Dodaj do ulubionych

na życiowym zakręcie

04.03.11, 00:32
Mam dylemat. Mam męża troje dzieci, ale nie jestem szczęśliwa.
Chodzi o męża, nie kocham go. Wręcz nienawidzę. Wyrządził mi dużo krzywdy w życiu. Chcę odejść, ale nie potrafię. Sytuacja finansowa też mi na to nie pozwala. a po za tym....
kocham kogoś innego. on jest ... cudowny. Myślałam, że to zwykłe zauroczenie, ale po roku czasu od naszego spotkania nadal o nim myślę. To szalone. Jestem w rozterce. Nie wiem co mam robić. Nie mam z kim o tym porozmawiać. Dodam, że boję się męża.
Może ktoś mi doradzi choć trochę.
Edytor zaawansowany
  • ewelinaz25 08.03.11, 21:58
    zdecydowanie odejść od męża, załatwić alimenty i choć początki są zawsze ciężkie i trudne to myśleć przede wszystkim o sobie. Szczęśliwa kobieta to szczęśliwa mama
    --
    ☸ڿڰۣ— "My kobiety musimy być silne i samodzielne bo to jest tak: rodzina składa się z męża, który ma pomysł, dzieci, które mówią, że to niewykonalne i żony, która to robi" ☸ڿڰۣ—
  • zawsze.domino 15.03.11, 22:16
    Właściwie to wiem co zrobić, ale boje się. Mój mąż ma nade mną kontrolę, która wynika z mojej słabości charakteru. Nie potrafię tego zwalczyć.
    Uważam, że potrzebuję fachowej pomocy, ale nie wiem gdzie mam wołać o pomoc.
  • ewelinaz25 18.03.11, 12:59
    najlepiej do poradni psychologiczno - ped., można udać się do MOPS-u tam również Panią nakierują i polecą specjalistów. Trzeba działać, nie można dać się w ten sposób podporządkować, to nie życie, to horror
    --
    ☸ڿڰۣ— "My kobiety musimy być silne i samodzielne bo to jest tak: rodzina składa się z męża, który ma pomysł, dzieci, które mówią, że to niewykonalne i żony, która to robi" ☸ڿڰۣ—
  • syllviia30 23.03.11, 16:46
    Ewelinaz25 - to czy to życie jest horrorem okaże się dopiero po dłuższym czasie od rozwodu. Może być i tak, że podjęcie decyzji o rozwodzie będzie najgorszym wyborem życiowym, może się okazać po roku czy dwóch latach że jednak tęsknisz i kochasz ale powrotu już niestety nie masz a mężczyzna w którym się podkochujesz wcale nie musi się podkochiwać w Tobie.... może zwyczajnie był miły w końcu wypada a tak na co dzień jest jakimś gnojkiem. Tego nikt nie wie.
    Rozwieźć jest się łatwo - bardzo łatwo, lecz trudniej porozmawiać o problemie i próbować go zwalczyć.
    Może powiedz mężowi jakie myśli chodzą Ci po głowie i co najważniejsze przestań się go bać. Co ma być to i tak będzie a jeśli on źle zareaguje wtedy będziesz umacniała się w swoich przekonaniach odnośnie rozwodu.
    Tak jak napisała Ewelinaz25 - pójdź do poradni, a jeśli to nie jest wykonalne dla Ciebie (z różnych względów) to powiedz głośno i wyraźnie co Ci doskwiera i jakie masz plany.

"Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie? Może tchórzostwo. Albo nieodłączny strach przed popełnianiem błędów, przed robieniem nie tego, czego inni oczekują." — Paulo Coelho
  • misio14.08 31.03.11, 10:27
    żyłam 6 lat z dyktatorem i tyranem bałam sie odejsc wmówił mi ze nic nie potrafie i do niczego sie nie nadaje , zniszczył mi w pewnym stopniu psychike ... teraz jest mi obojętny jak zeszłoroczny snieg to tylko złe wspomnienie choc mam z nim dziecko i bardzo je kocham ono niczemu nie jest winne szczesliwa mama to szczęsliwe dzieci radze zrób cos bo im dalej tkwisz w toksycznym związku tym bardziej kawałek po kawałku on cie niszczy
  • green-slo 30.05.11, 04:47
    Ewelina25 zadna instytucja nie rozwiązuje problemów, udziela wsparcia tak samo jak to forum, a Twoje rady zdecydowanie odejść od męża są po prostu głupie.
  • gaga-sie 06.04.11, 23:19
    www.media.zaufania.pl/copyright.php
    tutaj poszukaj pomocy, jest bezpłatna
  • onlygirlintheworld 29.05.11, 23:07
    Koleżanki, orientujecie się może ile teraz można dostać alimentów na przedszkolaka? Były mąż ma 2000-2200 na rękę, ja 1500, każde z nas ponosi wydatki miesięczne związane z mieszkaniem, rachunkami w wysokości około 1000 zł. Ja jeszcze płacę za przedszkole 320 zł... Poradźcie proszę...
  • green-slo 30.05.11, 04:38
    Jeśli kochasz :) innego to odejdź z nim, zostaw mężowi dzieci i płać mu alimenty

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka