Dodaj do ulubionych

jak czytac ten symbol

26.10.14, 11:30
http://img661.imageshack.us/img661/5631/oETCcM.jpg

mam okragla lniana serwete i wczoraj zbralam sie do zrobienia przy niej tego wlasnie brzegu .
wszystko szlo gladko bo wzor prosty ,ale w czwartym okrazeniu (te trojkaty ) stanelam ....nie mam pojecia jak to zrobic ,moze wiecie jak i dacie podpowiedz ?
Obserwuj wątek
      • iwa57 Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 12:31
        wlasnie nic nie mam ,tylko ten wzor i wkurzam sie strasznie , i moge zmienic na inny ,ale kurcze blade ....musze to jakos rozwiklac . Slupki podwojnie nawijane czy poczwornie ....zaden trud ,ale jak przejde do gory na zrobienie tych 5 oczek lancuszka jak moje ostatnie oczko zamykajace jest na dole ....no albo tak zdziczalam ,albo to takie proste ,ze mysle za skomplikowanie ....czasem wejdzie jakich robak w logiczny tok myslenia i slepniesz ,a i tak wzrok po byku
        • pzkpfw-vi-b-konigstiger Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 12:55
          no właśnie, mnie jeszcze sprawę utrudnia fakt, że jestem leworęczna i na szydełku wszystkie schematy robię od drugiej strony - więc najpierw patrzyłam po swojemu - i to już było całkiem bez sensu big_grin
          ale tak się przyjrzałam i wychodzi mi, że pierwszy jest słupek poczwórnie nawijany, potem 3x, potem 2x, potem zwykły, a na końcu półsłupek - i teraz to chyba by trzeba oczkami ścisłymi wrócić do góry, do czubka tego ząbka, żeby zastartować z łańcuszkiem
          może tak spróbuj?
          --
          stale coś się dzieje wink
          ---
          gg 925295, jakby się kto pytał
    • dekorownia Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 14:16
      o matko, faktycznie dziwne jakieś... ja spróbowałam te słupki w trójkącie złapać u góry w jedno oczko, ale wtedy nie wyszedł trójkąt tylko takie półkole. i potem łańcuszek też wygląda inaczej.... no nie wiem co to za czort...ale jeszcze pokombinuję smile

--
      www.galeriaszydelkowa.pl
      • vichta Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 14:34
        Ufff!!! Przekopalam pol swiata, zeby cos znalezc, ale jedyne co naszlam, to ze wzor pochodzi z Burdy Crochet E 159. Potem szukalam tej Burdy, a potem w Burdzie tego modelu, co nie bylo latwe, bo wszystkie znalezione zdjecia sa w koszmarnej jakosci. W koncu ustalilam, ze to ta okragla poduszka:
        imgbox.com/abhNVXVy
        lh5.ggpht.com/_Wj5dD6gb68A/RlXaRKH79hI/AAAAAAAAOAQ/oeonj5v1-GM/s512/Burda%20Especial%20115_pic17-1.jpg
        I tyle mi to dalo, co nic, bo i tak niczego nie widac uncertain
        Ale mysle, ze mozna sobie z tym wzorem poradzic tak:
        Trzeba rzad 4-ty rozbic na dwa rzedzy. W pierwszym zrobic na podwyzszenie kazdego trojkata 6o.lan, potem po jednym slupku 3-, 2- i 1 raz nawijanym, na koncu oczko scisle w slupek poprzedniego rzedu. Teraz 2 o.scisle w o.lan. i sl. poprz.rz. i znow 6o.lan. na podwyzszenie nastepnego trojkata. Jak juz skonczymy ten rzad z trojkatami to rozpoczynamy rzad z lancuszkiem. Robimy luczki z 5o.lan. i 1o.scislego w kazdy wierzcholek trojkata.
        Czy to jest logiczne? Bo przyznam, ze pewna nie jestem.
        • iwa57 Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 14:55
          a za poduszka w tyl jest serwetka .......dziekuje serdecznie za przekopanie arsenalu ,za pomysly i stracony czas....ja chyba te trojkaty zrobie z5 podwojnie nawijanych slupkow zebranych w jedno i mysle ,ze bedzie podobnie ......wiecie co jak juz czlowiek jest prawie gluchy , traci wzrok ,nerwy i cierpliwosc , ale z problemem nie jest sam ....po czasie wszystko wraca do normy i znowu sie chce ......bo sa tam gdzies dziewczyny ,ktore grzebia ,szukaja ,pomagaja i za to jestem bardzo wdzieczna ...klaniam sie nisko i do roboty
          • qropatfa50 Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 17:32
            Trójkąty robi się tak:
            1. poczwórny słupek nie przerabiamy do końca ( zostaja 2 ocz. na szydełku)
            2. potrójny słupek nie przerabiany do końca ( zostają 3 ocz. na szydełku)
            3. podwójny słupek nie przerabiany do końca ( zostają 4 ocz. na szydełku)
            4. pojedynczy słupek nie przerabiany do końca ( zostaje 5 ocz. na szydełku)
            5 oczko ścisłe wykonujemy w całości - mamy 5 oczek na szydełku
            i teraz powtarzamy 4x : narzut ,przerabiamy dwa oczka aż zostaje 1 oczko na szydełku.
            Mama nadzieję, że wyczerpująco to opisałam. Jeżeli nie to proszę pytać. Mirka
            • iwa57 Re: jak czytac ten symbol 26.10.14, 23:00
              Juhuuuuuu ,ale jestes dobra qropatfa50 ,sprawdzilam ,zrobilam tak jak objasnilas i wyszlo szydlo z worka ....oczywiscie pasuje wszystko i jak zrobie ta serwetke wowczas wkleje ja dla wiecznosci . Zawsze wiedzialam ,ze w jednosci sila ....dziekuje bardzo wszystkim za pomoc !
            • irenaki Re: jak czytac ten symbol 29.10.14, 12:59
              Mam we wzorze tak 2 słupki 2x nawijane , 1 słupek 3x i 1 słupek 4x nawijany - tez ma wyjsc trójkącik . Juz mi jedna forumowiczka tłumaczyła ale nie wychodzi sad Pozdrawiam

--
              irena naszydelku.blogspot.com/
              • vichta Re: jak czytac ten symbol 29.10.14, 19:51
                Trojkacik to nie za bardzo wyjdzie, raczej trapez. Trojkacik bylby bardziej foremny, gdyby zaczac od oczka scislego, potem polslupek, slupek, podwojny... Z czym konkretnie masz problem?

--
                chomik vichta
                GG 13964502
                  • vichta Re: jak czytac ten symbol 30.10.14, 20:19
                    Dwa pierwsze slupki sa dwa razy nawijane i laczone gora, potem jest jeden potrojnie nawijany i jeden poczworny. Nie wiem tylko dlaczego one sa wszystkie polaczone jedna linia na gorze. Moze to cos oznacza. I te czerwone strzalki... z krzaczkami uncertain
                    Google przetlumaczylo, ze jest to serwetka dla zaawansowanych i ze nalezy skorzystac z filmikow, do ktorych jest link:
                    FILMY DO JAPONSKICH OZNACZEN SCHEMATOW NA SZYDELKU

Niestety, nie widze tam nic podobnego do schematu uzytego w tej serwetce.

P.S. Przy okazji sa tam tez filmiki do schematow na drutach:
                    FILMY DO JAPONSKICH OZNACZEN SCHEMATOW NA DRUTACH
                    --
                    chomik vichta
                    GG 13964502
                    • a_figa Re: jak czytac ten symbol 01.11.14, 19:11
                      Wiem, jak przeczytać ten symbol. Zaznaczony strzalką na czerwono jest ,idąc od środka, słupek potrójne , dalej podwójńie i poczwórnie nawijany. Całą grupę słupków, ktora ma się ułozyć w płatek, trzeba zrobić następujaco - nawinąc na szydełko nić do potrójnego słupka, szydełko pod łańcuszek z poprzedniego rzędu, narzut jak do przerobienia, narzut i przerobić pierwszą pętelkę na szydełku ( jakby to był słupek) . Na szydełku mamy 4 oczka, robimy narzut i wykonujemy słupek, kończąc go narzutem łączącym z dwoma z czterech oczek. Teraz na szydełku są 3 pętelki, robimy dwa narzuty na szydełko i przerabiamy słupek podwójny kończąc go z dwoma pętelkami z szydelka ( na szydełku zostaly 2 pętelki ) , teraz został do zrobienia słupek potrójny, ktory kończymy łącząc go z dwoma pętelkami z szydełka. Analogicznie robimy te płatki w dalszych rzędach od środka oczywiście odpowiednio z początkowym podwójnym lub poczwórnym słupkiem. Mam nadzieję, ze wytłumaczylam po kolei. smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka