by dowiedzieć się, czy coś się zmieniło w sposobie
    informowania klientów.

Przeczytałem pani po drugiej stronie telefonu tekst z reklamówki z pytaniem czy
    to rzeczywiście tak jest. Cisza i spokój, śpiew ptaków i sowa polująca w nocy.
    - [NPC]: Tak, to prawda, to ekologicznie czysty zakątek , blablabla...

- A jak z dojazdami, bo ja prosze pani samochodziarz jestem.
    - [NPC]: Nie jest tak źle, jest ulica KEN, Rosoła, itp...
    - Acha... czyli cisza i spokój, świeże powietrze...
    - [NPC]: Tak prosze pana.
    - A co z Południowa Obwodnica Warszawy?
    - [NPC]: Prosze pana... z tym pytaniem odsyłam do Dyrekcji Dróg i Mostów (cytat)
    - Dobrze... bo ja dzwonie ze stowarzyszenia SISKOM, które miedzy innymi zajmuje
    się inwestycjami drogowymi w Warszawie i sprawdza, czy developerzy zabudowujący
    rezerwy pod trasy informują swoich klientów o planowanych obwodnicach.
    - [NPC]: Co Pan mi tu imputuje? Oczywiście, że informujemy naszych klientów,
    poza tym oni sami doskonale wiedzą.
    - To dlaczego nie ma takiej informacji w reklamówce państwa osiedla?
    - [NPC]: Ale my nie mamy żadnego obowiazku umieszczać takiej informacji w
    reklamówce, poza tym nie musimy informowac klientów. Prosze dzwonić do Dyrekcji
    Dróg i Mostów tam wszystko powiedzą. Z tego, co ja wiem, to nic jeszcze nie
    wiadomo, nie ma decyzji co do trasy.
    - Ale mnie chodzi o to, by Państwo umieścili w swojej reklamówce prosty
    tekst: "inwestycja 300 m od planowanej trasy ekspresowej, co zapewni w
    przyszłości dogodny dojazd w każdy zakątek miasta". Coś takiego będzie plusem
    lokalizacji tego osiedla.
    - [NPC]: Czy Pan sugeruje, ze oszukujemy ludzi? Nie wiemy nic, by była decyzja
    o takiej trasie, wiec nie mozemy informowac ludzi, że będzie.
    - Jak to, przeciez przed chwilą pani mówiła, że państwo jednak informują. Poza
    tym co innego "plany", a co innego "decyzja". Ja mówię Pani, ze byłoby uczciwe
    z Państwa strony, gdyby państwo w reklamówce zamiescili tekst o PLANOWANEJ
    trasie.
    - [NPC]: Prosze pana, pan jest niegrzeczny, ja nie mam czasu rozmawiac , ja
    jestem w pracy. Poza tym mamy do czynienia z ludźćmi inteligentnymi, wszyscy
    nasi klienci wiedzą już o tej autostradzie, zapewniam pana, że wiedzą.
    - Czyli jednak Państwo nie informuja o trasiie?
    - [NPC]: Proszę mi przysłac decyzję, ze budowa jest przesądzona
    - decyzja będzie już być moze w tym roku
    - [NPC]: A no widzi Pan, wiec na razie nic nie wiadomo, wiec o czym mamy
    informować.
    - O PLANACH, prosże pani - o PLANACH. Warszawa od wielu lat zabudowuje rezerwy
    komunikacyjne. Moga państwo informowac choć o tym, ze tu jest rezerwa pod trasę.

W miedzyczasie ja się przedstawięł z imienia i nazwiskla, pani nie za bardzo
    chciała. Poprosiłem o numer telefonu do zarzadu firmy, ale pani nie chciała
    podac.
    Mówiłą tez coś o referendum które było przed 15 laty i w którym ludzie
    wypowiedzieli się przeciw.

--
  • 10.08.06, 00:38
    No i z tego co widać, na stronie SUPO o nowolzaurowej ani slowa!

pozdr
    p
  • 18.11.07, 23:16
    Nic się nie zmieniło, choć od tamtego czasu SUPO prosiło nas nawet o
    mapy szczegółowe skrzyżowań...
    --
  • 26.05.06, 16:20
    Tekst ze strony developera:
    "Kameralny budynek mieszkaniowy powstanie na warszawskim Bemowie przy ullicy
    Narwik 8, w spokojnej okolicy,z dogodnym połączeniem komunikacyjnym z centrum
    Warszawy. "

Gdzie jest ulica Narwik?
    www.siskom.waw.pl/temporary/narwik.JPG
    Czerwona gruba krecha to trasa ekspresowa S-8 (Trasa AK)

Zadzwoniłem. Pani nie była zbyt wylewna, wpierw odpowiadała krótko i zdawkowo.
    - Jak wygląda ta okolica?
    - [BI] Całkiem sympatyczna i spokojna.
    - A jak z dojazdami?
    - [BI] Blisko pętla autobusowa i tramwajowa.
    - A ja jestem zmotoryzowany. Czy tam są duże korki?
    - [BI] Na razie tak, ale niedługo poszerzą Górczewską.
    - Czy tam jest coś jeszcze planowane?
    - [BI] Eeeee...
    - Bo mi zalezy, by miec dobry dojazd samochodem
    - [BI] No jest jeszcze ulica Lazurowa.
    - A może będzie jakaś nowa trasa?
    - [BI] Będzie jeszcze trasa bezkolizyjna
    - Daleko od osiedla?
    - [BI] Niedaleko.
    - To co znaczy tekst z państwa strony, ze "spokojna okolica"?
    - [BI] No... że jest spokojniej niż na przykład na Pradze w okolicasch
    Różyckiego, czy Ząbkowskiej.
    - Czy państwo informują klientów o pobliskiej trasie ekspresowej?
    - [BI] Jak ktoś zapyta o nią, to tak.
    - A jak nie zapyta, to nie?
    - [BI] Po co mamy informować? Zresztą i tak wszyscy wiedzą. A jak się ktoś
    dowie o trasie to od razu rezygnuje z kupna. To znaczy niektórzy kupują inni
    nie. Ale jak sie dowiedzą, to rezygnują.

Mniej wiecej w tym momencie się przedstawiłem.
    - [BI] A, to pan zawsze dzwoni podajac się za klienta? Bardzo nieładnie pan
    robi.
    - Prosze pani. Nieładnie to jest jak państwo piszą na swojej stronie, że
    spokojna okolica, co sugeruje, że jest cisza i spokój, tymczasem wcale tak nie
    będzie. Mozna odnieśc niepotrzebne wrazenie, że państwo usiłują jednak ukryć
    przed klientami fakt zbudowania trasy ekspresowej.
    - [BI] Z tą spokojna okolica to wcale nie chodziło o ciszę...
    - No ale tak mozna to też zrozumieć.
    - [BI] My nikogo nie oszukujemy i niczego nie ukrywamy. Przeciez mówiłam panu,
    że wszystkich informujemy o trasie. Najczęsciej przy podpisywaniu umowy.
    - Ja nie mówię, ze państwo oszukują, tylko, ze z tego, co jest na stronie można
    wysnuć wniosek, że informacja jest niepełna. Czy mógłbym prosić o umieszczenie
    w reklamówce informacji o trasie? Tym bardziej, ze jej budowa ruszy być moze na
    jesieni br.
    - [BI] Ale na stronie nie ma miejsca.... Poza tym mówiłam Panu, ze informujemy
    ludzi ustnie.
    - Akurat w Słonecznych Tarasach II (teraz budują III i IV) kupowała mieszkanie
    moja znajoma. O trasie dowiedziała sie dopiero ode mnie, jak podpisywała akt
    notarialny.
    - [BI] Ale kiedy to było...?
    - 2 lata temu.
    - [BI] Wtedy nikt nie wiedział o trasie.
    - Prosze pani. Rezerwa terenu pod ekspresówkę tam była od lat. 2 lata temu też.
    Państwo wiedzieli o niej i nie informowali
    - [BI] Ale teraz juz informujemy.
    - Ale dopiero jak ktoś sie zapyta konkretnie.
    - [BI] No bo po co mamy informaowac jak ktoś się nie pyta?
    - .... To ja dziękuję za rozmowę....
    ---

Fragemt osobisty:
    Bemowo Invest, wcześniej pod nazwą Invest DLS budowało też mój blok.
    Po 2 latach zaczął odpadac tynk z elewacji. Wypięli się na rękojmię. Moja
    wspólnota sama dokonała napraw. Zimą wygralismy w sądzie. Invest DLS ma zwrócić
    nam kilkadziesiat tys. złotych.
    Niedoróbek w moim bloku było zresztą więcej.

----
  • 26.05.06, 18:27
    Komunikacyjnie strzał w 10. Tyle, że nie do centrum.
    O planowanej linii metra nic nie usłyszałem.
    Lokalizacja Słonecznych Tarasów nie jest zła, jeśli komuś zalezy na dobrym dojeździe.
    W tym wszystkim nie chodzi nawet o to, że tam nie powinno być budowane osiedle (choć lepiej by było by ten teren został przeznaczony pod inwestycje biurowo-usługowe, jak to się dzieje przy NS pomiędzy Marynarską, a Żwirki i Wigury), ale o to, że jesli brak informacji o trasach na stronie internetowej developera, to potem znów pojawią się tacy, co będa wmawiać, że nie wiedzieli i zaczną się protesty przeciwko tak potrzebnym trasom.

Pani z Bemowo Invest zapewniła mnie, że mieszkania od strony trasy będa miały specjalne okna dźwiękoszczelne. Sama trasa też będzie zabezpieczona przed hałasem. Jednak nie można pisać w reklamówce osiedla o "spokojnej okolicy".

--
  • 27.05.06, 12:51
    Hejka!

No to może i ja dorzucę 3 grosze...

Ciekawe, dlaczego mapka na stronie developera osiedla "Nad Jeziorem"
    (wymienianego już w tym wątku) jest narysowana tak, że północ jest na dole a
    południe na górze?

dor.pl/img/inwestycje/bemowo/lokalizacja.swf
    Pzdr... M.
    Mariusz J.
  • 14.08.06, 01:18

Jesli to kogos ciekawi to na forum dotyczacym deweloperow popelnilem male
    wypracowanko co do inwestycji Orkiestra Development tuz przy planowanym wezle
    Salomea-Wolica, wraz z nieskladnym rysunkiem obrazujacym obie rzeczy.

Oto rysuneczek:
    www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f28a509c61a9c588
    pozdrawiam,
    mikrobi
  • 14.08.06, 09:39
    Bardzo fajna wizualizacja smile
    Oczywiście sądząc z wypowiedzi potencjalnych klientów mało kto o tym wie jak
    zwykle sad
  • 16.08.06, 14:56
    230 m od węzła, 160 m od Nowo-Lazurowej, chyba nie powiecie, że jest to
    niewiadomo jaka uciążliwość (chyba że sama widoczność węzła bo widok
    nienajładniejszy), w końcu to nie wieś tylko dwumilionowe miasto...
  • 16.08.06, 17:24
    Stanowczo zbyt blisko abym chciał w czymś takim mieszkać.
  • 16.08.06, 18:50
    tarantula01 napisał:

> Na tym rysunku - brakuje może tylko odległości najdalej na południe wysuniętego
    >
    > narożnika działki do alej Jerozolimskich. Ale to już najmniej istotny aspekt
    > inwestycji, bo aleje każdy wie gdzie są.

Dzialka o tym obrebie siega az do Alej, ale zabudowa osiedla z pewnoscia nie
    siegnie az tam, na stronach dewelopera nie ma szczegolowych rysunkow. Poza tym
    deweloper prawdopodobnie kupil jedynie czesc dzialki.

pozdrawiam,
    mikrobi
  • 17.08.06, 12:09
    www.gardenplaza.pl/
    wg developera to :
    "Osiedle mieszkaniowe Garden Plaza zlokalizowane jest w Ząbkach przy ul. Skrajnej zaledwie 13 km od centrum Warszawy i stanowi
    zamkniętą enkalwę wśród zieleni w zurbanizowanej przestrzeni miasta. Niezaprzeczalnym atutem takiej lokalizacji jest jej
    dostępność - łatwość dozjazdu i skomunikowanie miejskimi środkami transportu. Położenie wśród zieleni łąk i sosnowego zagajnika
    oddziela inwestycję od zgiełku miasta."

Na stronie ani słowa o tym że to osiedle znajduje się
    przy palnowanej Trasie Olszynki Grochowskiej
    i przy planowanej ulicy Noziemowita
    Developer wspomina, że zachodnia granica działki jest granicą Warszawy jednak ani słowa o tym że tuż za tą granicą działki za linią wysokiego napięcia będzie biegła trasa ruchu przyśpieszonego TOG, a w okolicy planowany jest węzeł z drogą główną Nowoziemowita.

więcej
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=97&w=43583598&wv.x=2&a=46582788
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=97&w=43583598&wv.x=2&a=46767984
    Tutaj jest plan Ząbek można sobie znaleść ulice skrajną
    img220.imageshack.us/img220/4857/mapa2jq0.gif
    Na marginesie - wychodząc poza kwestie drogowe można dodać, że działka na któej powstaje ten "nowoczesny zespół mieszkaniowo apartamentowy" graniczy z działką na której jest zlokalizowana zlewnia ściaków.

--
  • 08.09.06, 16:49
    Czy są najnowesze wieści o zawirowaniach w MacPlascie?
  • 08.09.06, 16:55
    husky_ napisał:

> Czy są najnowesze wieści o zawirowaniach w MacPlascie?

Nic mi nie wiadomo o jakiś zawirowaniach
    Co masz na myśli ?

--
    TAK dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Aglomeracji Warszawskiej
  • 13.09.06, 12:28
    rubeus napisał:

> właśnie kilku 'naiwnych' poinformowałem na f. developerzy
    podaj linka do tego forum
    bo nie moge znaleśc Twojej wypowiedzi.

--
    TAK dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Aglomeracji Warszawskiej
  • 08.10.06, 13:13
    Zapraszam na strone mieszkańców osiedla Szczęśliwy Dom ( Robyg Park ).
    www.wlodarzewska.waw.pl . Znajdziesz tu wszelkie informacje o trasie NS i o
    inwestycji (wbudowane forum).
    --
    W byciu szalonym jest taka uciecha,
    której nie zazna nikt oprócz szaleńca
  • 06.09.06, 20:09
    Byłem dziś w tej okolicy (po raz pierwszy odkąd rozkopali Jerozolimskie).
    I szok.
    Inwestycja pod nazwą "Szczęśliwy Dom" powstaje niemal w węźle planowanej miejskiej części Trasy NS i Al.Jerozolimskich.
    www.robyg.com.pl/wlodarzewska/img/lokalizacja1.jpg

Na stronie developera ROBYG (budujemy z pasję) czytamy:
    "Kompleks trzech ośmiopiętrowych budynków znajdować się będzie w bliskim sąsiedztwie zielonych terenów i ośrodków wypoczynku i rekreacji położonych na terenie Parku na Szczęśliwcach."

Ani słowa o tym, że kompleks tych budynków znajdować się będzie w bliskim, a nawetet bardzo bliskim sąsiedztwie ruchliwej Trasy NS będącej częścią Obwodnicy Miejskiej oraz również bliskom sąsiedztwie węzła NS z Jerozolimskimi.

Jutro zadzwonię do firmy ROBYG. Zanosi się na ostrą wymianę zdań, bo wkurzony jestem jak nigdy.

Kiedyś naszła mnie taka myśl, by stworzyć czarną listę developerów-oszustów, którzy budują świadomie tuż przy planowanych warszawskich trasach szybkiego ruchu. Chyba powinniśmy to zrealizować.
    Teraz jednak naszła mnie kolejna myśl - trzeba stworzyć też czarną listę urzędników, którzy pozwalają na taką zabudowę. W mieście, w którym są masy wolnych terenów nawet w centrum miasta, pozwala się na tak niefrasobliwą zabudowę. W mieście, w którym niemal w samym centrum są działki ogrodnicze o sumarycznej powierzchni niemal 20% miasta (których nikt jakoś dziwnie nie potrafi ruszyć) pozwala się na budowanie 8-mio piętrowych bloków nie dalej jak 20 metrów od Trasy NS i 60 m od węzła z Jerozolimskimi.
    Przecież szczęście ludzi ze "Szczęśliwego Domu" będzie polegac na tym, że będa mogli liczyć ilość pojazdów na NS w przypadku, gdyby nie mogli zasnąć.

Skandal!!!
    --
  • 07.09.06, 08:45
    Robert - o czarnej liście wpominałem juz nieraz.
    Powinna ona wisieć w Aktualnościach i mieć bezpośredni odnośnik w menu.
    Moznaby też raz do roku wręczać nagrodę dla najbardziej cwaniakowatego
    developera roku.
    Czy przyszli mieszkańcy tej inwestycji mają już moze własne forum w internece?
    Trzeba by ich zawiadomić.
    A moze gdziej na płocie w poblizu tejże budowy powinno sie umieścic duzy baner
    "W tym miejscu planowany jest węzeł Al. Jerozolimskich i Trasy NS (Obwodnicy
    Miejskiej)"
    --
    "... za wszystko co uczynił Warszawie, Michał Borowski powinien byc
    rozstrzelany..."
    Z Oświadczenia Brygady Młodzieżowej Zbrojnych Proletariuszy na rzecz Komunizmu.
  • 07.09.06, 09:49
    Ja myśle, że większość przyszłych lokatorów doskonale wie że będą mieć trase pod
    nosem ale moze kombinują tak:
    - zanim ją zbudują to jeszcze ładnych kilka latek minie ( i mają niestety rację).
    - liczą może na to że jak juz tam zamieszkają to sie zorganizują i zaczną
    protestować. No bo kto to widział atutstrade w centrum miasta, tunelu im sie
    zechce albo bedą wytyczać alternatywne trasy, a po nauki wybiorą sie do
    cwaniaczków z nowych osiedli przy Forcie Bema i pseudoekologów z Chomiczówki.
  • 07.09.06, 11:14
    Zadzwoniłem.

Odniosłem w pewnym momencie wrażenie, że zostałem rozszyfrowany. Zwłaszcza jak
    zacząłem wypytywac o WZiZT lub miejscowe plany zagospodarowania terenu.
    Na pytanie o Trasę NS, która planowana jest w pobliżu, miła Pani po drugiej
    stronie słuchawki odpowiedziała, że informacja na ten temat jest zawarta w
    umowie z klientem. Nie ma wiec mowy o tym, by ktokolwiek został oszukany i
    kupił mieszkanie bez świadomości w co tak na prawde się pakuje.
    Pani zaproponowała mi, że przyśle wzór umowy z klientami.
    Podałem adres siskom_tak@gazeta.pl.

- Przecież na Pańskiej stronie sa plany przebiegu Trasy NS - usłyszałem zaraz
    po podaniu adresu e-mail.

W umowie rzeczywiście jest zapis o trasie NS i to już na samym początku.
    www.siskom.waw.pl/materialy/inne/umowa-szczesliwy-dom.doc
    UMOWA
    PRZEDWSTĘPNA SPRZEDAŻY NR 0607…/…/W/B2

§1
    OŚWIADCZENIA SPRZEDAJĄCEGO
    (...)
    2. SPRZEDAJĄCY oświadcza, że opisana nieruchomość położona jest na terenie
    przeznaczonym pod funkcje mieszkaniowo-usługowe MU-28, przy czym część
    południowo zachodnia tej nieruchomości położona jest na terenie przeznaczonym
    pod projektowaną trasę ekspresowa N-S, co wynika z decyzji nr 127/Oc/00 GC o
    warunkach zabudowy i zagospodarowania opisanego terenu, wydaną przez Burmistrza
    Gminy Warszawa Centrum dnia 27 września 2000 roku.

3. SPRZEDAJACY oświadcza, że posiada ostateczną decyzję - pozwolenie na budowę
    z dnia 19.01.2001 r. nr 9/O/N2001/GC zmienioną decyzją Prezydenta m. st.
    Warszawy nr 486/Och/A/2005 z dnia 20.07.2005 r. zatwierdzającą zamienny projekt
    architektoniczno-budowlany zespołu zabudowy wielorodzinnej z usługami, garażem
    podziemnym i infrastrukturą techniczną na terenie działki nr ewid. 5/1 z obrębu
    2-03-17 położonej przy ul. Włodarzewskiej 87 w Warszawie, która to decyzja
    w toku postępowania administracyjnego stała się ostateczna z dniem 16.08.2005 r.
    SPRZEDAJĄCY wyjaśnia, że prawa wynikające z decyzji nr 9/O/N2001/GC z dnia
    19.01.2001 r. zostały przeniesione na SPRZEDAJĄCEGO ze Spółki Syriusz-Grupa
    Inwestycyjna Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu na podstawie ostatecznej
    decyzji Prezydenta m. st. Warszawy nr 193/Och/A/2004 z dnia 4.06.2004 r.
    -----------

A wiec WZiZT pochodzi jeszcze z 2000 roku (wiemy wiec kto jest odpowiedzialny
    za "pomysł" budowania w tym miejscu - ówczesny burmistrz Gminy Warszawa-
    Centrum).
    Inwestycja została przejęta przez ROBYG.

Inwestycja ma być zakonczona w kwietniu 2008. Wątpliwe, by do tego czasu
    drgnęlo coś z Trasą NS.
    Mamy jak w banku, że mieszkańcy osiedla Szczęsliwy Dom będą zaraz tworzyć
    komitety i stowarzyszenia protestacyjne przeciwko trasie.
    Mamy jednak umowę. I tym samym swoisty "knebel" na ewentualne protesty.

--
  • 07.09.06, 12:47
    SPRZEDAJĄCY wyjaśnia, że prawa wynikające z decyzji nr 9/O/N2001/GC z dnia
    > 19.01.2001 r. zostały przeniesione na SPRZEDAJĄCEGO ze Spółki Syriusz-Grupa
    > Inwestycyjna Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu na podstawie ostatecznej
    > decyzji Prezydenta m. st. Warszawy nr 193/Och/A/2004 z dnia 4.06.2004 r.
    Rozumiem przez to, że to nie była zwykła umowa notarialna pomiędzy podmiotami,
    ale że także wymagała przedłużenia decyzji o warunkach zabudowy,
    która jest wydawana na TRZY lata.
    --
    SISKOM
    TAK - dla obwodnic warszawskich!
  • 07.09.06, 16:55
    Pomysł z listą inwestycji/deweloperów genialny. Ten wątek to stanowczo za mało
    aby temat był nagłośniony.
    Lista urzędników - szkodników jeszcze lepszy. Natomiast nie wykluczający
    poprzedniego. Najlepszym sposobem walki z niudacznikami jest upublicznianie ich
    głupoty.
  • 07.09.06, 17:56
    No tak.
    Tylko problem jest ze zdobyciem stosownych dokumentów, pozwoleń, decyzji, itp.
    Developer budujący "Szczęśliwy Dom" odesłał mnie do UD Ochota po więcej
    informacji. Raz już usiłowałem wyciągnąć WZiZT dla inwestycji bemowskich z UD
    Bemowo. W wydziale Naczelnego Architekta Miasta powiedziano mi, że nie jestem
    stroną, w zwiazku z tym takich dokumentów nawet do wglądu nie dostanę.

Postaram się jednak stworzyć mapkę Warszawy z zaznaczonymi inwestycjami
    mieszkaniowymi, które są realizowane tuż obok planowanych tras szybkiego ruchu.
    Wymaga to jednak czasu i stałej aktualizacji. A czas, to jest to, czego akurat
    nie mam w nadmiarze.
    --
  • 07.09.06, 18:10
    Przygotowywana nowela ustawy o zagospodarowaniuprzetrzennym przewiduje, że
    WZIZT będzie całkowicie jawne.
    Natomiast puki co, mozna spróbować ich ścigać z Ustawy o dostępie do informacji
    publicznej. Może się przestraszą.
    --
    rozstrzelany..."
  • 13.07.07, 22:08
    Pragnę zwrócić uwagę na inwestycję mieszkaniową firmy Jaz-Bud przy
    ulicy Narwik na pograniczu Bemowa i Blizne-Łaszyńskiego
    Na swojej stronie internetowej developer informuje, że powstaje
    ekskluzywny budynek, zwraca uwagę na cichobieżne windy, itp:
    www.jaz-bud.pl/realizacje.php?miasto=2
    Tymczasem blok powstaje w odległości nie większej jak 20 metrów od
    Trasy AK i około 8 metrów od tras zbiorczo-rozprowadzających, które
    towarzyszą trasie ekspresowej.
    Zdjecie satelitarne inwestycji:
    siskom.waw.pl/zdjecia/s8/jaz-bud.PNG
    Po nałożeniu aktualnej mapy Trasy AK wygląda to tak:
    siskom.waw.pl/zdjecia/s8/jaz-bud-i-trasa.PNG

Budynek ma mieć 6 pięter, a więc przy takiej odległosci od ruchliwej
    trasy nie ma szans, by skutecznie osłonić wyższe piętra od hałasu.
    Jedyną możliwością byłoby wprowadzenie trasy w tunel, co jednak w tym
    miejscu nie jest planowane i nawet jest niemozliwe z powodu bliskości
    węzłów.
    Trasa AK w pobliżu inwestycji Jaz-Bud-u prowadzona ma być w płytkim
    przekopie (max 2 metry), natomiast jezdnie zbiorcze służace do obsługi
    ruchu zjazdowego z Trasy AK, prowadzone są po powierzchni terenu.
    M.in. tuż pod oknami bloku jest połączenie jezdni zbiorczej idącej od
    węzła z ul.Warszawską z jezdnią będaca zjazdówką z Trasy AK na węźle
    Lazurowa. Czyli mamy w tym przypadku nie tylko do czynienia z samą
    trasą, ale też z ruchem związanym z węzłami, który może być nawet
    bardziej uciążliwy (hamowanie lub przyspieszanie pojazdów).

Skontaktowałem się z biurem sprzedaży Jaz-Bud.
    Oczywiście osoba informująca o inwestycji sama z siebie nie
    poinformowała mnie o pobliskiej trasie ekspresowej, pomimo że mówiłem,
    iż zalezy mi na ciszy i spokoju w okolicy.
    Jak sam wspomniałem o Trasie AK, to usłyszałem co nastepuje:

- Nie wiadomo gdzie ta trasa dokładnie będzie, bo nie rozstrzygnięto
    przetargu na wykonawcę (sic!)

Jak odpowiedziałem, że wiadomo gdzie bedzie, bo decyzja lokalizacyjna
    dla trasy już jest od dawna, to dowiedziałe się, że:
    - Trasa będzie 70 metrów od bloku, bo tak to wynika z przepisów, że
    nie może być bliżej.

Gdy poinformowałem, że trasa będzie 20 metrów od bloku i taka własnie
    odległośc jako minimalna wynika z przepisów, to uzłyszałem, że:
    - Trasa będzie w przykrytym wykopie, wiec nie będzie uciążliwa.

Oczywiście ujawniłem się, że reprezentuję SISKOM.
    W tym momencie usłyszałem, że oczywiście przyszli lokatorzy są
    informowani o pobliskiej trasie i nawet pokazywana jest im mapa z
    naszej strony internetowej.

Śmiem wątpić w to, że klienci Jaz-Bud-u rzeczywiście są dobrze
    poinformowani o trasie, a jeśli już sami zapytają, to zapewne usłyszą,
    że "nie wiadomo gdzie będzie, a jak będzie to w przykrytym wykopie 70
    m od bloku i nie będzie uciążliwa".
    To oczywiście wszystko jest nieprawda.
    Mieszkancy tego bloku będą mieć prawdziwy hardcore i być może będa
    musieli mieszkać w strefie OOU dla Trasy AK.
    W dodatku cena mieszkań jest bardzo wygórowana, jak na blok z felerem
    sąsiedztwa uciązliwej drogi.
    Myśle, że trzeba przestrzec ludzi przed tą inwestycją.

W jednym tylko informacja zawarta na stronie developera jest prawdziwa
    - mieszkańcy tego bloku będą mieć dobry dojazd.

--
    SISKOM
  • 13.07.07, 23:34
    > Po nałożeniu aktualnej mapy Trasy AK wygląda to tak:
    > siskom.waw.pl/zdjecia/s8/jaz-bud-i-trasa.PNG

To jest po prostu piękne. Hałas z 3 stron bloku. Może oni te mieszkania
    wcisnęli jakimś Irlandczykom albo Hiszpanom? Oni ponoć wykupują wszystko na
    pniu >smile tylko komu to potem odsprzedadzą?
  • 14.07.07, 21:10
    Trzeba odgrzać pomysł z "czarną listą developerów"
    --
    rozstrzelany..."
  • 15.07.07, 17:43
    Powstaje też cudak osiedlowy przy ul. Gawota.
    Ludzie z okien i balkonów będą mięli rzut obierką ziemniaczaną do POWu (odcinek Lotnisko - Puławska ) i zaczynającego się dokładnie na wysokości owej budowy wiaduktu przeprawy przez ul. Puławską.
    Też nie wiedzą co czynią ?

• 22.07.07, 11:53
    Jaz-Bud to jeszcze małe miki... Przy Dywizjonu 303
    zaczął budowę Volumetric... Ten budynek to chyba będzie
    stał na skraju wykopu trasy S8...

domnagorce.volumetric.pl/
  • 23.07.07, 10:00
    Najgorsze w tym wszystki jest to, że będziemy mieli kolejne set osób
    protestujących przeciwko budowie trasy pod swoimi oknami. A jak już się zacznie
    budowa, to zaczną się petycje o wstrzymywanie robót, ze względu na uciążliwy
    hałas itp.
  • 24.07.07, 15:05
    Kolejną inwestycją przy planowanej trasie (NS) jest osada króla Jana przy ul.
    Olbrachta, vis a vis ul.Rzędzińska.
  • 14.08.07, 01:33
    Osiedle Dom Development na Gocławiu
    Michał Wojtczuk
    2007-08-14, ostatnia aktualizacja 2007-08-14 00:45
    miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4387829.html
    bi.gazeta.pl/im/1/4387/m4387671.jpg
    Osiedle dla ponad półtora tysiąca ludzi zamierza zbudować na Gocławiu firma Dom Development. Bloki o wysokości do dziewięciu pięter staną w sąsiedztwie projektowanej al. Tysiąclecia.

0,06MB
    Dom Development właśnie dobił targu z siecią supermarketów Tesco. Przedmiotem transakcji było 6,7 hektara gruntu w sąsiedztwie jeziorka Gocławskiego, na zachód od bloków przy ul. Rogalskiego. Dziś na tym terenie znajduje się boisko piłkarskie.

Deweloper zapłacił za ten grunt 92 mln zł. Zamierza tam zbudować kompleks bloków na blisko 1,6 tys. mieszkań.

- Bardzo się cieszę z zakupu gruntu na Kępie Gocławskiej. Kompleks, który zamierzamy tam wybudować, będzie porównywalny w swej skali z taką inwestycją jak np. Marina Mokotów, która okazała się naszym bardzo dużym sukcesem. Lokalizacja inwestycji - okolica pełna zieleni, w pobliżu jeziorka - jest zgodna z nasza polityką budowania mieszkań w atrakcyjnych krajobrazowo i komunikacyjnie miejscach - promienieje Jarosław Szanajca, prezes firmy Dom Development.

Osiedle na Gocławiu będzie porównywalne z Mariną Mokotów tylko pod względem ilości mieszkańców. Marina zajmuje 22 hektary, stoją tam budynki od trzech do siedmiu pięter. Żeby zmieścić porównywalną ilość mieszkań na trzykrotnie mniejszej działce, trzeba będzie budować gęściej i wyżej. Studium zagospodarowania miasta dopuszcza w tym miejscu zabudowę mieszkaniową o wysokości do 30 metrów.

Na razie nie wiadomo, ile i jak wysokich budynków zbuduje Dom Development. Obecnie firma dopiero zaczyna szukać projektantów. Rozpoczęcie budowy planuje na wiosnę 2009 r. Szacuje, że inwestycja pochłonie trzy czwarte miliarda złotych.

- Szkoda. 60-tysięczne osiedle będzie pozbawione miejsca, gdzie można pograć w piłkę - żałuje Andrzej Militowski, przewodniczący rady osiedla Gocław.

Wspominana przez prezesa Szanajcę atrakcyjność krajobrazowa działki może w przyszłości nieco się pogorszyć. Powodem będzie wzrastająca atrakcyjność komunikacyjna - na południe od tego terenu ma przebiegać al. Tysiąclecia, arteria łącząca ul. Wał Miedzeszyński z al. Stanów Zjednoczonych.

- W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na opracowanie dokumentacji tej ulicy oraz zdobycie wszystkich analiz, opinii i pozwoleń niezbędnych, by rozpocząć jej budowę. Liczymy, że prace rozpoczną się w pierwszym kwartale 2009 r. - informuje Urszula Nelken z biura prasowego Zarządu Dróg Miejskich.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
    --
    TAK-dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w aglomeracji warszawskiej
    SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji
  • 19.08.07, 00:13
    miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4391838.html

Pięć hektarów, na których będzie można zbudować osiedle na blisko
    850 mieszkań, wystawiły na sprzedaż zakłady PZL Wola. Tyle że obok w
    planach jest ekspresowa Trasa N-S, nie będzie za to planowanego
    wcześniej metra
    Zakłady Mechaniczne PZL Wola produkują m.in. silniki do czołgów
    Twardy. Do fabryki należą tereny pomiędzy Cmentarzem Wolskim a
    centrum handlowym Fort Wola. Znajdują się tam hale produkcyjne i
    magazyny. Teraz PZL Wola wystawia część tego gruntu na licytację. Za
    pięć hektarów u zbiegu ulic Sowińskiego i Człuchowskiej firma
    wyznaczyła cenę wywoławczą w wysokości 156 mln zł. Czyli 3 tys. zł
    za metr kw.

- Potrzebujemy tych pieniędzy na dokończenie restrukturyzacji
    zakładu - mówi Jerzy Rasilewicz, wiceprezes firmy. - Musimy
    unowocześnić maszyny, potrzebujemy też nowych magazynów.

PZL wystąpił do ratusza o wydanie dla tych terenów warunków
    zabudowy. Studium zagospodarowania miasta przeznacza je pod zabudowę
    mieszkaniową. Będą mogły tu powstać bloki o wysokości do 20 m.

- Z naszych obliczeń wynika, że zmieści się tu około 850 mieszkań -
    podaje wiceprezes Rasilewicz.

Przy wschodniej granicy działki będzie przebiegać trasa N-S, część
    wewnętrznej obwodnicy lewobrzeżnej Warszawy. Domy, które powstaną na
    gruntach PZL, nie będą pierwszymi w sąsiedztwie tej ruchliwej
    arterii. Kilkaset metrów na południe, na wąskim pasku gruntu
    pomiędzy ulicami Jana Olbrachta a Górczewską, osiedle 12
    pięciopiętrowych bloków buduje J.W. Construction. Od wschodu teren
    osiedla przylega do projektowanej trasy. Na tym odcinku będzie ona
    częściowo zagłębiona w wykopie i osłonięta ekranami
    dźwiękochłonnymi, inwestor zapowiada też posadzenie szpaleru drzew.
    Jak będzie wyglądać trasa w sąsiedztwie zakładów PZL Wola, jeszcze
    nie wiadomo - dokumenty o wpływie na środowisko tej części arterii
    są właśnie opiniowane przez wojewodę.

--
    www.siskom.waw.pl
  • 21.08.07, 02:15
    Klimatyzowane apartamenty i mieszkania we współczesnej kamienicy

Blisko trzy tysiące mieszkań powstanie w ciągu najbliższych kilku lat w
    Śródmieściu, Ursusie, na Ochocie i we Włochach. Deweloperzy proponują zarówno
    apartamenty, których cena przekracza 20 tysięcy złotych za metr, jak też tańsze
    lokale

Osiedle Platany wyrośnie na pograniczu Włoch i Ursusa przy ul. Ryżowej
    MARVIPOL

Przy ul. Solińskiej deweloper wzniesie 107 mieszkań
    BOUYGUES IMMOBILIER POLSKA

Średnia cena lokalu przy ul. Mołdawskiej wynosi 10 tys. zł za mkw.
    BUDIMEX NIERUCHOMOŚCI

Przy ul. Górskiego 6 powstanie luksusowa kamienica spółki Reustaura, którą
    inwestor nazwał Reustaura Górskiego. Budowa rozpocznie się w czwartym kwartale
    tego roku, a zakończy w pierwszym kwartale 2009 roku. - Luksusowy budynek
    połączy urok przedwojennej kamienicy i zalety nowoczesnego apartamentowca -
    opisuje deweloper.

W kamienicy znajdzie się 109 mieszkań i 128 podziemnych miejsc postojowych,
    które znajdą się na dwóch kondygnacjach. Na parterze budynku inwestor zaplanował
    z kolei nieuciążliwe dla mieszkańców usługi.

- Budynek będzie mieć swoje własne zielone patio, którego centralne miejsce
    zajmie grusza wierzbolistna - mówią przedstawiciele inwestora. Dodają, że cennik
    będzie podany po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę.

- Cena mieszkań na pewno przekroczy 20 tys. zł za metr - przyznaje deweloper. -
    Restaura Górskiego to propozycja dla klientów najbardziej wymagających - dodaje.

Wieża przy Emilii Plater

Spółka Engel Apartamenty budowę mieszkań przy ul. Emilii Plater 10 rozpoczęła z
    kolei w lipcu. Inwestor przewiduje zakończenie inwestycji na koniec 2009 lub
    początek 2010 roku.

W jednym siedmiopiętrowym budynku znajdą się 74 mieszkania, 84 miejsca postojowe
    w podziemnym parkingu i lokale usługowe na parterze. Ceny mieszkań i garaży nie
    zostały jeszcze ustalone.

Budimex Nieruchomości na rogu Inflanckiej i Pokornej buduje zaś Apartamenty
    Murano. Budowa pierwszego etapu osiedla rozpoczęła się w połowie maja.

Planowany termin ukończenia tej części inwestycji przewidziano na wrzesień 2009
    roku, a zakończenie budowy całości kompleksu - na 2010 rok. Kompleks składać się
    będzie z jednego budynku, który powstanie w trzech etapach. W pierwszym
    deweloper zbuduje 262 mieszkania i 269 miejsc postojowych. Ich wykupienie nie
    będzie obowiązkowe. Średnia cena mkw. lokalu w pierwszym etapie wynosi 14,5 tys.
    zł. Za garaż trzeba zapłacić 30,5 tys. zł.

- Projekt wyróżnia 18-kondygnacyjna wieża oraz szklane elewacje. W kompleksie
    znajdą się funkcjonalnie rozplanowane mieszkania o zróżnicowanych metrażach, z
    balkonami i tarasami. Na najwyższych kondygnacjach powstaną luksusowe,
    klimatyzowane apartamenty z widokiem na panoramę Warszawy - opisuje inwestor.

Przy ul. Stawki inwestuje zaś spółka Eco Classic. Budowa osiedla ma zakończyć
    się w czwartym kwartale 2009 roku. Cena metra kwadratowego mieszkań znajdujących
    się od drugiego do 15. piętra waha się od 13,5 do 17,4 tys. zł. Na wyższych
    kondygnacjach znajdą się penthouse'y, których metr kosztuje 20 tys. zł. Wykup
    garażu jest obowiązkowy. Na miejsce postojowe trzeba przeznaczyć 35 tys. zł.

Pozwolenie na budowę 192 mieszkań spółka otrzymała w lutym.

Przy parku Szczęśliwickim

Budimex Nieruchomości inwestuje także na Ochocie, gdzie przy ul. Mołdawskiej
    buduje osiedle Berberysowe Ogrody. Inwestycja rozpoczęta na początku lipca ma
    się zakończyć w listopadzie 2009 roku. Osiedle będzie się składać z dwóch
    budynków o zróżnicowanej wysokości. Znajdzie się w nich 286 mieszkań i 299
    miejsc postojowych, których wykupienie nie jest obowiązkowe.

Średnia cena metra mieszkania wynosi 10 tys. zł, a za garaż trzeba dopłacić 26
    tys. 840 zł. Dostępne mieszkania w tej inwestycji mają od 30 do 116 mkw.

Pomiędzy budynkami, w zieleni kameralnego ogrodu, znajdzie się plac zabaw dla
    dzieci. Inwestor przewidział też powierzchnie handlowe i usługowe, gdzie będzie
    można zrobić drobne zakupy. Kompleks będzie ogrodzony i przystosowany do
    całodobowej ochrony.

Przy ulicy Grójeckiej powstają zaś mieszkania w budynku Arlet House, firmowane
    przez spółkę For Mo. Lokale nieopodal parku Szczęśliwickiego na Ochocie mają być
    gotowe za dwa lata. Ceny metra kwadratowego mieszkania wahają się od 7,7 do 10,2
    tys. zł. Koszt miejsca postojowego wynosi 35 tys. zł. W budynku ma się znaleźć
    189 mieszkań o powierzchni do blisko 130 mkw. Do każdego lokalu jest przypisane
    miejsce w garażu podziemnym. Do mieszkań na parterach przynależą ogrody. W
    budynku znajdzie się recepcja, a bezpieczeństwa ma strzec całodobowa ochrona. W
    czerwcu miasto wydało pozwolenie firmie Min Hoong Development na budowę blisko
    90 mieszkań przy ul. Drawskiej.We wrześniu 2006 roku ratusz zgodził się także na
    549 mieszkań firmowanych przez prywatnego inwestora z Podkowy Leśnej.

Boom przy Ryżowej

Ursuskie osiedle Platany, firmowane przez spółkę Marvipol, wyrośnie przy ul.
    Ryżowej 42/44. Znajdzie się tu ponad 300 mieszkań. Maksymalna cena metra
    kwadratowego lokalu nie przekracza 7,5 tys. zł.

- Osiedle tworzy zespół trzech budynków usytuowanych na pograniczu Włoch i
    Ursusa - opisuje Agnieszka Stępień, dyrektor ds. marketingu i PR w spółce
    Marvipol. - Budynki będą mieć sześć - siedem pięter. W każdym znajdą się
    cichobieżne windy i podziemny garaż - dodaje. Inwestor zrezygnował z miejsc
    parkingowych przed budynkami, oferując w zamian więcej zieleni.

Wykup miejsca postojowego jest obowiązkowy. Trzeba za nie zapłacić 30,5 tys. zł.
    Osiedle będzie monitorowane i strzeżone. Zakończenie inwestycji, której
    generalnym wykonawcą jest spółka Mitex, planowane jest na czwarty kwartał 2008
    roku. - Dostępne dziś mieszkania mają od 50 do 90 mkw. - informuje Agnieszka
    Stępień.

W maju miasto wydało pozwolenie na budowę mieszkań spółce PIB Ebejot, która przy
    ul. Ryżowej planuje wznieść, dziewiątą część osiedla Skorosze. Jak usłyszeliśmy
    w firmie, budowa mieszkań ruszy we wrześniu, a zakończy się w połowie 2009 roku.
    Przy ul. Ryżowej staną trzy budynki, wysokie na sześć - siedem pięter. Znajdzie
    się w nich około 370 mieszkań. Metr lokalu w tej inwestycji Ebejotu kosztuje od
    8250 zł do 8560 zł. Za miejsce w garażu trzeba zapłacić 28 tys. zł. Na osiedlu
    nie zabraknie placu zabaw dla dzieci i dziedzińców. Będzie też fontanna.
    Powstanie także pasaż handlowo-usługowy.

Przy ul. Skoroszewskiej mieszkania buduje spółka Jazbud, która pozwolenie na
    wzniesienie 329 mieszkań dostała także w maju. Lokale na zamkniętym osiedlu mają
    być gotowe na przełomie 2008 i 2009 roku. Inwestor na razie nie rozpoczął ich
    sprzedaży - ceny są jeszcze nieustalone.

Firma Bouygues Immobilier Polska 9 sierpnia rozpoczęła z kolei budowę mieszkań
    przy ul. Solińskiej we Włochach. Inwestycja ma się zakończyć w pierwszym
    kwartale 2009 roku.

W tej części Warszawy inwestor wzniesie pięciopiętrowy budynek Villa Concorde.
    Znajdzie się w nim 107 mieszkań i 118 miejsc postojowych, których wykup jest
    obowiązkowy. Koszt stanowiska dla samochodu to 40 tys. zł. Za metr mieszkania
    trzeba zapłacić od 8,5 do 11 tys. zł. Inwestor zaplanował też alejkę spacerową i
    plac zabaw dla dzieci.
    ANETA GAWROŃSKA
    Za tydzień: Wilanów
    www.rzeczpospolita.pl/dodatki/nieruchomosci_070820/nieruchomosci_a_7.html
    --
    SISKOM
    TAK - dla obwodnic warszawskich!
  • 14.11.07, 09:40
    www.bi-polska.pl/
    zakładka "inwestycje planowane" / "mont blanc"

Bouygues Immobilier planuje osiedle przy włodarzwskiej, tuż koło
    wybudowaneo już osiedla "Szczęśliwy dom";
    tak na oko kilkadziesiąt metrów od trasy NS

hasło "Chciałbyś mieszkać szczęśliwiej!" wink)))
  • 17.01.08, 01:20
    Osiedle Mont Blanc przy Włodarzewskiej
    Michał Wojtczuk
    2008-01-16, ostatnia aktualizacja 2008-01-16 13:16
    miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4842203.html
    Osiedle trzech domów o zróżnicowanej wysokości zamierza zbudować przy ulicy Włodarzewskiej firma Bouygues Immobilier Polska. Nadając mu nazwę Mont Blanc, chciała podkreślić bliskie sąsiedztwo Górki Szczęśliwickiej. I odwrócić uwagę od planowanej trasy NS, która ma powstać tuż przy południowej granicy osiedla.

Osiedle Mont Blanc powstanie na trójkątnej działce o powierzchni 1,1 hektara u zbiegu ulic Włodarzewskiej i Drawskiej. Staną tam trzy budynki: jeden duży, o rozmiarach od trzech do ośmiu pięter, i dwa małe, trzypiętrowe. Łącznie znajdzie się w nich 219 mieszkań o powierzchni od 35 do 101 m kw. We wszystkich mieszkaniach mają być salony o powierzchni co najmniej 20 m kw. Podziemny parking zaplanowano na 246 miejsc.

Osiedle zaprojektowali architekci z biura FBT. Na jasnych, tynkowych elewacjach wyższego budynku zaznaczyli ciemne ukośne wzory mające złamać jego monotonię i budzić skojarzenia ze stromymi górskimi szczytami.

W dużym budynku znajdzie się dziesięć klatek. Będzie wygięty w kształt litery "L". Małe domy będą jednoklatkowe. Duży blok będzie je okalać od południowego zachodu i północnego zachodu.

Bouygues sprzedaje mieszkania niewykończone, ale można zamówić trzy opcje wykończenia. Mieszkania na parterze zostaną zaopatrzone w aluminiowe rolety, do niektórych będą przypisane obsiane trawą ogródki. Całe osiedle będzie ogrodzone i strzeżone (mieszkania zostaną zaopatrzone w wideofony), ogródki na parterach dodatkowo osłonią płotki wysokie na 1,2 metra. Domy będą mieć własną kotłownię. Balustrady szerokich na dwa metry balkonów będą ze szkła w stalowych ramach. Okna będą drewniane z nawietrzakami, pochłaniające 32 decybele hałasu.

I tu warto się na chwilę zatrzymać. Bo choć sąsiedztwo Parku Szczęśliwickiego jest sporym plusem osiedla (widoki na morze zieleni), to jednak z drugiej strony osiedle za sąsiada ma dziś linię kolejową (50 metrów od południowej granicy działki), a w przyszłości pomiędzy linią kolejową a osiedlem wpasuje się jeszcze ruchliwa trasa NS będąca częścią wewnętrznej obwodnicy Warszawy. To sąsiedztwo może być uciążliwe zwłaszcza dla mieszkań w południowej części osiedla, czyli w klatkach od C do G dużego bloku.

Mieszkania kosztują od 8,5 do 12 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszt miejsca parkingowego (36 tys. za miejsce pojedyncze i 54 tys. za podwójne) oraz komórki lokatorskiej (3 tys. za m kw.). Inwestor zamierza rozpocząć budowę na przełomie marca i kwietnia, a mieszkania chce oddać do użytku w marcu 2010 r.

--
    TAK-dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w aglomeracji warszawskiej
    SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.