26.11.12, 14:47
Trochę mi głupio tak mnożyć pytania, ale może jeszcze sie komus przyda informacja. Kot od 2 dni często kicha. W czasie snu dość ciężko oddycha, jakby robił takie sap przez nos. Nie mu z nosa ani oczu nie leci, ciężko mi ocenić temperaturę po uszach czy nosie, bo albo się bawi albo śpi, więc częściej ma ciepły niż chłodny.
Martwić się, iść do lekarza czy obserwować? Wyłazi za mną na balkon, mrozów nie ma ale może się przeziębił?
--
My name is Jones. Bridget Jones.
Garfield
Obserwuj wątek
    • besame.mucho Re: Kicha 26.11.12, 15:00
      Jeśli kicha często, a nie tak, że mu się dwa razy zdarzyło po nawdychaniu się kurzu spod kanapy, to idź do lekarza, ale się nie martw smile.
      To może być pierwszy objaw kociego kataru. Lepiej idź teraz, bo jeśli tak, to o wiele łatwiej będzie doleczyć kota teraz, kiedy tylko kicha, niż kiedy dołączą się inne objawy i trzeba będzie walczyć równocześnie z oczami, noskiem, plamkami w pyszczku i tak dalej. Nie martw się, bo koci katar może być bardzo groźną chorobą, ale kiedy nie jest leczony. Jeśli zareagujesz od razu po pierwszych objawach, to szybko i bezboleśnie miną.
      To może też być zwykłe przeziębienie, jest już chłodno, a domowy kot nie ma porządnego jesienno-zimowego futerka, mogło go zawiać. Tak czy inaczej wet obejrzy i powie co podawać żeby wyleczyć.
    • filoruska Re: Kicha 26.11.12, 19:41
      Temperaturę mierzymy w odbycie zwykłym ludzkim termometrem. Zwykle przydają się 4 ręce, bo ktoś trzyma kota i ktoś trzyma termometr. Kot powinien mieć 38-38,5 stopnia. Jak jest 39, to trzeba jechać do weta.
      Jeśli ciężko oddycha przez sen, to też bym pojechała go osłuchać.
      • mela1 Re: Kicha 26.11.12, 20:34
        Zmierzyłam, 38,4. Tylko nie wiem czy termometr wiarygdny, bo elektroniczny, długo naciąga i mi pokazuje o 2 kreski za mało. Albo mam mniej. Kot najpierw się wyrywał niemozliwie, ale po położeniu na brzuchu nawet nie pisnął i wytrwal cierpliwie. Do jutra ma obserwację domową. Dziś nie kichal, oddycha normalnie, tylko taki trochę osowiały, więcej śpi niż się bawi. Jak się nie naprawi do jutra, to pojadę. Może chwilowe osłabienie.
        --
        My name is Jones. Bridget Jones.
        Garfield
        • filoruska Re: Kicha 26.11.12, 20:59
          Biologicznie kot to ssak tak samo, jak człowiek. Ma prawo do gorszych dni. Zwłaszcza w sezonie grypowym. Jak oddycha normalnie i temperatura nie wzrośnie, to przetrzymać w ciepełku i wszystko będzie dobrze.
    • zarin Re: Kicha 27.11.12, 12:17
      Ja mam właśnie koci katar na pokładzie. Objawem było właśnie kichanie + u jednego łzawiące oczy. Na wszelki wypadek bym się przeszła do weta, bo to niegroźne, ale dopóki nie ma powikłań, poważniejszych objawów.

--
      Nie chcę codziennie zaczynać od zera

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka