Dodaj do ulubionych

Robóta mi się przesuwa, jak temu zaradzić?

03.02.16, 22:52

Dziewczyny, zaczęłam robić pierwszą szydełkową sukieneczkę i od razu klops, Robię tułów i wszystko mi jakoś tak skręca na prawo. Jakby całość się przesuwała. Ponoc to powszechny problem początkujących i diabeł tkwi w zaczynaniu rzędu. Al co robić i jak, by to się nie działo?
Edytor zaawansowany
  • 04.02.16, 11:48
    robi sie tak bo zapominasz o ostatnim oczku ono jest malo widoczne na koncu rzedu
  • 04.02.16, 12:29
    hm, ale ja robię na okrągłlo i wydaje mi się, że liczba oczek się zgadza...musze sprawdzić.
  • 04.02.16, 13:10
    Proszę pamiętac o zamykaniu kazdego okrazenia -- inaczej zrobi ci sie spiralka. Zaznacz sobie początek okrązenia ( moze to byc kawałeczek włoczki innego koloru ) i wtedy łatwiej policzysz ilosc oczek. Jezeli robisz słupkami to na paczatku okrązenia robimy 3 oczka łancuszka

--
    irena naszydelku.blogspot.com/
  • 06.02.16, 10:31
    Nie wydaje mi się, żeby był to problem początkujących. Jeśli robisz w okrążeniach, to tak będzie. Mi też tak wychodzi. Wygooglaj jakiekolwiek amigurumi i przyjrzyj się. Wszystkie są lekko skręcone. Szczególnie widać to na łapkach, nóżkach itp.

--
    chomik vichta
    GG 13964502

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.