Dodaj do ulubionych

torebka szydełkowa po polsku

26.04.15, 19:04
czy ktoś coś widział, coś wie smile
Edytor zaawansowany
  • 27.04.15, 19:28
    Tutaj można znaleźć schematy na torbę szydełkową:
    www.google.pl/search?q=torba+szyde%C5%82kowa+wz%C3%B3r&biw=1366&bih=629&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=9XA-VZj0G8neU6bEgcAM&sqi=2&ved=0CB8QsAQ
    ...
    serwetki-quillinq.blogspot.com
    www.facebook.com/szydelkowanie.i.quilling
    www.facebook.com/groups/437033246435838/
  • 27.04.15, 22:01
    I tu szafapelnawzorow.blogspot.com/search/label/Torebki

--
    irena naszydelku.blogspot.com/
  • 29.04.15, 18:22
    dziękuję, cudne są ale ta chińszczyzna jest dla mnie jeszcze za trudna i te schematy nic z nich nie kumam szafapelnawzorow.blogspot.com/search/label/Torebki, spodobała mi się ta, no i co z tego sad
  • 29.04.15, 18:25
    szafapelnawzorow.blogspot.com/2011/01/moze-byc-na-zakupy.html sorki coś mi nie weszło smile
  • 30.04.15, 08:37
    Zrobiłabym kółko z 5 oczek łańcuszka połączonych oczkiem ścisłym.
    2 okrążenie: 4 słupki,
    3 okrążenie: 8 słupków (po 2 słupki na 1 słupek z 2 okrążenia).
    4 okrążenie: 12 słupków
    5 okrążenie: 16 słupków

1 okrążenie: I I I I
    2 okrążenie: I I I I I I I I
    3 okrążenie: III III III III
    4 okrążenie: IIII IIII IIII IIII
  • 30.04.15, 08:45
    Powyższy opis dotyczy koła, z którego jest zrobiona torebka.
    ...
    serwetki-quillinq.blogspot.com
    www.facebook.com/szydelkowanie.i.quilling
  • 01.05.15, 11:26
    Czyli z samego koła? fajnie pomyślane, nigdy na to nie wpadłabym, jeszcze kwestia jakiegoś zszycia tego i dorobienia rączek, dziękuję smile
  • wiesz, ale jak się ten schemat wydrukuje i uważnie przyjrzy, to całkiem sporo widać, wbrew pozorom
    mnie się wydaje, że plusy na schemacie to półsłupki a nie słupki, ew. robiłabym półsłupki nawijane
    na początku jest koło - zaczynasz od 6 półsłupków, w tabelce po lewej jest podane ile dodajesz w każdym okrążeniu, łącznie są 24 okrążenia i 120 półsłupków w ostatnim
    potem robisz okr. 25-35 na prosto, nic nie dodając
    potem w następnym okr. robisz na przemian 1 półsłupek, 1 o. łańcuszka, to już jest innym kolorem
    jednocześnie w tym okrążeniu ujmujesz łącznie 48 półsłupków, robiąc 6 szczypanek, po 3 z przodu i tyłu torby
    opis szczypanek masz w środkowej części schematu, nad kołem, tam jest taki rysuneczek szczegółowy, której parze półsłupków przyporządkowano jaki symbol - białe, albo czarne kółeczko, gwiazdka i trójkąt - i każde białe mają się zejść ze sobą, a czarne ze sobą
    tym sposobem z każdych 12 (6x2) półsłupków z poprzedniego okrążenia wychodzą Ci tylko 4 (2x2) - 3 szczypanki na 2 stronach x 8 "zgubionych" półsłupków =48 ujętych w tym okrążeniu
    szczypanki są oddzielone 3 półsłupkami, na początku i na końcu jest po 9 półsłupków na pród i tył torby
    a potem masz ten ozdobny obrąbek
    nad oczkami łańcuszka z poprzedniego okrążenia robisz pęczki z 2 słupków, nad półsłupkami - półsłupki
    w kolejnym okr.: nad pęczkiem - o. łańcuszka, nad półsłupkami - półsłupki
    potem 3 razy powtarzasz na przemian okrążenie z samych półsłupków i okrążenie z o. ścisłych
    (łącznie 6 okr.)
    w przedostatnim okrążeniu z oczek ścisłych trzeba zrobić uszy - omijasz 16 półsłupków z poprzedniego okr., za to robisz 30 o.łańcuszka, pośrodku przodu i tyłu torby
    potem lecisz te 2 ostatnie okrążenia (1 okr. półsłupków i 1 okr. o. ścisłych)
    koniec smile

jakby to miała być torba na zakupy, ja bym robiła ją z szerszymi uszami - więcej okrążeń, bo cienkie uszy będą się wpijać jak więcej rzeczy w nią załadujesz
    i spróbowałabym, czy nie trzeba dodać więcej oczek łańcuszka, bo chyba uszy w tej wersji będą za krótkie, żeby to wygodnie nosić na ramię
    --
    stale coś się dzieje wink
    ---
    gg 925295, jakby się kto pytał
  • 01.05.15, 17:52
    Nie musisz się koniecznie trzymać tego schematu. Jest świetny sposób, żeby zrobić ładne kółko z półsłupków, niezależnie, jakie ma być duże.

Robisz kółko 4 oczek. W pierwszym rzędzie robisz na tym kółku 6 półsłupków. W każdym następnym rzędzie dodajesz 6 półsłupków, czyli w kolejnych rzędach będzie:
    2-12
    3-18
    4-24
    5-30 itd...
    Zawsze 6 oczek, niezależnie od rozmiaru koła. W ten sposób można zrobić podkładkę pod szklankę albo nawet... dywan smile

Dodając oczka w tym samym miejscu uzyskamy sześciokąt. Jeśli chcemy koło, to należy dodawać półsłupki za każdym razem w innym miejscu. Trzeba zaznaczyć markerem początek rzędu i najlepiej robić spiralką, żeby nie było widać początkowych oczek. Ważne, żeby dodawane oczka rozmieścić w miarę równo na całym obwodzie, żeby nam się koło nie deformowało w jakieś kleksy.

W przypadku tej konkretnej torebki można śmiało zrobić sześciokąt zamiast koła.
    --
    chomik vichta
    GG 13964502
  • 01.05.15, 18:29
    Dziewczyny jesteście KOCHANE, dzięki smile
  • 03.05.15, 00:21
    Szydełkową torebkę robiła nasza mistrzyni Zdzid. Na swoim blogu opisuje w jaki sposób została wykonana. Pomysł na podszewkę rewelacyjny smile
    tojazdzid.blogspot.co.uk/2014/04/torebka-koszyczek.html
    --
    chomik vichta
    GG 13964502
  • 03.05.15, 17:36
    Vichta dzięki, już swoją na drewnianych rączkach zrobiłam, teraz chyba zacznę taki koszyk. Chociaż te moje rączki chyba jeszcze raz obrobię włóczką na krótszym odcinku bo obrębiłam je w1/3 ich całości i nie mogę teraz wcale tej torebusi otworzyć wink moje potyczki z szydełkiem i torebkami jest zajefajne wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.