rozpoczecie przygody z szdelkowaniem Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czesc dziewczyny

chce sie Was poradzic:
    chce zaczac szydelkowac, jestem teraz w Pl i mam dostep do typowych sklepow typu pasmanteriasmile i nie wiem co powinnam kupic na sam poczatek przyogdy z szydelkiem

no i wazna rzecz - jestem leworeczna

poradzcie sierocie, kotra kiedyyyyyyys proowala szydelkowac ale sie poddala. mloda bylasmile
    --
    Co mi Panie dasz, w ten niepewny czas? Jakie slowa ukolysza moja dusze, moja przyszlosc, na te reszte lat...
    • jeśli chcesz się uczyć big_grin (fajnie, będzie nas więcej!), to na początek polecam grubsze szydełko - 3 mm - 5 mm i włóczkę jasną. im grubsza, tym będzie łatwiej, ale też bez przesady - wybierz coś akrylowego, np. Kotka, bo tani jest i dobrze się nim robi. a przy nauce sporo się pruje, więc nie będzie szkoda... a jak się już wkręcisz, to sama się połapiesz, co Ci potrzebne smile powodzenia!

--
      o amigurumi i szydełkowaniu: takosan.pl
      moja ulubiona włóczka: Alize Cotton Gold Batik
    • Wlasnie dalam sie przylapac, ze mysle stereotypami uncertain Jakos mi do glowy nigdy nie przyszlo, ze mozna szydelko trzymac w lewej rece. No, i sama sie zaciekawilam, jak to tak mozna. Wpisz w Google "szydelkowanie dla leworecznych". Jest kilka fajnych pomyslow, jak sobie poradzic z czytaniem schematow (np. uzyc lusterka, odwrocic obraz schematu i wydrukowac odwrocony). Wszystkiego trzeba sprobowac.
      A tutaj jest fajny kursik z rysunkami, jak przerabiac oczka:
      chomikuj.pl/Larimar/Szyde*c5*82kiem/szyde*c5*82kowanie+dla+leworecznych,493407860.doc
      Trzymam kciuki smile
      --
      chomik vichta - wzory na druty, szydełko i do haftu, moje prace - transfer na mój koszt, bez logowania
      nowy folder: frywolitka kurs video
      • można! sama jestem leworęczna i szydełkuję oczywiście lewą ręką
        choć trzymam je "jak kielnię", jak to określiła moja koleżanka, nie tak aligancko
        (za to na drutach dziergam "normalnie", jak praworęczni)

jeśli chodzi o naukę szydełkowania, to ja się uczyłam z książek jak robić łańcuszek, półsłupki, słupki itd.
        już nie pamiętam dokładnie, bo to było ponad 30 lat temu, ale trenowałam też na grubszych drutach i włóczkach, jakaś anilana, może później bawełna - ważne, żeby włóczka "ćwiczebna" była gładka, bez włosków, zgrubień, bąbelków - czyli raczej nie moher, nie boucle, bo tego nie dasz rady pruć, jak coś będzie nie tak
        --
        o, tu, o - to moje, własnymi ręcyma robione - nowe notki są nawetsmile
        ---
        gg 925295, jakby się kto pytał
    • Grube szydełko, grubsza włóczka ( tak jak pisano wyżej, najlepiej kotek)
      Do tego tutoriale filmowe Teresy- od niej sie sama uczylam
      Filmy sa po angielsku. Wchodzi się w wersje dla praworecznych, ale na każdym filmiku ( a jest wszystko od podstaw-łancuszka itd) pojawia się odnośnik do wersji dla leworecznych
      Powodzenia big_grin
      --
      Sezon na królika big_grin
      http://gratyzchaty.pl/images/avatars/6239492574853fb249fa9a.gif

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.