Dodaj do ulubionych

letni kapelusik - jakie nici

13.05.16, 19:23
Dziewczyny proszę podpowiedźcie jakie nici kupić na letni kapelusik dla dziewczynki. Ciągle mam problem z doborem odpowiednich nici bo się na tym nie znam a w okolicy nie mam pasmanteri żeby mi coś doradzili.
Edytor zaawansowany
  • 15.05.16, 21:57
    Jeśli chodzi o skład, to bawełna 100% lub z domieszką akrylu. A grubość dobrana do przewidywanego wzoru. Masz już upatrzony czy będziesz improwizować?

--
    Bardzo pozytywna babka - może zagłosujecie?
  • 18.05.16, 14:16
    Na razie oglądam różne wersje na internecie.chcę coś takiego na lato p/słoneczne bo czapek z daszkiem i chusteczki na głowę nie chce nosić
  • 18.05.16, 20:05
    Może RAFIA?
    --
    chomik vichta
    GG 13964502
  • 19.05.16, 13:59
    Vichta, ciekawa ta włóczka, ale chyba nigdzie niedostępna poza tym, co wkleiłaś - jeden kolor na e-dziewiarce.

--
  • 19.05.16, 20:03
    Jest dostępna raffia papierowa do dekoracji florystycznych, ale nie wiem, czy nadawałaby się na kapelusz, bo może rozmięknąć albo farbować.
    To było tak na chybił-trafił, żeby było wiadomo o co chodzi.
    Jest trochę raffii (okazuje się, że nie rafii) na polskim POLSKIM EBAYU.
    ANGIELSKA WERSJA wyszukała też sporo.
    Tyle, że przesyłka droga...
    Najbardziej opłaca się z Chin.
    Trzeba wchodzić w poszczególne oferty i sprawdzać, czy wysyłają do Polski.

Przyszedł mi jeszcze do głowy sznurek lniany albo sizalowy na taki kapelutek smile
    Na przykład TUTAJ jest hurtownia wszelkich sznurków i rzemieni.
    --
    chomik vichta
    GG 13964502
  • 20.05.16, 12:43
    Rafia jest i na polskim allegro (prawidłowa nazwa po polsku to przez jedno "f": sjp.pwn.pl/sjp/rafia;2513936.html), także na dużych szpulach, syntetyczna, więc rozmiękanie czy farbowanie pewnie nie grozi. Tylko pytanie, czy się nadaje do dziergania szydełkiem (sztywność, czy paluchów nie potnie?) i jak się by sprawdzała do noszenia na głowie, czy by to nie drapało albo nie gotowało mózgu w upały. Włóczka od e-dziewiarki to jednak z założenia przeznaczone do robótek dzierganych, no i wiskoza, przyjazna dla ciała. Te dekoracyjne to może być jakiś paskudny plastik. Jakbym już miała testować, to zaczęłabym od dziergania torebki, nie kapelusza.

Mój pierwszy kapelusz dziergałam z podwójnej Moniki na szydełku 1,75 mm, przy ciasnej robocie trzyma się praktycznie bez dodatkowego usztywniania:
    robotkoweadhd.blogspot.de/search/label/szyde%C5%82kiem%2Fcrochet%2FH%C3%A4keln

--
  • 23.05.16, 02:23
    Widziałam właśnie w sklepie kapelusz robiony z nici - sznurka lnianego. Wyglądało to dość fajnie chyba się na to skuszę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.